Becommer.com

Etsy dükkanınız için mükemmel ürünleri bulmakta zorlanıyor musunuz? Yüksek talep ve düşük rekabetle karlı ürünleri nasıl belirleyeceğinizi mi bilmiyorsunuz?

O zaman doğru yerdesiniz.

İlgili: Becommer – Etsy Mağazası Açmak İçin En İyi İpuçları

İlgili: Becommer – Etsy Satış Rehberi

Bu kapsamlı kılavuzda, ürün fikirlerini üretme sürecini ve Etsy’de satılabilir iyi ürünleri tespit etme yöntemlerini öğreneceksiniz, böylece zaman ve enerji kaybetmeyi bırakabilirsiniz.

Hadi hemen başlayalım.

Etsy’de Ürün Fikirleri Nasıl Bulunur?

Etsy’de ilgi çekici bir ürün bulmak için Etsy’in popüler kategorilerini, öne çıkan mağazalarını ve en çok satanları gözden geçirin. Etsy’nin kendi blogu, ürün fikirleri bulmak için harika bir kaynaktır; alışveriş rehberleri ve hediye fikirleri makaleleriyle ürün fikirleri edinebilirsiniz.

Etsy

Kendi Tutkularınız ve İlgi Alanlarınız

Kendi hobi, ilgi ve becerilerinizi keşfedin ve sizi gerçekten heyecanlandıran bir ürün bulun. Düzenli olarak keyif aldığınız şeye odaklanın. Bu şekilde, bu tutkulu olduğunuz ürünleri oluşturmak, müşterilerinizin ürünlerinizle daha fazla bağ kurma olasılığını artırır.

Benzersiz Avantajlarınız

Etsy’deki diğer mağazalardan farklılaşmanıza yardımcı olabilecek benzersiz becerileri, bilgiyi veya avantajları düşünün. Örneğin, olağandışı ve düşük maliyetli bir malzeme kaynağı bulma yolunuz varsa, bu malzemeyi kullanarak ürünler yapmak size bir avantaj sağlayabilir.

Etsy Arama Çubuğunda Otomatik Tamamlama

Etsy arama çubuğu, ürün fikirleri bulmak için bir altın madeni gibidir. Etsy, arama çubuğunun otomatik tamamlamasında alışveriş yapanlardan elde edilen gerçek verileri kullanır, bu da orada gösterilenlerin potansiyel müşteriler tarafından gerçekten arandığı anlamına gelir.

Etsy

Popüler Etsy Ürün Fikirleri ile İlgili Makaleler

Harika ürün fikirleri elde etmek için bazı Becommer makalelerine göz atabilirsiniz:

Etsy’de En Çok Satılan Ürünler

Etsy’de En Çok Satış Yapan Türkler

Yeni Başlayanlar Etsy’de Ne Satmalı?

Etsy’de Karlı Ürünleri Bulmak İçin 5 İpucu

Kârlı bir ürünü tanımak önemlidir, çünkü sınırlı zamanınızı ve enerjinizi gerçekten işe yarama olasılığı daha yüksek olan dükkan fikirlerine odaklamanıza yardımcı olur.

Amaç burada nispeten:

 • Talep yüksek
 • Rekabet düzeyi düşük
 • Tutkunuz, becerileriniz ve benzersiz avantajınız açısından sizin için uygun olan ürünleri tanımlamaktır.

İşte Etsy’de iyi ve kârlı ürünleri bulmanız için 5 ipucu:

1- Etsy’deki Yüksek Talep Göstergelerini İnceleyin

Etsy’de karlı bir ürünün ana koşullarından biri, iyi bir talep seviyesine sahip olması gerektiğidir. Neyse ki, Etsy’de popüler ürünleri bulmanıza yardımcı olabilecek bazı göstergeler vardır:

 • Ürünün anahtar kelimesi, Etsy arama çubuğunun otomatik tamamlama işlevinde görünüyor.
 • Arama sonuçlarında birçok ‘en çok satan’ ve ‘şimdi popüler’ rozeti bulunuyor (listeleri görmek için onlara tıklamanız gerekebilir).
 • Birden çok listede “Sepette xx adet” şeklinde kırmızı metin görünüyor (listeleri görmek için onlara tıklamanız gerekebilir).
 • Yüksek satış ve yorum sayısına sahip birçok satıcı bulunuyor.
 • Etsy dışındaki trend ürün fikirleri, örneğin Instagram’da trend olanlar.

 

Etsy
Etsy Arama Sonuçlarında, “Çok Satan” Ve “Şu An Popüler” Gibi Rozetlere Sahip Bazı Listelemeleri Göreceksiniz. Bu Rozetler, Ürünün Yüksek Talepli Olduğunu Gösterebilir. Unutmayın Ki Rozetler, Liste Hâlâ Indirimde Değilse Gösterilmez.

Etsy

Bu mücevher kutusunun üstündeki “20+ sepette” yazan kırmızı metin, ürün için yüksek talebi gösteriyor olabilir.

2- Ürün Fikirlerindeki Rekabet Seviyelerini Kontrol Edin

Ürün fikirleri üzerindeki rekabet seviyelerini kontrol etmek, kârlı bir Etsy ürünü seçerken de önemlidir. Müşteri bulmak ve öne çıkmak zor olabileceğinden aşırı rekabetin olduğu ürünlerden kaçınmak istersiniz. Bir ürünün talebini tahmin etmek için bazı göstergeler şunlar olabilir:

 • Listeleme sayısı: Aynı anahtar kelimeye rakip olan listelemelerin sayısı ne kadar yüksekse, ürünün rekabetçi olduğu o kadar olasıdır. Ancak Etsy’nin güncellenmiş arama algoritmasıyla, aynı anahtar kelime altında sıralanan bazı listelemeler aslında arama anahtar kelimesine uymayabilir, bu da sizinle doğrudan rekabet eden listelemelerin sayısının gösterilen listeleme sayısından daha az olabileceği anlamına gelir. Bu nedenle rekabet seviyesini tahmin ederken bunu göz önünde bulundurun.
 • Kaç tane başarılı satıcıların rekabet ettiği: Bir ürün kategorisinde satış yapmak için büyük bir satıcının sayısı fazlaysa, yeni bir Etsy dükkanının pazara girmesi zor olabilir. Yalnızca az sayıda büyük satıcının rekabet ettiği ürün kategorilerine bakın.
 • En çok satan listelemelerin kalitesi: En çok satan ürünler yüksek kaliteli ve iyi optimize edilmiş listelerle birlikteyse, bu üründe rekabetin güçlü olduğunu gösterebilir. Ancak en çok satan ürünler ortalama kalitede ise ve daha iyisini oluşturabileceğinize güveniyorsanız, o ürün kategorisine girmeyi düşünebilirsiniz.

Etsy

3- Popüler Ürün Kategorilerinin Alt Ürünlerini Keşfedin

Etsy’de karlı ürünleri belirlemenin başka bir yolu, popüler ürün kategorilerinden daha küçük alt ürünlere inmektir. Bu şekilde, daha az rekabetçi ancak yine de iyi talep görebilecek fikirler bulabilirsiniz. Örneğin:

Mücevher: Sadece “mücevher” satmak yerine, “seramik detaylı küpeler” veya “fırçalanmış gümüş kolyeler” gibi belirli bir tür ve tarzdaki mücevherleri satmayı düşünebilirsiniz.

Ev dekorasyonu: Sadece “ev dekorasyonu” satmak yerine, “rustik çiftlik saksıları” veya “boho makrome duvar sanatı” gibi daha küçük alt ürünlere odaklanabilirsiniz.

Giyim: Sadece “giyim” satmak yerine, “beyaz vintage elbise” veya “çevre dostu örme tişörtler” gibi daha küçük ürünlere odaklanabilirsiniz.

Alt ürünlere odaklanarak, rekabetten kendinizi ayırabilir ve belirli bir türde ürün arayan müşterileri çekebilirsiniz.

İlgili: Becommer – Etsy Satıcılarının Yaptığı En Büyük Hatalar ve Çözümleri

İlgili: Becommer – Etsy SEO Rehberi

4- Etsy İncelemelerini Analiz Ederek Potansiyel Pazar Boşluklarını Belirleyin

Eğer zaten bir ürün fikriniz varsa, Etsy’deki yakın rakiplerinizin incelemelerini analiz ederek Etsy’de potansiyel pazar boşluklarını belirleyebilirsiniz.

2-4 yıldızlı müşteri incelemelerini arayın. Müşterilerin önerilerine veya şikayetlerine odaklanın. Bunlar, rakiplerinizin şu anda sunmuyor olabileceği ürün özellikleridir ve daha iyi bir ürün oluşturmak için büyük bir fırsat sunabilirler.

Etsy

5- Potansiyel Ürünlerin Karlılığını Anlayın

Ayrıca, değerli zamanınızı ve paranızı yatırmadan önce potansiyel ürünlerin karlılığını anlamanız önemlidir. Dikkate almanız gereken bazı faktörler şunlardır:

Malzeme maliyeti – Ürünlerinizi oluşturmak için gereken malzemelerin maliyetini tahmin edin.

Üretim süresi – Ürünlerinizi oluşturmak için ne kadar süre gerektiğini düşünün. Bu süreyi işçilik maliyetiniz olarak hesaba katmalısınız.

Kargo maliyetleri – Kargo maliyetini hesaba katın. Özellikle uluslararası gönderimlerde daha ağır ürünlerin daha pahalı olacağını unutmayın. Ücretsiz kargo sunmayı planlıyorsanız, bu karlılığınızı etkileyebilir.

Ortalama ürün fiyatı – Etsy’yi kontrol edin ve ürünün genellikle hangi fiyat aralığında satıldığını görün.

Bu faktörlerle, ürünün karlılığı hakkında iyi bir fikir edinebilir ve dolayısıyla daha yüksek kar potansiyeline sahip ürünü seçebilirsiniz.

Etsy’de İyi Ürünleri Bulmak İçin En İyi Etsy Araştırma Araçları

Süreci hızlandırmak için ayrıca Etsy pazar araştırma araçları da kullanabilirsiniz:

eRank

Alura

EtsyHunt

Marmalead

Etsy işinizi yapmak için potansiyel ürünleri tanımlamanın ötesinde, bu araçlar aynı zamanda liste optimizasyonu, anahtar kelime araştırması vb. konularda size bilgi sağlar.

Size karlı ürünleri Etsy’de nasıl bulduğumu göstermek için en sevdiğim araçlardan birini kullanacağım.

İlgili: Becommer – Etsy’de Sıralamanızı Yükseltmek İçin 10 İpucu

İlgili: Becommer – Etsy’de Dönüşüm Oranını Artırmanın Sırları

Alura’nın Kullanımı

(Etsy’de pazar araştırması yaparken, Etsy’nin kişiselleştirilmiş arama önerileri tarafından çarpıtılmış arama sonuçlarından kaçınmak için gizli mod tarayıcısını kullanmak önemlidir.)

Alura Chrome eklentisi, ürün fikirlerini doğrulamak ve en iyi ürünleri belirlemek için özellikle kullanışlıdır. Etsy’de doğrudan kullanılabilir ve hem talep hem de rekabet seviyelerini aynı anda karşılaştırmanıza yardımcı olur.

Alura, girdiğiniz anahtar kelimenin arama sonuçlarına dayalı bir puan verir. Puan ne kadar yüksekse, ürün o kadar iyi demektir çünkü daha yüksek talebi ve daha düşük rekabeti gösterir. Talep ve rekabet seviyelerinin ayrıntılarını görmek için puanın üzerine gelmeniz yeterlidir.

Genel olarak, 6 veya daha yüksek bir puan alan ürünleri keşfetmenizi öneririm. Puan çok düşükse, ürünü daha da daraltmanız veya başka bir ürünü aramanız gerekebilir.

Etsy

 

Kaynak: GrowingYourCraft