Becommer.com

Etsy Müşterilerinin En Çok Dikkat Ettiği Kriterler Nedir? (2023)

Etsy Müşterilerinin en çok dikkat ettiği kriterler nedir diye hiç aklınıza geldi mi? Ya da Etsy’de alışveriş yaparken alıcıların en önemli buldukları özelliklerin ne olduğunu merak ettiniz mi? İşte bu yazımızda size bazı donelerle birlikte çok daha iyi satışlar yapmanız için küçük tüyolar vereceğiz.

2022 tatil sezonundan hemen önce, Etsy müşterilerinin alışkanlıkları hakkında bilgi toplamak için bir anket yaptık. Müşterilere, satın almaya karar verirken onlar için en önemli olanı sorduk.

İlgili: Becommer Etsy Hesap Açılış Hizmetleri 

İlgili: Becommer Etsy Hesap Yönetimi 

İlgili: Etsy Mağaza Kurulum ve Yönetim Kontrol Listesi (Checklist)

Online alışverişle birlikte, alıcılar deneyimlerinden belirli şeyler beklemeye başladılar. Etsy bir istisna değil yani bu yazımızla birlikte diğer online satış sitelerdeki satış politikanızı da aynı kriterler doğrultusunda programlayabilirsiniz. Bir müşterinin Etsy mağazanızdan ne bekleyebileceğini merak ettiğinizi tahmin edebiliyoruz. Anketimiz sayesinde, insanların satın alma sürecinin en önemli bulduğu beş bölümü keşfettik.

ilgili: Becommer Etsy Danışmanlık Hizmetleri 

 

Etsy Müşterileri-Becommer.com
Resimler ve görsellik % 83.1 % 15.8 % 1.1
Ürün açıklaması % 76.1 % 22.5 % 1.4
Fiyat %  71.1 % 26.7 % 2.3
Ürün incelemeleri % 68 .0 %  28.9 % 3.0
Satıcı derecelendirme % 62.9 % 32.7 % 4.4
Sorunsuz iade % 58.6 % 35.0 % 6.4
Hızlı kargo % 57.0 % 36.9 % 6.1
Ücretsiz kargo % 53.6 % 39.6 % 6.8
İşlem hazırlama süresi % 46.2 % 47.1 % 6.7
Yıldızlı satıcı rozeti % 34.3 % 48.2 % 17.5
Mağaza satış yüzdesi % 31.9 % 47.1 % 21.0
  Çok önemli Bazen önemli Hiç önemi yok

Etsy Müşterileri Neye Dikkat Ediyor? İşte Kriterle

Etsy Ürün Fotoğrafları:

Ankete katılan alıcıların %83’üne göre, fotoğraflar Etsy’deki deneyimlerinin en önemli parçası. Her fotoğraf, kaydınıza göz atan birini ödeme yapan bir müşteriye dönüştürmek için bir şans olarak görülebilir. Etsy’de toplamda on fırsatınız var! Kaydınızın başarısı üzerinde net bir etkisi olacağından, mevcut her fotoğrafı kullandığınızdan emin olun. Fotoğraflar çok önemlidir çünkü bir ürünü fiziksel olarak tutabilmek için bir yedek görevi görürler. Öğenizi her açıdan fotoğraflamak önemlidir. Hatta bir referans çerçevesi sağlayabilirsiniz, böylece alışveriş yapanlar bir öğenin boyutunu ölçüm yapmadan görebilirler.

Etsy Müşterileri-Becommer.com

Etsy Ürün Açıklaması

Ankete katılan alıcıların %76’sının ürün açıklamasının çok önemli olduğunu söylediğine inanabiliyor musunuz? İyi yazılmış ve ilgi çekici bir açıklama birden fazla amaca hizmet edebilir. İyi bir açıklama, olası bir alıcı için bir ürünle ilgili her ayrıntıyı düzenler. Anahtar kelimeler ve anahtar ifadeler aracılığıyla bir ürünün aranabilirliğini geliştirmeye hizmet eder. İyi bir açıklama, bir mağazanın ürünle ilgili müşteri hizmetleri sorunlarını hafifletmesine yardımcı olabilir. Bir müşterinin beklentilerini önceden belirlemek, bir satın alma işleminden sonra iadeleri veya sorunları önlemek için uzun bir yol kat edebilir.

İlgili: Becommer Etsy Ürün Listeleme Hizmetleri 

İlgili: Becommer ETSY Danışmanlık Hizmetleri

 

Etsy Müşterileri-Becommer.com
Etsy Müşterileri-Becommer.com

Etsy Ürün Fiyatı:

Fiyat, bir satın alma kararını etkileme söz konusu olduğunda her iki yöne de gidebilen zor şeylerden biridir. Bir ürünün fiyatı, bu ankete katılanların %71’i için çok önemliydi. Ürününüzü çok düşük fiyatlandırırsanız o durumda  insanlar ürünün kalitesiz olduğunu düşünebilir. Öte yandan, bir ürünü çok yüksek fiyatlandırırsanız, alıcılar ürününüze bakmayabilir bile. Daha düşük bir fiyat alternatifine geçebilirler. Öğenizin fiyatlandırılmasında birçok faktör rol oynar. Rekabet ettiğiniz rakiplerinizin ürün fiyatlandırmasını araştırın. Daha sonra kendi üretim maliyetini hesaplayın. Ayrıca, fiyat belirlerken ücretsiz kargo sunacaksanız aklınızda bulundurun.

İlgili: Becommer Amerika Şirket Kuruluşu Hizmetleri 

İlgili: Becommer İngiltere Şirket Kurulum Hizmetleri 

Etsy Ürün incelemeleri:

Muhtemelen beş yıldızlı incelemelerin ne kadar imrenildiğini biliyorsunuzdur. Satıcılar, her satışta mükemmel bir puandan başka bir şey almamak için büyük çaba harcarlar. Ancak, bu yıldızlar alıcılar için ne kadar önemli? Etsy müşterileri için ürün incelemelerinin çok önemli olduğu ortaya çıktı. Ankete katılan alıcıların %68’i, incelemelerin satın alma kararlarının çok önemli bir parçası olduğunu söyledi. Alıcılar genellikle bir satın alma işlemi yapmadan önce incelemeler bölümüne bakarlar. Mağazadan ne beklendiği konusunda bir fikir sunar. Sadece olumsuz yorumlar değil bazen çok fazla yorumlar da satışları olumsuz etkileyebilir.

ilgili:Becommer Ürün Analiz Hizmetleri

Etsy Müşterileri-Becommer.com

Etsy Satıcı Derecelendirmesi:

Anket yaptığımız alıcıların yaklaşık %63’ü, bir satıcının ortalama yıldız puanının çok önemli olduğunu ortaya çıkardı. Ortalama yıldız puanı, bir satıcı veya mağazanın aldığı tüm yorumların kümülatif ortalamasıdır. Bu, bir mağazanın güvenilirliğinin ve kalitesinin iyi bir göstergesi olarak hizmet eder. Mağazadaki tipik deneyime genel bir bakış sağlar. Bazı durumlarda, alışveriş yapanların tek bir incelemeden fazla etkilenmemesini sağlayabilir.

Diğer Hususlar:

Yukarıda bahsedilenlere odaklanmış olsak da, bunlar, anket katılımcılarının önemli bulduğu, bahsetmeye değer diğer şeylerden sadece bazılarıdır, diğer yanıtlar şunları içeriyordu:

 1. Sorunsuz iade (%58,6)
 2. Hızlı sevkiyat (%57)
 3. Ücretsiz kargo (%53,6)
 4. İşlem süresi (%46,2)
 5. Yıldız Satıcı rozeti (%34,3)
 6. Bir mağazanın sahip olduğu toplam satışlar (%31,9)

Etsy neyi en çok satan olarak kabul ediyor?

Temel olarak, her ayın başında, ürününüz “niş kategorisinde” en hızlı zaman diliminde en çok ürünü satarsa, bir “En Çok Satanlar Rozeti” kazanırsınız. Bir niş kategorisi, “yer imleri” veya “mücevher”den daha az genellemesi olan bir şeydir ve bunun yerine “lavanta yağı” veya “çikolata pişirme kalıpları” dahi olabilir.

ilgili: Etsy en çok satılan ürünler 2022

Etsy Müşterileri-Becommer.com
Etsy Müşterileri-Becommer.com

Etsy mağazanıza ilgiyi nasıl çekersiniz?

Etsy arama motorunda kullanın.
Vitrininizi süsleyin.
Sosyal medyada yerinizi alın.
Bir blog başlatın.
Nişinizi belirleyin.

Etsy’nin hedef kitlesi nedir?

Etsy’nin hedef pazarı ve hedef kitlesi, harcayacak parası olan genç kadınlar. Bu nedir? El yapımı, eski, özgün tasarımların ve parlak renk paletlerinin havası ve kültürü, Etsy’nin pazar izleyicileri için büyük ilgi görüyor demektir.”

Etsy’nin Hedef Pazarı ve Kitlesi Kimdir? İşte bu sorunun cevabı aslında sizin satış stratejinize bir cevap olabilir.

Etsy’de nasıl en çok satan olunur?

O zaman size kısa kelimelerle 10 ipucu

 1. Etsy topluluğunun bir parçası olun. Etsy topluluğu çok geniştir ve ona katılmanız sizin yararınızadır.
 2. Kaliteli fotoğraflar gönderin.
 3. SEO’nuzu bilin.
 4. Bir blog başlatın.
 5. En iyi müşteri hizmetini sağlayın.
 6. Markanızı oluşturun.
 7. Başarılı Etsy satıcılarını araştırın.
 8. Markanızı sosyal medyada pazarlayın.
 9. Mail ve müşteri listesi oluşturun
 10. Ambalaj ve paketlemelerde yaratıcı fikirler üretin.

Etsy’de nasıl öne çıkabilirim?

Öne Çıkan Bir Etsy Mağazası Tasarlamak İçin En İyi 3 İpucu :

 1. Fotoğraf düzenlemenizi kaliteli yapın. Ürün fotoğrafları ve yaşam tarzı görüntüleri, alışveriş sayfanıza yeni gelen izleyicileri potansiyel alıcılara dönüştürmede muhtemelen en önemli faktörlerdir. …
 2. Görsel biçimlendirme için ‘Büyük Resim’ düşünün. …
 3. Vitrininizi güncel tutun!

Etsy’nin rekabet avantajı nedir?

Şirketler veya işletmeler birkaç önemli rekabet avantajına sahiptir: benzersiz ürün çeşitliliği (kişiselleştirme, satıcılarla bağlantılar dahil olmak üzere), ağ etkileri, sosyal açıdan bilinçli kültür ve güçlü yönetim ekibi gibi. Etsy hala toplam adreslenebilir pazarın sadece bir kısmını yönetiyor, bu yüzden önünde uzun bir büyüme pisti var. Ve bu rekabetin dayanılmaz cazibesini herkes için canlı tutuyor.

Etsy Müşterileri-Becommer.com
Etsy Müşterileri-Becommer.com

Neden Etsy ?

2022’de Etsy’de satış yapmak buna değer çünkü el yapımı ürünlerinizi alıcı ile buluşturmak ve online satılabilir hale getirmenin ve bir alışveriş sepeti işleviyle bağlamanın en hızlı, en ucuz ve en kolay yollarından biri. Ayrıca, bir web sitesi oluşturmaya kıyasla düşük riskli bir seçenektir.

Özetle

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, mağaza yöneticiniz veya sorumlunuzla küçük bir toplantı yapma zamanı. Satın alma deneyiminin bu önemli bölümlerinden yararlanmak için listelemelerinizi optimize etmeye başlayın. İyi yazılmış açıklamalar, bol miktarda fotoğraf ve mükemmel müşteri hizmeti kullanarak alışveriş deneyimini iyileştirin.

Satış deneyiminizi iyileştirmeye yardımcı olacak gelecekteki veriye dayalı içerikler için bizi izlemeye devam edin.