Becommer.com

Tıklayın Sizi Arayalım

Tıklayın Sizi Arayalım


Olumlu Amazon Müşteri Yorumları Almanın 15 Etkili Yolu

Olumlu Amazon Yorumları Almanın Önemine Dair

Amazon’da satış yapmak anlamında verimli bir dönemden geçtiğimiz söylenebilir. Küresel pazarın net satışlarının bu yıl 162 milyar dolara ulaşması bekleniyor ve şirketin önümüzdeki yıl Amerika’nın en büyük perakendecisi olarak Walmart’ı geçmesi bekleniyor. Ancak başarı, onu destekleyecek çalışma olmadan gelmez. Amazon’da iyi performans göstermek için satıcıların kaliteli bir mal sağlayıcısı olarak itibar kazanması gerekir. Bunu yapmanın önemli bir yolu, Amazon yorumlarıdır; yani, Amazon’da ürün satın alanların satıcılar için bıraktığı yazılı incelemeler.

İlgili: Becommer Amazon Hesap Açma Hizmetleri 

İlgili: Becommer Amazon Hesap Yönetim Hizmetleri 

Amazon’daki yaklaşık 2 milyon satıcıyla şekillene online platform, müşterilere ulaşmak ve başarılı bir satış işi kurmak için ideal bir yol olmaya devam ediyor. Ve Amazon ürün incelemeleri, bir ürünün pazardaki başarısının önemli bir parçası. Bir araştırmaya göre, tüketicilerin %92’sinin olumlu bir inceleme okuduktan sonra bir ürünü satın alma olasılığı daha yüksek ve Amazon’da alışveriş yapan tüketicilerin %79’u okudukları ürün incelemelerinden etkileniyor.

ilgili: 2022’de Bilmeniz Gereken Amazon İstatistikleri

 Amazon Yorumları
Amazon Yorumları

Ancak Amazon yorumları ile ilgili en iyi uygulamalar sürekli değişiyor ve satıcıların buna ayak uydurması çok önemli. Peki, 2022’de daha fazla Amazon ürün incelemesi (Amazon yorumu) almanın en iyi yolları nelerdir? Bu yazı, Amazon’da satış yapanların işletmeleri için değer yaratan güvenli kalite incelemelerine yardımcı olacak en iyi yöntemlerden bazılarını detaylandıracaktır.

İlgili: Becommer Amazon Danışmanlık Hizmetleri 

İlgili: Becommer PPC Reklam Kurulum Hizmetleri 

Olumlu Amazon Yorumları İçin Taktikler

1. Amazon Ürün Eklerini Uygulayın

Ürün ekleri, birçok satıcının bir ürünü müşteriye gönderirken kutuya dahil ettiği broşürlerdir. Bir broşür bir teşekkür mesajı, garanti bilgisi ve müşteriyi ürünü, nakliyesini ve satıcıdan aldığı müşteri hizmetini incelemeye teşvik eden ince bir mesaj içerebilir. Ürün ekleri ayrıca, müşterilere Amazon’un yanı sıra diğer platformlarda satıcıyla bağlantı kurması ve satıcıyı incelemesi için başka bir yol sunan satıcının sosyal medya hesaplarını içerebilir. Ürün ekleri yetersiz kullanılıyor; çoğu satıcı, çok etkili oldukları için kaçırılmış bir fırsat olan bir ürün eki içermez. İnceleme talebinde bulunurken Amazon’un Hizmet Şartlarına uyduğunuzdan emin olun.

İlgili: Becommer PPC Reklam Yönetimi

İlgili: Becommer Amazon Ürün Listeleme Hizmetleri

2. Müşteriye Sağladığı Faydayı Vurgulayın

Satıcılar, müşterilerden sadece bir inceleme yazmalarını istemek yerine, bıraktıkları incelemenin ürün geliştirmeyi etkilemeye veya müşteri hizmetlerini iyileştirmeye yardımcı olacağını bilmelerini sağlayarak müşterileriyle daha güçlü bir duygusal bağ oluşturabilirler. Müşterilere geri bildirimlerine değer verildiğini ve bunun işin yönünü bildireceğini hissettirmek, onları yorum bırakmaya teşvik eder.

Amazon Yorumları
Amazon Yorumları

3. Müşteri Hizmetleri Sağladığınız Müşterilerden Yorum İsteyin

İnsanlarla sohbet ediyor ve mükemmel müşteri hizmeti sağlıyorsanız, çoğu insan üründen bağımsız olarak harika bir inceleme bırakmaktan mutluluk duyar. Ve gerçek etkileşimi kastediyorum – bir Geribildirim Genius otomatik yanıtlayıcısı değil. Müşteriye sağlaannan hizmetler şunları içerebilir: Satın almadan önce bir ürünle ilgili sorulara cevap verme, satın alma işleminden sonra teknik destek, artık ihtiyaç duyulmayan bir ürün için iade, mutsuz müşteriyi mutlu etmek. Bir müşteriyle sohbet ettiğinizde onlara “inceleme bırakabilir misiniz?” diye sorarsanız. Çoğu müşteri memnuniyetle karşılayacaktır. Alınması en kolay incelemeler, bir ürün sorusu soran ve ardından sipariş veren müşterilerden gelir. Ürünü aldıklarından emin olmak için bir hafta içinde kontrol edin. Ürünü aldıklarını onaylayan iş e-postanıza yanıt verdikten sonra bir inceleme isteyin.

İlgili: Becommer Amazon Storefront Kurulum Hizmetleri  

İlgili: Becommer Amazon A Plus Content Hizmetleri

4. Zamanlamayı Doğru Yapın

‘Zamanlama her şeydir’ deyimi kesinlikle müşteri incelemeleri istemek için geçerlidir. Bir müşterinin, ürünün kendisini bile almamışsa, bir ürünü inceleme talebi alması rahatsız edici olabilir. Amazon incelemelerini talep ederken, müşterinin ürünü aldığından ve ürünü kullanmak için birkaç günü olduğundan emin olun. Satıştan birkaç gün sonra takip, inceleme istemek için en uygun zamandır ve hala geri bildirim bırakmamışlarsa 10 ila 14 gün civarında başka bir nazik takip ile. Alternatif olarak, Amazon satıcıları için özel olarak tasarlanmış geri bildirim yazılımını kullanmak, zamanlamalardan tahminde bulunmaya yardımcı olur ve geri bildirim isteği sürecini otomatik olarak optimize eder.

Amazon Yorum
Amazon Yorum

5. Kaliteyi Elde Etmek İçin Bütçe Arayın

Bir satıcının sahip olduğu inceleme sayısı bazen basit bir sayı oyunu olabilir. Başka bir deyişle, bir satıcı ne kadar çok ürün satarsa, daha fazla inceleme alma şansı o kadar yüksek olur. Bir satıcının işi büyüdükçe, incelemelerinin sayısı da bir dereceye kadar organik olarak artacaktır. Ancak süreci artırmanın basit bir yolu var. Daha büyük bir ağ oluşturmak, promosyonlar, indirimler ve diğer özel ürünler sunmak, daha fazla satış yapılmasına yardımcı olabilir ve böylece daha fazla kişinin geri bildirim bırakma olasılığını artırabilir.

İlgili: Becommer Amerika Şirket Kuruluşu Hizmetleri 

İlgili: Becommer İngiltere Şirket Kurulum Hizmetleri 

6. Ürün İncelemeleri için Satıcı Görüşlerini İnceleyenlerden İsteyin

Amazon’da üretken inceleme yazarları olan bazı alıcılar var. Büyüyen bir işletme böyle bir müşteriyle karşılaştığında, bir inceleme yazmak isteyip istemeyeceklerini görmek için işletme adına doğrudan onlarla iletişimesi geçmek mantıklıdır. Bir alıcı daha önce diğer (önceki) işlemler için satıcı geri bildirimi bıraktıysa, bu, satın aldığı diğer ürünler için inceleme yazmak isteyen kişi türü olduğunun bir göstergesidir. Bu durumda, bir Amazon satıcısının, böyle bir müşteriye, 2. ve 3. maddedeki teknikleri kullanarak satıcıdan satın aldıkları ürün için bir inceleme bırakmanın sakıncası olup olmadığını sormak için profesyonel bir şekilde mesaj atması kabul edilebilir.

 Amazon Yorum
Amazon Yorum

7. Sosyal Kanallardan En İyi Şekilde Yararlanın

Instagram, Facebook ve Twitter gibi platformlar, inceleme almak için kullanılabilecek altın madenleri olabilir. Amazon satıcıları, bu sosyal medya sitelerinden birinde bir kampanya düzenleyerek insanlardan satın alımları hakkında geri bildirimde bulunmalarını isteyebilir. Bunu yaparken bir uyarı, belirli sitelerde geri bildirim taleplerinin nasıl ifade edildiğine dikkat etmektir. Her bir sosyal medya sitesine, hedef kitlesinin ‘tonuna’ ve ruhuna uygun olduğundan emin olarak özel bir yaklaşım benimsemek her zaman daha iyidir. Örneğin, Redditor’lar ürünlerini satıyor gibi görünen şirketlere karşı çok hassastır, bu nedenle farklı sosyal medya sitelerinin görgü kurallarını öğrenmek için önce her sosyal kanalda ve izleyicilerinde araştırma yapmak faydalı olacaktır.

ilgili: Satış Artırmak İçin Amazon Influencerlarından Nasıl Faydalanılır?

İlgili: Becommer Amazon Ürün Pazar Analizi Hizmetleri ve Fiyat Listesi

8. Arkadaş ve Tanıdık İncelemelerine Dikkat

Çoğu satıcının bir aile üyesinden veya arkadaşından bir veya iki inceleme istemekten başı derde girmiştir. Bu kesinlikle Amazon’un Hizmet Şartlarına aykırıdır. Amazon, gözden geçirenler ve satıcılar arasındaki bağlantıları (paylaşılan gönderim adresleri, IP adresleri vb. aracılığıyla) tespit etmede çok iyidir, bu nedenle satıcılar, bu stratejileri kullanırken bu bağlantıların Amazon tarafından algılanmasını önlemek için dikkatli olmalıdır. Dikkatli kullanılırsa, Amazon’dan gelen algılama seviyeleri düşüktür ve genellikle, Amazon az sayıda incelemeden şüphelenirse, bunların yayınlanmasını engeller.

Amazon Yorum
Amazon Yorum

9. Tekrarlayan Müşterileri Hedefleyin

Müşteri sadakati önemlidir. Araştırmalar, tekrar eden müşterilerin aynı satıcıdan tekrar satın alma şansının %60-70 olduğunu gösteriyor. Ayrıca, yenilerini bulmak yerine mevcut müşterilere satış yapmak daha uygun maliyetlidir. Bu nedenle, Amazon satıcıları, incelemeler için tekrar müşterilere ulaşmaktan kaçınacaktır. Bunu yapmanın bir yolu, bir satıcının e-posta listesindekiler gibi özellikle sadık müşterilere yeni ürünler sunmaktır. Bu tür sadık müşteriler, arka planda kalmayı tercih eden müşterilerden daha fazla etkileşim halindedir, bu nedenle onlara yeni ürünlere özel bir göz atmak, ilişkiler kurmak ve uzun vadede satışları artırmak için değerli bir yoldur. Bir satıcı sadık müşterilere avantajlar sunduğunda, bu yalnızca sadakatleri için teşekkür etmenin bir yolu olmakla kalmaz, aynı zamanda onlara yeni bir ürünle ilgili ilk incelemeleri yapmaları için ilham verebilir.

9. Amazon Vine‘dan Yararlanın

Amazon, Amazon Vine programı dışında, satıcıların ücretsiz ürün karşılığında belli kişilerden yorum  talep etmesine izin vermez. 30’dan az yorumu olan satıcılar için Amazon Vine, satıcıların özel olarak seçilmiş Vine yorumcularına gönderilen ürünü göndermesine olanak tanıyan bir programdır. Vine yorumcuları, diğer incelemelerinin gücü ve bütünlüğü nedeniyle Amazon tarafından seçilen kullanıcılardır. Amazon Vine’a katılarak, incelemelerini artırmak isteyen yeni veya daha küçük satıcılar bunu yapma şansına sahip olabilir (tabii ayrıntılı, dürüst yorumlar bırakması muhtemel doğrulanmış kullanıcılarla).

ilgili: Amazon Vine Nedir? Amazon Vine Yorum Stratejisi

 

Amazon Yorum

10. İncelemeler Almak için Zombi Hesaplarını Kullanmayın

Amazon’un özellikle Çinli satıcılar arasında sahte incelemelerle ciddi bir sorunu var. Bu, düzinelerce veya yüzlerce sahte inceleme toplamak için büyük bir ölçekte yapılıyor. Esasen bu hizmetler, bir satıcının ürünlerini satın almak için sahte Amazon hesapları kullanır ve ardından sahte yorumlar bırakır. Bu hizmetlerin bu karmaşıklığı akıllara durgunluk verecek boyuttadır. Fiyatlar, bu incelemelerin Amazon tarafından tespit edilme olasılığına bağlı olarak inceleme başına 1-3 $ arasında değişmektedir.

11. Müşterileri Hedeflemek/İletişime Geçmek için E-posta Ekleme Hizmetlerini Kullanma

Amazon, satıcıların müşteri bilgilerine erişmesini engellemek için mümkün olan her şeyi yoğun bir şekilde yapar. E-posta adreslerini ve telefon numaralarını gizlerler. E-posta ekleme hizmetleri, bir müşterinin e-posta adresini ve/veya telefon numarasını almak için Amazon gönderi bilgilerini alır ve Büyük Veri veritabanlarıyla eşleştirir. Bazı hizmetler %40 başarı oranı talep etse de çoğu bunun çok altında. E-postalarını aldıktan sonra bu müşterilerle doğrudan iletişim kurmak kötü bir fikirdir, ancak bu hizmetler Facebook/Google/vb.’deki müşterilere yeniden pazarlama yapmak için etkili bir şekilde kullanılabilir. Amazon tarafından yakalanma ihtimali çok düşük.

 

Amazon Yorum
Amazon Yorum

Son Düşünceler

Amazon’da daha fazla ürün incelemesi almak isteyen satıcılar için hazırlanan ve bu amaç için yazılmış programlar incelemeye değer. Doğru müşterilere, doğru ürünlere ve doğru zamanda geri bildirim isteklerini otomatikleştirerek Amazon, eBay ve daha fazlasında olumlu yorumlar oluşturarak e-ticaret satıcılarının işlerini büyütmelerine yardımcı olur. Amazon’da inceleme alma ortamı geçen yıl tamamen değişti. 

Eski günlerde Amazon’da ürünler için yorum almak kolaydı. Bir inceleme hizmetine kaydolun, inceleme karşılığında bazı ücretsiz ürünler verin ve incelemelerin gelmesini izleyin. Her yeni yılda daha da zorlaşıyor. 2021’de Amazon’da satış yaparken en iyi strateji, birden fazla temas noktasına, güçlü bir ürüne ve Amazon’un kurallarını ihlal eden bir şeye sahip olmamaktır. Daha da iyisi, harika bir ürün, harika müşteri deneyimi ve sevimli marka kişiliğini birleştirirseniz, hiç de zorlanmadan Amazon incelemeleri alırsınız.

 

Faq

Sıkça Sorulan Sorular

Amazon’daki ürün incelemeleri sahte mi?

Bir şirket sözcüsü, Amazon’un teşvikli incelemelerle ilgili eylemlerinin %99’unun, sorunlar şirkete bildirilmeden önce proaktif olarak gerçekleştiğini söyledi. Amazon sözcüsü, “Amazon müşterilerinin okudukları incelemelerin gerçek ve alakalı olduğunu bilerek güvenle alışveriş yapmalarını istiyoruz” dedi.

Amazon incelemelerinin yüzde kaçı sahte?

Mart-Eylül ayları arasında izleme hizmeti Fakespot tarafından değerlendirilen 720 milyon Amazon incelemesinin yaklaşık %42’si güvenilmezdi, geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %36’ydı. Sahte incelemelerdeki artış, milyonlarca virüsten kaçınan alışverişçinin çevrimiçi izdihamına denk geldi.Bir cevap yazın