Becommer.com

En Güncel ve Benzersiz Etsy Satış Teknikleri Rehberi 2023

Etsy’de çok özel, farklı ve duyulmamış Etsy satış  teknikleri ile satışlar nasıl artırılır? Ya da şöyle diyelim Etsy’deki trendlere göre ürünlerinizi daha çok müşteri çekmeyi kolaylaştıracak şekilde  nasıl geliştirebilirsiniz ve müşteri çekebilirsiniz ?


 En İyi Etsy Satış Teknikleri 

 

Etsy Satış Teknikleri-Becommer
Etsy Satış Teknikleri

Etsy satış teknikleri ile Etsy trafiğinizi nasıl artırırsınız? Müşteri bulabilecek misiniz? Satışlarınız size kazanç getirecek şekilde ilerleyecek mi? Etsy’de yeni satışa başladıysanız ve bu sorular işinize odaklanmanıza izin vermeyen kabuslara yol açıyorsa, doğru yerdesiniz. Yazımızda ele aldığımız Etsy satış ipuçları ve püf noktaları, Etsy satışlarınızı artırmanız için o kadar özenle hazırlandı  ki, buradaki teknikleri uyguladığınız zaman başarı kendiliğinden gelecektir.

E-ticaret yapmak isteyen satıcılar çoğunlukla Etsy’de işe başladıkları zaman Etsy’nin sisteminde nasıl başarılı olacaklarının yollarını ararlar, bu konuda Etsy’nin verdiği bu ipuçları ve püf noktaları, satıcı deneyimlerine bağlı olarak ürünlerin görünürlüğünü artırmayı hedefleyerek satıcılara yardımcı olmayı amaçlar.

İlgili: Becommer Etsy Hesap Açılış Hizmetleri 

İlgili: Becommer Etsy Hesap Yönetimi 

İlgili: Etsy Mağaza Kurulum ve Yönetim Kontrol Listesi (Checklist)

Etsy gerçek bir alışveriş merkezi olduğu için buraya olan talebin çokluğu da satıcılar arasında rekabeti körükler ve  satıcıların sürekli farklı yöntemler bulmasını zorunlu kılar. Siz de o kadar satıcı arasından sivrilmek ve öne çıkmak istiyorsanız farklı yöntemler denemelisiniz.

Ancak  hiç şüphe yok ki yeni yöntemleri denemeden önce SEO uyumlu listeler yapmanız olmazsa olmaz bir şart. SEO ayarlarını yaptıktan sonra öyle teknikler bulmalısınız ki eşsiz markanız ve imajınız ziyaretçilerin kalbinde ve aklında yer etsin. İşte biz de yazımızda Etsy’de sizi öne çıkaracak teknikleri ele alacağız.

1-  Etkileyici Bir “Hakkında” Sayfası Yazın

Etsy sadece bir pazaryeri değil; aynı zamanda sizin gibi yaratıcıların sanatınızı sergilemeleri için bir platformdur. Ancak, bir satıcı olarak, alıcıları ürünlerinizi  satın almaya ikna etmek için eserlerinizin değerini onlara  bildirmeniz gerekir. Bunun için hem yaratıcı  hem teknik niteliklerinizi ve başarılarınızı hem de ilhamınızı yansıtmanız gerekir. “Hakkında” sayfanız, tasarımların arkasındaki kişiye yani size  odaklanmalıdır. İşinizi anlatırken kendinizi de anlatmış olacağınızı unutmayın.

İşiniz hakkında konuşmak için 5.000 karakteriniz var; hikayenizi yazarken daha kişisel bir yaklaşım için gidin. Alışveriş yapanların ilgisini çekecek,  mağazanızın görselleştirilmesine ve mağazanızla bağlantı kurmasına yardımcı olacak davetkar fotoğraflar ve videolar ekleyin.

İlgili: Becommer Etsy Danışmanlık Hizmetleri

 

Etsy Satıcı Profil Optimizasyonu

Etsy mağaza profiliniz, genel işletme markanızın bir temsilidir. Bu, mağaza afişinizden mağaza politikalarınıza kadar her şeyi içerir. Profesyonel görünümlü fotoğraflar ve videolar içeren eksiksiz ve iyi düşünülmüş bir mağaza profili, alışveriş yapanlarda hızla güven oluşturabilir. Bu nedenle, Etsy mağazanızı açmadan önce, mağaza profilinizi tamamlamak için ürün kadar çaba göstermeniz gerekir.

İlgili: Becommer Etsy Ürün Listeleme Hizmetleri 

İlgili: Becommer ETSY Danışmanlık Hizmetleri

Mağazanızın “Hakkında” sayfasının yanı sıra mağazanızın profilinin diğer bölümleri de markanızı oluşturmada rol oyna, profilinizi oluştururken:

 • Okuyucunuzla kolayca bağlantı kurmak için kişisel bir ton kullanın.
 • Tasarımlarınızın ardındaki ilhamdan bahsedin.
 • Ürünlerinizi geliştirmek için birlikte çalıştığınız tüm ortakları tanıtın.
 • Paragraflarınızı kısa tutun.
 • Sizi veya tasarımlarınızı öne çıkaran herhangi bir yayına bağlantılar ekleyin.
 • Sosyal medyanıza bağlantılar ekleyin.

ilgili: Pinterest SEO ile Etsy Satışında Fark Yaratın

 • Başlık resmi yerine kapak fotoğrafını tercih edin; daha büyük bir resim gerektirse de (ideal boyut 3360 x 840 pikseldir), Etsy mağazanızın hem masaüstü hem de mobil sürümlerinde bir kapak fotoğrafı görüntülenir.
 • Mağaza afişleri mobil cihazlarda görünmüyor. Boyutlarının tam olarak 760 x 100 piksel olması ve 2 MB’tan büyük olmaması gerekir.
 • İşletmenizin markası ve logosuyla tutarlı bir mağaza simgesi kullanın.
 • Mağazanızın başlığı için anahtar kelimeleri araştırın ve kullanın.
 • Alıcıların promosyonlarınız ve indirimlerinizden haberdar olmasını sağlamak için mağaza duyuru bölümünüz için kısa, ilgi çekici bir metin kullanın.
 • Ekibinizi kısaca tanıtmak için Mağaza Üyeleri bölümünü kullanın.

İçeriğinizi yayınlamadan önce incelemenin yanı sıra, mağaza profilinizin genel hissinin markanız için istediğiniz duyguları uyandırıp uyandırmadığını da değerlendirmeniz gerekecektir.

Satıcının Etsy Satış Maliyeti

Herhangi bir işi yürütmek bile bir maliyet gerektirir ve Etsy’de de durum farklı değildir. Satıcılar, bütçeleri dahilinde çalışmak ve  kazançlarını tam olarark anlamak amacıyla platformu kullanmalarının  ne kadara mal olduğunu her zaman bilmek isterler ve bilmelidirler de.  Satıcılar, mağazalarını iyi durumda tutmak ve hatta toplam ücretlerini en aza indirmek için hesap ücretlerini ne zaman ve nasıl ödeyeceklerini de bilmelidir.

Etsy’nin en yaygın ücretleri arasında 20 cent listeleme ücreti, satış başına %5 işlem ücreti ve işlem başına %3 + 25 cent ödeme işlem ücreti bulunur. Bunların yanı sıra kalıp ücretleri, para birimi dönüştürme ücretleri ve en deneyimli çeşitli reklam ücretleri vardır.

İlgili: Becommer Amerika Şirket Kuruluşu Hizmetleri 

İlgili: Becommer İngiltere Şirket Kurulum Hizmetleri 

ilgili: Etsy Komisyon Oranları ve Etsy Ödemeleri

İşte fahiş satış maliyetlerinden kaçınmak için akılda tutulması gereken bazı ipuçları:

 • Dönüştürme ücretlerinden kaçınmak için ürün fiyatınız ve ödeme hesabınız için aynı para birimini kullanın.
 • Gönderinin gerçek maliyetini karşılamak için ürününüzün boyutunu ölçerken ambalajı dahil ettiğinizden emin olun.
 • Satılmayan ürünler için yenileme listeleme ücretlerini ödememek için yavaş hareket eden listelemeleri kaldırın.
 • Etsy’nin 20 sentlik Square Manuel İşlem ücretinden kaçınmak için Etsy mağazanızı ücretsiz bir Square ödeme hesabıyla senkronize edin.
 • Etsy reklamlarını seçmeden önce hedef kâr marjınızı düşünün.

Satıştan sonra bir ürünün fiyatını değiştirmenin, ürünün nakliye yerini yanlış göstermenin ve Etsy işlemini Etsy dışında tamamlamanın ücretten kaçınma olarak kabul edildiğini ve hesabın askıya alınmasına neden olabileceğini unutmayın.

Etsy’de En Çok Ne Satılır?

Kişiye özel ürünler Etsy’de büyük bir pazara sahip. Bazen hediyelik olarak alınan bazen de alıcıların kendileri için satın aldığı t-shirt, bardak, bilezik ve benzeri birçok ürün, Etsy en çok satanlar listesindeki ürünler arasında

Etsy’de Neyi Satabileceğinizi ve Satamayacağınızı Bilin

İş odaklı herhangi bir kişinin Etsy’de bir mağaza açması kolaydır, ancak ürünleri yüklemeye başlamadan önce neyi satıp satamayacağınızı bilmek önemli bir koşuldur. Bu, sizi, alıcınızı ve platformu, özellikle fikri mülkiyetle ilgili yasal sorunlardan korur. Ayrıca, ürünlerinizi potansiyel alıcıların görebilmesi için kategorize etmenin en iyi yolu da budur.

Etsy’nin satıcı politikasının bir kopyasını web sitesinden kolayca alabilirsiniz. Kategorilerinin her birinde nelerin satılabileceğine ilişkin yönergeler de dahil olan bu politika aynı zamanda  Etsy satıcılarının hak ve yükümlülüklerini de kapsar.

            Etsy’de Satabilecekleriniz                                                              Satamayacaklarınız

Yarattığınız ve satma haklarına sahip olduğunuz ürünler Nesli tükenmekte olan veya tehdit altındaki hayvan türlerinden üretilmiş ürünler
20 yıldan eski eski eşyalar Silahlar ve patlayıcılar
Tarafınızdan yazılan veya tasarlanan dijital materyaller Nefret ve şiddeti teşvik eden, destekleyen veya yücelten öğeler
Bir üretim ortağıyla oluşturduğunuz ürünler Telif hakkı materyali ve sizin yapmadığınız el yapımı ürünler
Zanaat malzemeleri Alkol, uyuşturucu ve tütün ürünleri

Kopyalama ve İlham Arasındaki Farkı Anlayın

Popüler inanışın aksine. Genellikle kopyalanan ve ilham alınan arasında ince bir çizgi vardır ve Etsy eğer kopya, bildirimde bulunuluyorsa şikayete konu olan materyali kaldırır. Bu nedenle Etsy mağazanızı açmadan önce farkı anlamanız çok önemlidir.

İnce bir çizgi olsa da, Etsy kopya ürün konusunda aşağıdaki yönergeleri sunar:

ilgili:2022’de Etsy Sıralamanızı Yükseltecek 10 Faydalı İpucu

 • Çalışmalarınıza ilham veren bir sanatçının adını asla kullanmayın, çünkü sanatçı satışlarınızın kendi markasının bir sonucu olduğunu iddia edebilir.
 • Ürününüzün kalitesini anlatmak için ürünlerinizi belirli bir lüks marka ile etiketlemekten kaçının.
 • Eski ürünlerin başlığında, etiketlerinde ve açıklamasında marka adının kullanılmasına izin verilir, ancak emin değilseniz tahminde bulunmaktan kaçının.
 • Görseldeki ürün jenerik olsa bile başka birinin fotoğraflarını kullanırken her zaman telif hakkı olup olmadığını kontrol edin.
 • Kötü bir üne sahip mağazalardan lisanslı görseller satın almaktan kaçının.
 • Markalı ürünler satmayı planlıyorsanız, lisans ücretlerine yatırım yapmayı düşünün. Bu, binlerce dolar tazminat veya yasal ücret ödemekten veya envanterinize el konulmasından daha ucuzdur.

 

Satış Yapan İkna Edici Etsy Ürün Açıklamaları Hazırlayın

Bunu uyguladığınızda kalemin neden kılıçtan keskin olduğunu anlayacaksınız. Evet! Özelleştirilmiş açıklama ile alıcınızın ruhuna ve isteklerine hitap edebilirsiniz. Kendinizi onların yerine koymalı  ve ne istediklerini bildiğinizi bilmelerini sağlamalısınız. Bu yaklaşımınız geri dönüşümleri artırır ve sonuç olarak 2022’de Etsy’deki satışlarınız artar. .!

Etsy İçin Özel Ürünler

Esty, POD (talep üzerine baskı) ürünlerine sahip satıcıların platformunda satış yapmalarına imkan tanıyor. Artık çeşitli ürün türleri, özel baskılı T-shirtler, Kupalar, Minderler vb. üzerinde kendi özel tasarımlarınızı satabilirsiniz. Ayrıca, telif hakkı sorunu olmayana kadar her türlü tasarımı satabilirsiniz. Etsy mağazanız kurulduktan sonra POD hizmetine bağlanabilirsiniz.

Temel ürünleri tedarik etmekten tasarım, baskı, paketleme ve Etsy’deki müşterilerin siparişlerini yerine getirmeye kadar POD tüccarlarına yardım sunan çeşitli şirketler var, bunlardan biri Printify. Bu yerler, mağazanıza değerli taşlar eklemek ve yaratıcı ve özel tasarımlarla sizin olmasını sağlamak için büyük bir katalog ve kaliteli ürünlerle size yardımcı olur. Üretim ortaklarının çoğu ABD veya İngiltere’de bulunmaktadır.

Bu nedenle, müşterilerinize son derece kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak ve Etsy’de artan satışların tadına varmak için bu özelliği kullanın.

Etsy’de Şirket Kurmadan Satış Yapılır mı?

Etsy‘de çevrimiçi satış yapmak için şirket kurmak zorunda değilsiniz. Rahatlıkla şirket açmadan bireysel olarak satış yapabilirsiniz.

2- Etsy Mağaza Politikanızı Basit Tutun

Mağaza politikanız, mağazanızdaki işlemler için yönergeleri belirler. Bunu okuyan müşteriler genellikle satın almak istedikleri bir şeyi bulmuş olan ve ödeme ve teslimat prosedürlerinizden memnun olup olmadıklarını öğrenmek isteyen müşterilerdir. Bu bölüm, kişiselleştirilmiş tasarımlar satın almak isteyen müşteriler için daha da önemlidir, çünkü onlara ne kadar dahil olabileceklerini ve tasarım sürecini tamamlamanın ne kadar sürdüğünü söyler.

Olumlu bir müşteri deneyiminin anahtarı, politikaları basit tutarken ayrıntılarda da net olmaktır. Etsy’de satış konusunda yeniyseniz, iade ve değişim seçenekleri, ödemeler, nakliye ve ek bilgiler için temel mağaza politikasıyla başlayabilirsiniz.

 

 

Mağaza Adınız, Marka Adınızdır

Etsy’de satış yapmaya karar verdiğinizde artık yerel bir platformda değil küresel bir platformda rakipleriniz ile yarıştığınızı unutmayın. Dünya çapındaki milyonlarca benzer Etsy satıcısından ayrılıp Markanızı Oluşturmanız öne çıkıp alıcıları çekmeniz için olmazsa olmaz bir koşuldur.

ilgili: Etkili Marka Sloganı Nasıl Bulunur? Çarpıcı Örnekler, Faydalı Tavsiyeler

Etsy mağazanızı başlatmak, benzersiz ürünler yaratmak, üstün hizmet sunmak ve bloglama yoluyla kendinizi bir uzman olarak tanıtmak, markanızı oluşturmanın yollarıdır. Mağazanız için benzersiz bir logo oluşturmayı düşünün. Yeni logonuzu mağazanızda, reklamlarınızda, kartvizitlerinizde ve ambalajınızda kullanın. Bu şekilde yapmakla ürünlerinizin ve markanızın kalitesini göstererek müşterilerinizde güven ve itimat tesis etmiş olacaksınız.

Mağaza adını seçerken öncelikle markanızı temsil edecek bir isim olmalı, dikkat çekici ve aranabilir, aynı zamanda akılda kalıcı olmalı. Mağazanız için benzersiz bir şekilde size ait bir ad üzerinde beyin fırtınası yapın, ancak adınızdan yinede memnun olmazsanız, daha sonra değiştirmenin mümkün olduğunu bir kenara not edin.

ilgili: Becommer Etsy Hesap Açma Hizmetleri

ilgili: Becommer Etsy Hesap Yönetimi Hizmetleri

Dünya çapında müşteriler tarafından sevilen markalaşma dediğimizde, Amazon, Markalaşma kavramın canlı örneği  olarak aklınıza gelir. Ürün kişiliğinizi pazarda oluşturmak, verimli markalama yöntemleriyle elde edilebilecek çağın ticari  gereğidir.

İyi çekilmiş bir görüntü, markanız için Etsy’de harikalar yaratabilir. Kalite yüksek olduğunda, çekici ürün görselleri, birkaç saniye içinde markalar için bir güvenilirlik, samimiyet ve ilham duygusu iletir.

Sıkışmış hissediyorsanız, yukarı çıkmanıza yardımcı olacak bir kelimeyi hatırlayın, yani daha önce de belirttiğimiz gibi özelleştirilmiş, yaratıcı paketleme, kullanıcı dostu politikalar vb.

Etsy’de En Çok Aranan Anahtar Kelimeler

Internet satışlarını arttırmanın başlıca yöntemlerinin başında Anahtar Kelime uyumu gelmektedir. Çünkü potansiyel müşterilerinizin büyük bir kısmı internet aramalarından gelir. 

ilgili: Etsy SEO nedir? Nasıl Optimize Edilir?

Anahtar kelime optimizasyonu denilen satacağınız ürünü kullanıcıların nasıl arayabileceği ile ilgili yaklaşımları iyi bilmek ve kullanmak aramalarda üst sıralarda çıkmanıza ve hedeflediğiniz kitlenin size ulaşmasına yardım eder.  Ürününüzü almak isteyenlerin onu bulmasının yoludur Anahtar kelime optimizasyonu denilen SEO ayarları.

İşletmenizin adından ürün başlıklarına ve açıklamalarına kadar her şeyi dikkate aldığınızdan emin olun. Ürün detaylarını yazarken, arama motorlarını kullanırken müşterinin endişelerini en aza indirmek için ürünün her yönü (beden, renk, durum, kullanım, nakliye vb.) ele alınmalıdır. Ek olarak, yeni içerik ekleyerek mağazanızı güncel tutmak, arama sonuçlarını optimize edenlere de yardımcı olacaktır

Anahtar Kelimeleri Bulmak için Pinterest’i Kullanın

 

 

Etsy ve Pinterest trafiğinin büyük bir kısmı kadınlardan oluşuyor ve şansınız burada yatıyor. Anahtar kelimeleri araştırmak için Pinterest’i kullanın. 

Amaca dayalı anahtar kelimeler alıcı ruhunda yankı uyandırır ve 2022’de Etsy’deki satışları artırmanıza yardımcı olur

Bu anahtar kelimeler, bazı rastgele ziyaretçilerden daha fazla müşteriye dönüşme eğilimi olan lazer odaklı ziyaretçileri çekmek için öğenizin açıklamasına veya başlığına eklenebilir.

3- En İyi Etsy Satıcılarını Araştırın

Nasıl satabileceğini, rakiplerinizin kim olduğunu ve uygun şekilde nasıl fiyatlandırılacağını belirlemek için yalnızca ürününüz hakkında araştırma yapmanız değil, aynı zamanda diğer başarılı Etsy satıcılarının neler yaptığını araştırmak için de zaman ayırmanız gerekir.

En İyi Türk Etsy Satıcılar Listesi  2022

2022’nin en iyi Etsy satıcıları aşağıda listelenmiştir

ilgili: Etsy eRank İle Rakiplerinizi Nasıl Takip Edebilirsiniz?

Arama sonuçlarında sıkça görünen mağazalara bir göz atın. Kendinize sorun, neyi doğru yapıyorlar? Daha iyi hale getirmek için neyi değiştirirdiniz? Diğer Etsy mağazalarını gözlemledikten sonra, satıcı becerilerinizi geliştirmek için araştırma yapmaya başlayın. En sevdiğiniz e-ticaret platformlarından blog makaleleri, e-Kitaplar ve podcast’ler bulmak, başlamanın birkaç yoludur.

 

 

Topluluğun Bir Parçası Olun

Etsy topluluğu çok geniş bir topluluk ve ona katılmak kesinlikle  sizin yararınıza olacaktır. Diğer satıcılara geri bildirim sağlayarak ve tavsiye almak için favori Etsy satıcılarınıza ulaşarak sitenin forumlarına katılmayı deneyin. Yüz yüze erişim sağlamak için topluluğunuzdaki katılabileceğiniz yerel etkinlikler arayın. Buluşmalar ve pop-up mağazalar gibi kendi topluluğunuzdaki etkinliklere katılmak, diğer satıcılar ve potansiyel alıcılarla farkındalık ve ağ oluşturmak için fırsatlardır.

Sosyal Medya Görsellerini Kullanmak

Etsy satışlarını arttırma konusunda işinize yarayacak yaratıcı hilelerden birisi de, bir liste oluştururken mağazanızın sosyal medya profilini fotoğraflarınıza eklemek. Etsy bu konuda herhangi bir kısıtlama getirmiyor. Bu şekilde sadık sosyal medya takipçilerinizin de  artırmasını sağlamış olacaksınız. Etsy trafiğini arttırmanın en temel yollarından birisi sosyal medyadır.  Sosyal medya vasıtası ile  alıcılarla kişisel düzeyde etkileşim kurabilmeniz çok etkili bir yöntem. Bu şekilde oluşturacağınız bir hayran alıcı kitlesi sizi alıp götürecektir. Bunu yaparken aşağıdaki maddeler de ilginizi çekebilir:

 • Ziyaretçilerin ilgisini kişisel olarak çekebilir ve onları elde tutabilirsiniz.
 • Sizi takip eden alıcılara önemli duyurular yapın.
 • Etkinliği en üst düzeye çıkarmak için odaklanmış bir hediye kampanyası yürütün.
 •  Aynı fikirde olan alıcılara onlar aracılığıyla ulaşmak için paylaşmaya değer içerikler üretin.  

ilgili: Doğru Etsy Reklam Stratejisi Nasıl Olmalı? (Pinterest, Facebook ve Instagram)-2022 Rehberi   

Yeni müşteri edinmek için yapacağınız harcamaların maliyetleri, aynı ürünü eski müşterilere indirimli olarak sunmaktan daha yüksektir, bu nedenle en iyisi, hedeflenen müşterilerinizi elde tutmak için çaba göstermektir. Aynı müşterilerin sizden almaya devam etmesi alımların artmasına yol açarken satışları da arttıracaktır

 Abonelerin Satış Arttırması İçin Kupon Kodları

Bu fikir ne kadar iyi sizce? Potansiyel alıcılarınızdan ürünleri sosyal profillerinde paylaşmalarını isteyin ve yorum bölümünde 3-4-5 veya milyonlarca benzer fikirli arkadaşınızı etiketlemelerini isteyin. Bundan sonra, kupon kodlarını almak için ekran görüntüsünü kişisel sohbette paylaşın.

Kupon kodlarını kampanyaları internette deli gibi çalışıyor.

Alternatif olarak, onlardan bülteninize abone olmalarını istemek için kupon kodlarını kullanın. Bunları yalnızca minimum alışveriş sepeti değerinde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Tüm bu püf noktaları, daha fazla müşteri olmasa da 2022 veya sonrasında Etsy satışlarını artırmanıza yardımcı olacaktır. 

4- Etsy müşterilerine mail paylaşımı 

 

 

E-postalar müşterilere ulaşmanın hızlı bir yoludur. E-posta kampanyaları göndererek, müşterilerinizin işletmenizin sahip olduğu yeni ürünlerden, değişikliklerden veya satışlardan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca müşterilere yardımcı olmak ve geri bildirim almak için de e postalar harika bir yoldur. Bu işlem, her hafta alışveriş yapanın gelen kutusunda görünerek marka bilinirliğinin korunmasına yardımcı olur. Bir kampanya oluşturmak bir iş yükü gibi görünebilir, ancak Constant Contact gibi e-posta otomasyon sistemlerini kullanmak e-posta tasarlamayı kolaylaştırır.

Potansiyel müşterileri cezbetmenin bir başka yaygın yolu, onlara ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına göre uyarlanmış içerik sunmaktır. Haber bülteni bunu yapmanıza izin verir ve Etsy, ürün açıklamanıza bir haber bülteni aboneliği eklemenizi sağlar.

E-posta pazarlaması, sosyal medya ile aynı avantajlara sahiptir. Bunun tek istisnası, hedeflenen müşterilerinizle, hedeflenen e-postalar göndermek yerine sosyal medyada daha sık etkileşim kurabilmenizdir. E-posta Pazarlama, çantadaki başka hiçbir numaraya benzemeyen dönüşüm oranlarına sahiptir.

Öyleyse öldürücü eşantiyon kampanyanızı gönderin; hedefli e-posta pazarlama kampanyaları aracılığıyla indirim kodları (yalnızca kaydolmak için) ve daha fazlasını sunar.

 

 

Bu nedenle, e-posta takipçi sayısını artırabiliyorsanız, e-posta pazarlamasının tüm dijital yöntemler arasında hala en yüksek yatırım getirisine sahip olduğunu unutmayın. Bu nedenle, e-posta pazarlaması, 2022’de Etsy’de satışların nasıl artırılacağına dair fikir verebilir.

5- Müşteriye Doğrudan Danışma Sunun

Danışma, alıcı yolculuğundaki değerlendirme aşamasıdır ve mükemmel bir görüşme, müşterilerin satın alma yolculuklarında ilerlemelerini sağlayabilir. Esty’de ki bir satıcı, telefonla danışma seçeneği ve ürün açıklamasındaki ayrıntıları sunmakla müşteri ile arasında kopmaz bir bağ oluşturabilir.

Kişiselleştirilmiş ve ayrıntılı bir ürün açıklaması yazmanın yanı sıra alıcıyı ikna etmek için de aynısını yapabilirsiniz; kesinlikle Etsy’deki satışları artıracaktır.

Etsy Müşterilerinizden Yorum İsteyin

Yorumlar yalnızca sosyal kanıt değildir; ürünlerinizin hedeflenen kitleler üzerindeki etkisi, aynı zamanda ürünleriniz için önemli bir sıralama faktörüdür. Ürünlerinizin son derece başarılı olduğunu kanıtlar.

ilgili: Etsy Ücretsiz Kargo Planı Nasıl Yapılır? Etsy Kargo Ayarları Nasıl Yapılır?

Pazar yerlerinin çoğu, arama sonucu görüntüleme algoritmalarında olumlu deneyimler içerdiğinden, Etsy de farklı değildir. Bu nedenle, olumlu yorum sayısı ne kadar fazla olursa, 2022’de Etsy’deki satışlar o kadar artar.

ilgili: Etsy Müşterilerinin En Çok Dikkat Ettiği Kriterler Nedir?

Günümüz pazarlama çağının hikayelerle ilgili olduğu önemli bir gerçektir. Alıcılarda yankı uyandıran hikayeler onların isteklerini yerine getirir ve onlara katkıda bulunmaları için ilham verir ve motive eder. Esnaflara ev sahipliği yaptığı için, işiniz aracılığıyla bir amacı destekleyin.

İnandığınız bir sebep eklemek, alıcıları da motive eder. Amaca katkıda bulunmak yerine sadece bir satın alma yapmadıklarını düşünmelerini sağlar.

 

 

6-  Etsy Reklamları ve Tanıtılan Listeler

Ortalama olarak, Etsy’deki her dört sonuçtan biri, sponsorlu Etsy’nin tanıtılan listeleri için ayrılmış durumdadır.. Listelenen ürününüz üzerinde daha fazla alıcı bulma şansı sağlamak için Etsy’de ücretli listelemeler vardır.  Buna ek olarak, Etsy, Etsy Reklamlarını yeniden şekillendiren Site Dışı Reklamları da tanıtmıştır.

ilgili: Etsy SEO nedir? Nasıl Optimize Edilir?

Daha önce promosyonlar, ürün listelemeleri ve Google Ads için iki farklı kanala yatırım yapmış olabilirsiniz. Ancak yeni güncelleme ile bunu yapmanıza gerek yok.

 • Etsy mağazanızda Bing, Google gibi arama motorları veya Facebook ve Instagram gibi Sosyal Medya gibi farklı kaynaklardan daha fazla trafik bekleyin.
 • Yalnızca alıcı Reklamı tıkladığında ve Reklamın ardından 30 gün içinde satın aldığında ödeme yaptığınız TBM modeli gibi çalışır.
 • Bir önceki yıl 10.000 dolardan fazla kazanan tüm satıcılar otomatik olarak Site Dışı Reklamlara kaydedilecektir. Ancak, geçen yılki satış 10.000 dolardan azsa, site dışı reklamlardan vazgeçebilirsiniz.

ilgili: Etsy Dönüşüm Oranları Nasıl Yükseltilir? 4 Etkili Taktik

7- Birden Fazla Ödeme Seçeneği Ekleyin

 

 

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, çevrimiçi alışveriş yapanların %7’sinin yeterli ödeme seçeneği olmadığı için alışveriş sepetlerini terk ettiğini gösteriyor. Çevrimiçi alışveriş norm haline gelirken, bazı potansiyel müşterilerin, web siteniz ne kadar güvenli olursa olsun, kredi kartı bilgilerini çevrimiçi paylaşmaktan çekineceklerini göz önünde bulundurmak önemlidir. Bu kayıp fırsat, mağazanız için mevcut ödeme seçeneklerini en üst düzeye çıkararak kolayca önlenebilir.

Etsy mağaza sahipleri Etsy Payments‘tan yararlanmalıdır. Bu size, birden fazla ticari hizmet hesabı açmak zorunda kalmadan çok çeşitli ödeme seçenekleri sunma olanağı sağlar. Paypal tarafından yapılan bir araştırmada, katılımcıların %42’si mevcut ödeme seçeneklerinin sayısından etkilendiğini kabul ediyor. 

Alışveriş yapanlar, ödeme modları söz konusu olduğunda esneklik ve kapsamlı seçenekler ister. Bu nedenle, daha fazla ödeme seçeneği, daha iyi bir dönüşüm oranına karşılık gelir ve Etsy’de satışları artırır. Artık ETSY taksitli ödeme kabul ediyor, alıcılar mutlu bir şekilde sipariş verebilir ve ürünü Etsy’den alabilir ve taksitli ödeme yapabilirler. 

Etsy İade Politikasını doğru belirleyin

Büyük bilet satıcısı değilseniz, iade politikanızı da belirleyebilirsiniz.Ürünü iade ve değişim imkanı, dönüşüm oranını her zaman yükseltir. Ayrıca, ürünleri iade etmek için daha geniş bir pencere imkanı olursa, dönüşüm oranı da o kadar yüksek olur. Müşterilerin çok sayıda siparişi uzatılmış iade süresi için iade ettiği efsanesini bu gerçek çökertiyor. Müşteriler ürünü iade edebildikleri satıcıya daha çok güvenip o satıcıdan daha çok alışveriş yapıyor.

ilgili: Etsy Ücretsiz Kargo Planı Nasıl Yapılır?

Texas Üniversitesi, Naveen Jindal School of Management’ta yürütülen çalışma, bağış etkisini ortaya çıkardı. Alıcı ürünü ne kadar uzun süre yanında tutarsa, iade olasılığının o kadar düşük olduğunu varsayan bir sonuç bu.

İadenizi azaltmanın bir başka ustaca yolu da ilgili ürünlerde değişim teklifinde bulunmaktır.

8- Etsy paketleme işini önemseyin

 

 

Müşteriler Etsy’den satın aldıkları ürünleri almaktan her zaman heyecan duyarlar ve siz de öylesinizdir muhtemelen.

Tüketiciler Etsy’den satın almanın heyecanını yaşarlar ve siz de yaratıcı, kaliteli ambalajlar yaratarak  bunu daha da heyecanlı hale getirebilirsiniz.  Ambalajınıza bir kişilik  ve özellik ekleyin. Müşterilerin ailelerine ve çevrelerine vermeleri için ürüne kartvizitler ekleyin. Eski zamanlarda, ambalaj dayanıklıysa ve amacına hizmet ediyorsa, endişelenecek bir şey yoktu. Çok geçmeden şirketler, ambalajın görsel olarak ne kadar cazip görünürse, ürünün o kadar iyi satıldığını fark etti.

Etsy’nin sanatsal bir pazar yeri olması, markanızı gösterebilecek ve paketinizin rakipleriniz arasında görülmesine ve hatırlanmasına yardımcı olacak kadar benzersiz olması için yaratıcı sürecin bir parçası olması için ambalaja ihtiyaç duyar.

Instagram’da ürünlerin kutu açılımını gördünüz mü? Paketler o kadar cezbedici ki, içindeki ürünleri de merak ediyoruz. Yaratıcı ambalajın müşterilere ve aynı zamanda marka imajına yaptığı şey budur.

9- Etsy ücretsiz kargo planı oluşturun

 

Ücretsiz kargo sepet değerini artırmak için satıcılar tarafından benimsenen en yaygın uygulamalardan biridir. Ücretsiz gönderime hak kazanmak için minimum sipariş değerine karar verin veya ücretsiz gönderimin kârınızı etkilemediği ürünleriniz için bir fiyat etiketi bulun. Araştırmalar, kullanıcıların ücretli ürünler yerine ücretsiz kargolu ürünleri tercih ettiğini ortaya koydu. Bu nedenle, müşterileri memnun etmek ve sonuç olarak 2022’de Etsy’deki satışları artırmak için Ücretsiz Kargo kullanın.

Müşterileri memnun etmek için ücretsiz kargoi kullanmak için nakliye maliyetini üstlenin: Etsy’nin algoritması, herhangi bir arama terimi için sonuçları görüntülerken sonuçları göstermek için ücretsiz kargoyu dikkate alır. Kargo maliyetini üstlendiğinizde, fiyatlandırmayı düşürür. Bunun nedeni, ürünlerinde nakliye fiyatlarının gömülü olmasıdır. Ayrıca, harika bir tanıtım aracı olarak çalışır.

Ücretsiz Kargo, 2022 ve Sonrasında Etsy’deki Satışları Nasıl Artırabilir?

Ücretsiz kargo garantisi, satışlarda Artış sağlar ve alışveriş yapanları bu aylarda şenlikli ürünleri toplarken toplu alışveriş yapmaya motive eder.

Önceden belirlenmiş bir zaman aralığı: Belirli bir zaman çerçevesinde ücretsiz gönderim sunmak, yavaş dönemlerde satışları artırmak için idealdir veya oldukça rekabetçi sezonlarda müşterileri daha fazla teşvik eder.

 

 

Pandemi durumu online alışveriş trendini yükselttiğinden beri. Maskeden eldivene, marketten giyime her şey internette mevcut, insanlar en temel ihtiyaçları için bile online alışverişe yöneliyor. Etsy’nin siparişlerde

Alışveriş yapanlar aslında bu sihirli “Ücretsiz Kargo” kelimesini görmeyi çok seviyor ve ürünleri eve getirmek için çok para harcamak istemiyor. El yapımı maskeler, Cadılar Bayramı kostümleri, ev dekorasyon öğeleri ve mutfak temelleri, tatil sezonu birçok şölen ve kutlamayı beraberinde getirirken büyük ilgi görüyor.

Ücretsiz gönderimle ilgili en heyecan verici olan şey de, birçok yeni alıcı toplarken aynı zamanda Etsy’nin arama sonuçlarındaki listenizi daha da  iyileştirmesidir.

Ücretsiz gönderim bir kazan-kazan durumudur ve bayram sezonu yaklaşırken çok büyük avantaj getirir.

 Etsy Ekspres Teslimat ile Operasyonlarınızı Kolaylaştırın

Amazon Prime’ın başarısının arkasındaki en önemli faktörün, ürünleri iki gün içinde teslim etme vaadi olduğunu biliyor muydunuz? 

Ekspres Kargo, her şeyden önce, listenizi en iyi sonuçlar arasında görüntüler. Bundan sonra, ziyaretçiler ürünün içeriğini ikna edici bulursa, üzerine atlarlar. Dönüşüm oranı yukarı doğru bir çekim alır. Ayrıca, genel etki, 2022 ve sonrasında Etsy’deki satışların artmasıdır. Yukarıda bahsedilen veriler biraz eski olsa da, daha hızlı kargonun cennete giden merdiven gibi olduğu gerçeğini kanıtlıyor. Birçok Etsy satıcısı ayrıca ekspres teslimat ile başarının tadını çıkarıyor.