Becommer.com

Sevdiğiniz şeyi yaparak geçim sağlamak çoğu kişinin rüyasıdır. Ve Etsy, el yapımı ürünlerinizi satmaya başlamak için harika bir yer.

Peki, ne satabilirim?

Bu makalede, başlamak için yeni başlayanlar için uygun olan 50 trend ürün ilhamını göreceksiniz.

Etsy’de satmaya başlamak için ilham almak istiyorsanız, bu makaleyi seveceksiniz.

İlgili: Becommer Etsy Satış Rehberi

İlgili: becommer.com Etsy Blogları

Resimlerdeki ürünleri bulmak için üzerlerine tıklayabilirsiniz.

50 Popüler Etsy Ürün Fikri

Ev Organizasyonu

Pandemiden beri yaşam alanınızı düzenli ve düzenli tutmanıza yardımcı olan ürünler yüksek talep görüyor. Bunu çekmeceli düzenleyici, mutfak etiketleri ve bu gibi el yapımı raflar gibi ürünler sunarak değerlendirin:

Etsy

 

Doğal Vücut Bakım Ürünleri

Kişisel bakım sürekli bir trend olacak. Müşterilerinizi tuz banyosu, masaj yağı gibi vücut bakım ürünleriyle kendilerini şımartmalarına izin verin.

Etsy

Sevimli Bebek Hediyeleri

Bebek hediyeleri ve oyuncakları her zaman talep görür. Elbette sevimli, renkli ve çocuk dostu olduğundan emin olun.

Etsy

Özel Ajandalar

Daha fazla insan günlük tutmaya başladı. Genel temalı bir günlük yerine sağlık, fitness, olumlama gibi belirli nişlere yönelik ajandalar satmayı deneyin.

Etsy

Kişiye Özel Takılar

Etsy’deki her daim popüler kategorilerden biri. Kişiye özel takılar hediye için mükemmel.

Etsy

Sürdürülebilir Moda

Etsy müşterilerinin çevreye ve hızlı moda sorunlarına daha fazla önem verdiği bir dönemdeyiz. Bambu ve keten gibi sürdürülebilir malzemeler kullanarak el yapımı giyim ürünleri ile hem bu sorunları ele alabilirsiniz.

Etsy

Kişiselleştirilmiş Dijital Baskılar

Teknoloji konusunda iyiyseniz, Etsy’de daha yeni başlayanlar için daha uygun olan nişlerden biridir. Duvar sanatları gibi dijital ürünleri özelleştirin ve bu çift ismi baskı gibi ürünler Etsy’de popülerdir.

Etsy

Kişisel Bakım Ürünleri

Müşterilerinizi mumlar, cilt bakımı ürünleri ve çiçek çayı gibi kişisel bakım ürünleri ile iyi hissettirin. Bu şekilde hazırlanan bir kutu, müşteriler için harika bir hediye olabilir.

Etsy

Ev Ofisi Malzemeleri

Son yıllarda daha fazla insan evden çalışıyor. Onlara çalışma alanlarını daha verimli ve kişiselleştirilmiş hale getirme fırsatı sunun.

Etsy

Retro Ev Dekoru

Retro, özellikle genç kuşak arasında geri dönüş yapıyor. Retro havasında ev dekorasyonu ve ev eşyaları üretin.

Etsy

Vegan Aksesuarlar

Etik ve çevresel nedenlerden dolayı veganizm popülerlik kazanıyor. Bu pazardan vegan malzemelerle yapılmış vegan aksesuarlarla faydalanın. Bu cüzdan güzel bir örnek:

Etsy

Evcil Hayvanlar İçin Hediyeler

İnsanlar evcil hayvanlarını seviyor ve onları aileleri gibi görüyorlar. Onlara aksesuarlar ve ödüller gibi evcil hayvanları için hediyeler sunun.

Etsy

Doğa Temalı Ev Dekorasyonu

Doğayı iç mekânlara getirmek için doğa temalı ev dekorasyonu kullanın. Bu, sadece gerçek bitkilerle sınırlı değil, aynı zamanda bakımı kolay bu tür bitki temalı dekorasyonları içerir.

Etsy

Yıldönümü Hediyeleri

Çiftler için özel ve kişiselleştirilmiş bir şeyler yaratın. Takı ve dijital sanatlar burada en popüler iki niş içindedir.

Etsy

Farklı Kültürlerden Sanat Eserleri

İnsanlar farklı kültürlerden gelen otantik, gerçek sanatı takdir ediyorlar. Kendi kültürünüzden sanat eserleri yaratmayı düşünün.

Etsy

Doğal Malzemeler Kullanılan Mobilyalar

Doğa temalı ev dekoru gibi, doğal malzemeler kullanılarak yapılan mobilya da popülerlik kazanıyor. Ahşap, rattan ve bambu gibi malzemeler el yapımı mobilya için harika seçeneklerdir.

Etsy

Kendin-Yap (DIY) Proje Setleri

Artık tamamlanmış ürünleri satın almak yerine, insanlar bugünlerde nasıl el işi yapacaklarını öğrenmeyi seviyorlar. Onlar için ham malzemeler ve talimatlar içeren kendin yap el sanatları setleri satışa sunun.

Etsy

El Sanatları Malzemeleri

Benzer şekilde, insanlar kumaş ve iplik gibi el sanatları malzemelerini arıyorlar. El sanatları malzemelerinden herhangi birine yakınsanız, onları markalayarak ve satışa sunarak iyi bir fikir olabilir.

Etsy

Yüz Maskesi

Yüz maskeleri trend kalmaya devam ediyor. Talep, pandeminin başlangıcından bu yana çok yüksekti. Benzersiz ve diğer pazarlarda bulunamayan baskılı maskeler sunmayı deneyin.

Etsy

Düğün Hediyeleri

İnsanların arkadaşlarının veya aile üyelerinin düğünleri için satın alabilecekleri kişisel bir şey yapın. Bu görsel gibi benzersiz dijital sanat eserleri oluşturmak için Photoshop eylemlerini nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Etsy

Bebek Aksesuarları

Ebeveynler çocuklarını giydirmeyi severler. Bebeklere yönelik sevimli aksesuarlar üretmek, bu popüler pazardan pay yakalamak için harika bir fikirdir.

Etsy

Dijital Baskılar

Dijital duvar sanatı ve baskılar, Etsy’de popüler bir nişdir. Kendi benzersiz stilinizle nasıl özelleştirebileceğinizi düşünün.

Etsy

Basılabilir Davetiyeler

Basılı davetiyeler satın almak pahalı olabilir. Müşterilerin maliyetlerden tasarruf etmek için kendileri düzenleyip yazdırabilecekleri tasarımlar yapın.

Etsy

Mumlar

Etsy’deki en popüler nişlerden biri. Piyasa biraz doygun olabilir, ancak mevcut rekabetten daha iyi hizmet vermek için belirli bir alt pazarı hedeflemek için niş yapabilirsiniz.

Etsy

Sosyal Medya Şablonları

Neredeyse herkes en az bir sosyal medya platformunu kullanır. Müşterilerin hızlıca düzenleyebileceği ve sosyal medya varlıklarını geliştirmek için kullanabilecekleri tasarımlar oluşturun.

Etsy

Yemek Malzemeleri

Evde daha fazla zaman geçirmek, pişirme ve fırınlama için daha fazla zaman anlamına gelir. Özellikle kişiselleştirilenler olmak üzere fırınlama malzemeleri talep kazanıyor.

Etsy

Hediye Paketleme Malzemeleri

Hediye paketleme kağıdı, müşterilerin kendilerini ifade etmenin harika bir yoludur. Etsy’de dikkat çekmek için başka yerlerde bulunması zor tasarımlar oluşturun.

Etsy

Kristal Takı

Etsy’de daima popüler bir kategori. Müşteriler, kristallerin doğal güzelliğini sever ve metafizik özelliklerine hayran kalır. Onu araştırarak hizmet edilmemiş alt kategoriye yönelin.

Etsy

Kişisel Gelişim Baskıları

Müşterilerin büyüme çalışma sayfaları, kontrol listeleri ve günlükler oluşturarak kendilerini geliştirmelerine izin verin ve teşvik edin.

Etsy

Eski Kıyafetler

Vintage yeniden canlanıyor. Bu nişte kendi modern yorumunuzu yapın ve Etsy müşterilerini cezbetmek için kıyafetler ve aksesuarlar oluşturun.

Etsy

Düğün Aksesuarları

Düğün, gelin ve nedime aksesuarları da dahil olmak üzere pahalı bir etkinliktir. Birçok insan, tarzdan ödün vermeden daha uygun alternatifler aramak için Etsy’ye gelir.

Etsy

Duvar Sanatı ve Baskıları

Bu nispeten doygun alanda, müşterileri yakalamak için kendi benzersiz yaklaşımınızla kişiselleştirilmiş baskılar oluşturun.

Etsy

Mevsimsel ve Tatil Hediyeleri

Mevsimsel ve tatil hediyeleri, bir dükkanın satışlarını daha da artırmak için harika bir yoldur, ancak talep istikrarlı değilse tüm dükkanınızı yalnızca bu ürünlere dayandırmamanız önerilir.

Etsy

Talebe Göre Basılan Ürünler

Ürünleri talebe göre basan şirketler (Printful ve Printify gibi), kendi tasarımınızı yüklemenize olanak tanır ve bunu ürünlere basmanıza ve doğrudan müşterilere göndermenize yardımcı olur. Kendi ekipmanınızı satın almanız için maliyetinizi büyük ölçüde azaltır, ancak dezavantajı kar marjının daha düşük olmasıdır.

Etsy

Spor Ekipmanları

İnsanlar hem spor salonunda hem de evde egzersiz yaparak formda ve sağlıklı kalmayı sürdürüyorlar. Spor kıyafetleri, yoga matı ve spor havlusu gibi spor ürünleri, piyasaya girmek için iyi yollar olabilir.

Etsy

Yoga Ürünleri

Yoga, büyük bir endüstridir ve birçok Etsy kullanıcısı yoga ile ilgilenmektedir. Yoga matı ve yoga pantolonun yanı sıra, bu gibi basılabilir ürünler de popülerdir.

Etsy

Motivasyon Ürünleri

Motivasyonu sürdürmek çoğu insan için bir mücadeledir. Bazıları, hem alanlarını süsleyebilen hem de onlara küçük bir teşvik verebilen basit bir baskı arar.

Etsy

Dönüştürülmüi Takılar

Dönüştürülmüş takı ve aksesuarlar artık sadece evde yapılan projeler değil. Eğer bu örnekte olduğu gibi yükseltilirlerse, müşteriler için harika bir sohbet başlatıcısı olabilirler.

Etsy

Hayvan Dostu Makyaj Malzemeleri

Vegan ve hayvanlar üzerinde test edilmemiş makyaj daha doğal ve çevre için daha iyidir. Bunları nasıl yapılacağına dair tarifler için Pinterest harika bir kaynaktır.

Etsy

Benzersiz Bardak Altlıkları

Bardak altlıkları sıkıcı olmak zorunda değil. Bu gibi sıradışı malzemelerle onları öne çıkarın:

Etsy

Doğal Lif Çantalar

Geri dönüştürülmüş pamuk, kenevir ve keten gibi kumaşlar, bez çanta yapmak için harikadır.

Etsy

Sosyal Hareket Ürünleri

Posterler ve giyim gibi etkili sosyal hareket ürünleri oluşturun.

Etsy

Finans Takibi Ürünleri

Bütçe planlaması ve finans takibi zor olabilir. Bu sorunu çözmek için müşterilere yardımcı olabilecek planlayıcılar ve çalışma sayfaları oluşturun.

Etsy

Seyahat Ürünleri

Birçok insan yeniden seyahat etmeyi özlemektedir. Onların bu özlemini seyahatle ilgili hediyeler oluşturarak giderebilirsiniz.

Etsy

Yemek Takımı

Yemek takımı, insanların yemek masasında kişiliklerini ifade etmelerine olanak tanır. Büyük perakende mağazalarında bulunmayan bir şeyler yaratarak dikkat çekebilirsiniz, mesela bu rustik kase ve tabak takımı gibi.

Etsy

Evde Okul Ürünleri

Bazı ebeveynler çocuklarını evde eğitmeyi tercih ederler. Onlara yardımcı olmak için bilgilendirici posterler tasarlayın.

Etsy

Sunchatcerlar

Suncatcherlar, güneşi yakalar ve yansıtarak odada renkli ışıklar oluşturur. Böyle ürünler popülerlik kazanıyor ve bu tarzda kendi ürünlerinizi yapmak iyi bir iş fikri olabilir.

Etsy

El Sanatı Ürünleri

Çocuklar için el sanatları projeleri, onları evde meşgul tutabilir ve yaratıcılıklarını teşvik edebilir. Renkli ve kolay takip edilebilecek bir şey en iyisi olacaktır.

Etsy

Eğlenceli Mücevher Eşyaları

Bu tür komik mücevher eşyaları, bu minyatür peynirli çubuk küpeler gibi, müşteriler için harika bir sohbet başlatıcısı olabilir.

Etsy

Kapı Süsleri

Kapı süsleri gibi benzersiz bir çelenk, Etsy’de gerçekten dikkat çekebilir. Bir çelenk tasarımı için farklı malzemeler, şekiller ve renkler düşünün.

Etsy

Etsy Mağazanızı Başlatmak İçin Adım Adım Rehber

Satmak istediğiniz el yapımı bir ürününüz varsa, kendi Etsy mağazanızı açmanıza yardımcı olabilriz.

İlgili: Becommer Etsy’de Mağaza Açma SSS

İlgili: Becommer Etsy’de Neden Satış Yapamıyorum? Yardımcı Klavuz

 

Kaynak: GrowingYourCraft