Becommer.com

Püf Noktaları ile Amazon’da Satış Artıran Pazarlama Teknikleri: 2023

Amazon’da Satış Artırma

Amazon, dünyanın en büyük online pazarıdır. E-Ticaret devinin 300 milyondan fazla aktif müşteri hesabı var ve 200 milyondan fazla farklı aylık müşteri Amazon’da alışveriş yapmayı diğer platformlara tercih ediyor. Bu rakamlar göz önüne alındığında hem büyük hem de küçük perakendecilerin (satıcıların) ürünlerini Amazon’da listelemeleri şaşırtıcı değil.

Ancak, bir Amazon mağazası işletmek çoğu  zaman kazançlı bir iş girişimi olsa da sonuçlar her perakendeci için farklılık arzediyor. Bazı Amazon satıcıları başarıya diğerlerinden çok daha hızlı ulaşıyor ve bu büyük ölçüde tek bir şeye bağlı oluyor: pazarlama. Diğer tüm online satış platformları veya gerçek mekanda faaliyet gösteren kuruluşlar gibi, Amazon mağazanızın da sağlam bir pazarlama stratejisine sahip olması gerekir.

ilgili:Amazon’da Karlılığı Artıracak Altın Değerinde 5 Tavsiye

İlgili: Becommer Amazon Hesap Açma Hizmetleri 

İlgili: Becommer Amazon Hesap Yönetim Hizmetleri 

Bu yazımızda, Amazon’da satış için gerekli pazarlama stratejilerinin ne olduğunu ve neden bazı Amazon mağazalarının başarılı olurken bazılarının başarısız olduğunu öğreneceksiniz. Bu makale ayrıca, bu milyarlarca dolarlık devden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak en etkili Amazon’da satış pazarlama stratejileri üzerinde duracaktır.

Amazon Da Satış

Dünyanın En Büyük Satış Platformu Amazon Pazarlama Stratejisi

Bir Amazon pazarlama stratejisi, mağazanızın ve ürünlerinizin Amazon platformunda öne çıkmasını sağlamak için uyguladığınız bir dizi taktiği ifade eder. Amazon, hedef kitlelerine etkili bir şekilde ulaşan ve onlarla rezonansa giren sağlam bir pazarlama stratejisine sahip olduğu için e-ticaret endüstrisindeki en iyi pazarlamacılardan biridir. Amazon’un uyguladığı bazı taktikler şu şekilde sıralanabilir: İlgi çekici videolar aracılığıyla reklam, gezinmesi kolay bir web sitesi oluşturma, Amazon PPC reklamları yayınlamak, SEO tekniklerini kullanmak, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği görüntüleme.

ilgili: Amazon Reklam Optimizasyonu Kılavuzu

İlgili: Becommer PPC Reklam Kurulum Hizmetleri 

İlgili: Becommer PPC Reklam Yönetimi

Ayrıntılarına aşağıda değineceğimiz  bu Amazon’da satış taktiklerin her biri, Amazon’un genel pazarlama stratejisinde çok önemli bir rol oynar. E-ticaret devinin yeni müşteriler kazanmasına ve platformun yıllar içinde muazzam büyümesine kesinlikle katkıda bulunan mevcut müşteri ilişkilerini geliştirmesine yardımcı oluyorlar. Bir Amazon satıcısı olarak, hedef kitlenize hitap eden pazarlama taktikleri kullanmanız neredeyse bir zorunluluk  halini almıştır. Bunu yapmak için hem olumlu hem de olumsuz alıcı kişilikleri geliştirmeli, hedef pazarınızı incelemeli ve markanızı platformda nasıl konumlandıracağınızı anlamalısınız.

Amazon Da Satış

 Amazon Mağazaları Neden Başarısız Olur?

Bir Amazon mağazasına sahip olmak ve Amazon’da satış yapmak çoğu zaman kazançlı olsa da, bazı satıcılar fırstaları kaçırır ve sonunda Amazon mağazasını kapatmak durumunda kalabilir. Bir satıcının Amazon’da satış yapmasının zor olmasının bir çok sebebi vardır. Bu nedenlerden bazılarına burda değinmek isteriz.

ilgili: Amazon’da Başarılı Olma Rehberi 2022

İlgili: Becommer Amazon Ürün Listeleme Hizmetleri

Amazon Satıcılar Arası Sıkı Rekabet

Satıcıların kar elde etmeleri, Amazon’da satış yapmalarına bağlıdır. Diğer bir ifade ile satış varsa kazanırlar. İstatistiklere göre, aylık ortalama satış söz konusu olduğunda, Amazon satıcıları 1.000 ila 25.000 ABD Doları arasında bir yerde kazanıyor. Ancak, bu dev platformda yaklaşık 2 milyon aktif satıcı olduğunu ve birçoğunun aynı veya benzer ürünleri sattığını hatırlamak önemlidir. Yakın zamanda hazırlanan Amazon’da satış konulu raporlara göre, satıcıların yaklaşık %70’inin platformdaki artan rekabet konusunda endişeleri olduğu görülmektedir. Bu, herhangi bir satıcının öne çıkmasını zorlaştırıyor. Ayrıca uzun zaman önce kurulmuş, zaten diğerlerinden daha köklü bazı Amazon mağazaları var.

Amazon'da Satış
Amazon’Da Satış

Rakip Amazon mağazaları, ürün tekliflerini daha çekici hale getirebilecek promosyonlar veya paket anlaşmalar sunabilir. Ayrıca, potansiyel müşterilerin güvenini artıran müşterilerden daha fazla ve daha iyi puanlar alabilirler. Bazı Amazon satıcıları, özellikle platformda kendi görünürlüklerini nasıl artıracaklarını bilmiyorlarsa, ayak uydurmayı zor bulabilir.

Amazon Ürün Analizi

Bir Amazon satıcısı olarak, Amazon’da satış yapmak için tüketicilerin gerçekten ilgileneceği ürünler sunmalısınız. Hangi ürünleri satmanız gerektiğini öğrenmek için ürün araştırmanızda titiz davranmalısınız. Ürün araştırması, satılacak doğru ürünü bulmak için pazarın eğilimlerini analiz etmeyi gerektirir. Bunu yapmanıza yardımcı olacak birçok ücretsiz online araç vardır. Genel bir kural olarak, teklif edilecek en iyi ürünler, düşük fiyatlarla satın alabileceğiniz ve rekabetçi bir fiyata satabileceğiniz ürünlerdir.

ilgili: Amazon Ürün Analizi İçin Helium 10 ile Jungle Scout Kullanmak Yeterli mi?

İlgili: Becommer Amazon Ürün Pazar Analizi Hizmetleri ve Fiyat Listesi

Ne yazık ki bazı satıcılar, önceden kapsamlı bir ürün araştırması yapmadan ürünlerini Amazon’da satma tuzağına düşüyor. Çok az araştırmayla veya hiç araştırma yapmadan satıcılar, iyi performans göstermeyen ürünler sunabilir. Bu da kaçınılmaz olarak başarısızlığı giden yolun taşlarını döşeyecektir.

Amazon'da Satış

Kötü İş Planı

Kötü bir iş planının Amazon mağazanızı batırması muhtemeldir. Planlama, platform ne olursa olsun her işletme için çok önemlidir ve bir Amazon’da satış mağazası işletmek de bu kounda bir istisna değildir. Perakende arbitraj (retail arbitrage), online arbitraj, zanaatkar veya el yapımı ve en yaygın olarak özel etiketleme ile farklı Amazon iş modelleri vardır.

Bunlardan herhangi biri, düzgün bir şekilde yürütüldüğünde iyi çalışabilir. Ancak, bazı satıcılar tüm maliyetlerini ve kar marjlarını hesaba katmazlar. Daha da kötüsü, Amazon’da satıi  yapmaya çalışan bazı Amazon satıcıları pazarlamayı iş planlarına dahil etmede başarısız oluyor. Bir satıcı tüketicilere en iyi ürünleri sunabilse bile, sağlam bir pazarlama planı olmadan bir mağaza başarılı olamaz.

Amazon Pazarlama Stratejisi

Amazon pazarlaması, özellikle platformdaki yeni satıcılar için ilk başta karmaşık görünebilir. Ancak, sürecin işletmeniz için daha sorunsuz ilerlemesini sağlamak için izleyebileceğiniz belirli stratejiler ve ipuçları vardır. Mağazanızı büyüttüğünüzde, pazarlama stratejinizin çalışması için sürekli ve tutarlı bir izlemeye ihtiyaç duyacağı açıktır. Mağazanız için en iyi stratejiyi bulmak için birçok kez ince ayar yapmanız bile gerekebilir. Amazon’da satış için, pazarlama stratejileri söz konusu olduğunda, herkese uyan tek bir yaklaşım olmadığını unutmayın. İşte pazarlama başarınız için bir strateji geliştirirken göz önünde bulundurmanız gereken bazı temel faktörler.

İlgili: Becommer Amazon Store Kurulum Hizmetleri  

İlgili: Becommer Amazon A Plus Content Hizmetleri

Amazon'da Satış

Amazon Müşteri Tutumu

Bir alıcı kişiliği, mağazanız için dönüşümlere yol açması muhtemel tüketici türü için bir şablon görevi görür. Reklam yayınlarken içerik oluşturacağınız ve hedefleyeceğiniz müşteri türünü tam olarak belirlemenize yardımcı olacak bir alıcı kişiliği oluşturmak önemlidir. Belirli bir alıcı kişiliği oluşturmak, hangi Amazon SEO taktiklerini ve anahtar kelimeleri kullanacağınızı anlamanıza olanak tanır, böylece kitlelerinizle daha iyi bir iletişim ve etkileşime girebilirsiniz. Bir alıcı kişiliği, ideal müşteriniz olarak da bilinir. Amazon’da satış yapan bir girişimci için ideal müşteri, sunduğunuz ürünleri arayan kişi olacaktır.

Amazon Müşteri Puan ve Yourumları

Bir müşteri, Amazon’da belirli bir satıcıdan alışveriş yaptıktan sonra bir inceleme bırakabilir ve alışveriş deneyimlerini değerlendirebilir. Mağazanızın nasıl performans gösterdiğini öğrenmek için incelemeleri gözden geçirin ve iyileştirebileceğiniz şeyler arayın. Amazon’da satış yaparken, sürekli bir müşteri akışınız varsa ancak çok az yorum ve puanınız varsa, müşterilerinizi duygularını paylaşmaya teşvik edin. Bu, ürün açıklamalarınıza bir harekete geçirici mesaj ekleyerek yapılabilir.

ilgili: Olumlu Amazon Müşteri Yorumları Almanın 15 Etkili Yolu

İlgili: Becommer Amerika Şirket Kuruluşu Hizmetleri 

İlgili: Becommer İngiltere Şirket Kurulum Hizmetleri 

Amazon’da Satıcı Müşteri ilişkileri

Amazon’da satış yapan bir satıcı olarak müşterileriniz bir numaralı önceliğiniz olmalıdır. Onlara mükemmel müşteri hizmeti sunmak için, sorgulara ve endişelere anında yanıt verin ve her işlemin mümkün olduğunca sorunsuz gittiğinden emin olun. Memnun müşterilerden tavsiye almak en iyi pazarlama taktiklerinden biridir, bu nedenle onlara en iyi alışveriş deneyimini sunduğunuzdan emin olmanız önemlidir.

 Amazon Da Satış

Başlıca Etkili Amazon Pazarlama Stratejileri

İşte Amazon’da satış yapma niyetinde olan bir girişimci olarak, Amazon işinizi büyütmenize yardımcı olmak için kullanabileceğiniz en iyi pazarlama stratejilerinden bazıları aşağıda dikkatinize sunulmuştur.

1. Amazon Ürün Listelemelerinizi Optimize Edin

Amazon’da asatış için, ilgi çekici ve anlaşılır ürün listeleri oluşturun. Ürün listeleme başlığında 150 ila 250 karakter kullanabilirsiniz. Ürününüzü ararken alıcıların genellikle girdiği anahtar kelimeleri dahil ettiğinizden emin olun. Ürün başlığına eklemeniz gerekenler şunlardır:

  • Markanın adı
  • Ürünün adı
  • Ürünün ayırt edici özelliklerinden herhangi biri

ilgili: Amazon Marka Mağazaları (Amazon Brand Store) Nedir?

Ürün başlığı, potansiyel bir müşterinin ürün bağlantısını tıklamak zorunda kalmadan üründen ne beklemesi gerektiğini açıkça belirtmelidir. Etkili anahtar kelimeler ararken, bu alanda öne çıkan bazı anahtar kelime araştırma araçlarını kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, anahtar kelimelerin daha fazla tüketicinin ürününüzü görmesini sağlamanın etkili bir yolu olmasına rağmen, başlığınızı artık okunamayacak kadar anahtar kelimelerle doldurmamanız gerektiğini de aklınızdan çıkarmamanızı tavsiye ederiz. Ürün açıklamasını yazarken, oluşturduğunuz metnin kısa ve anlaşılır olduğundan emin olun. Ürününüzün temel özelliklerini vurgulayın ve alakalı anahtar kelimeler ekleyin. Başlık gibi, ürün açıklamasının da okunabilir olduğundan emin olun.

Amazon'da Satış

2. Video Pazarlamadan Yararlanın

Günümüzde en popüler çevrimiçi içerik biçimi video içeriğidir. Çoğu tüketici, bir ürün hakkında bilgi edinmek için o ürünü okumak yerine kısa bir video izlemeyi tercih eder. Bir Amazon satıcısı olarak, müşterilerinizle daha iyi etkileşim kurmak için video pazarlamayı kullanabilirsiniz. Pazarlama stratejinize video ekleyerek şunları göz önünde bulundurmanız yararınıza olacaktır:

  • Ürününüzün kullanılabileceği farklı yolları gösterin
  • Ürününüzü nasıl kurulmasına ilişkin olarak “nasıl yapılır” ve “izlenecek yollar” sağlayın
  • Ürününüz hakkında derinlemesine konuşmaktan kaçınmayın

ilgili: Amazon Ürün Videosu Hazırlama Rehberi

Müşterilere ürününüzü satın aldıklarında neler bekleyebileceklerini göstermek için basit kutu açma videoları bile oluşturabilirsiniz. Müşterilere video içeriği sağlayarak dönüşüm oranınızı artırabilirsiniz. Mağazanız için video oluşturmaya yönelik birkaç ipucu:

  • Videolarınızı genel olarak 30 ila 90 saniye uzunluğunda tutun.
  • Videonuzun arka plan gürültüsünü azaltın
  • Ürünlerinizi sergilemek için nötr arka planlar kullanın, dikkati ürüne yöneltin

ilgili : Becommer eBay Danışmanlık Hizmetleri

ilgili: Becommer Amazon Danışmanlık Hizmetleri

ilgili: Becommer Etsy Danışmanlık Hizmetleri

ilgili: Becommer Shopify Danışmanlık Hizmetleri

 

3. Amazon PPC Reklamlarını Kullanın

Amazon mağazanızı büyütmek için PPC reklamları da yayınlayabilirsiniz. Bu, ürün listelemelerinizin aldığı trafik miktarını artırır. Üç tür reklam arasından seçim yapabilirsiniz: ürün görüntülü reklamlar, sponsorlu ürün reklamları ve başlık arama reklamları.  Ayrıca Amazon, bu araç reklamlarınızı hedef kitlenize göre ayarlama seçeneği sunar. Her bir reklam tıklaması için standart maliyet 0,97 ABD dolarıdır. Ancak bu yine de aynı anahtar kelime için teklif veren rakiplerin sayısı gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Tabii ki, bu strateji hedef kitlenizi tanımakla birlikte çalışır. Hedef kitlenizde neyin yankı uyandırdığını bilmek, dönüşüm sağlamaları için çok önemlidir.

ilgili: Amazon Reklam Optimizasyonu Kılavuzu

Amazon'da Problemler

 

4. Amazon’da Rakip Analizi

Belirtildiği gibi, Amazon’daki rekabet sert. Amazon’da satış yaparken ayakta kaldığınızdan emin olmak için ana rakiplerinizin ürün tekliflerini takip edin ve yüksek performanslı reklam kampanyalarını not edin. Profit Bandit ve Amazon ASIN gibi araçları kullanarak rakiplerinizin nasıl performans gösterdiğini öğrenin. Bazı araçlar otomatik uyarılar ve güncellemeler gönderir, böylece rakiplerinizin ürün tekliflerinde yaptığı değişiklikleri görebilirsiniz.

Hatta bir veya iki şey öğrenebilir ve öğrendiklerinizi kendi Amazon mağazanıza uygulayabilirsiniz. Ek olarak, kendi performansınızı da izlemelisiniz. Hangi ürün tekliflerinizin en iyi performansı gösterdiğini görmenize olanak tanıyan çok sayıda Amazon analiz aracı vardır. İşletmeniz için size değerli bilgiler sağlayabilecek ve müşteri incelemelerini kolaylıkla takip etmenize olanak sağlayacak yazılım araçlarını seçin.

5. Site Dışı ve Site İçi SEO Stratejilerini Birleştirin

Bu özel pazarlama stratejisi, tüketicileri Amazon mağazanıza yönlendirmek için sosyal medya, SEO ve geri bağlantıları birleştirmeyi içerir. Belirtildiği gibi, Amazon’da görünürlüğünüzü sağlamak, bir satıcı olarak başarınız için çok önemlidir. Sosyal medyayı, SEO taktiklerini kullanmak ve avantajınıza geri bağlantı kurmak, daha fazla ürün satmanıza yardımcı olabilecek sağlam bir marka kimliğine yol açar.

ilgili: Satış Artırmak İçin Amazon Influencerlarından Nasıl Faydalanılır?

Amazon'da Satış

Ürün listelemeleriniz için yüksek kaliteli, ilgi çekici görseller kullanın. Amazon’daki müşteriler ne satın aldıklarını görmek isterler, bu nedenle ürünün yeterli görselini sağlamanın onları satın alma olasılığı daha yüksektir. Mümkünse, ürünün tüm açılardan çekimlerini sağlayın. Hedef kitlenizde iyi yankı uyandıran uygun anahtar kelimeleri bulmak için anahtar kelime araştırma araçlarını kullanmayı unutmayın. Anahtar kelimeler, SEO çabalarınıza katkıda bulunur ve sayfanızın daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olur.

Bu arada, daha fazla müşteriyi mağazanıza yönlendirmek için sosyal medyadan yararlanabilirsiniz. Örnek olarak, Facebook ve Instagram sayfalarınızda, müşterileri tekrar Amazon mağazanıza yönlendirmeye yardımcı olabilecek eşantiyonlar hakkında paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Tabii ki, sosyal medya diğer birçok satıcıyla da oldukça doymuş durumda, bu nedenle hedef kitlenizle bağlantı kurmak için düzenli olarak ilgi çekici ve eğlenceli içerik üretmek önemlidir. Ayrıca sosyal medya sayfalarınız bir marka olarak kim olduğunuzu temsil eder, bu nedenle içeriğiniz için kullandığınız ton tutarlı olmalıdır.

Amazon’da Satış Artırmak İçin Bunlara Dikkat

1. Amazon’da Doğrudan Pazarlama

Platformda (reklamcılık ve SEO yoluyla) çok sayıda Amazon pazarlaması gerçekleşir, ancak bazı satıcılar da geleneksel doğrudan pazarlama yöntemlerini takip eder. Fazladan çalışma gerektirse de, sadık müşteriler oluşturmak ve sonunda işi Amazon’dan bir e-ticaret sitesine taşımak veya kullanıcıları sosyal medya sitelerinden Amazon hesabınıza yönlendirmek için faydalı olabilirler. Doğrudan pazarlama yöntemleri, markanızla ilgili bilgileri doğrudan potansiyel müşterilere sunmak için aracıyı atlar. Buna e-postaların, kısa mesajların, telefon aramalarının, satış tekliflerinin veya haber bültenlerinin kullanımı dahildir.

Amazon. Becommer

2. E-posta

Takip e-postaları, müşterilerle etkileşim kurmanın ve markanızı iyi hale getirmenize yardımcı olabilecek geri bildirim almanın bir yoludur. Alıcılara, ürünü satın aldıktan sonra e-posta iletişimlerine veya anketlere izin verip vermediklerini sorarak başlayın. Cevabınız evet ise, hem e-postalarına bir teşekkür ile yanıt vererek hem de ürün fiyatı, kalitesi veya başka bir özellik etrafında bir modelin ortaya çıkıp çıkmadığını görmek için yanıtlarını diğer e-postalarla ilişkilendirerek geri bildirimlerini dikkate alın.

3. Web Sitesi

Amazon, markanız için iyi bilinen bir başlangıç ​​noktası sunar, ancak birçok satıcı aynı zamanda gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalara veya Etsy gibi daha niş pazarlara da ayrılmaktadır. Amazon, keşfedilmenize ve nakliye ve müşteri destek maliyetinizi karşılamanıza yardımcı olabilirken, ayrı bir web sitesi oluşturmak, markanızı Amazon’un ötesine taşımanıza ve kendi müşterilerinizi ve e-posta abonelerinizi toplamanıza yardımcı olabilir.

Usko Shipping Management

4. Nakliye

Amazon’un en büyük özelliklerinden biri, Prime üyeleri için hızlı, ücretsiz kargo. Bu devasa pazarda rekabet etmek istiyorsanız, mağazanızı kurmadan önce alıcılar için nakliye maliyetlerini, hızı ve koşulları göz önünde bulundurmanız gerekir. Küçük işletmeler, 2 günlük ücretsiz gönderim sunmalarına olanak tanıyan ölçek ekonomilerine sahip olmasa da, sipariş değerleri yeterince büyük olduğunda gönderim maliyetlerini dengelemek genellikle mümkündür. Sonuç olarak, markanızın tüketiciler için ücretsiz kargo hizmeti sunmanın neresinde mantıklı olduğunu belirlemek için matematiği yapmaya değer – bu, satın alınan 50$, 100$ veya 150$ değerinde ürünler olabilir.

Bir tam sayı kullanarak, minimum ücretsiz gönderim maliyetinizi başabaş noktanızın hemen üzerine ayarlayın. Örneğin, satın alınan 129 ABD Doları değerindeki ürün, ücretsiz gönderim sunmaya değerse, minimum tutarı 150 ABD Doları olarak ayarlayın. Bu, biraz daha fazla kar elde edilmesine yardımcı olur ve nakliye masraflarından kaçınmak için kullanıcıları sepetlerine bir veya iki ürün daha eklemeye ikna etmeye yardımcı olabilir.

Amazon’da Satış İçin Pazarlama Çabalarınızı Artırma

Amazon’un önümüzdeki yıllarda da katlanarak büyümesi bekleniyor. Bu dev pazarda büyümek ve kalıcı olabilmek için pazarlama tekniklerinden faydalanmanız şart görünüyor. Amazon mağazanızın pazarlama stratejisini oluşturmak zaman ve çaba gerektirebilir ancak görünürlüğünüzü artırmanıza ve daha fazla müşteriye ulaşmanıza yardımcı olabilir. Sürekli olarak pazarlama stratejinizin zirvesinde kalmak ve geliştirilebilecek yönlere ince ayar yapmak önemlidir, böylece işinizi daha da büyütebilirsiniz.

Amazonlar her yerde. Ondan kaçmak ya da görmezden gelmek imkansız. Küçük satıcılardan büyük işletmelere, ürünlerinizin fark edilmesini ve satın alınmasını sağlamak, bu çevrimiçi e-ticaret devinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan bir pazarlama stratejisine ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Günümüz tüketicileri, hemen hemen her tür ürün bilgisini bulmak için Amazon’u ilk iletişim noktası olarak kullanıyor. Aslında, çevrimiçi alışveriş yapanların %63’ü ürün aramaya başlamak için Amazon’a gidiyor.

Amazo'da Satış

Amazon’da Satış Artırma Konusunda Sıkça Sorulan Bazı Sorular

Sosyal Medya Amazon Pazarlaması İçin Etkili mi?

Sosyal medya, Amazon mağazanızın erişimini artırmanın etkili bir yoludur çünkü size hedef kitlenizle bağlantı kurmanın ve iletişim kurmanın bir yolunu sunar. Ek olarak, sağlam bir sosyal medya varlığı, SEO çabalarınızı artırmanıza yardımcı olur ve markanız için reklam kampanyaları yürütmek için yerleşik araçlarını kullanabilirsiniz.

Amazon Pazarlama Stratejisi Oluşturmanın İlk adımı Nedir?

Tüm işletmeler için herkese uyan tek bir pazarlama stratejisi olmasa da, tüm satıcılar pazarlama stratejilerini araştırma ile planlamaya başlamalıdır. İlgilendikleri sektörü, satacakları en iyi ürünleri ve işlerine çekmek istedikleri müşteri türünü araştırmalılar.

Amazon Pazarlama Stratejisinin Faydaları Nelerdir?

Amazon’da satış için bir Amazon pazarlama stratejisi, bir markanın erişimini artırmaya, markayı hatırlamayı güçlendirmeye ve potansiyel ve tekrar eden müşterilerle ilişkileri geliştirmeye yardımcı olabilir. Bunlar, Amazon satıcısı için daha fazla satış ve gelir anlamına gelebilecek dönüşümlere yol açabilir.

Tüm Amazon Mağazaları Başarılı mı?

Tüm Amazon mağazaları başarılı değil. Platformda binlerce dolar kazanan mağazalar varken, satış yapmakta zorlananlar da var. İşte bunun üç ana nedeni: 1-O sektörde veya satılan belirli bir ürün için sıkı bir rekabet var. 2-Satıcı, hangi ürünlerin satılacağı veya envanterinin nasıl satılacağı konusunda uygun şekilde araştırma yapmamıştır. 3- Yerinde sağlam bir iş planı yok. Bu üç neden, Amazon mağazalarının neden başarısız olduğuna büyük ölçüde katkıda bulunur.