Becommer.com

Etsy’de en çok satılan ürünler 2023 (Güncel)

Etsy’de en çok satılan ürünler 2023 listesi ve detayları

Etsy’de en çok satılan ürünler 2023 listesinde hangi ürünler var? Etsy’de en çok satılan ürünleri öğrenmek istiyorsanız bazı uygulamalar kullanarak trend ürünleri ve en çok satılanları analiz edebilirsiniz.  Satmayı düşündüğünüz ürünü tespit etmek ve en çok satılanlar arasında olup olmadığını görmek için, yapmanız gereken en önemli şey bir ürün pazar araştırması olacaktır. Nedir pazar araştırması? Çalışmak istediğiniz alanda neye ihtiyaç var, hangi ürünler çok satılıyor ve talep görüyor, kargo işleri nasıl çözülüyor gibi soruların cevaplarını belirleyerek işe başlamak, sizi bir adım öne geçirecektir.

İlginizi çekebilir: Etsy’de en çok satış yapan mağazalar, ülkeler

İlgili: Etsy Mağaza Kurulum ve Yönetim Kontrol Listesi (Checklist)

E-ticaret alanında dünyanın önde gelen Pazar yeri olan Etsy’de eğer bir satıcı olarak yer almak istiyorsanız, bu yazımızda size Etsy’de en çok talep gören ürünlerden bahsedeceğiz ki size bu konuda bir fikir versin. Hem Etsy’de, hemde diğer E-ticaret pazarlarında satış yapabilmek için, olmazsa olmaz koşul olan ne satacağına karar vermek, başarıya ulaşmanın en temel öğesidir.

 • Etsy’de çıkartma ürünleri en çok satılan ürünler arasında yer alıyor.
 • Defter ve günlük satışı
 • Takı Satışı
 • Ev dekorasyonu satışı
 • Minyatür sanatı satışı
 • Dijital tasarımlar ve grafik tasarım ürünleri satışı
 • Poster satışları
 • Oyuncaklar ve bebek eşyaları satışı
 • Eski eşya satışı
 • Organik kozmetik satışı
 • Dikiş ve tığ işlemeli ürünleri satışı
 • Giyim ve tekstil ürünleri Satışı
 • Çanta ve cüzdan satışları
 • Telefon kılıfı satışı
 • Kağıt İşleri Satışı
 • Mum Satış

ilgili: Becommer ETSY Danışmanlık Hizmetleri

ilgili: Becommer Etsy hesap açma hizmetleri         

ilgili: Becommer Etsy Hesap Yönetimi

1. Etsy’de çıkartma ürünleri satışı

Etsy En Çok Satan Ürünler 2022- Becommer

Etsy’de ilk trend olan ürünler çıkartmalardır. Çıkartmaların ilk sırada yer alması sizi şaşırtmış olabilir. Not defterlerini, kartpostalları, tebrik kartlarını vb. süslemek için çıkartmalar çok yaygın kullanılmaktadır. Bu nedenle, bu ürün geniş bir pazara sahiptir.

2. Etsy’de en çok satan ürünler: Defter ve günlük satışı

Etsy’de Etsy’de En Çok Satan Ürünler listesinde bir sonraki trend kategorisi defterler ve günlüklerdir. Bunun nedeni, yazının birçok insanın ilgi alanı haline gelmesinde yatmaktadır. Ek olarak, seyahatleri sırasında kişisel deneyimlerini not etmek isteyenler için bir günlük iyi bir seçim olacaktır.

İlgili: Etsy Müşterilerinin En Çok Dikkat Ettiği Kriterler Nedir?

3. Etsy’de en çok satan ürünler: Takı Satışı

Etsy En Çok Satılan Ürünler 2022 -Becommer

Mücevher yüzük, küpe, kolye, bilezik, tılsım vb. takılar. Bu, hem erkekler hem de kadınlar için olmazsa olmaz bir aksesuar olarak her platformda her zaman en sıcak üründür. Etsy’den gelen bir rapora göre mücevher, 2020’de bu platformda brüt mal satışları (GMS) açısından Etsy’nin en çok satan ürünleri listesinde 2. sırada yer aldı. Sonuç olarak mücevher, Etsy’de satış yaparken deneyebileceğiniz potansiyel bir üründür.

ilgili: Etsy Müşterilerinin En Çok Dikkat Ettiği Kriterler Nedir?

ilgili: Etsy Hesap Yönetimi Hizmetleri ve Fiyat Listesi 

4. Etsy’de en çok satılan: Ev dekorasyonu satışı

Pandemi döneminde insanların evden çalışmak zorunda kalmaları, kendilerine çok işlevli bir ev yaratma eğilimine girmelerine neden oldu. Böylece evlerini ve odalarını dekore etmeye önem verdiler. Sonuç olarak, ev dekor ürünlerine olan talebin artması. 2020’de ev eşyaları GMS’ye göre ilk altı kategori arasında 1. sırada yer aldı. Duvar kağıdı, mobilya, tablo vb. satmayı düşünebilirsiniz.

5. Etsy’de Minyatür sanatı satışı

Minyatür yıllardır yükseliş trendinde. İnsanları küçük şeyler yapmak için özel çaba sarf etmeye teşvik ediyor. Minyatür topluluğu hala hızlı bir şekilde genişlemektedir.

6. Etsy’de Dijital tasarımlar/Grafik tasarım ürünleri satışı

Dijital ürünler satmak, Etsy’de çok sayıda satıcı için yükselen bir yıldızdır. Dijital ürünler grafik tasarım mağaza şablonu olarak tanımlanabilir. Ayrıca masaüstü duvar kağıdı/düzenleyici, madde işareti günlüğü ve planlayıcı şablonu, istek üzerine baskı, mobil simgeler ve daha fazlası da dijital ürünler arasında yer almaktadır. Mağaza şablonları dışında diğer dijital ürünler oldukça uygun fiyatlı olarak bulunabiliyor. Çoğu 10 doların altında.

7. Etsy’de Poster satışları

Yukarıda bahsedilen grafik tasarımlar ve dijital ürünler, müşterilerin dosyaları anında indirip kullanmalarına izin verirken posterler basılarak da satılabiliyor. İnsanların odalarını veya çalışma alanlarını ilham verici resimlerle dekore etme konusunda büyük talepleri olduğu için, Etsy’de en çok satan ürünlerden birisi posterler.

8. Etsy’de Oyuncaklar ve bebek eşyaları satışı

El yapımı ürünler için en büyük pazarlardan biri olan Etsy, el sanatlarının ahşap, yün, kumaş vb. malzemelerden yapılmış oyuncak ve bebek ürünleri satmasının önünü açıyor. Bu malzemeler çevre dostu olduğu için, çocukların güvenliği için birçok anne ve baba bunları seçmektedir. Hatta bazı mağazalar bu kategoriye ait tek bir ürünle 2000’den fazla satışa ulaşmış durumda.

9. Etsy’de Eski eşya satışı

Etsy, el yapımı ürünlerin yanı sıra ikinci el veya vintage eşya satanlar için de ideal bir adres. Bunun nedeni, retro’nun birçok insanın düşkün olduğu uygun bir stil olması gerçeğinde yatmaktadır. Buradaki vintage ürünler genellikle klasik desenlere sahiptir veya bakır benzeri malzemelerden yapılır.

10. Etsy’de Organik kozmetik satışı

Günümüzde, giderek daha fazla insan sağlıklı, çevre dostu bir yaşam tarzı izliyor. Hassas cilt tipleri için güvenli oldukları için doğal içerikli kozmetikler satın alma olasılıkları yüksektir. Aklınızda bulundurmanız gereken bir şey, organik kozmetik üretiminin sıkı kontrol gerektirdiğidir. El yapımı güzellik ürünlerinden çevrimiçi işinizden para kazanmanın bir başka yolu da güvenilir bir tedarikçi bulmaktır. Ardından bunları mağaza adınızın altında etiketleyebilirsiniz.

11. Etsy’de dikiş ve tığ işlemeli ürünleri satışı

Dikiş ve tığ işi desenli el yapımı ürünler tüm dünyada yaygın olarak tercih edilmektedir. Kazak, elbise veya oyuncak ayı yapmak ve Etsy mağazanızda satmak için Youtube ve diğer platformlardaki yüzlerce video eğitimine göz atabilirsiniz.

12. Etsy’de giyim ve tekstil ürünleri satışı

Giyim Etsy’de en çok satılan ürünlerden birisidir. Farklı renk ve desenlerde farklı giyim tarzları bulabilirsiniz. Bazıları satıcılar tarafından tasarlanır ve yapılır. Diğerleri daha moda olması için eski kıyafetlerden özelleştirilmiştir.

13. Etsy’de çanta ve cüzdan satışları

Kıyafetler gibi çanta ve cüzdanlar da Etsy’de en çok satan ürünler arasında. Aslında bunlar hem erkekler hem de kadınlar için olmazsa olmaz aksesuarlardır. “Çantalar ve cüzdanlar” için arama yaptığınızda desen, malzeme ve renklerle ilgili yüzlerce öneri bulacaksınız.

14. Etsy’de telefon kılıfı satışı

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı telefonlar günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Bu nedenle, telefonumuzu temiz tutmak ve düşürmemiz veya üzerine basmamız durumunda korumak için bir telefon kılıfı kullanmamız gerekiyor. Baskılı telefon kılıflarının yanı sıra, akrilik renkleri kullanarak bunları istediğiniz gibi çizebilir ve özelleştirebilirsiniz. Bu nedenle, telefon kılıfları Etsy’de en çok satan öğelerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

15. Etsy’de kağıt işleri satışı

Papercraft ya harika bir dekorasyon ya da arkadaşlar için bir hediye. Gördüğünüz gibi, dijital dünyadayken bile bu kreasyonlara olan tutkusunu gösteren birçok insan var. Papercraft, Etsy’de işinize başlamanız için umut verici bir ürün olabilir.

16. Etsy’de mum satışı

Etsy'de En Çok Satılan Ürünler 2022 -Becommer

Son olarak, ev yapımı mumlar da Etsy’de binlerce satışla popüler bir ürün. Bir mum yapmak hiç de pahalı değil. Buna karşılık, bu ürünü çizerek veya süsleyerek benzersiz hale getirebilirseniz yüksek fiyata satabilirsiniz.

17. Etsy’de en çok satılan ürünler: Nazarlık, boncuklar ve kancalar

Etsy’de müşterilerinize antika tılsımlı ürünler, boncuklar satabilirsiniz,  Bu ürün grubunun en iyi satıcıları clbeads, Beadboat1, Yadanabeads gibi satıcılardır.

Etsy'de En Çok Satılan Ürünler 2022

18. Etsy’de en çok satılan: Çıkartmalar-Etiketler

Gerçekten şaşırtıcı, çıkartmalar Etsy’de en çok satılan ürünler arasında yer alıyor. Etsy’de biraz inceleme yaptığınızda birbirinden farklı çok sevimli etiket ve çıkartmalar ile karşılaşırsınız. Yapılan araştırmalar  Etsy’de alışveriş yapanaların %86’nın kadın olduğunu gösteriyor. Bu istatistik veri bile neye oynamamız gerektiği konusunda size bir fikir viriyordur. Etsyde_En_Cok_Satilan_Urunler_Cıkartma_Ve_Etiketler_Becommer

19. Etsy’de en çok satılan ürünler: Tatil, Parti ve Kutlama Ürünleri

Bu kategoride rekabetin çok sert geçtiğini hatırlatmak isteriz. Bu, Etsy SEO’nuzun, ürün fotoğraflarınızın, açıklamalarınızın ve Etsy mağazanızın diğer tüm yönlerinin en yüksek performansla çalışması anlamına geliyor. Bu rekabetten sıyrılmanın bir yolu uzun kuyruklu anahtar kelimeler, bunu  profesyonel satıcılar bilir. Hadi bu kategorideki anahtar kelimelere bakalım.

20. Etsy en satanlar: Spa Ürünleri ve El Yapımı Kozmetikler

Spa ve el yapımı kozmetik ürünleri, son zamanlarda en iyi büyümü sağlayan niş ürünler arasında yer alıyor. Etsy’de en kârlı ürünlerin bazıları bu kategoride bulunuyor. İnsanlar doğal, emek verilmiş ancak üretim istikrarı olan ürünleri seviyor. Bu açıdan bakıldığında, vücut yağları, banyo tuzları, vücut ovma ürünleri, organik dudak parlatıcıları, makyaj malzemeleri satmayı düşünebilirsiniz.

21. Ev dekorasyonu

Pandemi döneminde, insanların evden çalışmasına yönelik mecburi bir eğilim oluştu. Bu dönemde yaşam alanından daha keyif almaya yönelik alışverişlerde arttı. Sonuç olarak bu eğilim hala devam ediyor, ev dekor ürünlerine olan talebin de artması bekleniyor. 2020’de ev eşyaları, Etsy’de en çok satılan ürünler kategorisinde 1. sıraya  yükseldi. Duvar kağıdı, mobilya, tablo gibi ürünler satmayı düşünebilirsiniz.

Etsy ürün bulma stratejisi

Etsy‘nin ne tür ürünleri kabul ettiğini ve hangi ürünlerin rağbet gördüğüne bakmadan önce en doğrusu en fazla arama yapılan kelimeleri analiz etmektir. Bu strateji ile Etsy’de satacak ürün bulma girişimleri daha sağlıklı ilerlemenize katkı sağlayacaktır. İnsanlar en çok neyi arıyorsa doğal en çok onların satılması beklenir. Bu çerçevede müşterilerin aramaları analiz edildiğinde (Temmuz 2023’de 30 günlük verilere göre) aşağıdaki gibi;

 • En çok arama yapılan kelime
 • En çok arama yapılan ürün
 • En çok arama yapılan müşteri profili ( ürün kim için alınmak üzere aranıyor)
 • En çok arama yapılan tarz, stil
 • En çok arama yapılan materyal

Etsy’de En Çok Aranan Kelimeler Hangileri? 2023

  Etsiy Müşteri aramalarında en fazla kullanılan kelimelerin kategorik olarak sıralaması
Numara  Anahtar kelime Ürün Müşteri profili stil Malzeme
1 yaz takıları svg bebek boho altın
2 kişiselleştirilmiş hediyeler gömlek women summer glass
3 minimalist art dog retro leather
4 summer gift ring men floral fabric
5 wedding decor girl modern silver
6 bridesmaid gifts necklace cat antique wood
7 summer clothing dress you beach vinyl
8 mid century modern earrings bridal outdoor metal
9 painting case bridesmaid goth wooden
10 outdoor sticker kids handmade acrylic
11 stickers sign bride minimalist linen
12 rings bag teacher round silk
13 earrings box mom indian pearl
14 digital planner poster boy watercolor cotton
15 wall decor print pet beaded resin
16 car accessories png nurse african stone
17 tote bag pattern mother japanese soap
18 eddie munson stickers me gothic tapestry
19 stranger things bracelet toddler western silicone
20 wall art card him engraved lace
21 coffee table groom natural ceramic
22 halloween book groomsmen rustic diamond
23 crystals fabric dad framed sunflower
24 photography pin her 90s wax
25 evil eye ring shirts friend mexican enamel
26 home decor hat sister stained brass
27 graphic tees for women tumbler boyfriend french steel
28 keychain flower couples knit clay
29 neon sign cover self korean opal
30 groomsmen gifts keychain grandma pastel plastic
31 name necklace holder daughter christian satin
32 tapestry rings student farmhouse cloth
33 room decor prints wife designer copper
34 bachelorette party patch father punk quartz
35 posters crochet son victorian ribbon
36 press on nails planner husband hippie turquoise
37 embroidery invitation teen 70s emerald
38 slime sublimation nana waterproof yarn
39 wedding gift decal children abstract wire
40 do it yourself anime aunt faux glitter
41 back to school supplies top girlfriend crossbody velvet
42 svg accessories infant hawaiian straw
43 bridesmaid proposal pillow grandpa renaissance agate
44 cats embroidery mum country sapphire
45 womens dresses mask grandkids chinese wool
46 keycaps candle grandparents cottagecore cherry
47 pokemon band   dainty powder
48 lingerie cake   80s sage
49 badge reel coffee   sheer moissanite
50 engagement ring frame   viking rhinestone
51 digital prints chain   deco jade
52 candles cards   italian rope
53 wedding favors crystal   cyberpunk moonstone
54 halloween decor hair   organic feather
55 coasters phone   medieval marble
56 wedding invitation clothing   magnetic milk
57 wedding cake topper photo   chunky bone
58 wedding dress tote   asian amethyst
59 harry styles plant   1970s bamboo
60 rugs board   turkish denim
61 handmade jewelry paper   catholic carnelian
62 croc charms mug   moroccan ruby
63 bachelorette party favors cosplay   steampunk rubber
64 dnd dice charm   vegan egg
65 kawaii doll   1960s felt
66 sailor moon rug   1950s moss
67 teacher shirts kit   landscape marijuana
68 music beads   industrial pearls
69 dnd costume   german plaid
70 bracelet door   celtic onyx
71 disney logo   irish chocolate
72 harry potter cup   english cord
73 mugs painting   arabic fur
74 plants designs   cuban amber
75 table numbers pendant   artisan honey
76 pottery collar   minimal tin
77 mushroom desk   marine obsidian
78 dogs bottle   geometric oak
79 necklace tshirt   silhouette plushie
80 dice bags   monogrammed titanium
81 baby shower iphone   bohemian cheese
82 wedding guest book stand   australian tourmaline
83 journal cross   metallic labradorite
84 bridal shower games sweatshirt   60s cane
85 dorm decor house   1920s fleece
86 valorant watch   orthodox suede
87 taylor swift tree   russian peridot
88 enamel pin rose   fluffy maple
89 coffee table 3d   hammered wicker
90 meditation mirror   recycled pine
91 decor badge   upcycled citrine
92 art prints dice   religious tweed
93 ring box jacket   ukrainian elastic
94 jewelry wallpaper   scandinavian malachite
95 wall prints lamp   swedish flannel
96 art topper   baggy soy
97 car decal shoes   knitted charcoal
98 patches earring   muslim corduroy
99 anime wallet   indigenous zirconia
100 planner blanket   eco moldavite

 

Etsy’de en çok aranalar (Becommer docs dosyası)

Aşağıdaki linki tıklayarak listenin tamamını görebilirisiniz.

Tüm listeyi Dock dosyasında görmek için linki yada tablo görselinin üzerine tıklayınız.

Yukarıdaki tabloya göre 

Etsy’de en çok ne aranıyor?

En fazla summer jewelry anahtar kelimesi aranırken , Bu keyword içinde ise en çok svg ürünü aranıyor. Ürünler en fazla bebekler için alınmak üzere aranırken, stil olarak boho stili en fazla araması yapılan tarz ve materyal olarak da en fazla altın aranıyor.

Etsy’de Satış Yapmaya Değer mi?

Etsy internet üzerinde herkese açık bir perakende Pazar yeridir ve kolaylıkla kayıt olup kendi el emeğiniz olan ürünleri satabilirsiniz. Etsy sayesinde ürünleriniz dünya çapında satılma imkanı bulacaktır.

ilgili: Becommer Etsy ürün listeleme hizmetleri 

ilgili: Adım Adım Etsy Hesabı Açma ve Etsy İngiltere Pazarı

ilgili: Etsy Ücretsiz Kargo Planı Nasıl Yapılır?

Ancak, amacı ve ölçeği nedeniyle Etsy büyük işletmeler değil daha çok bireysel çalışan perakendeciler için uygundur. Etsy’de yeniyseniz işe nasıl başlayacağınızı da bilmeniz önem gösterir. Bunun Etsy nedir başlıklı yazımız ilginizi çekebilir. Bir Etsy satıcı hesabına sahip olduğunuzda, kesinlikle birçok yönden avantajlı duruma geçersiniz. Nasıl mı?

 • Düşük bir maliyetle bir Etsy mağazası kurabilirsiniz. Barındırma, alan, işlem ve site dışı reklam ücretlerinin yanı sıra ek aylık masraflar ödemeniz gerekmez.
 •  Etsy, ürünlerinizin tanıtımına kolayca yardımcı olan güçlü bir SEO aracına sahiptir. Ürün listelemeleri arasında karşılaştırma yapar ve ardından ziyaretçi bir sorgu aradığında ilk sayfada açılan en iyi seçeneği seçer.

ilgili: 2022’de Etsy Sıralamanızı Yükseltecek 10 Faydalı İpucu

ilgili: Etsy SEO nedir? Nasıl Optimize Edilir?

 •  Ayrıca, basit öğe yükleme işlemi sayesinde kullanımı kolaydır. Son olarak Etsy, mağaza yönetimini daha etkili hale getiren çok sayıda özellik ve araç seti ile işletmenizi güçlendirebilir.

Etsy’de Ne Satılır?

Etsy’de En Çok Satan Ürünle ilgili tavsiyemize geçmeden önce, raflara ne tür ürünler koyabileceğinize bir göz atalım. İnsan hayal gücününün büyüklüğünü takdir etmek amacıyla, insanların benzersiz, yaratıcı ürünler çıkarmak, satmak ve satın almak için bağlanabileceği çevrimiçi bir Pazar olan Etsy, kendisini küresel bir sanat fuarı olarak tanımlar. Bu nedenle, alıcıların %88’i başka hiçbir yerde bulamayacağınız ürünlerin Etsy’de olduğunu söylemektedir. Sonuç olarak, alıcılar El Yapımı kreasyonlar, Eski Ürünler ve El Sanatları Malzemeleri için kolayca arama yapabilmektedirler. Sunacağınız vintage ürünlerin en az 20 yaşında olmasına dikkat etmelisiniz.

İlgili: Etsy nedir ? Etsy’de nasıl satış yapılır?

Etsy’deki en çok aranan anahtar kelimeler satıcılara avantaj ve fırsatlar sunuyor. Mağaza listenizde kullanacağınız anahtar kelimeler, doğru belirlenmediği zaman performansınızı olumsuz etkiler. Bu nedenle, doğru anahtar kelimeleri ve bunları nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekiyor. Etsy’de satış yapıyorsanız, satış getiren anahtar kelimeler kullanmanın ne kadar önemini bilirsiniz. Sizlere faydalı olacağını umarak hummalı bir çalışma yaparak uzunca bir anahtar kelime çalışması yaptık. Ortaya Etsy’de en çok aranan anahtar kelimeler 2022 listesi çıktı. En popüler kategoriye odaklanarak başladık.Bu listede, önceliğimiz tatiller ve kutlamalar olacak.

 1. Paskalya tatil ürünleri satmayı düşünebilirsiniz.
 2. Babalar günü hediyesi
 3. Anneler günü hediyesi
 4. Polonya halk sanatı noel
 5. Sevgililer günü hediyesi
 6. Sevgililer Günü
 7. Sevgililer günü kartı
 8. Sevgililer günü dekoru
 9. Erkek arkadaşa sevgililer günü hediyesi
 10. Kişiye özel sevgililer günü hediyeleri
 11. Sevgililer günü hediyesi
 12. Sevgililer günü kupası

Etsy nedir ve nasıl çalışır?

Etsy, satıcılar ile alıcıları buluşturan online bir pazar yeridir. Amazon’dan farklı olarak el işçiliği ürünleri, sanat eserlerini satabileceğiniz bir platformdur. Etsy’de satış yapmak için üye kaydını tamamladıktan sonra satıcı hesabı açabilirsiniz. Etsy, ürün listeleme başına 0,20 ABD doları, ayrıca bir ürün sattığınızda %5 işlem ücreti alır.

Etsy’de ne satabilirim?

Etsy’de en çok satılan ürün başlıkları;
 1. El yapımı minyatür sanatı eserleri
 2. Dijital tasarımlar ve Grafik tasarımlar ürünleri
 3. El yapımı posterler
 4. El yapımı Oyuncaklar ve bebek eşyaları
 5. Eski eşyalar
 6. El yapımı organik kozmetik ürünleri
 7. El yapımı dikiş ve tığ ürünleri
 8. El yapımı giyim ürünleri
 9. El yapımı çantalar ve cüzdanlar
 10. El yapımı telefon kılıfları
 11.  El yapımı kağıt aksesuarlar
 12. El yapımı çeşitli mumla
 13. Zanaatla ilgili ürünler
 14. El yapımı düğün aksesuarları
 15. El yapımı aksesuarlar
 16. El yapımı parti malzemeleri
 17. Kullanılmayan eski ürünler
 18. El yapımı ev araç gereçleri
 19. Sanatsal koleksiyonlar.
 20. Etiketler
 21. Defter ve günlük
 22. Takı ve aksesuarlar
 23. Ev dekorasyonu ürünleri

Etsy’de ürün almak güvenli mi?

Evet güvenlidir. Güvenli ödeme sistemi, alıcıları koruma proğramı sayesinde milyarlarca dolarlık işlem gerçekleştirdi.

Etsy için aylık ücret var mı?

Etsy standartları gereği bu hizmeti bedava sunar. Ancak daha fazla hizmetten yararlanmak isteyen Etsy satıcıları ETSY Plus’a kayıt olur ise her ay 10 ABD Doları ödeme yapar.

Etsy’de kargo ücretini kim ödüyor?

Etsy’de kargo ücretini ödemek tamamen satıcının tercihine bağlıdır. Ödemeyi satıcı yapar ise genel olarak siparişleri artar ancak kâr marjı düşer

Etsy satışlarından vergi ödüyor muyuz?

Etsy’den yaptığınız satışlar üzerinden gelir vergisi ödemek ile sorumlusunuz. Bu vergi giderleriniz düşüldükten sonra kalan rakam üzerinden ödenir.

Etsy’de satış yapmak için LLC şirketine ihtiyaç var mıdır?

Hayır şirket kurmanıza gerek yoktur. Ancak haklarınızı koruma adına şirket kurmayı ETSY öneriyor

Etsy’de ne satılır?

 1. Zanaat malzemeleri satabilirsiniz.
 2. El Yapımı ürünler satabilirsiniz.
 3. Kadın ve erkek takıları satabilirsiniz
 4. Düğün aksesuarları satabilirsiniz.
 5. Aksesuarlar satabilirsiniz.
 6. Kağıt ve parti malzemeler satabilirsiniz.
 7. Giyim ve moda ürünleri satabilirsiniz.
 8. Size veya başkasına ait Eski ürünlerler satabilirsiniz
 9. Antika satabilirsiniz
 10. Kişiselleştirilmiş ürünler en çok talep gören ürünlerden

Etsy en çok satanlar 2022

 1. Aksesuarlar
 2. Düğün Öğeleri
 3. Zanaat malzemeleri
 4. Dikiş ve Tığ Desenleri
 5. Sanat ve Koleksiyon.
 6. Giyim
 7. El Yapımı Ürünler
 8. Çantalar ve cüzdanlar
 9. Defter ve günlük
 10. Telefon kılıfı
 11. Kağıt işi
 12. Anne
 13. Parti malzemeleri
 14. Eski Ürünler
 15. Ev araç gereçleri
 16. Etiket

Etsy’de en çok aranan kelimeler 2022

Etsy’en çok aranan kelimeler: Çıkartmalar, yüzükler, küpeler, dijital planlayıcı, duvar dekoru, araba aksesuarları, çanta, duvar sanatı, cadılar bayramı, kristalleri, fotoğrafçılık, nazar yüzüğü, anahtarlık, sağdıç hediyesi, isim kolye, dekor ürünleri, bekarlığa veda partisi posterleri, düğün hediyesi, pokemon, iç çamaşırı, nişan yüzüğü, dijital baskılar, mumlar, düğün hediyesi, cadılar bayramı dekoru, bardak altlıkları, düğün davetiyesi düğün pastası, gelinlik, el yapımı takı, croc takılar, bekarlığa veda partisi iyilikleri, öğretmen gömlekleri, bilezik, disney, harry potter, kupalar, bitkiler, masa numaraları çömlek, mantar köpekler, kolye, zar, düğün konuk defteri, günlük, gelin duş oyunları, yurt dekoru