Becommer.com

Online satış yapan bir satıcı olarak, rakiplerinize karşı üstünlük kazanmanıza yardımcı olacak çeşitli Amazon satıcı araçlarını ve yazılımlarını kullanacaksanız. Amazon işlerini büyütmek isteyen satıcıların en popüler olan iki tercih Helium 10 ile Jungle Scout’a bakmalısınız.

Helium 10 ile Jungle Scout

Hangisinin daha iyi olduğunu merak ediyor musunuz? Helium 10 veya Jungle Scout? O zaman doğru yere geldiniz. Size iki aracın tam bir analizini getireceğiz. Chrome  uzantısını, ürün araştırma araçlarını, ürün izleyiciyi ve diğer değerli bilgileri kapsayacaktır. Yani Helium 10 mu yoksa Jungle Scout mu kullanacağınızı merak ediyorsanız, karşılaştırmalı bilgilerin hepsine sahip tek yer burası. Ama hangisinin sizin için doğru olduğunu nasıl bileceksiniz? Karar vermenize yardımcı olması için Helium 10 ile Jungle Scout karşılaştırma kılavuzuna birlikte göz atalım.

ilgili: 10 Sihirli Amazon Ürün Analiz Programı!

İlgili: Becommer Amazon Ürün Pazar Analizi Hizmetleri ve Fiyat Listesi

Helium 10 Nedir?

Helium 10, girişimcilerin ve işletmelerin Amazon’da ürünlerini yönetmesi ve satması, anahtar kelimeler bulması, trendleri belirlemesi, listeleri optimize etmesi, reklam kampanyalarını düzene sokması ve daha fazlası için bir e-Ticaret araçları paketidir. Black Box, ekiplerin ürün kategorisine, aylık satış gelirine, inceleme derecelendirmelerine, satıcı sayısına, fiyata, ağırlığa ve gereksinimlere dayalı algoritmalar ve filtreler kullanarak fırsatları aramasına ve ayrıca gelecekteki referanslar için sonuçları kaydetmesine, düzenlemesine ve sıralamasına olanak tanıyor.

İlgili: Becommer Amazon Hesap Açma Hizmetleri 

İlgili: Becommer Amazon Hesap Yönetim Hizmetleri 

İlgili: Becommer Amazon Danışmanlık Hizmetleri 

İlgili: Becommer PPC Reklam Kurulum Hizmetleri 

Helium 10, yöneticilerin ürünlerin mevsimsel talebini analiz etmesine, satış trendlerini grafikler şeklinde görselleştirmesine, rakiplerle karşılaştırmalı anahtar kelime sıralamasını keşfetmesine ve belirli Amazon Standart Kimlik Numaraları (ASIN’ler) için arama hacimlerini değerlendirmesine olanak tanır.

Amazon satıcılarının ASIN’leri toplu olarak kopyalayarak hedefli reklamlar oluşturması, incelemeler hakkında bilgi edinmesi, belirli listelemeler için envanter düzeylerini görüntülemesi ve ürün ağırlığına, birim üretime, Amazon (FBA) ücreti, nakliye maliyetlerine, boyutlara ve aşağıdakilere göre Karlılığı hesaplamasına yönelik bir Google Chrome uzantısı sağlar. Ayrıca sipariş teslimatları veya olay tetikleyicileri için önceden tanımlanmış veya özel şablonlar kullanarak e-posta dizileri oluşturabilir ve siparişleri merkezi bir gösterge panosunda görüntüleyebilir.

ilgili:Adım Adım Türkiye’den Amazon FBA Deposuna Ürün Gönderme Rehberi 2022

Helium 10, ayrı olarak işletmelerin listeleri izlemesine, şüpheli faaliyetler ve potansiyel korsanlar hakkında uyarılar almasına ve dolandırıcılık ürünlerinin merkezi bir platformda satışını engellemesine olanak tanır. Girişimciler, müşterilerle marka kimliği oluşturmak için kurumsal logolar ve alan adlarıyla özelleştirilebilir açılış sayfaları da oluşturabilir.

Helium 10 Ile Jungle Scout

Helium 10 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Helium 10, yalnızca Amazon kullanıcıları için oluşturulmuş gibi görünen bir yazılımdır. Herkesin platformda gelişmesine yardımcı olabilecek çok çeşitli araç ve özelliklere sahip eksiksiz bir pakettir. Öncelikle Amazon FBA Satıcılarına odaklanır.

Daha üst sıralarda yer alan anahtar kelimeleri bularak anahtar kelime araması yapmanızı sağlar. Rakipleri takip edebilir ve stratejilerini anlamak için onları gözetleyebilirsiniz. Ayrıca, trendleri belirleme ve bir ürünü neyin bu kadar modaya uygun hale getirdiğini belirleme seçeneği de vardır. Daha da önemlisi, sıralamalarda yükselmek için ürününüzü ve listelemenizi tamamen optimize edebilirsiniz.

İlgili: Becommer PPC Reklam Yönetimi

İlgili: Becommer Amazon Ürün Listeleme Hizmetleri

Öncelikle, Helium 10, ilk önce kullanıcılara yardımcı olan yaklaşık 10 araçla geldi. Zamanla, teknolojik gelişmelere göre daha fazla araç uygulandı. Mükemmel bir Amazon satıcısı olmanız için tam teşekküllü bir profesyonel platforma sahip olmak gibi bir lükse sahip oldunuz.

Buna bağlı olarak, seminerlere ve öğrenmek için derslere  katılmak veya makaleler ve videolarla dolu veritabanı aracılığıyla öğrenmek için zaman ayırmanız gerekir. Bu, araçları kavramanızı ve bunları en iyi şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. Aracın en dikkat çekici yönü, yöntemlerinizi hedeflere göre değiştirmenize olanak sağlamasıdır. Eğer SEO, envanter yönetimi, ürün ve anahtar kelime araştırması, geri ödemeler ve daha pek çok konuda size yardımcı olacak hepsi bir arada bir araç arıyorsanız, o zaman Helium 10 tam size göre.

Beş kategoride 21 farklı araçla kullanılabileceğiniz özelliklere sahip olarak düzenlenmiştir, seçimler sizin hangi plana kaydolduğunuza göre değişmektedir. Ön izleme tipi ve demosu ücretsiz olan Helium 10 için fiyatlar 0  ABD dolarından başlar ve ayda 397  ABD dolarına kadar yükselir, ancak yıllık seçeneğe giderek paradan tasarruf edebilirsiniz. Ancak ülkemizdeki güncel fiyatları için Türkiye’deki sitesi üzerinden bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz.

Ücretsiz uygulama ile sınırlı kullanımla (ör. günde 2 ters ASIN araması kullanımı, 6 anahtar kelime dizin denetleyicisi kullanımı, vb.) olsa da hemen hemen tüm Helium 10 araçlarına erişebilirsiniz. Hangi planın sizin için doğru olduğundan emin değilseniz, envanterinizde kaç öğe olduğuna bakın ve hangi planın bu sayıya en yakın olduğunu görün.

Öncelikle başlamak için bir hesap oluşturmanız ve bir plan seçmeniz gerekir. Buradan, seçeneklerinizi bir adım öteye taşımanıza yardımcı olacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

 

Örneğin, bir Amazon satıcısı olarak yeni başlıyorsanız, satılacak şeylerin bir envanterine karar vermeniz gerekir. Amazon anahtar kelimeleri gerçek zamanlı olarak izlemek için Helium 10’u kullanın, böylece hangilerinin en iyi performansı gösterdiğini görün, ardından karlı bir kısa ürün listesi oluşturmak için bunu 4 ürün araştırma aracından herhangi biri veya tümü ile birlikte karşılaştırmalı olarak kullanın.

ilgili:Amazon Keyword Belirleme Klavuzu 2022

İlgili: Becommer Amazon Store Kurulum Hizmetleri  

İlgili: Becommer Amazon A Plus Content Hizmetleri

Bir Amazon satıcısı olarak biraz cazibe kazandıktan sonra, Helium 10’un size yardımcı olabileceği iadelerle karşılaşmanız neredeyse kaçınılmazdır. Para İadesi Genie aracı, geri ödeme için (varsa) Amazon’a gönderebileceğiniz raporlar oluşturarak, bunu kendiniz yaparken zamandan ve enerjiden tasarruf etmenizi sağlar.

Tabii ki, Amazon’da satış yapmanın sizin içim en önemli ve  gerekli bir parçası, düzenli olarak ürün listelemeleri oluşturmak ve optimize etmektir. Şablonlar arasından seçim yapabilir ve bilgileri kendiniz doldurabilir veya kendi listelerinizi oluşturabilir ve bunları İndeks Denetleyici aracıyla çalıştırarak aşağıdakileri daha net ve reel olarak görebilirsiniz:

 • Anahtar kelimeleriniz, aramalarda görünen ürünlerinizle alakalıysa.
 • Rakip ürün ASIN’lerinin hangi anahtar kelimeler için sıralandığını bileceksiniz.
 • Listeleri veya karlı anahtar kelimeleri olumsuz etkileyen kötü anahtar kelimeleriniz varsa göreceksiniz.
 • Ürünlerinizi Amazon’da endekslemenin en iyi yollarına sahip olacaksınız.

Helium 10’u kullanmaya hazırsanız, onu bir Chrome uzantısı olarak yükleyebilir veya uygulamayı Android ya da iOS için indirebilirsiniz. Uygulama ile tüm araçlar hazır olacak, böylece nerede olursanız olun Amazon listelerinizi takip edebilirsiniz.

Helium 10’un Artıları Nedir?

 • Çalışmak için ücretsiz bir Chrome uzantınız var
 • Çeşitli premium özellikleri denemek için 30 günlük ücretsiz bir plan mevcuttur.
 • Amazon’da başarılı olmak için uygun araçlara sahip eksiksiz bir pazarlama paketi
 • Onu en iyi araç yapan en yüksek doğruluk oranlarından biri
 • Olağanüstü müşteri desteği ve öğrenmeye yardımcı olacak eksiksiz bir veri tabanı

İlgili: Becommer Amerika Şirket Kuruluşu Hizmetleri 

İlgili: Becommer İngiltere Şirket Kurulum Hizmetleri 

Helium 10’un Eksileri Nedir?

 • Oldukça pahalı bir yatırım
 • Araçlara alışmak ve anlamak biraz zaman alacaktır.
 • Sezgisel bir paket değil, kesinlikle profesyonelleşmek istiyor

 

Amazon Ürün Analiz Proğramı Jungle Scout Nedir?

Jungle Scout, kullanımı kolay tek bir gösterge panosundan kazanan ürünleri bulmanıza, satışları tahmin etmenize, anahtar kelimeleri araştırmanıza ve rakiplerinizi gözetlemenize yardımcı olan bir Amazon araştırma aracıdır.

Jungle Scout, Helium 10 gibi eksiksiz bir paket değildir. Ancak daha kullanıcı dostu ve sezgiseldir. Helium 10’un çok daha çeşitli araçları ve özellikleri olsa da Jungle Scout, kullanımı ve anlaşılması kolay sınırda tutmayı başarıyor. Sıralamada kademeli olarak yükseliyor ve yetkin pazar araştırması uzmanlığı için en iyilerden biri haline geldi demek yanlış olmaz. Genel olarak, yalnızca Amazon satıcıları için değil, aynı zamanda diğer bağlı kuruluş pazarlaması için de harika bir seçim.

Temel olarak, işinizi büyütmek için hangi ürünlerin en karlı ve en kolay olacağını anında gösteriyor.

Amazon araştırmasına göre  “Karanlık Çağlar” ile modern “Rönesans” arasındaki ayrımı işaret eden 2014 yılında Greg Mercer tarafından kuruldu.

Jungle Scout, Amazon’da satış yapmak için önde gelen hepsi bir arada platformdur. Jungle Scout’un güçlü, veriye dayalı teknolojisi, girişimcilerin ve markaların ürün araştırması, pazar istihbaratı, marka ve listeleme yönetimi yetenekleri ve daha fazlasıyla Amazon’da başarılı işler kurmasına yardımcı oluyor. 2015’ten beri 500.000’den fazla müşteriye ulaştığını belirtmeliyiz..

Jungle Scout ile şunları yapabilirsiniz:

 • Ürün ve anahtar kelime araştırması yapmak
 • Tedarikçi bulmak
 • Ürün listeleri oluşturmak
 • Envanter ve finans yönetimi
 • İnceleme isteklerini otomatikleştirmek

Jungle Scout Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Amazon satıcılarının kullandığı bir diğer süper popüler araç, yaygın olarak tanınan ve araç tekliflerinde son derece güçlü olan Jungle Scout’tur. Helium 10 gibi, onu da bir Chrome uzantısı veya web uygulaması olarak kullanabilirsiniz. Ancak şu anda Android veya iOS için indirilebilir bir uygulaması yok; normal olarak telefonunuzda kullanabilirsiniz, ancak orada paketlenmiş o kadar çok bilgi var ki, ihtiyacınız olan her şeyi görüntülemek için bir bilgisayarda kullanmak gene de en iyisi olabilir.

Helium 10’dan farklı olarak, ücretsiz bir plan kullanımı yok, ancak Jungle Scout’u 14 gün boyunca para iade garantisi altında deneme bazında deneyebilirsiniz. Beğenirseniz, aylık veya yıllık olarak bir plana kaydolabilirsiniz (yıllık olarak kayıt olmak size %30’a varan tasarruf sağlayabilir).

Diğer bir ayırt edici özellik, Jungle Scout ile katmanlı planların olmamasıdır. Bunun yerine, yalnızca uzantıya yıllık planda 39 ABD Doları veya aylık 19 ABD Doları , yalnızca web uygulamasına yıllık planda 49 ABD Doları /  veya 39 ABD Doları aylık veya her ikisinin birlikte paket olduğu şekline  69 ABD Doları / aylık olarak kaydolabilirsiniz. Veya yıllık planda 49 ABD Doları /aylık olarak kayıt olabilirsiniz. Bu, onu Helium 10’dan daha uygun fiyatlı bir seçenek haline getiriyor. Ancak ülkemizdeki güncel fiyatları için Türkiye’deki sitesi üzerinden bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz.

Jungle Scout  ile kullanılabilen araçların listesi sadece 11, evet bu Helium 10’un 21’inden daha az gibi görünse de, bunun nedeni yalnızca özellikleri nasıl düzenledikleridir. Yüzeyin altına bakarsanız, hemen hemen her alanda bir Amazon satıcısı olarak kendinizi daha iyi hale getirmenize yardımcı olabilecek çok sayıda araç bulacaksınız.

Size ürün, trendler, anahtar kelimeler ve alaka düzeyi hakkında derinlemesine analiz sağlayan çeşitli araçlara ve özelliklere erişim sağlarsınız. Size en çok satan ürünlerin sıralamasını, incelemeleri ve rakiplerin taktiklerinin ne kadar iyi çalıştığını gösterir. Bununla birlikte, en çarpıcı yönü, Helium 10 eksiksiz bir paket iken, Jungle Scout’un iki tam teşekküllü uygulamaya bölünmüş olmasıdır.

 

Jungle Scout’u kullanma merkeziniz haline gelen bir web uygulaması olarak alırsınız ve bir Chrome Uzantınız olur. Bunların her ikisi de Amazon işini büyütmenize yardımcı olacaktır.

Ancak Jungle Scout’un tek bir şeyle bilinmesi gerekiyorsa, o da Amazon’un en iyi araştırma aracı olarak sınıfının lideri olmalarıdır. Kategoriye, tahmini satışlara, kar hesaplayıcıya, ürün takipçisine, satış sıralamasına, gelire ve daha fazlasına göre filtreleme özelliğine sahip, Amazon’da satılan 70 milyondan fazla üründen oluşan büyüyen bir veri tabanına sahipler. Oluşturduğunuz ürün veya ürünleri  kısa listelerde çapraz referans vermeyi ve ayrıca verilerinizi bir CSV dosyasında dışa aktarmayı kolaylaştırmak için sınırsız sayıda filtre ön ayarı olarak kaydedebilirsiniz.

Jungle Scout’un Artıları Nedir?

 • Tam özelliklere sahip daha ucuz planlar sunar.
 • Sezgisel arayüz, öğrenmesi kolay ve kullanımı kolay
 • Paket olmamasına rağmen Helium 10’dan daha yüksek doğruluk oranları sağlar
 • Herhangi bir Amazon ürününün satış verilerini sağlar
 • Herhangi bir Amazon ürünü için anahtar kelime araştırması sağlar
 • Çeşitli sıralamalar elde etmek için satıcıları, stratejiyi ve alaka düzeyini karşılaştırır.

Jungle Scout’un Eksileri Nedir?

 • Mobil uygulama eksikliği
 • Helium 10’dan farklı olarak ücretsiz bir uzantısı yoktur.
 • Rakibi kadar kadar çok özelliği yok.

Helium 10 ile Jungle Scout’un Ortak Özellikleri Nedir?

Mevcut her iki aracın ve seçeneğin derinlemesine analizine girdik ancak ununla birlikte, her ikisiyle de elde edebileceğiniz birçok benzer özellik ve araç vardır. İsimler farklı olabilir, ancak işlev aynıdır. Sebepsiz yere genişletmek yerine hızlı bir genel bakışla size biraz zaman kazandırmaya karar verdik. İşte bir de iki rakibin ortak özelliklerinin kısa bir özeti:

 • Black Box ve Ürün Veritabanı: Her ikisi de size Amazon’da bulunan uygun bilgileri içeren bir ürün listesi sunar.
 • Her ikisi de tersine mühendislik anahtar kelimesi, anahtar kelime kullanımı ve sıralamasıyla ilgili bilgiler sağlar. Bu listeyi her ikisinde de alırsınız.
 • Her ikisinde de satışlar, reklam performansı, rakiplerin stratejileri hakkında bilgi edinirsiniz.
 • İkisinde de performansınızı gözden geçirmek ve yeni stratejiler oluşturmak daha kolaydır.
 • Her ikisi de benzer işlevlere sahip Chrome uzantıları sunar.

Yeni Başlayanlar için Hangisi Daha İyidir?

Yeni satıcılar için Jungle Scout, Amazon’da satış yapmak için bir araştırma aracı olarak daha iyi bir seçim olacaktır gibi görünse de, bu Jungle Scout’u kullanmak için abone olmanız gerektiği gerçeğini değiştirmez. Bu bakımdan, ücretsiz deneme avantajı  ile belki Helyum 10 daha iyi olur sizin için.

Amazon PPC Kampanyaları İçin Helium 10 Kullanabilir miyim?

Evet , Helium 10’un PPC Otomasyon araçları, kullanıcıların Amazon PPC kampanyalarının başarısını sağlayan ölçümleri analiz etmelerini sağlar.

Cep Telefonu ile İkisini de Kullanabilir miyiz?

Kullanıcılar için resmi bir Jungle Scout mobil uygulaması bulunmamaktadır. Ancak, cep telefonları ve iPad için bir görüntüleme kapasitesine sahiptir. Arayüzde bir değişiklik istemiyorsanız bunu kullanabilirsiniz. Bu arada, ona avantaj sağladığını düşündüğümüz önemli konulardan birisi de bu çünkü  Helium 10’un kullanıcılarını desteklemek için bir mobil uygulaması var

Sonuç Tespiti

Her birinin artıları ve eksileri vardır, ancak ikisini de taahhüt etmeden önce test edin. Bu, Helium 10 ile Jungle Scout arasındaki tam karşılaştırmamız sonucunda biliyoruz ki bize bu soruyu yönelteceksiniz. Hangi araç en iyisi?

Bu tamamen gereksinimlerinize bağlıdır. Profesyonel bir Amazon satıcısıysanız ve hızla büyümek istiyorsanız, Helyum 10 en iyi seçimdir. Çünkü her Amazon satıcısının büyüme aşamasında ihtiyaç duyduğu PPC otomasyonu gibi gelişmiş özellikler sunuyor. Ancak yeni başlayan biriyseniz ve hangisiyle başlayacağınızı bilmiyorsanız, Jungle Scout en iyi seçenektir.

Jungle Scout, yeni başlayan bir Amazon satıcısının en başından itibaren ihtiyaç duyduğu tüm temel özelliklerle doludur. Daha sonra yükseltme yapmanız gerekebilir, ancak Jungle Scout ile başlamak doğru seçimdir.

Bu karşılaştırmanın Helium 10 ile Jungle Scout hakkındaki her şeyi anlamanızı sağladığını umuyoruz. Hala herhangi bir şüpheniz varsa, sorularınızı yorum kutusuna yazın. Mümkün olan en kısa sürede size geri döneceğiz.