Becommer.com

10 Sihirli Amazon Ürün Analiz Programı!

Amazon ürün analiz programı veya proğramları, satıcıların Amazon’da başarıya ulaşmaları için en çok ihtiyaç duydukları araçlar olarak öne çıkıyor. Amazon’da başarılı olmanın en iyi yolu her kaynaktan azami şekilde yararlanmayı sağlayacak doğru araçlara sahip olmaktan geçer. Amazon pazarının ne kadar rekabetçi bir pazar olduğunu bilmeyen yoktur, bu nedenle en çok satanlar, rekabette öne geçmek için en iyi Amazon satıcı uygulamalarını kullanır.

Çok sayıda satıcı aracı mevcutken doğru olanı seçmek zor olabilir. Kullanılan araçlar, veriye dayalı kararlar almaya yardımcı olacak özelliklere sahip olmalıdır. Bu yazıda, 2022’de Amazon satıcılarının işlerini büyütebilmeleri ve daha karlı hale gelebilmeleri için en iyi Amazon uygulamalarını tartışacağız.

ilgili: Becommer Detaylı Ürün Pazar Analizi Hizmetleri

Amazon ürün analiz programı neden kullanılmalı?

Bir e-ticaret işini yürütmek, yoğun çaba gerektiren bir iştir. Sıfırdan sistemi inşa etmek çok zaman, para ve çaba ister. Bu uygulamalar, otomasyon, analiz, tahmin ve optimizasyonu birleştirerek işleri kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Denenmiş ve gerçek iş yöntemlerine bağlı kalmanın yanlış bir tarafı yok. Ancak, herkesin bildiği gibi e-ticaret alanında hiçbir şey kalıcı değildir ve uyum sağlayan işletmeler, gelişen rakipler arasında başarılı olanlardır. Amazon ürün analiz proğramı kullanılarak çevrimiçi ortamı şekillendiren en son trendler ve değişiklikler takip edilebilir.

Amazon Ürün Analiz Proğramı Becommer

Geçtiğimiz birkaç yıl, tüm dünya, pandeminin de etkisiyle  neredeyse tamamen dijital ticarete yöneldi. E-ticaret endüstrisinde rekabet, büyük perakendecilerin yanında küçük girişimcilerin de artık çevrimiçi satış yapmasıyla daha da hızlandı. Yalnızca Amazon’da, bu yıl dünya çapındaki 1,5 milyon aktif Amazon satıcısına 476.000 yeni satıcı katıldı.

Giderek daha çok rekabetçi bir duruma gelen bu sektörde başarılı olmak için satıcıların kendilerini doğru bilgi, beceri ve araçlarla donatmaları gerekiyor. İşte  Amazon’da satış yapan insanları destekleyebilecek en iyi araçlardan bazıları.

Amazon satıcıları için 10 sihirli Amazon analiz programı

1.  Helium 10

Helyum 10, satıcılar için kapsamlı Amazon ürün analiz proğramı sunuyor. İşletme kurarak  Amazon’da çalıştırabilmeyi sağlayan araçların en son sürümlerinden birisi stok yönetimi sürecini basitleştiren bir envanter yönetim platformu olan Helium 10. Bu uygulama bütün lojistik sorunları tek bir arayüzde ele almanızı sağlayarak işleri kolaylaştırıyor.

Tedarikçi yönetimi, stok yenileme ve satın alma siparişlerini organize  eden sekmelerle tüm envanterin kolayca yönetilmesini sağlıyor. Bir bakışta ne kadar stok  kaldığını öğrenmek mümkün. Envanter ihtiyaçlarının tahmin edilmesine ve stokların tükenmesini veya fazla sipariş verilmesini önlemeye yardımcı olacak değerli bilgiler barındırıyor. Envanter Yönetimi aracı, envanter sürecini hızlı ve kolay hale getirerek işin daha iyi büyümesine olanak sağlıyor.

ilgili: Amazon Ürün Analizi İçin Helium 10 ile Jungle Scout Kullanmak Yeterli mi?

ilgili: Becommer Amazon Hesap Açılış Hizmetleri

ilgili: Becommer Amazon Hesap Yönetimi Hizmetleri

2. Viral Launch

Viral Launch’ın Market Intelligence aracı satış tahminleri ile ilgili en doğru sonuçlardan birini sunuyor.  Araç milyarlarca veri noktasından, hem geçmiş hem de gerçek zamanlı veriler toplayarak bir algoritma kullanıyor. Bu tür güvenilir sonuçlar, ürün seçim sürecinde satıcının daha bilinçli kararlar vermesini sağlıyor.

Market Intelligence, potansiyel ürünler arayan veya yeni teklifleri test eden yeni girişimciler için kaçırılmayacak bir uygulama. Öncelikle ücretsiz bir Viral başlatma hesabı açılıyor ve o hesapla ancak arama yapılabiliyor, yalnız arama sayısı günde beş arama ile sınırlı.

 Yine de, pazarın sahip olduğu eğilimler ve ürünün getireceği potansiyel kazanç  hakkında sağladığı öngörüler çok büyük isabet oranı olduğu için değer taşımakta. İşletme kurulurken ücretsiz bir hesap kullanılabilir, satışlar başladığında ücretli bir hesaba yükseltilebilir.

3. Supplier Database Jungle Scout– 

Jungle Scout, Amazon satıcılarının en çok kullandığı ürün analiz proğramlarından biri. Yazılım sistemleri sürekli gelişmekte ve portföyü genişletmek için yeni araçlar tasarlanmaktadır. Araç takımına en son eklenen, Tedarikçi Veritabanıdır.

Bu araç, en iyi tedarikçileri bulmanıza ve satın alma siparişlerini yönetmenize yardımcı olan özelliklerle doludur. Veritabanı içinde yerleşik işletmeler tarafından kullanılan doğrulanmış küresel tedarikçileri bulunmaktadır. Rakiplerin stoklarını tam olarak hangi tedarikçiden aldığını kontrol etmeyi bile sağlar.

Bu aracın en kullanışlı özelliklerinden ikisi, Eşleştirme Puanı ve Tedarikçi Takipçisidir. İlki, ASIN, marka adı veya tedarikçi adını kullanarak tedarikçiler bulmanızı sağlar. Ardından, tedarikçi tekliflerinin bir karşılaştırmasını verir, böylece ihtiyaçlara ve bütçeye uygun olanı seçebilirsiniz. İkincisi, satın alma siparişlerini yönetmeyi kolaylaştıran yeni bir özelliktir. Satın alma siparişleri oluşturmanıza, bunları yönetmenize ve tedarikçileriniz ile olan tüm işlemlerinizi takip etmenize olanak tanır.

4. Feedback Whiz

Çevrimiçi itibarı artırmak için daha fazla olumlu eleştiri alıp, olumsuz geri bildirimleri yönetmek gerekiyor. FeedbackWhiz, bu görevler için en iyi araçlardan biridir.

Feedback Whiz’in gelişmiş yazılımı, müşteri geri bildirimlerinin izlenmesini ve takip edilmesini otomatik hale getirir. Satıcılar  incelemeleri izleyebilir ve olumsuz geri bildirimle sonuçlanan sorunlara anında yanıt verebilirler. Bunun yanı sıra, müşterilere otomatik e-postalar kurman imkanı verir. Bu özelleştirilebilir e-postalar, müşterilere satın alımları için teşekkür etmek ve onlardan Amazon’da inceleme bırakmalarını istemek için kullanılabilir. Satıcılar bu e-postaları da otomatik olarak takip ederek,   müşteri etkileşimini ölçebilir ve hangilerinin dönüşümleri artırmada en etkili olduğunu belirleyebilirler.

FeedbackWhiz kapsamlı bir satıcı yazılımı olmayabilir, ancak e-posta otomasyonu için en iyi araçlardan biridir. Amazon’da müşteri etkileşimini geliştirmek ve satıcı puanlarını artırmak için faydalı bir araçtır.

5. Teikametrics

Teikametrics, AI algoritmalarını kullanan bir PPC kampanya yönetim yazılımı aracıdır.  Sahip olduğu sezgisel, gezinmesi kolay ara yüzü, onu diğer PPC yönetim araçlarından ayırır.

 

ilgili: Becommer mazon PPC Reklam Kurulumu Hizmetleri

ilgili: Becommer Amazon PPC Yönetim Hizmetleri

Teikametrics, platformunda ilgi çekici bir görsel düzen kullanarak PPC kampanya yönetimini basitleştirir. Reklam kampanyalarını özelleştirmek için kullanılabilecek tüm araçların ve seçeneklerin hızlı bir şekilde görünmesini sağlar.

Ancak kullanıcı dostu olmanın ötesinde, bu araç marka bilinirliğini artırabilecek, siteye trafik çekebilecek ve kârı artırabilecek özelliklerle doludur. En iyi özellikleri arasında algoritmik anahtar kelime teklif optimizasyonu, hedefe dayalı kampanya oluşturma ve anahtar kelime otomasyonu bulunur. Ayrıca, özel olarak oluşturulmuş raporlama araçlarından da değerli bilgiler edinmek mümkündür.

ilgili: Amazon Keyword Belirleme Klavuzu 2022

Gelişmiş AI yazılımıyla, satış süreçlerini düzene koymaya yardımcı olabilecek daha iyi karar verme ve etkili otomasyon için veriye dayalı içgörüler elde edilmesini sağlar.

6. Pixelfy

Pixelfy, Seller Tradecraft tarafından geliştirilen bir URL kısaltıcıdır, ancak URL kısaltmasından çok daha fazlasını da sunmaktadır. Ayrıca, Amazon satıcılarının takipçilerini büyütmek ve sıralamalarını iyileştirmek için kullanabilecekleri bağlantıları izler ve verileri toplar.

 

Pixelfy, Amazon bağlantılarını reklam platformlarınızda, sosyal medya hesaplarında ve e-posta kampanyalarında paylaşmadan önce kısaltmaya olanak tanır. Bir bağlantıyı kısaltmak için Pixelfy’yin her kullanımında, o bağlantıya bir yeniden hedefleme pikseli yerleştirilir. Ardından, sosyal medya platformlarında paylaşıldığında bağlantıyı takip eder.  Müşteri katılımı hakkında içgörüler oluşturulmasına olanak sağlayacak verileri toplar. Bu içgörülere dayanarak, satıcılar yeniden hedefleme kampanyalarını optimize edebilir ve satışları artırabilirler.

7. Feedvisor

Feedvisor, aylık ortalama 100.000 ABD Doları satışla yüksek hacimli satıcılar için daha uygun olan AI tabanlı bir araçtır. Doğru raporlar ve analizler için makine öğrenimi ve yapay zeka algoritmalarını kullanır. Çözümleri çoğunlukla fiyat, marka ve reklamların optimizasyonu içindir.

 

Bu aracın en iyi özelliklerinden biri, ürünleriniz için en ideal fiyatı bulmanıza yardımcı olan patentli algo-repricer’ıdır. Satışları en üst düzeye çıkarabilmeniz için gereken karlılığı uygun fiyatla dengelemek amacıyla veriye dayalı bir yöntem kullanır. Feedvisor ayrıca, reklam kampanyalarını daha etkili hale getirebilecek derin öğrenme teklif optimizasyonlarını ve otomatik anahtar kelime toplamayı da sağlar. İyi kullanıldığında bu araç, ürün listelemelerini iyileştirebilir ve daha hızlı büyüme için fiyatları optimize edebilir.

8. Amazon Product Finder IO Scout

IO Scout, Amazon analiz uygulaması satıcılarının e-ticaret işlerini yönetmelerine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış bir araç paketine sahiptir. Çoğu süit gibi, bir anahtar kelime araştırma aracı, listeleme optimize edici, satış tahmincisi ve bir FBA hesaplayıcı sunar.

Ancak onu satıcılar arasında popüler yapan araç, ürün araştırma aracı olan IO Scout Ürün Bulucu’dur. Bu araç, Amazon’da 200 milyondan fazla ürün içeren bir veri tabanına erişilmesini sağlar. ASIN veya anahtar kelimeler kullanarak arama yapılabilir ve yüksek marjlı ancak rekabeti düşük ürünleri bulmak için gelişmiş filtreler uygulanabilir.

ilgili: 2022’de Amazon’da Satacak Toptan Ürünler Nasıl Seçilir? Altın Öğütler

Ayrıca aramalar kaydedilebilir, ürünler işaretlenebilir ve yeni nişler keşfedilebilir. Bunların yanı sıra Ürün Bulucu, ürün verilerini ve trendleri araştırmaya da olanak tanır. Daha iyi analiz için geçmiş verilere erişme imkanı vardır._

9. RepricerExpress

Yeniden fiyatlandırma, birçok satıcı tarafından ürün fiyatlarını rekabetçi tutmak için kullanılan bir stratejidir. Ancak, günde birkaç kez meydana gelen fiyat değişikliklerine ayak uydurmak zor olabilir. Bu nedenle, Amazon satıcıları için bir yeniden fiyatlandırma aracı bir zorunluluk haline gelmiştir. Bunun için gidilecek çözümlerden biri RepricerExpress.

 

 

Bu araç, yeniden fiyatlandırma stratejisini geliştirir ve ürünleri Satın Alma Kutusu noktalarında alır. Özellikleri, marjlardan ödün vermeden rekabetçi kalabilmek için fiyatlandırmanın özelleştirmesine olanak tanır. Satıcı tarafından fiyat sınırları  belirlenebilir, rakipler filtrelenebilir ve satıcılar hariç tutulabilir. Veri odaklı teknolojisi ile olası fiyatlandırma hatalarının önüne geçilebilir. Stok seviyelerine, Satın Alma Kutusu performansına, satış geçmişine ve diğer faktörlere göre satıcının yeniden fiyatlandırma stratejisi otomatik olarak uyarlanır.

10. AMZ Scout

Düşük sermayeli satıcıların Amazon işlerini başlatmak için kullandıkları stratejilerden biri çevrimiçi arbitrajdır. Bu işe girişilecekse, AMZScout’un Çevrimiçi Arbitraj ve Dropshipping aracı, en fazla kârı elde edebilecek ürünleri bulmaya yardımcı olabilir.

Bu araçla, Amazon arama sonuçlarına göz atılırken bir ürünün karlılığı kontrol edilebilir. Fiyat geçmişini, sıralamasını, ücretlerini ve potansiyel marjlarını kolayca görmek mümkündür. Bu, satıcıya en fazla karı sağlayacak ürünleri bulmasını sağlarken ürün araştırmasına harcanan zamanı azaltır.

Uzun Vadeli Büyüme için Doğru Ürün Araçları Bulmak

İster yeni bir girişimci olsun, ister sağlam bir iş yürüten işletmeci olsun, Amazon işini yönetmek için güvenilir bir araç cephaneliğine ihtiyaç mutlaka vardır. Piyasadaki yüzlerce yazılım aracıyla, gerçekten yararlı olanları basit bir şekilde önemsiz eklentilerden nasıl ayırt etmek gerektiği öğrenilmesi gereken önemli bir bilgidir. Özel ihtiyaçlar için doğru araçları bulmak, Amazon pazarında uzun vadeli başarıyı getirecek önemli bir etkendir

Amazon satış araçları nelerdir?

Amazon satış araçları, satıcıların  pazarda rekabet gücünü korumak için kullanması gereken araçlardır. Bu araçlar, anahtar kelimeleri aramak, sıralamaları kontrol etmek, ürün fiyatlarını belirlemek, FBA ücretlerini hesaplamak ve ürün incelemelerini izlemek için kullanılır. Ayrıca reklamları, envanteri, satışları ve pazarlama kampanyalarını yönetmek için araçlar da vardır.

Amazon için en iyi yazılım araçları nelerdir?

Amazon satıcılarının işlerini büyütmek için kullanabilecekleri en iyi yazılım araçları arasında Helium 10, Jungle Scout, Viral Launch, AMZ Scout ve IO Scout bulunmaktadır. Bunların tümü, onları e-ticaret için hepsi bir arada çözümler olarak harika yapan kapsamlı Amazon araç takımlarına sahiptir.

Bir Amazon satıcısının sahip olması gereken temel araçlar nelerdir?

Sınırlı stokları olan yeni satıcıların kapsamlı yazılım paketlerinde sunulan tüm araçlara ihtiyacı olmayabilir, ancak en azından işlerini yönetmelerine ve büyütmelerine yardımcı olabilecek temel araçlara sahip olmaları gerekir. Bu araçlar, anahtar kelime araştırması, otomatik yeniden fiyatlandırma, liste optimizasyonu, geri bildirim izleme ve PPC yönetimi için olanları içerir.

Amazon araçları ne kadar?

Amazon’da kullanılabilecek bazı araçlar ücretsizdir. Ancak, bunlar genellikle sınırlı işlevlere sahiptir. İşletmeniz büyürken daha gelişmiş araçlara yatırım yapmayı düşünebilirsiniz. Bu araçların fiyatları değişiklik gösterir, ancak birçok şirket bunları esnek paketler halinde sunar.Çoğu yazılım şirketi katmanlı paketler sunar, bu nedenle Amazon satıcıları ihtiyaçlarını ve bütçelerini karşılayan paketi seçebilir.

Helyum 10’un maliyeti nedir?

Helium 10, ayda sadece 37 $ ‘lık bir başlangıç paketi sunuyor. İşlerini ölçeklendiren satıcılar için özel olarak tasarlanmış en kapsamlı paketi, aylık 397 $ fiyatla Elite’tir. Büyük işletmeler ve ajanslar için, iş ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak şekilde uyarlanmış özel bir çözüm sunar