Becommer.com

Etsy Dönüşüm Oranı

Bilgilendirici Fotoğraflarla Etsy Dönüşüm Oranınızı ve Satışlarınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Ürün fotoğraflarının Etsy müşterilerini çekmek ve ürünlerinizin güzelliğini sergilemek için önemli olduğunu hepimiz biliyoruz.

Ancak size ürün dönüşüm oranınızı ve genel Etsy performansınızı iyileştirmek için yapabileceğiniz daha fazla şey olduğunu söylesem ne derdiniz?

Onlara “bilgilendirici liste fotoğrafları” diyorum.

Bilgilendirici liste fotoğrafları, ürün fotoğraflarının ötesine geçer. Müşterileri müşterilere dönüştürmeye yardımcı olan temel bilgiler içerir.

Bu makalede başarılı Etsy satıcıları tarafından kullanılan bilgilendirici liste fotoğraflarının türlerine dalacağım ve bunları Etsy satışlarınızı artırmak için nasıl kullanabileceğinizi açıklayacağım.

İlgili: Becommer – Etsy Dönüşüm Oranınızı En Üst Düzeye Çıkarın

İlgili: Becommer – Etsy’de Daha Fazla Tıklama Almanın 10 Etkili Yolu

Bilgilendirici Liste Fotoğrafları Nedir?

Bilgilendirici liste fotoğrafları, Etsy mağazanızın dönüşüm oranını artırmayı amaçlayan ürünlerinizle ilgili ek bilgiler içerir. Bu, şunlar aracılığıyla başarılır:

• Satın alma engelini azaltma

• Kafa karışıklığını azaltma

• Netlik sağlama

• Güven inşa etme

• Müşteri alışveriş deneyimini geliştirme

• Ürünlerinizin genel çekiciliğini artırma

Şimdi, mağazanızda kullanabileceğiniz bilgilendirici liste fotoğrafların türlerine bir göz atalım:

Ürün Özellikleri Fotoğrafı

Ürün özelliği fotoğrafları ürününüzün ana özelliklerini vurgular. Bunu yapmanın bir yolu, ürün fotoğrafınızı bir tarafında ve liste fotoğrafın diğer tarafında ürününüzün özelliklerinin özlü bir listesini belirtmektir.

Bu, neden dönüşüm için önemlidir? Bu liste, Etsy alışverişçilerinin ürün açıklamanızı okuma zahmetine girmeden ürününüzün sunabileceği şeyi bir bakışta anlamalarına olanak tanır (muhtemelen ürün açıklamasını okumayan alışverişçi sayısını biliyorsunuzdur). Bu, alışverişçiler için kafa karışıklığını ve potansiyel satın alma engellerini azaltır.

Birkaç örneğe bakalım:

 

Etsy Dönüşüm Oranı
Coresume

 

Etsy Dönüşüm Oranı
Tilojewelry

Öne Çıkan Özellik Fotoğrafı

El yapımı ürününüze güçlü ve dikkat çekici bir özellik eklemek, başarılı bir şekilde satış yapmak için önemlidir. Müşterilere faydayı vurgulamak, onları sizden daha etkili bir şekilde satın almaya ikna etmenize yardımcı olabilir.

Ürün listenizde, dikkat çekmek için güçlü bir başlık ve müşterilere faydayı açıklayan kısa bir paragraf yazarak müşterilerin dikkatini çekebilirsiniz. Bu, ilgili bir ürün fotoğrafı ile desteklendiğinde en iyisidir.

Örneğin, takı seriniz etik bir şekilde alınmış değerli taşlar içeriyorsa, “Huzurunuz için etikçe elde edilmiş değerli taşlar” gibi bir başlığa sahip bir fotoğrafınız olabilir ve kısa bir paragraf şunları söyleyebilir: “Benzersiz ürünlerimiz sadece güzel değil, aynı zamanda gezegenimize de saygılıdır. Değerli taşlarımızı çevresel sürdürülebilirliği ve adil işçilik uygulamalarını önem veren tedarikçilerden alıyoruz.” Bu, etik bilinçli tüketicileri rahatlatır ve ürününüzü diğerlerinden ayırır. İşte Etsy’deki diğer örnekler:

Etsy Dönüşüm Oranı

ThrivingPlanners

Etsy Dönüşüm Oranı

WisdomHouseCo

Müşteri İncelemesi Fotoğrafı

İnsanlar bir ürünü kullananların sözlerine güvenirler. İncelemeler ve referanslar, çevrimiçi alışveriş için gereklidir ve bu, potansiyel müşterilerde güven ve özgüven oluşturmaya yardımcı olur.

Etsy zaten ürün incelemelerini gösterse de, en iyi incelemelerden bazılarını vurgulamak, satış yapma şansınızı daha da artırabilir. İncelemelerini öne çıkarmadan önce izin istemeyi unutmayın.

İlgili: Becommer – Etsy’de Olumsuz Yorumlara Nasıl Cevap Verilir?

İlgili: Becommer – Etsy’de Satıcıların Yaptığı En Büyük Hatalar

Etsy Dönüşüm Oranı

SSS Fotoğrafı

Sık Sorulan Sorular (SSS), alıcıların ürünle ilgili sıkça sorduğu yaygın soruları içerir. Etsy’nin ayrılmış bir Sık Sorulan Sorular bölümü bulunsa da, ürün sayfasında pek dikkat çekici değildir, bu nedenle ayrı bir Sık Sorulan Sorular fotoğrafı eklemek, alışverişçilerin endişelerini ve karmaşıklığını azaltmaya yardımcı olabilir.

Bir SSS fotoğrafı oluşturmak, satın alma engellerini düşürebilir ve müşterilerinizin daha bilgili ve güvende hissetmelerine yardımcı olabilir. Ayrıca, aynı soruları tekrar tekrar yanıtlamanız gerekmeyeceğinden size zaman kazandırabilir. Soru listesini oluşturmak için Etsy mesajlarınızı inceleyin ve sürekli olarak hangi soruların geldiğini görün. Ayrıca, nişinizdeki en iyi rakipleri kontrol etmek, gözden kaçırdığınız sorular olup olmadığını görmek için iyi bir yoldur.

İlgili: Becommer – Etsy’de Güçlü Bir Marka Oluşturmanın Yolları

Etsy Dönüşüm Oranı Etsy

VALAY

Ambalaj Detayları Fotoğrafı

Ürün paketlemenizin bir liste fotoğrafını, detayları vurgulayan metinle birlikte eklemek, alıcıların ürününüzün nasıl gönderileceğini gösterir. Bu belirsizliği azaltabilir ve satış yapma şansını artırabilir.

İlgili: Becommer – Etsy Mağazanız İçin Kolay ve Uygun Paketleme Fikirleri

İlgili: Becommer – Etsy’de Takı Mağazanız İçin Paketleme Fikirleri

Potansiyel olarak vurgulayabileceğiniz birkaç yaygın nokta:

  • Hediye için uygun paketleme – Ürününüzü hediye olarak satın alan alıcılar için mükemmeldir. Özellikle tatil alışverişi için önemlidir.
  • Koruyucu paketleme – Cam süslemeler gibi kırılgan ürünler için, ürünün güvenli bir şekilde nasıl ulaştırılacağına dair kısa bir açıklama, ilgili bir paketleme fotoğrafıyla birlikte şüpheleri azaltmaya yardımcı olabilir.
  • El yazısı not – Siparişe dahil etmek için el yazısı bir not sunuyorsanız, bunu liste fotoğrafında ve müşterilerin mesajlarını nasıl ekleyebileceklerine dair açıklamalarda belirtin.

Etsy Dönüşüm Oranı Etsy

DeepPurpleProject

Etsy Dönüşüm Oranı Etsy

FireClayArt

Kargo Bilgileri Fotoğrafı

Gönderi, alıcıların alışveriş yolculuğunda büyük bir engel olabilir. Beklenmedik uzun gönderim süreleri ve işlem süreleri, uygun bir şekilde iletilmezse hayal kırıklığına yol açabilir.

Temel gönderi bilgilerini içeren bir liste fotoğrafı, ürününüzün ne zaman teslim edileceği konusundaki beklentileri belirlemeye yardımcı olabilir.

Bu özellikle uzun sürecek özel ürünler satıyorsanız veya daha uzun bir gönderim süresine sahip bir uluslararası satıcıysanız önemlidir.

İlgili: Becommer – Etsy Kargo Gönderimi Rehberi

İlgili: Becommer – Etsy’de Para Kaybetmeden Nasıl Ücretsiz Kargo Sunulur?

Etsy Dönüşüm Oranı

DoubleSpice

Kullanım Klavuzu Fotoğrafı

Bir kullanım kalvuzu liste fotoğrafı, ürününüzün en iyi şekilde nasıl kullanılacağı konusunda bazı basit ipuçları içerebilir. Bu, özellikle kullanıcılarınızın belirli özelliklere sahip olabilecek alışılmadık ürünler için kullanışlıdır. Alıcılara ürününüzü kullanmanın kolay olduğunu göstererek algılanan değeri ve satış olasılığını artırırsınız.

Etsy Dönüşüm Oranı

Shaktiism

Satın Alma Süreci Fotoğrafı

Satın alma süreci fotoğrafı, ürününüzü nasıl satın alacaklarınızın bir ön izlemesini sunar. Özellikle ürününüz özelleştirme veya çoklu adımlar içeriyorsa faydalıdır.

Ürününüzü satın alma adımlarını adım adım göstererek süreci basitleştirir ve korkutucu görünmesini engellersiniz. Ayrıca alıcıların ne yapmaları gerektiği konusunda net bir fikir verir.

Örneğin, özel çizgi tarzı duvar sanatı satıyorsanız ve müşteri fotoğrafı gerektiriyorsa, müşterilerin size fotoğraf gönderebilecekleri ve işlem süresini belirleyen bir alışma süreci fotoğrafı eklemek faydalı olacaktır.

Etsy Dönüşüm Oranı

PicsArtGifts

Etsy Dönüşüm Oranı

BellasLines 

Boyut Tablosu

Birçok alıcı için boyut büyük bir endişedir ve bir beden tablosu, doğru bedeni alacakları konusunda onları rahatlatabilir. Mücevher ve giyim gibi el yapımı ürünler genellikle bir beden tablosuna ihtiyaç duyar.

Bir beden tablosu fotoğrafı, ürününüzün doğru bedenini ölçmek için nasıl yapılacağını görsel olarak gösterir. Bu belirsizliği azaltır, müşterilere güvenle satın alma kararı vermelerine yardımcı olur ve potansiyel iadeleri ve değişimleri azaltır.

Etsy Dönüşüm Oranı

 KinderPlanetCompany

Etsy Dönüşüm Oranı

VALAY

Etsy Dönüşüm Oranı

SunlightSilver

Renk Tablosu

Eğer ürününüz için birden fazla renk seçeneği sunuyorsanız, Etsy’nin açılır menüsü müşterilerin beklentilerini belirlemek için yeterince açık olmayabilir.

Tüm mevcut renk seçeneklerinin bulunduğu bir liste fotoğrafını dahil etmek, alıcıların ne bekleyebileceklerine daha net bir fikir vererek iadeleri ve değişimleri azaltabilir ve alıcıların daha bilinçli bir satın alma kararı vermesine yardımcı olabilir.

Etsy Dönüşüm Oranı

delezhen

Etsy Dönüşüm Oranı

 TheNashvilleBoho

Etsy Dönüşüm Oranı

TheBarefootCoDesigns

İlgili:Becommer Etsy Ürün Listeleme Hizmetleri

İlgili: Becommer – 2023’te Etsy’de Ne Satılır?

Kaynak: GrowingYourCraft