Becommer.com

Satıcılar İçin Amazon Yorum Stratejileri 2022: Nasıl Pozitif Yorum Alınır?

Amazon Yorum Stratejilerine Dair Her şey

Yorumlar, Amazon’da satış yapan herhangi bir işletme için hayati öneme sahiptir. Yorumlar ürün sıralamanızdan envanter planlama ve reklam stratejisine kadar her şeyi etkilerler. Yakın tarihli ve alakalı yorumlar, satın alma kararlarını bildirmek için genellikle bu puanlara başvuran çevrimiçi alışveriş yapanlar için önemli bilgiler sağlar. Ne kadar çok yorumunuz varsa ve bu yorumlar ne kadar iyi olursa, ürünleriniz Amazon’un algoritma sisteminde o kadar yüksek sıralanır. Yıldız sayısı ve derecelendirme ne kadar yüksek olursa, dönüşüm oranınız da o kadar yüksek olur. Amazon yorumları almak, satıcılar ve markalar için zor olabilir. Amazon Hesabınızı riske atmamak için Amazon’un yorum yönergelerini anlamak da çok önemlidir. Bu yazıda, Amazon’da nasıl yorum alacağınızı, yorumların işletmenizi nasıl iyileştirebileceğini ve yorum talep ederken Amazon politikalarına nasıl uyumlu kalacağınızı ele alacağız.

ilgili: Tüm Detayları İle Amazon Hesap Sağlığı Nasıl Korunur? Sorunlar ve Çözümleri

İlgili: Becommer Amazon Hesap Açma Hizmetleri 

İlgili: Becommer Amazon Hesap Yönetim Hizmetleri 

 

Amazon Yorum

Amazon Yorumları Nedir, Ne İşe Yararlar?

Bir Amazon yorumu, alıcının belirli bir ürünle ilgili memnuniyetinin halka açık bir değerlendirmesidir. Beş yıldızlı bir skalaya dayalı olarak, yorumlar basit bir yıldız derecelendirmesi, yazılı açıklama veya video şeklinde sağlanabilir. Şirketin kuruluşundan bu yana Amazon, dünyanın dört bir yanındaki alışveriş yapanlardan milyonlarca yüksek kaliteli yorum topladı ve bu da onu dünyadaki tüketici tarafından oluşturulan ürün bilgilerinin en üretken kaynağı haline getirdi.

Alıcılar tam bir yorum yazabilir veya bir ürünü yorum bırakmadan beş yıldızlı bir ölçekte puanlayabilir; buna derecelendirme denir. Derecelendirmeler, bir Amazon listesindeki toplam yorum sayısına dahil edilir. Amazon satıcı yorumlarının ve puanlarının toplam sayısı, listede “küresel puanlar” olarak görünür. Amazon, genel yıldız derecelendirmesini hesaplamak için basit bir ortalama kullanmaz. Yorumun yeniliği ve öğenin Amazon’dan mı yoksa başka bir yerden mi satın alındığı gibi şeyler ortalamayı etkiler. Amazon’un sistemi ayrıca güvenilmez yorumların belirtilerini de arar.

 

Amazon Yorum

 

Yorumlar, satıcı geri bildirimlerinden farklıdır. Birçok kişi “geri bildirim” ve “yorum” terimlerini birbirinin yerine kullanır, ancak en katı anlamıyla bir Amazon yorumu, satıcının değil, yalnızca alıcının ürünle ilgili deneyimini yansıtmalıdır. Doğrulanmış Amazon yorumları (Amazon Onaylı Satın Alma yorumları olarak da anılır), doğrudan Amazon’dan bir ürün satın alan müşteriler tarafından sağlanan yorumlardır. Herkes bir Amazon ürünü için yorum bırakabilse de, bu doğrulanmış yorumlara Amazon’un arama algoritmasında daha fazla ağırlık verilir ve ürün sıralamanız üzerinde daha doğrudan bir etkisi vardır.

Neden Amazon Müşteri Yorumlarına Önem Vermelisiniz?

Amazon müşteri yorumları, ürününüzün sürekli başarısı için önemli bir yapı taşıdır. Amazon müşterileri, satın alma kararlarını bildirmek için yorumlara güvenir.

Daha Fazla Tıklamayı Siparişe Dönüştür

Kalite yorumları, ürün arama sıralamalarını yükseltmeye yardımcı olur, bu da daha fazla alıcının ürününüzü keşfetmesini sağlayarak satış potansiyelinizi artırır. Alıcıların iyi yorumlara sahip bir ürünü satın alma olasılığı daha yüksektir, bu nedenle bir ürün piyasaya sürüldükten hemen sonra ilk birkaç yorumunuzu almak çok önemlidir.

Mevcut Ürünlerinizi Geliştirir

Müşteri yorumları, ürünlerinizi geliştirmek için faydalı veriler sağlayabilir. Nelerin işe yaradığını ve nelerin iyileştirilmesi gerektiğini doğrudan müşterilerinizden öğrenin. Yorumlarınızda en sık görünen yorum ve öneri türlerini arayın, ardından bunları nasıl uygulayabileceğinizi düşünün.

 

Yeni Ürün Fırsatlarını Belirler

Kitler veya paketler oluşturarak ürünlerinizi farklılaştırmak mı istiyorsunuz? Yeni bir ürün grubu eklemek mi istiyorsunuz? Yorumlarınız, doğrudan hedef kitlenizden alıcıların ne istediği hakkında zengin bilgiler sağlar. Bu verileri takip etmek, işletmenizi bir sonraki düzeye taşıyabilecek fırsat türlerini belirlemenize yardımcı olabilir.

Envanter Planlamanızı Geliştirir

Müşteri yorumları, bir ürünün ne kadar iyi satacağını tahmin etmenize yardımcı olabilir. Sürekli bir harika yorum akışı görüyorsanız, bu, ürününüzün hit olduğunun bir işaretidir. Stoksuz kalmamak için stok yaparken buna göre plan yapın. Ortalama yorum puanlarınızda bir düşüş fark ederseniz, ürününüze ve potansiyel olarak neyin yanlış gittiğine daha yakından bakmanın zamanı gelmiştir.

Amazon Müşteri Memnuniyetini Ölçer

Bir Amazon satıcısı olarak ana hedeflerinizden biri, alıcıların ürünlerinizden memnun olmasını sağlamaktır. Yorumlar, müşterilerin ürünleriniz hakkında tam olarak ne düşündüğünü öğrenme fırsatı verir. Bu reaksiyonlar paha biçilmez bilgiler sağlar ve hatta yeni kullanım durumlarını belirlemenize yardımcı olabilir.

“Ağızdan Ağıza” Karar Desteği Sağlar

Amazon müşterileri, satın alma kararları vermek için yorumlara güveniyor. Aslında, alışveriş yapanların %90’ından fazlası bir satın alma işlemi yapmadan önce online puanları okuyor. Dijital bir pazarda, alıcılar ürünleri fiziksel olarak değerlendiremezler. Ürün yorumları, diğer müşterilerden Amazon alışveriş yapanlar için hayati “ağızdan ağza” bilgi akışı sağlar.

 

Amazon Fba Vs. Dropshipping

Organik Amazon Arama Sıralamalarını Artırır

Amazon algoritması, ürünlerin Amazon arama sonuçlarında nerede gösterileceğini belirler. Düzenli olarak yorum almak ve iyi bir Amazon yorumu geçmişine sahip olmak, her ikisi de bu algoritmayı etkiler. Amazon’un arama sonuçlarının ilk sayfasında yer almak, satış yapma şansınızı önemli ölçüde artırır.

ilgili:  Amazon SEO Rehberi 2022: Ürününüzü Nasıl Öne Çıkarırsınız?

İlgili: Becommer Amazon Danışmanlık Hizmetleri 

Amazon Markanızı Oluşturur

Amazon yorumları, markanızı oluşturmanıza ve güçlendirmenize yardımcı olacak sosyal kanıtlar sağlar. Amazon’da marka kimliğinizi oluşturmak, ürünlerinizin keşfedilebilirliğini büyük ölçüde artırabilir. Amazon Marka Kaydı programı, marka tescilli satıcılar için olumsuz yorumlara yanıt verme yeteneği de dahil olmak üzere birçok özel avantaj sunar.

ilgili: Amazon Marka Tescili ve Size Sağlayacağı 6 Kritik Fayda

İlgili: Becommer PPC Reklam Kurulum Hizmetleri 

İlgili: Becommer PPC Reklam Yönetimi

Amazon’da Yorum Nasıl Elde edilir ?

Amazon, satıcıların yorum ve/veya satıcı geri bildirimi istemek için proaktif izin verilen mesajlar göndermesine olanak tanır. Alıcılarla iletişim kurmanın birkaç yolu vardır: Alıcı-Satıcı Mesajlaşma yoluyla, yorum İste (Request a Review) düğmesini kullanarak veya Amazon API’si ile. Çoğu satıcı, Amazon API ile yorum isteme sürecini otomatikleştirmek için üçüncü taraf yazılımları kullanır. Alıcılarla yapılan tüm iletişim, siparişin tamamlanmasından sonraki 30 gün içinde gönderilmeli, sipariş kimliğini içermeli ve alıcının tercih ettiği dile çevrilmelidir.

 

Amazon Yorum

Amazon Alıcı-Satıcı Mesajlaşması

Seller Central’daki Alıcı-Satıcı Mesajlaşma aracılığıyla yorum isteklerini manuel olarak gönderebilirsiniz. Alıcı-Satıcı Mesajlaşmasını kullanmak, mesajlarınızı özelleştirmenize olanak tanır, ancak bunu yaparken Amazon’un alıcılarla iletişim kurmaya yönelik tüm yönergelerini takip etmek önemlidir. Daha fazla bilgi için politikalar bölümüne bakmalısınız.

İlgili: Becommer Amazon Ürün Listeleme Hizmetleri

Amazon Yorum İsteyin Mesajı

Bir yorum İsteyin mesajı, talebiniz üzerine Amazon’dan sizin adınıza doğrudan alıcıya gönderilir. Özelleştirilemez, ancak otomatik olarak alıcının tercih ettiği dile çevrilir. Seller Central’daki Sipariş Ayrıntıları sayfasından manuel talepler gönderebilir veya bu talebi otomatikleştirmek için yazılım kullanabilirsiniz. Satıcılar bu mesajlaşma seçeneği ile harika sonuçlar elde ediyor. Ne kadar çok yorumunuz varsa ve bu yorumlar ne kadar iyi olursa, ürünleriniz Amazon’un algoritma sisteminde o kadar yüksek sıralanır. Yıldız sayısı ve derecelendirme ne kadar yüksek olursa, dönüşüm oranınız da o kadar yüksek olur.

Daha Fazla Amazon Yorumu Almak İçin İpuçları

Amazon’sa Satmak İçin Harika Bir Ürünle Başlayın

Aslında çok basit atacağınız ilk adım. Alıcı için iyi bir deneyim sağlayan bir ürüne sahip olmak, daha olumlu eleştiriler almanın ilk adımıdır. Alıcılar, çok olumlu veya olumsuz bir deneyim yaşadıklarında düşüncelerini paylaşmak için çok motive olurlar. Ürünlerinizi geliştirirken veya seçerken yüksekleri hedefleyin. Doğru alıcı beklentilerini belirlemek için ürün detay sayfanızın ürününüzün değerini ilettiğinden emin olun.

ilgili: Amazon Bullet Pointleri Satacak Şekilde Yazın; Şablonlar ve İpuçları

İlgili: Becommer Amazon Storefront Kurulum Hizmetleri  

İlgili: Becommer Amazon A Plus Content Hizmetleri

 

Online Pazaryeri

Yorum Talebi Gönder

Daha fazla ürün yorumu almanın en iyi yolu onları istemektir. Bunu, Seller Central’daki Amazon Yorum İste düğmesine tıklayarak, Alıcı-Satıcı Mesajlaşması aracılığıyla bir yorum isteği göndererek veya bu amaca yönelik geliştirilmiş bir yazılım kullanarak yapabilirsiniz. Her sipariş için yalnızca bir yorum isteği göndermelisiniz.

Ürün Girişlerin Kullanın

Ürün sunumlarında, yorum istemek için harika bir yol olabilir. Amazon’un kurallarına uyun ve tarafsız bir dil kullanın. Nasıl yorum bırakacağınızı açıklayın ve normalde ürününüzü yorumlayacak olan alıcılara ulaşabilirsiniz. Tanıtımınızda  herhangi bir türde kupon veya teşvik sunmayın. Yaratıcı olun ve bakım talimatlarını, kutudan çıkarma ipuçlarını, montaj ipuçlarını veya diğer faydalı bilgileri sunmayı düşünün.

Amazon Vine‘a kaydolun

Amazon satıcıları Amazon’un güvenilir yorumcular grubundan yorumlar almak için Amazon Vine programına katılabilir. Bu ayrıntılı yorumlar genellikle alışveriş yapanlar için en yararlı olanlardan biridir ve Amazon’un arama algoritmasında daha fazla ağırlık taşıma eğilimindedir. Ürün, Vine uygunluğu için Marka Kaydı’na kaydedilmelidir.

ilgili: Amazon Vine Nedir ve Satıcılar İçin Başlıca Faydaları Nelerdir?

Durum Tespitinizi Yapın

Ürünlerinizi Amazon pazarında piyasaya sürmeden önce kapsamlı bir şekilde test edin. Özellikle ürününüzün belirli uyumluluk gereksinimlerini karşılaması gerekiyorsa, üçüncü taraf testlerini de göz önünde bulundurun. Ürün talimatlarınızın ve garantinizin açık ve anlaşılır olduğundan emin olun.

 

Amazon Yorum

Açıkça İletişim Kurun

Amazon liste kaydınız, alıcıların ürününüzü nasıl algıladığına ilişkin beklentileri belirler. Girişinizin ayrıntılı ve açıklayıcı olduğundan emin olun. Alışveriş yapanların ürününüzü anlamasına yardımcı olmak için kaliteli ürün fotoğrafları ve yaşam tarzı resimleri ekleyin. Ürün farklı boyutlarda veya renklerde mevcutsa, liste kaydınıza her bir varyasyon hakkında ayrıntılı bilgi ekleyin. Herhangi bir müşteri sorusuna hızlı ve profesyonel cevaplar verin.

Amazon Yorumlar ve Uluslararası Satış

Amazon’un Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Asya-Pasifik ve Orta Doğu’da 20 pazar yeri vardır. Amazon’da Amerika Birleşik Devletleri’nde de satış yapabilirsiniz: Avustralya, Brezilya, Kanada, Mısır, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Meksika, Hollanda, Polonya, Suudi Arabistan, Singapur, İspanya, İsveç, Türkiye, BAE, ve Birleşik Krallık. Bir ürünün bir pazardaki itibarı, başka bir pazaryerine devredilemez. Başka bir deyişle, uluslararası satış yapıyorsanız, ürününüzün bulunduğu her ülkedeki alıcılardan Amazon yorumları almak önemlidir.

ilgili:  İngiltere’de Şirket Kurmak ve En Güncel Şirket Kurulum Rehberi 2022

İlgili: Becommer Amerika Şirket Kuruluşu Hizmetleri 

İlgili: Becommer İngiltere Şirket Kurulum Hizmetleri 

Amazon, ASIN’ler için küresel derecelendirmeler gösterir, ancak gösterilen derecelendirme sayısı, aynı ASIN için bile pazara göre değişebilir. Yeni bir pazarda ürün sunmaya başladığınızda, diğer ülkelerden gelen yorumların ürün sıralamanızı nasıl etkileyeceği belirsizdir. Pazaryerlerinde aynı ASIN’i kullanıyorsanız, en iyi uluslararası yorumlar liste kaydınızla birlikte görüntülenecektir. Ancak, alışveriş yapanların kendi ülkelerindeki alıcılara güvenme olasılığı daha yüksektir, bu nedenle mümkün olan en kısa sürede yerel yorumlar almak önemlidir.

 

Amazon Yorum

 

 

Örneğin, Avrupa’daki müşterilere ulaşmak için en çok satan ürününüzü Amazon Küresel Satış programına kaydettirdiğinizi varsayalım. Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki memnun alıcılardan yüzlerce Amazon.com ürün yorumu aldınız. Bununla birlikte, ürünün uluslararası görünürlüğünü en üst düzeye çıkarmak için, şimdi her Avrupa pazarındaki alıcılardan yorumlar almak için bir süreç geliştirmeniz gerekecek. Diğer pazar yerlerinde yorum talep ederken profesyonelce tercüme edilmiş mesajlar kullandığınızdan emin olun. FeedbackFive, sizin adınıza profesyonelce çevrilmiş varsayılan yorum isteği şablonlarını içerir.

Amazon Yorum Politikaları ve Klavuzu

Yorumlar İçin Asla Teşvik Ediciler Kullanmayın

Ekim 2016’da Amazon, teşvik amaçlı yorumları yasakladı. Bir Amazon satıcısı olarak, ürün yorumu karşılığında herhangi bir türde finansal karşılık, ücretsiz ürünler, aşırı indirimler, kuponlar veya başka ödüller sunamazsınız. Sosyal medya yorum gruplarına katılmayın.

Kendi Ürününüzü Yorumlamayın

Amazon, sizin, ailenizin ve çalışanlarınızın ürünlerinizin yanı sıra rakiplerinizin ürünlerini de yorumlamasını yasaklar. Ürününüzü veya bir rakibinizi gözden geçirmek, bir tür yorum manipülasyonudur. Sonuçta, yorumların amacı, diğer alıcılara yardımcı olacak tarafsız bilgiler sağlamaktır.

Sadece Bir Kez Sor

Amazon alıcılarını ürün yorum istekleriyle boğmayın. Bunun yerine, iyi yazılmış, nazik bir istek gönderin ve bunu basit tutun. Bu, alıcının ürün deneyimini paylaşma olasılığını artırır ve bu da Amazon’un tüm müşteriler için sağlıklı bir ürün yorum ekosistemi sürdürmesine yardımcı olur.

Asla Olumlu Bir Yorum İstemeyin

Amazon yorum politikası uyarınca, alıcılardan ürününüz için olumlu bir yorum bırakmalarını isteyemezsiniz. Ürün yorumlarını her zaman tarafsız bir şekilde sormalısınız. Yorum taleplerinizde tüketiciyi yönlendirmeden kaçınmalısınız.

 

Amazon'da Satış

Pazarlama Mesajlarından veya Promosyonlardan Kaçının

Alıcılara bir ürün yorum isteği mesajı gönderebilirsiniz, ancak herhangi bir türde pazarlama mesajı veya promosyonu ekleyemezsiniz. Amazon vitrininiz de dahil olmak üzere herhangi bir web sitesine bağlantı vermeniz yasaktır. Logolara bir çıkış bağlantısı veya herhangi bir bağlantı eklemeyin. Logonuzu özel bir mesajda kullanmak istiyorsanız, resim URL’nizi içeremez.

Yorumları Manipüle Etmeyin

Yorumları manipüle etmek amacıyla asla ürünler arasında varyasyon ilişkileri oluşturmayın. Yorum toplama yoluyla bir öğenin yıldız derecelendirmesini artırmaya çalışmak da yorum manipülasyonudur. Olumlu deneyime sahip alıcılardan ürününüz için bir yorum bırakmalarını isterken olumsuz müşteri deneyimlerini Amazon’dan uzaklaştırmaya çalışmayın.

Yorumları İzlemenin En İyi Yolu Nedir?

Amazon, yeni müşteri yorumları yayınlandığında satıcılara veya markalara bildirimde bulunmaz. Sonuç olarak, bazıları günlük olarak yeni yorumlar için ürün detay sayfalarını manuel olarak kontrol etme çabasına giriyor. Bu, bir avuç ASIN’e sahip satıcılar veya markalar için uygun olabilir, ancak uzun vadede Amazon’da satış yapan büyüme odaklı şirketler için ölçeklenebilir bir yaklaşım değildir. Bir takım Amazon yorum yazılımlarından yararlanmak, ürün yorumlarını takip etmenin daha verimli bir yolu olabilir. Amazon yorum izleyicisi, tüm ASIN’lerinizi sürekli olarak izler ve ilgilenmenizi gerektiren bir sorunla ilgili olarak birkaç dakika içinde sizi (kısa mesaj ve/veya e-posta yoluyla) bilgilendirir.

 

Amazon Yorum Stratejisi Becommer

 

Ayrıca, tek dokunuşla verilen puanların ve alınan yazılı yorumların geçmiş görünümü de dahil olmak üzere yorum isteklerinizin etkisini de görebilirsiniz. Ayrıntılı kampanya analitiği, Amazon yorum stratejiniz için önemli bilgiler sunar. Vendor Central, yorum isteklerini desteklemez. Ancak satıcılar, Amazon yorumları için uyarıları izleyebilir ve alabilir. Bu yorum verileri, ürünlerin Amazon’da nasıl performans gösterdiği, yapılabilecek iyileştirmeler ve daha fazlası hakkında önemli bilgiler sunar.

Amazon yorumları Nasıl Dışa Aktarılır

Seller Central’dan indirilebilen Amazon geri bildirimlerinin aksine, yorum verilerine marka kaydı olmayan satıcılar kolayca erişemez. Bazı satıcılar, yorum verilerini belgelerde veya elektronik tablolarda tutar (örneğin, Microsoft Excel için ücretsiz şablonumuz). Bu yaklaşım hiç olmamasından kesinlikle daha iyi olsa da, elektronik tablolar hataya açık olabilir, bakımı maliyetli olabilir ve dikkatinizi ürün tedariki, özel etiketleme, paketleme ve reklamcılık gibi büyümeye yönelik faaliyetlerden uzaklaştırabilir. Daha ölçeklenebilir bir yaklaşım, Amazon ürün yorum yazılımlarından yararlanmaktır. Yorum yazılımı, ASIN izleme ile ilgili zaman alıcı görevleri ortadan kaldırarak, neredeyse gerçek zamanlı olarak güncel tutulan derinlemesine veri analitiği sunar. Renkli çizelgeler ve grafikler, yorum verilerinizi hayata geçirerek Amazon’daki alıcı tercihleri ​​ve memnuniyet eğilimleri hakkında bilinçli kararlar vermeyi kolaylaştırır.

Amazon Yorum Kaldırma Politikası

Amazon, müşterilerin yorumlarını istedikleri zaman değiştirmelerine veya kaldırmalarına olanak tanır. Ancak satıcılar, alıcılardan yorumlarını düzenlemelerini veya kaldırmalarını isteyemez. Bir yorum, Amazon’un topluluk yönergelerini ihlal ederse, Amazon yorumları kaldırabilir. Yorumun kaldırılmaya uygun olup olmadığını görmek için bu Amazon yorum kaldırma politikasını kontrol edin. Peki, haksız yere olumsuz bir yorum hakkında ne yapabilirsiniz? yorum, kötüye kullanım içeriyorsa veya Topluluk Kurallarını ihlal ediyorsa Amazon’a bildirin. Aksi takdirde, alıcının ürününüzle ilgili sorununu çözmeye çalışın, ancak bunun güncel bir yoruma yol açmayabileceğini unutmayın. Alıcılar, sorun çözüldüğünde bile yorumlaranı kaldırmak veya değiştirmek zorunda değildir. Asla bir alıcıyı yorumlarını değiştirmesi için etkilemeye çalışmayın.

 

Amazon Yorumları Becommer

Profesyonelce Yanıt Verin

Olumsuz yorumlar gerçekten zarar verebilir. Onları dikkate almamak zor, ama onları bir öğrenme deneyimi olarak görmeye çalışın. Kaçınılmaz olarak olumsuz bir puan aldığınızda, neyin yanlış gittiği hakkında daha fazla bilgi istemek veya bir geri ödeme/değiştirme ürünü önermek için Marka Kaydı’ndaki Müşteri Yorumları sayfası aracılığıyla bir mesaj gönderebilirsiniz. Ne yazık ki, bu özellik şu anda yalnızca marka tescilli satıcılar tarafından kullanılabilir. Olumsuz bir deneyimi çözmeye çalışmak için bir müşteriye ulaşmanın Amazon uyumlu başka bir yolu yoktur. Müşteri sizinle iletişime geçerse, profesyonel bir şekilde yanıt verdiğinizden emin olun ve mümkünse sorunu çözmeye çalışın.

Kötüye Kullanım Yorumlarını Bildir

Amazon, alıcıların “küfürlü veya uygunsuz” bir dil kullanmasına izin vermez. Alıcıların ayrıca “bir işlem ortağıyla ilgili kişisel bilgileri” paylaşmasına da izin verilmez. Amazon’un Topluluk Yönergelerini ihlal eden kötü niyetli bir yorum alırsanız, olası bir kaldırma işlemi için bunu Amazon’a bildirebilirsiniz.

Neyin Çalışmadığını Öğrenin

Olumsuz yorumlar aslında Amazon işiniz için çok faydalı olabilir. Ortak endişeleri araştırın ve bunları çözmek için tedarikçinizle birlikte çalışın. Memnun olmayan müşterilerden gelen tavsiyeler, neyi düzeltmeniz gerektiğini size gösterebilir. Olumsuz yorumlar ayrıca bir ürün yaşam döngüsünün sonuna işaret edebilir veya yenilik yapma fırsatlarını vurgulayabilir.

 

Amazon Yorum Becommer

İyi Olacağını Bil

Olumlu eleştiriler istiyorsunuz, ancak bu yalnızca 5 yıldızlı derecelendirmelere sahip olmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Aslında, olumlu yorumlar işletmeniz için bir nimet olsa da, mükemmele çok yakın bir ürün yorum puanı, fazla sahte görünebileceğinden bazı alıcıları korkutup kaçırabilir. Ara sıra yapılan olumsuz yorumlar, işletmenize gerçekten yardımcı olabilir ve sizi alıcılara karşı normalleştirebilir.

Amazon Ürün Listenizi İyileştirin

Bazen olumsuz yorumlar, ürün açıklamanızı tekrar gözden geçirme zamanının geldiği anlamına gelebilir. Alıcı beklentilerini karşılayamadığınız için olumsuz puanlar mı yaşıyorsunuz? Tüm varyasyonların ve boyutların etkili bir şekilde açıklandığından emin olmak için liste kaydınızı gözden geçirin. Sık sorulan soruları yanıtlamak için SSS eklemeyi veya ürün resimlerinizi güncellemeyi düşünün. Müşterilerin ürününüz hakkında söylediklerini temel alarak listelemenize eklemeniz gereken potansiyel anahtar kelimeler olup olmadığını görmek için son yorumlarınızı kontrol edin.

Sorunlu Ürünleri Çıkarın

Ara sıra olumsuz yorumun ortaya çıkması zorunludur. Bununla birlikte, aynı ürün için düzenli olarak olumsuz yorumlar alıyorsanız, ürün grubunuzdan çıkarmanın zamanı gelmiş olabilir. Bu, özellikle üründe ve listelemede iyileştirmeler yapmaya çalıştıysanız geçerlidir. Her ürün bir “kazanan” değildir. Bazen çabalarınızı yeni bir ürüne odaklamak daha iyidir. Tüketiciler mağaza içi alışverişten çevrimiçi alışverişe geçtiğinden, e-ticaret son yıllarda inanılmaz bir artış yaşadı. 2022’de çevrimiçi alışveriş bir yaşam tarzının dayanak noktası: Tüketicilerin %48’i haftada en az bir kez Amazon’dan alışveriş yapıyor ve tüketicilerin %61’i en iyi puanlara ve yorumlara sahip üründen etkilendiklerini söylüyor.

ilgili: Satıcılar İçin Amazon İade Süreci Rehberi 2022

 

Amazon Yourum

 

Yorumların, tüketici karar verme sürecinde önemli bir etken olduğunu ve satıcıların bunlara ne kadar değer verdiğini biliyoruz. Aslında, satıcıların %57’si Amazon’da yorum almanın zor olduğunu söylüyor. Bu nedenle, 2022’de işletmeniz için nasıl daha fazla kazanabileceğinize ilişkin en son bilgileri sunuyoruz. Bu yıl bir ürünü piyasaya sürdüğünüzde, Amazon’da nasıl yorum alacağınızı ve bunları hızlı ve yasal olarak nasıl alacağınızı bilmeniz önemlidir.

Amazon Yorumları Hakkında “Sıkça Sorulan Sorular”

Amazon yorumları sahte mi?

Bir şirket sözcüsü, Amazon’un teşvikli yorumlarla ilgili eylemlerinin %99’unun, sorunlar şirkete bildirilmeden önce proaktif olarak gerçekleştiğini söyledi. Amazon sözcüsü, “Amazon müşterilerinin okudukları incelemelerin gerçek ve alakalı olduğunu bilerek güvenle alışveriş yapmalarını istiyoruz” dedi.

Amazon yorumcularına ödeme yapılır mı?

Amazon yorumcuları hem potansiyel satıcılar hem de potansiyel alıcılar için faydalıdır. Ve ücretsiz ve indirimli ürünler, amazon yorumcusu olma adımlarını atmış binlerce insan için yeterli bir geri ödemedir. Çünkü spoiler uyarısı, yorumculara nakit para ödenmez.

Nasıl daha fazla Amazon yorumu alabilirim?

Daha fazla Amazon yorumu almanın 6 yolu: E-posta yoluyla kişiselleştirilmiş bir yorum isteği gönderin. Yorum isteyen bir ürün girişi oluşturun. E-posta bülteninizde yorumlar isteyin. Sosyal medyada yorum isteyin. Amazon Erken İnceleme Programına katılın. Ürünleri Amazon Vine’a gönderin.