Becommer.com

Tıklayın Sizi Arayalım

Tıklayın Sizi Arayalım


Muhteşem Bir Amazon Marka Sayfası (Amazon Storefront) Nasıl Oluşturulur?

Amazon marka sayfası hizmeti ile satıcıların işlerini ölçeklendirmelerine yardımcı olacak bir hizmet sunuyor. Amazonun verdiği pek çok hizmetin yanında marka mağazaları hizmeti de satıcılar için pek çok faydayı bünyesinde barındıran bir uygulama. Amazon Marka Mağazaları için Amazon pazarına özgü dijital bir vitrin de diyebiliriz. Bu mağazalar, Amazon satıcıları tarafından bir markanın renkleri, resimleri ve kopyası kullanılarak Amazon tarafından sağlanan şablonlar vasıtasıyla özelleştirilebilen sayfalar.

Amazon Marka Sayfası Kullanmalı mıyız?

Bir Amazon Marka Mağazası, satıcıların markaları için ücretsiz olarak çevrimiçi bir vitrin oluşturmasına olanak tanır. Satıcılar, yalnızca birkaç tıklamayla, özel düzenler ve önceden hazırlanmış şablonlarla denemeler yaparak müşterilerinin sattıkları ürünü deneyimlemelerini en üst düzeye çıkarabilir.

Marka Sayfası satıcılara ve alıcılara sağladığı pek çok fayda var. Bir markanın ürünlerini rekabetten büyük ölçüde uzak, merkezi bir konumda sunmak gibi mesela. Alışveriş yapan kişi bir Marka Mağazasına girdikten sonra yalnızca ürünlerinize göz atar, başka dikkatini dağıtıcı bir unsur ile karşılaşmaz. Marka Mağazaları, Amazon reklamcılığı ve sosyal medya pazarlamacılığı ile birlikte de kullanılabilir.

İlk çok sayfalı Mağazanızı oluşturma yolculuğu Amazon Marka Mağazaları sayfasında başlar. Açılış sayfası oldukça özlü ve minimalist görünse de, size Mağazaların becerileri hakkında gerekli tüm bilgileri sağlar ve program için uygun olup olmadığınızı söyler.

Amazon mağaza oluşturucuyu kullanmaya başlamak için Amazon tarafından gönderilen ve onaylanan kayıtlı ve aktif bir ticari markanız olmalıdır.

Avantajları

 • Müşterilerinizle duygusal bir bağ oluşturan marka imajınızı geliştirmek için daha fazla seçenek
 • Sezonluk ve promosyon kampanyanızın bir parçası olarak içeriği ve mesajları güncelleme yeteneği.
 • Artan tekrar satın alma sayısı ve iyileştirilmiş genel müşteri memnuniyeti.
 • Etkili Amazon reklam kampanyaları. Amazon’a göre, Sponsorlu Marka reklamlarınızı ürün sayfaları yerine Mağazalara bağlamak, RoAS’ı %22’ye kadar artıracaktır.
 • Ürün detay sayfalarındaki marka logoları ve küçük afişlerin yardımıyla Amazon marka mağazanızın daha iyi keşfedilebilirliği.
 • Dış kaynaklardan trafik ve olası satışları yönlendirme ve bundan yararlanma yeteneği.
 • Amazon’un organik arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alma potansiyeli.
 • Mobil ve masaüstü genelinde daha iyi kullanıcı deneyimi.

Markanız İçin Kullanabileceğiniz Diğer Özellikler

Diyelim ki markanızı Amazon’a kaydettiniz ve yeni bir markalı Amazon Mağazası için uygunsunuz. İşte burada biraz yaratıcılığa ihtiyacınız olacak. Şablonlar ve içerik kutucuklarıyla, A+ İçerik sayfalarında yaptığınız gibi kolayca güzel bir sayfa oluşturabilirsiniz. Aşağıda, çevrimiçi satıcıların markalarını sergilemelerine ve Amazon Mağazaları’nı kullanarak daha fazla tanıtım elde etmelerine yardımcı olacak en son özellikleri bulacaksınız.

 • Fotoğraflarınızı alışveriş yapılabilir hale getirin. Bir süre önce, instagram sorunsuz bir alışveriş deneyimi için alışveriş etiketlerini başlattı ve şimdi bu pazarlama taktiği Amazon’da mevcut… ama farklı bir biçimde. Bir yıl önce yayınlanan Amazon Gönderileri ile karıştırmayın – bunlar yaşam tarzı resimleri, ancak e-Ticaret işlevselliği ile. Bu özellik, kullanıcıların resimde gördükleri ürünlere dokunmalarını ve fiyat, derecelendirme, ad vb. gibi bazı temel bilgileri bulmalarını sağlar. Bu yeni seçenek hala ücretsizdir, bu nedenle yükselen trende rakiplerinizden önce atlamalısınız – veya Amazon bir fiyat etiketi eklemeden önce.
 • Resimlerinize bir açıklama ekleyin. Satıcılar artık sattıkları ürünlere ek bir açıklama ekleyebilir ve resimlerin hemen üstüne yerleştirebilir. Bu yalnızca resim yüklenemediğinde görüntülenen görünmez ALT etiketi değil. Ve evet, ürünlerinizin arama motorlarında keşfedilebilirliğini geliştirdiği için SEO için faydalı.
 • Ürünleri toplu olarak yükleyin ve stokta olmayan ürünleri gizleyin.
 • Sezonluk güncellemelerinizi, sürümlerinizi ve marka güncellemelerinizi önceden planlayın. İçeriğinizi daha önce Facebook’ta yayınladıysanız, önceden planlamanın ne kadar kullanışlı olduğunu bilmelisiniz. Şimdi, bu seçenek Amazon’da var. Mağaza bilgileri, siz tatilde olsanız bile önceden belirlenmiş bir tarihte yayınlanacaktır.
 • Amazon Mağazaları giderek daha keşfedilebilir hale geliyor. Müşterilerin yüzde 70’i aradıklarını Amazon’un arama sonuçlarının ilk sayfasında bulduğundan, Amazon arama çubuğu kesinlikle önemli. Bu istatistiklerin sizi, Amazon’da ürün satmanın, reklamcılığa çok fazla yatırım yapmayanlar için mümkün olmadığını düşünmenize yönlendirmesine izin vermeyin. Satıcılara düzenli olarak, müşterilerin yaşam döngüsü aşamalarına göre farklı şekilde etkileşim kurmalarını sağlayan her türlü araç sağlanıyor. Marka logoları ve küçük afişler artık ürün sayfalarının alt kısmında görünüyor. “Aramanızla ilgili markalar” ve “Müşteriler de görüntülendi” gibi başlıklar da kullanıcıların dikkatini çeker ve Mağazaları keşfetmeye yardımcı olur.

Peki, İşletmeniz Yeni Mağaza İçin Uygun mu?

Evet. Markanızı veya markalarınızı Amazon Marka Kaydı’na başarıyla kaydettiyseniz, bir Amazon Mağazası için uygunsunuz.

Markanızın sahibi değil misiniz? Distribütörlerin temsil ettikleri bir marka adına marka kaydı oluşturmaları ve ardından bir marka mağazasına hak kazanmaları mümkündür.

Seçeneklerden hiçbiri mevcut değilse, Satıcı Profilinizde eski tarz bir satıcı vitrini yapılandırabilir ve URL’yi özelleştirebilirsiniz, ancak hepsi bu kadar. Ancak ortaya çıkan şey öyle etkileyici olmayacak, üzerinde ürünlerinizin olduğu bir sayfa olacak o kadar.

Büyüme peşinde değilseniz ve işinizi bir sonraki seviyeye taşımayı planlamıyorsanız, Amazon’da üçüncü taraf satıcı olarak yapamazsınız. Ürünlerinizin aşırı kalabalık bir pazarda fark edilmesini sağlamak için hem ücretli hem de ücretsiz farklı reklamcılık yöntemlerini keşfetmeniz ve muhtemelen kendi stratejilerinizi icat etmeniz gerekecek.

İyi tarafı şu ki, Amazon üçüncü taraf satıcıları çok daha fazla destekliyor. Teknoloji devi Amazon küçük ve orta ölçekli işletmelerin daha etkin satış yapmasına yardımcı olacak 225 araç ve hizmet geliştirmek için yakın zamanda 15 milyar dolar yatırım yaptı. Eldeki tüm bu fırsatlarla, yeni potansiyel müşteriler için bu mücadeleye değer.

Temel Marka Görüntüleme Sayfası

Bir Amazon Mağazaları sayfası, kendi markasına sahip olmayan bir satıcıyı bu şekilde arar. Ayrıca, Mağazalar sayfasının kendi markasına sahip olan ancak yeni bir Amazon Marka Mağazası sayfası oluşturmamış bir satıcıyı arama şekli de budur.

Bir Amazon Marka Mağazası kurmanın e-ticaret işinize nasıl fayda sağlayabileceğini öğrenmek için yazımızı sonuna kadar okuyun.

Amazon’da marka mağazaları nasıl çalışıyor?

Listeler içindeki Marka Mağazalarına bağlantılar artık sadece marka adını belirtmek yerine “Mağaza” olarak geçiyor.  Bir müşteri bağlantıyı tıkladığında karşısına ne çıkacağını çok iyi biliyor. Sponsorlu Marka Reklamları ise alışveriş yapanları Marka Mağazalarına yönlendirebiliyor.

 Amazon Marka Mağazası Geliştirme ve Tasarımı

Bu bölümde size Amazon’da nasıl marka sayfası oluşturacağınızı ve marka kimliğinizi yansıtan şablonu nasıl seçeceğinizi göstereceğim.

Gördüğünüz gibi Amazon, satıcılara alışveriş yapanların sadakatini artırmaları ve uzun vadede daha fazla gelir elde etmeleri için sürekli yeni yollar sunuyor. Bunlar, ürünlerinizi hareket halinde gösteren marka videoları, etkileşimli alışveriş yapılabilir gönderiler, bağlı kuruluş ürün karşılaştırma tabloları ve daha fazlasını içerir.

Amazon Marka Mağazası Yönergeleri ve Gereksinimleri

Marka Mağazası oluşturmaya uygun olmak için markanın Amazon Marka Kaydı’na kayıtlı olması gerekir.

Marka Kaydı’na ek olarak, markaların ayrıca bol miktarda görseli ve belki de birkaç videosunun olması çok olumlu bir etki yaratacaktır. Marka Mağazaları, alışveriş yapanlar için bol görselli ilgi çekici deneyimler olacak şekilde tasarlanmıştır. Ürünleriniz ve markalarınız için çok fazla orijinal görseliniz yoksa stok fotoğrafları kullanabilirsiniz, ancak bu çok zayıf bir etki yaratacaktır.

Alternatif olarak, bir Amazon ajansı, Creative Services stüdyosu, yerel bir fotoğrafçı ve hatta etkileyiciler gibi markanız için özel görseller oluşturması için profesyonel birisini bu iş için tutabilirsiniz.

Amazon Mağazaları için Yaratıcı Yönergeler

Aşağıda, Mağazanızın Amazon’da onaylanmasını sağlamak için izlemeniz gereken temel yönergelerin kısa bir listesini bulacaksınız.

1. Sayfa Bölümleri ve Döşemeler

Her Mağaza sayfası en fazla 4 video, 1 ürün kılavuzu ve 1 galeri kutucuğu, 1 öne çıkan fırsat ve 1 önerilen ürün kutucuğu içerebilir.

2. Döşeme Boyutları

Temel döşemeler tam genişlikte, büyük (2:2), orta (2:1) ve küçük (1:1) olabilir.

3. Sayfa Bölümlerinin Türleri

 • Başlık, Amazon Marka Mağazanızın en üst kısmıdır. Bir kahraman resmi, marka logosu ve gezinme çubuğu içerir. Başlık resminizi tasarlarken, bazı durumlarda banner’ınızın %30’u kırpılabileceğinden, en önemli içeriğin “güvenli bölge” içine yerleştirildiğinden emin olun. Kahraman resimleri için minimum resim boyutu 3.000 × 600 piksel, marka logoları için – 400 × 400 piksel. Dosya boyutu 5Mb’ı geçmemelidir
 • Metin Döşemesi sola, sağa, ortaya veya iki yana yaslanmış serbest biçimli metin içerebilir. Bir ürün sayfasına veya başka bir Mağaza sayfasına bağlanabilir.
 • Görüntü Döşemeleri herhangi bir Mağaza sayfasına bağlanabilir. İçeriğinizi doğru şekilde yerleştirdiğinizden emin olun, çünkü görüntünün %19’u alt kısımda gizlenebilir. Not: Gömülü metin içeren resimlerin eklenmesi önerilmez.
 • Metin Döşemeli Resimler, metni resmin üzerine ve yanına yerleştirmenize, renkle oynamanıza, hizalamanıza olanak tanır. Ancak, tüm gereksinimlerin karşılandığından emin olmalısınız.
 • Shoppable Image Tile, 6 adede kadar ürünü görüntülemenize ve bunları detay sayfalarına bağlamanıza izin verir. Alışveriş yapılabilir görsel özelliklerini karşıladığınızdan emin olun.
 • Video Döşemesi, ürünlerinizin videolarını sergilemenize, ses seviyesini kontrol etmenize ve bunları tam ekran oynatmanıza olanak tanır. Video döşemesi özelliklerine buradan göz atın.
 • Arka Plan Video Döşemesi, kullanıcıların dikkatini çekmeye yardımcı olmak için burada. Bu özelliği kullanmadan önce video gereksinimleri hakkında bilgi edinin.
 • Galeri, minimum 1.500 × 750 piksel boyutunda ürünlerinizin 8 adede kadar resmini göstermenize olanak tanır.
 • Ürün Kutucuğu, ürün resimlerine ek olarak fiyat ve Prime durumunu göstermenize olanak tanır.
 • Tam genişlikte ürün ayrıntısı kutucukları, bir harekete geçirici mesajla birlikte ayrıntı sayfasındaki bilgileri de gösterecektir.
 • Tam genişlikte ürün içerik kutucuklarının özel bir başlığı ve açıklaması vardır.
 • Ürün Izgarası, ürün adı, resim, Prime rozeti, fiyat, yıldız derecelendirmesi ve CTA’lar gibi bilgilerle birlikte 4 adede kadar ürünü görüntülemenize izin verir.
 • Standart ürün ızgarası, kare veya geniş dikdörtgen resimlere sahip kategoriler için çalışır.
 • Uzun ürün ızgarası, uzun dikey resimlere sahip kategoriler için çalışır.
 • En Çok Satan Çini, en çok satan 5 ürünü sergilemenize izin verir.
 • Önerilen Ürünler Kutucuğu, bir seferde en fazla 5 önerilen öğeyi otomatik olarak görüntüler.
 • Öne Çıkan Fırsatlar Kutucuğu, promosyon içeriğiniz içindir. Tüm öne çıkan ürünleri veya seçtiğiniz sınırlı bir ürün grubunu görüntüleyebilirsiniz. Öne çıkan ürünlerinizin nasıl görüneceğini görmek için bu sayfaya gidin.

Amazon Marka Mağazaları için Manuel Kutucuk Türleri

Her biri kendi kullanım ve gereksinimlerine sahip birçok şablontürü vardır. Manuel döşemeler, manuel olarak oluşturulanlardır; verilen kutucuk için herhangi bir metin veya resim duruma göre yüklenir. Aşağıdaki gereksinimler, sayfanın genişliğini (tüm bölümü) dolduran şablonlar içindir.

Ürün

Ürün detay sayfasından başlığı ve madde işaretlerini göster

Veya özel başlık ve açıklama yazabilirsiniz

Resim

3.000 piksel genişlik, 16 – 2.400 piksel yükseklik

İsteğe bağlı başlık (1 satır)

Ürün detay sayfasına veya Marka Mağaza Sayfasına isteğe bağlı bağlantı

Metinli Resim

3.000 piksel genişlik, 16-2.400 piksel yükseklik

İsteğe bağlı örnek (1 satır)

Başlık gerekli (1 satır)

Opsiyonel gövde (7 satır)

Ürün detay sayfasına veya Marka Mağazası sayfasına isteğe bağlı bağlantı

Metin

20 satır

Ürün detay sayfasına veya Marka Mağazası sayfasına isteğe bağlı bağlantı

Video

Video en az 1.280 x 640 piksel ve 100 MB’tan küçük olmalıdır

Desteklenen dosyalar: avi, mov, mpg, mpeg, mp4, m4a, m4v ve m4p

Küçük resim gerekli: 3.000 x 1.500 piksel

Arka Plan Videosu

Sessizce otomatik oynatılır ve döngüler

Video 1.280 x 640, maksimum yüksekliği 1.500 ve uzunluğu 2-20 saniye olmalıdır

Desteklenen dosyalar: avi, mov, mpg, mpeg, mp3, m4a, m4v ve m4p

Ürün Izgarası

Anahtar kelimeleri kullanarak ürünleri otomatik olarak ekleyebilir veya ürünleri manuel olarak atayabilir

Listeden otomatik olarak alınan başlık, fiyat ve incelemeler

Galeri

Video en az 1.280 x 640 piksel ve 100 MB’tan küçük olmalıdır

Desteklenen dosyalar: avi, mov, mpg, mpeg, mp4, m4a, m4v ve m4p

Küçük resim gerekli: 3.000 x 1.500 piksel

Amazon Marka Mağazaları için Otomatik şablon Çeşitleri

Otomatik kutucuklar, Amazon’da başka yerlerden bilgi alan kutucuklardır, bu nedenle manuel olarak güncellenmeleri gerekmez. Aşağıda bazı otomatik döşeme türleri bulunmaktadır.

En Çok Satan Ürünler

Başlık, en çok satan ürünleri yansıtacak şekilde otomatik olarak güncellenir

Önerilen Ürünler

Mağazanızın her ziyaretçisi için otomatik olarak oluşturulur

Öne Çıkan Fırsatlar

Aktif promosyonlar olduğunda, bunlar otomatik olarak burada görüntülenecektir.

Bu sayfaları, bölümleri ve kutucukları kullanarak Marka Mağazanızın her sayfasını oluşturursunuz. En iyi Marka Mağazaları, iyi hazırlanmış profesyonel bir web sitesine benziyor.

Amazon Marka Mağazası Şablonları

Sıfırdan bir Marka Mağazası oluşturmak biraz korkutucu geliyorsa ve sadece bir tasarım şablonu bulmak istiyorsanız, birkaç seçeneğiniz var. Amazon Marka Sayfası Şablonları

Sattığınız ürünlere göre değişen üç benzersiz şablon vardır.

1-Seçim Çerçevesi, çok çeşitli ürünlere sahip markalar için en iyisidir. Kategorileri öne çıkarmanıza ve ayrıntılar hakkında daha spesifik olmanıza olanak tanır. Aşağıdaki örneğe bakın.

Seçim çerçevesi tarzı Amazon Marka Mağazası

2- Vitrin, görüntüler ve ürün detay fotoğrafları için çok fazla alan sağlar.

Vitrin tarzı Amazon Marka Mağazası

3- Ürün Izgarası, geniş bir ürün yelpazesi göstermenize, fiyatları görüntülemenize ve mağazanızı sosyal medyada paylaşmanıza imkan sağlar.

Amazon’un Marka Mağazası Şablonlarını Kullanın

Amazon Marka Mağazaları için üç genel şablon sağlar. Bunlar, bir Marka Mağazası oluşturmayı çok daha kolay hale getirir, ancak şablonların, kataloğunuzun organizasyonu veya sanat varlıkları ile iyi çalışmadığını görebilirsiniz. Bu durumda diğer iki seçeneğe bakabilirsiniz.

Marka Mağazanızı Oluşturmak için Bir Amazon Ajansı ile anlaşın

Deneyimli Amazon ajansları büyük ihtimalle düzinelerce veya yüzlerce Marka Mağazası oluşturmuşlardır. Halihazırda bir Amazon ajansıyla çalışıyorsanız, sizin için bir Marka Mağazası oluşturup oluşturamayacaklarını sorun. Amazon’da bağımsız olarak çalışıyorsanız, sizin için saatlik bir ücret veya belirli bir ücret karşılığında bir Marka Mağazası oluşturmak isteyen bir ajans bulabilirsiniz, ancak bu ajansa göre değişir.

Amazon’da üçüncü taraf bir satıcıyla çalışıyorsanız, onlara markanız için bir Marka Mağazası oluşturup oluşturamayacaklarını sorun. Bazı üçüncü taraf satıcılar ücretsiz olarak Marka Mağazaları oluşturacaktır.

Mevcut Bir Marka Mağazasından İlham Alın

Marka Mağazasını kendiniz oluşturmak istiyorsanız, Amazon’daki diğer markaları arayıp Marka Mağazalarını incelememeniz için hiçbir neden yok. Beğendiğiniz sayfa düzenlerini bulun ve potansiyel olarak birden çok kaynaktan ilham alın. Bu, yeni bir tasarım oluşturmak için harika bir başlangıç ​​noktası olabilir ve sayfada daha rahat oldukça bunu değiştirebilirsiniz.

Amazon Marka Mağazası İçin Yapmanız Gerekenler

Marka Mağazalarının yapması ve yapmaması gerekenler nelerdir? İşte önerilen en iyi uygulamalarımızdan bazıları:

Görselleriniz Yüksek Kalite olsun

Daha önce de belirtildiği gibi, Marka Mağazaları son derece görsel deneyimler olacak şekilde tasarlanmıştır. Bir müşteri, Marka Mağazası sayfanıza ulaştığında, gördükleri karşısında hemen heyecan duymalıdır. Bu, yalnızca profesyonel kalitede ürün görselleri değil, aynı zamanda markanız için görseller anlamına da gelir. Bu SİZİN Marka Mağazanız. Alışveriş yapanlar hikayenizi ve markanızın neyle ilgili olduğunu bilmelidir ve görseller ve videolar bu hikayeyi anlatmada önemli bir rol oynar.

Bir “Hakkımızda” Sayfası Oluşturun

Bu düşünce trenine uygun olarak, Marka Mağazanız bir “Hakkımızda” bölümü veya sayfası içermelidir. Hikayen nedir? Markanızı farklı kılan nedir? Alışveriş yapanlar neden size güvenmeli ve işlerini size vermeli? En başarılı markalar, müşterilerini memnun eden markalardır ve onlarla bir ilişki kurmak bunun önemli bir parçasıdır.

Sezgisel Gezinme Menüsü Oluşturun

Sayfalarınızı ve alt sayfalarınızı yaşa, kategoriye, ürün yelpazesine veya ilgi alanına göre düzenleyin. Örneğin, Oyuncaklar ve Oyunlar ve Bebek markaları, alışveriş yapanların bu kategorilerdeki ürünleri genellikle bu şekilde aradıkları için Marka Mağazalarını yaşa göre düzenleyebilir. Bir Spor şirketi, hikayelerini ürün türüne göre (giyim, takviyeler, aksesuarlar) veya spora göre (koşma, tırmanma, beyzbol, futbol) düzenleyebilir.

Sonuç olarak, Marka Mağazanızı müşterilerinizin gezinmesini en kolay hale getirecek şekilde düzenleyin. Amazon’un başarısı, “müşteri takıntılı” olmaktan kaynaklanmaktadır. Kitaplarından bir ders alın.

Tüm Kataloğunuzu Öne Çıkarın

Şaşırtıcı bir şekilde, bazı markalar, oluşturduktan sonra bile tüm ürün listelemelerini Marka Mağazasına bağlayamıyor. Bu, kötü bir müşteri deneyimidir, çünkü bir listelemede “Mağaza”yı tıklamak sizi Marka Mağazasına götürürken, başka bir listelemede aynı bağlantıya tıklamak sizi bir arama sonuçları sayfasına götürür.

Tutarlılık, olumlu bir müşteri deneyimi yaratmanın anahtarıdır, bu nedenle Marka Mağazanızın tüm listelemelerinizle bağlantılı olduğundan emin olun. Bu uygulamanın tek istisnası, son derece düşük performans gösteren bir listelemeniz varsa, bu durumda onu iyi performans gösteren kataloğunuzun geri kalanının yanında sergilemek istemeyebilirsiniz.

Pazarlama için Marka Mağazanızdan Yararlanın

Marka Mağazaları, Amazon işiniz için inanılmaz derecede değerli bir varlıktır, ancak diğer pazarlama çabalarıyla koordineli olarak kullanıldıklarında kullanışlılıkları gerçekten parlar. Sponsorlu Marka Reklamları, Sponsorlu Marka Videoları, Amazon Gönderileri, sosyal medya reklamcılığı ve etkileyici pazarlamanın tümü, Marka Mağazaları ile harika bir şekilde çalışır.

Amazon Marka Mağazaları Hakkında SSS

Amazon Marka Mağazası nedir?

Amazon satıcılarının kendilerine ait bir çevrimiçi mağaza oluşturmasına olanak tanıyan ücretsiz bir araçtır. Satışları artırmanın ve alışveriş yapanların sadakatini artırmanın mükemmel bir yolu.

Neden bir Amazon mağazasına ihtiyacınız var?

E-Ticaret işiniz için bir Amazon marka mağazasına sahip olmak çok fazla değer katar. Aynı sayfada birden fazla ürünü sergilemenize ve bu nedenle müşterileriniz için sorunsuz alışveriş deneyimi oluşturmanıza, daha fazla organik trafik çekmenize ve Amazon’daki sıralamanızı yükseltmenize olanak tanır.

Bir marka mağazası oluşturmak için Amazon reklamvereni olmak zorunda mısınız?

Hayır. Markanız için bir e-ticaret mağazası oluşturmak için Amazon’da reklam vermenize gerek yok.

Amazon’da bir marka mağazası nasıl oluşturulur?

Markanızı Amazon Marka Kaydı’na kaydettirdiyseniz, bir Amazon Mağazası için uygunsunuz. Markanızın sahibi değil misiniz? Eski tarz bir satıcı vitriniyle geçinmeniz gerekecek.

Bir Amazon Marka Mağazasını nasıl gönderir ve onaylatırım?

Amazon Mağazanızı tasarlamayı tamamladığınızda, “Yayınlamaya Gönder” düğmesine basın. Mağaza moderasyonunuzu gönderir. Denetlenirken herhangi bir değişiklik yapamayacağınızı unutmayın. Mağazanızın yayına girmesi birkaç gün sürebilir.

Amazon Marka Mağazalarının başlıca faydaları nelerdir?

Artan tekrar satın alma sayısı, Amazon SERP’lerinde daha iyi keşfedilebilirlik, tüm platformlarda daha iyi kullanıcı deneyimi, daha yüksek RoAS ve genel müşteri memnuniyetini artıran ve sadakat oluşturan daha fazla özelleştirme seçeneği.

Bir Marka Mağazası mobil cihazlar için optimize edilebilir mi?

Evet! Amazon Mağazaları, cep telefonu kullanıcılarına pazarlamayı çok daha kolay hale getiren kutudan çıkar çıkmaz yanıt veriyor.

Amazon Mağazalarının en iyi özelliklerinden bazıları nelerdir?

En etkili özellikler arasında alışveriş yapılabilir fotoğraflar var (evet, tıpkı Instagram’da bulacağınız gibi!). Bu kullanışlı seçenek, yayınları ve sezonluk güncellemeleri önceden planlamanıza olanak tanır; toplu ürün ithalatı ve diğerleri.

Amazon Marka Mağazası oluşturmanın kuralları nelerdir?

Amazon Marka Mağazanızın verimliliğini artırmak için tüm ürünlerinizin doğru şekilde gruplandırıldığından ve ana öğenin iyi görünür olduğundan emin olun. Kopyanızı yazım hataları açısından inceleyin ve kaliteli ürün fotoğrafları yükleyin.

Mağazamın performansını nasıl ölçebilirim?

Kampanyalarınızın etkinliğini ve performansını izlemek için Amazon Stores Insights’ı kullanın. Hangi stratejilerinizin işe yaradığını ve hangilerinin ölümcül derecede kusurlu olduğunu anlamalısınız.

Amazon mağazası açmanın maliyeti nedir?

Amazon Marka Mağazası oluşturmak ücretsizdir

Amazon Mağazası oluşturmak için gerekli belgeler nelerdir?

Belge gerekmez. Ancak, Amazon Marka Kaydı’na kaydolmak için aşağıdaki bilgileri sağlamanız gerekebilir: tescilli bir ticari marka numarası ve bir marka adı; ilişkili devlet tescilli ticari marka numarası; markanızın listelenmesi gereken ürün kategorilerinin bir listesi; markanızın ürünlerinin üretildiği ve dağıtıldığı ülkelerin listesi.

Amazon mağazamdan gelen trafiği kendi web siteme nasıl yönlendiririm?

Amazon’un Hizmet Şartlarına aykırıdır. Amazon, trafiği diğer kaynaklara yönlendirmenin bir yolu olarak kullanılmak istemiyor. Adınızı Amazon’da web sitenizin adı yapabilirsiniz. Veya Amazon’un bir test siparişi vermemesini veya rakiplerinizin şikayet etmemesini umarak siparişinizi gönderirken pazarlama materyallerini dahil edebilirsiniz. Her iki durumda da hesabınızın kapatılması riskini taşırsınız.

Sonuç olarak

Açıkçası, yeni Mağazalar özelliğinin amacı, marka sahibi satıcıları Marka Kaydı’na kaydolmaya teşvik etmektir. Amazon’un marka tescilli satıcıları, kaydolmayan üçüncü taraf satıcılar için mevcut olmayan ücretsiz ürünlerle ödüllendirdiğini zaten gördük. Sponsorlu Markalar reklamları ve Amazon Pazarlama Hizmetleri gibi Amazon’un sunduğu iyi şeyleri kullanmak istiyorsanız, 1P toptancısı veya 3P marka sahibi olsanız iyi olur. Amazon’un marka sahibi olmayan satıcılar yerine marka sahipleriyle iş yapmayı tercih ettiğini hepimiz biliyoruz.

Amazon, markalara ve markaların resmi temsilcisi olan bayilere yoğun bir şekilde yatırım yapıyor. Özel teklifler için markayla ortaklık kurarak aracıları atlatmak ve sahtecilik riskini en aza indirmek onların çıkarınadır.

Bu Amazon’un bu adımları çok akıllıca bir iş ve Amazon, hırslarını ve niyetlerini hiçbir zaman saklayan bir platform olmadı. Ne yazık ki, bu durumda, diğerlerinde olduğu gibi, marka sahibi olmayan üçüncü taraf satıcılar kendilerini geliştirmek zorundalar yoksa seslerini duyurmaları neredeyse imkansız.

 Bir cevap yazın