Becommer.com

En Güncel Etsy Video Listeleme Rehberi 2023

Etsy video listeleme, Etsy satışlarında artışa neden olan önemli bir faktör. Online satış yaparken, ürünlerimizi alıcılara sergileme konusunda her zaman bir sorun yaşayabiliyoruz. Sadece fotoğraflar yeterli değil: bir fotoğraf bir opalın renk oyununu veya bir kuklanın nasıl hareket ettiğini müşteriye gösteremez.

 

Etsy Video Listeleme Rehberi

 

 

Öyleyse, yaşasın Etsy! Şu anda prototipte olan Etsy, videoları deniyor ve katılmak istiyorsanız, videoları listelemek için Etsy prototip grubuna katılın.

Bu ekranı ve ardından bu açılır pencereyi göreceksiniz.

ilgili: Becommer Etsy Danışmanlık Hizmetleri

İlgili: Etsy Mağaza Kurulum ve Yönetim Kontrol Listesi (Checklist)

Etsy Video Listeleme-Becommer.com

 

Daha önce herhangi bir Etsy deneme grubuna katılmadıysanız, Etsy’nin bunları gerçekten sizin için en iyisini yaptığını bildirmekten memnuniyet duyacağım. Yukarıdaki açılır pencerede belirtildiği gibi, prototipi istediğiniz zaman bırakabiliyorsunuz. Ön koşul, kısıtlama veya gereklilik kesinlikle yok. Gruba katılmak için yukarıda kırmızı ile işaretlediğim bağlantıya tıklamanız yeterlidir ve üye olur olmaz yeni özellikler Etsy mağazanızda görünecektir.

İlgili: Becommer Etsy Hesap Açılış Hizmetleri 

İlgili: Becommer Etsy Hesap Yönetimi 

 

Etsy Video Listeleme-Becommer.com

Etsy video listeleme grubu içinde, listelerinize video ekleyebileceğiniz ve videoları herhangi bir grup üyesinin mağazasında da görüntüleyebileceğiniz anlamına gelir. Açık olmak gerekirse: videolar, deneme sürümünde olmayan alışveriş yapanlar veya Etsy satıcıları tarafından görüntülenemez, ancak prototip denemesine katıldığınızda, denemedeki diğer herkes videolarınızı görebilir ve siz de onların videolarını görebilirsiniz.

 

Etsy Video Listeleme-Becommer.com

 

Zaman ayırmaya karar verirken akılda tutulması gereken önemli bir faktör, bu denemelerin sadece Etsy’nin test ettiği bir şey olmasıdır. Etsy’de yaşayacaklarınızın garantisi yok. Şimdilik, listeleme videoları yalnızca prototip grubundaki kişiler tarafından görülebilir, tüm ekip üyelerinin etkileşimde bulunabileceği ve prototipi tartışabileceği bazı Etsy Admin ve üyelerini içerir.

İlgili: Becommer Etsy Ürün Listeleme Hizmetleri 

İlgili: Becommer ETSY Danışmanlık Hizmetleri

Öte yandan, daha ileri testlerde Etsy bunu bir noktada alıcılara açabilir ve hatta bu özelliği tanıtırken mağazanızı öne çıkarabilirler. Herhangi bir platformda, yeni bir şeyi erken benimseyen biriyseniz, görülme olasılığınız daha yüksektir ve Etsy, videoların popüler bir özellik olacağını düşünürse ( ki evet, gerçekten de, oldukça popüler olacaklarını umuyorum)  o zaman Etsy’nin onları tanıtması imkan bulduğu her platformda muhtemeldir. Bu yüzden YouTube takipçileri ve Etsy üyelerini özellikle bu  prototipe katılmaya davet ediyorum.

ilgili: Etsy Star Seller (Yıldız Satıcı) Nedir? Nasıl Star Seller Olunur?

Etsy Video Listeleme-Becommer.com1

Adım Adım Etsy Video Listeleme

Birincisi: Liste başına bir video koyun ve her videonuz elbette kısa olmalıdır (5-15 saniye; ses olmadan). Etsy müşterileri tek dileği sadece hızlı bir şekilde satın alma yapmak. Bu durumda mutlaka ilgi çeken göz alıcı bir şey yapın.

ilgili: Adım Adım Etsy Ücretsiz Kargo Planı Nasıl Yapılır? Etsy Kargo Profil Ayarları Nasıl Düzenlenir?

İkincisi: Bir kameraya ihtiyacınız var, amatör veya profesyonel bir video kamera ile video çekebilir veya sadece cep telefonunuzu kullanabilirsiniz. Veya uzman bir ekipten destek alabilirsiniz.

ilgili: Becommer Etsy ürün listeleme hizmetleri

Üçüncüsü: Süslü ve çok kapsamlı bir düzenleme yazılımına sahip olmanız gerekmez; çoğu telefonda  işinize yarayacak bir çok özellik mevcut.

Bununla birlikte, video düzenleme yazılımı kullanmayı seçerseniz, metin bindirmeleri gibi yapabileceğiniz her türlü akıllı şey vardır. Örneğin, Gimp, video düzenlemeyi destekleyen yalnızca bir açık kaynaklı (ücretsiz) yazılım programıdır.

Bu video özelliği henüz Etsy uygulamasında mevcut değil, sadece PC’de, bu nedenle telefonunuza bir video kaydederseniz, listenize almak için onu bilgisayarınıza yüklemeniz gerekecek. İster yeni bir liste oluşturuyor, ister mevcut bir listeyi düzenliyor olun, prototipe katıldıktan sonra, bir video yüklemek için listeleme şablonunda fotoğraf sırasının hemen altında bir bölüm göreceksiniz:

 

Etsy Video Listeleme-Becommer.com1

 

Videonuzu oraya yüklersiniz ve listenizi görüntülediğinizde, videonuz ürün resimleri ekranınızın ikinci bölümünde görünür. Üzerine tıkladığınızda bir döngü içinde oynayacak  (bu makaledeki gifler gibi), bu yüzden videonuzu düzenlerken bunu ve bir çok konuyu göz önünde bulundurmalısınız. Mesela bir döngüde nasıl görüneceğini veya farklı kişilerin videonuzdan ne algılayacağını başkalarıyla paylaşarak anlayabilirsiniz.

Etsy Video Listeleme ve Görüntüleme

Bir şeyi modellemenizin veya tasarımınızın küçük bir prototipinin kısa bir klibi kesinlikle kabul edilebilir:

Etsy Video Listeleme-Becommer.com1

Etsy video listeme sonrasında, videolarınızı görüntülemek için kullanabileceğiniz pek çok farklı yöntem var. Mesela, öğeyi elinizde tutuyor olabilirsiniz; veya başkası giyiyor olabilir; pitoresk bir manzarada yürürken şapkanızı takarak bir selfie videosu çekebilirsiniz. İzleyicinin gözünü çekecek ve tutacak her şey sizin kullanabileceğiniz silahtır. Kendi içinde hareket zaten göz alıcıdır. Beynimiz, görüş alanımızda hareket halinde olan her şeye öncelik vermek üzere tasarlanmıştır.

 

 

Etsy Video Listeleme-Becommer.com16


Taşındıkça veya zaman içinde bir şekilde değişen öğeleri seçerek işe başlayın. Isıya duyarlı bir kazak gibi: dokunun, elinizi çekin: renklerin değişimini gerçek zamanlı olarak gösterin. Ya da opal ya da labradorit gibi renk oyunu olan bir taşa sahip olan ya da kedi gözü taşı olan ya da parıldayan bir eşya seçin.

Bu prototip denemesini ilk öğrendiğimde, başlamak için aceleyle bir şeyler yaptım: tek yaptığım hareketli bir görüntü oluşturmak için bazı fotoğraflarımı bir araya getirmekti. Şimdi, ne zaman yeni öğelerin fotoğrafını çeksem, aynı anda biraz video çekiyorum. Sizin çok daha iyisini yapabileceğinizi biliyorum.

Ayrıca her türlü farklı görüntüleme yardımcısını oldukça ucuza alabilirsiniz. Bu tür videoları çekmek için eBay’de küçük motorlu döner tablalar gördüğümü çok iyi biliyorum; Amazon’da yeni olsalar bile ucuz olanları var ve sizin işinizi göreceklerdir. Öğenizi döner tablaya koyarsınız, açarsınız, yavaşça döner, kameranızı sabit tutarsınız (veya daha iyisi, bir tripoda koyarsınız) ve öğeniz oradadır, insanların görmesi için videonuz hareket etmeye başlamıştır.

Bu özellik için şimdiden gerçekten çok heyecanlıyım. Bence çok eğlenceli! Açıkçası bir YouTuber olarak zaten videolarla ilgileniyorum ama bu özelliğin herkes tarafından erişilebilir olduğunu düşünüyorum. Bu yazının yazıldığı sırada prototip grubunda 42.874 Etsy satıcısı ve 12 Etsy lideri vardı. Site genelinde kullanıma sunulana kadar bekleyen diğerlerine göre size biraz avantaj sağlamak için hala zamanınız var. Bu arada, insanlar Pinterest’in bu videoları özellikle  sevdiğini bildiriyor. Bu da ayrı bir bonus değil mi?

Bu arada Etsy bazı alıcıların görüntülemesi için Listeleme videolarının kullanıma sunulacağını duyurdu! Bu, videoların satışlara dönüşümü artırmaya gerçekten yardımcı olup olmadığını görmek için harika bir fırsat olabilir. Etsy video listeleme sayfanıza video eklemeyi düşünüyorsanız, şimdi kendi listeleme videolarınızı kaydetmeye başlamanın tam zamanı.

İdeal Video Çözünürlüğü Nedir ve Nasıl Hazırlanır?

Liste kaydınızla ilgili ek ayrıntıları gösteren kısa bir video eklemek isterseniz, bir liste kaydı sayfasından Video ekle’yi tıklayın. Videonuzu yüklemek için Seç’i tıklayın.

Videonuz 5-15 saniye uzunluğunda olabilir ve listenize yüklendikten sonra herhangi bir ses içermeyecektir. Videonuz için ideal çözünürlük en az 1080 pikseldir.

Fotoğraflar için ek beş nokta ile ürünlerinizin daha da fazla yönünü sergileyebilir ve alışveriş yapanlara sunduğunuz çeşitler hakkında ek ayrıntılar verebilirsiniz.

Etsy’nin Tanıtım Videosu Var mı?

Mağaza videosu ile mağazanız ve yaratıcı süreciniz hakkında bir videoyu doğrudan bir web tarayıcısında mağazanızın ayarlarındaki Hakkında bölümüne yükleyebilirsiniz. Ayrıca Android veya iOS için Etsy’de Satış uygulamasını da kullanabilirsiniz.

Etsy Videoları Ne Kadar Uzunlukta Olmalı?

5-15 saniye arasında olması idealdir.

Telefonumdan Etsy Listesine Video Ekleyebilir miyim?

Listeleme fotoğrafları bölümünün altında listeleme videonuzu yükleme seçeneğini bulacaksınız. Dosyayı bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan seçin, yüklenmesini bekleyin ve yayınla’ya basın. 15 saniyeden uzun videolarınız otomatik olarak kırpılacaktır

Etsy’de Kaç Fotoğrafınız Olabilir?

Normalde 10 fotoğraf kabul ediliyor.  Daha fazla fotoğraf imkanı henüz yok. Etsy’de yeni bir kayıt oluşturduğunuzda veya mevcut bir kaydı düzenlediğinizde, 10 adede kadar fotoğraf ekleme seçeneğiniz var.

Etsy’de Kaç İlanınız Olabilir?

Sizden satın alma olasılığı en yüksek olan kişilere ürün satabileceğiniz bir platformdur. Şu anda Etsy.com’da 2 milyondan fazla satıcı var, ancak büyük markalarla rekabet etme konusunda endişelenmenize gerek yok. Bu yüzden sayı sınırlaması yok.