Becommer.com

Güncel Doğru Etsy Reklam Stratejisi ve Ücretleri (Pinterest, Facebook ve Instagram) 2023 Rehberi

Etsy reklam stratejinizi doğru belirlemelisiniz. Etsy arama sonuçlarında ve Etsy dışındaki diğer arama motorlarında ürünlerinizin reklamını yapmak için önce bütçenizi belirleyin ve hangi ürünlerin reklamını yapacağınızı seçtikten sonra, Etsy’nin yönergesini takip edin.

Etsy mağazanızı kurdunuz, öncesinde gerçekten çok iyi satacağına inandığınız ürünleride ürettiniz ve maliyete girip ürünleri stokladınız. Güzel haber şu ki; Etsy diğer global pazarlara göre Etsy reklam ücretleri çok yüksek olan bir platform değil. Hedef kitlenize ulaşmak için çok ilginç içerikler ve doğru stratejiler geliştirmeniz gerekiyor.

Etsy Reklam Stratejisi ve Reklam Ücretleri

Bu içeriğin amacı Etsy pazarlama stratejileri hakkında en iyi pazarlama kanallarını ve nasıl kullanılması gerektiğini anlatacağız.

Etsy reklam ücretleri vermeyi planlıyorsanız, ürün satış fiyatlarının 30 dolar ve üstünde daha iyi çalıştığını söyleyebiliriz. Çünkü Etys reklamları için ayırdığınız günlük 5 dolarlık maliyet üzerinden değerlendirme yaptığımızda 30 dolar ve üstündeki ürünlerde maksimum verimlilik sağlanıyor diyebiliriz.

         Başlıca Etsy pazarlama platformları ve stratejileri;

  • Etsy Reklamları
  • Pinterest Reklamları
  • Facebook Reklamları
  • Instagram Reklamları

Etsy Reklamları ve Ücret stratejileri

Sosyal medya reklamlarına yönelmeden önce Etsy platformundan en verimli şekilde yararlanmaya çalışmalısınız. Etsy, sizin ürettiğiniz ürünler gibi niş ürünleri satın almaya gelen milyonlarca müşterinin ziyarete geldiği bir platform. Bazı vergi avantajlarından yararlanmak için Şirket kurmayı düşünmenizde fayda var. Doğru bir şirket kurulumu için bizden destek alabilirsiniz. Müşterilerin sizinle iletişime geçmesinde odaklandığınız ülkede kurulan şirketiniz güvenin satın alınmasında yardımcı olacaktır.

ilgili: Becommer Etsy Hesap Açma Hizmetleri

ilgili:Becommer Etsy Hesap Yönetim Hizmetleri

ilgili: Becommer Etsy Danışmanlık Hizmetleri

İlgili: Etsy Mağaza Kurulum ve Yönetim Kontrol Listesi (Checklist)

Etsy platformunda asıl odaklanmanız gereken konunun SEO (Arama motoru optimizasyonu) olduğunu tekrar hatırlatmak isterim, SEO müşterinin sattığınız ürüne ulaşması için en önemli yöntemdir.

Etsy SEO’su nasıl olmalı?

Bu makalede bahsedeceğimiz bütün Etsy reklam ve pazarlama yöntemleri tercihle ilgilidir ancak Etsy SEO’su tercihle ilgili değildir. Etsy’deki aramalarından trafik çekmenin ve ürünlerinizin görünürlülüğünün verimli olduğundan ve SEO’nun doğru yapıldığından emin olmak zorundasınız. Ürün görünürlülüğünü iki şekilde yapabilirsiniz.

ilgili:Becommer Etsy ürün listeleme hizmetleri

ilgili: Etsy SEO nedir? Nasıl Optimize Edilir?

İlk olarak, müşterinin aradığı ürünün sizin ürünlerle alaka düzeyini artırmak için anahtar kelime (Keyword) ve listenizi optimize etmek zorundasınız. Bu listeleme anahtar kelimenin etrafında inşa edilmeli, yani listelenen ürünün başlığı, etiketler kategori ve ürün özellikleri anahtar odaklı olmalı

Etsy arama motoru aramalarında, arama varyantları dikkate alınarak anahtar kelime ve kelime odakları kullanmalısınız.

Örneğin müşterinin aklında kişiselleştirilmiş bir kahve fincanı olabilir, dolayısıyla siz hem kahve fincanı hemde kişiselleştirilmiş kahve fincanı aramalarını dikkate alacak şekilde anahtar kelime seçimi ve dizaynı yapmalısınız.

”Etsy, 2019 yılında 4.97 milyar dolar ciro yaparken, 2020 yılında 10.28 milyar dolar ciro yaparak % 106.7 arttı”

En iyi pazar yerlerinden biri olan Etsy’de satış yapmak elbette kolay ne yapacağınızı biliyorsanız. Ne yaptığınızı bilmek size zaman ve para tasarrufu sağlar.

Etsy’de satış yapmaya hazırlanıyorsanız bu makaleler size yardımcı olabilir:

ilgili: Etsy Nedir ? Etsy’de Nasıl Satış Yapılır?

ilgili: Adım Adım Etsy’de Mağaza Açmak Ve Etsy İngiltere Pazarı-2022

Anahtar kelime seçiminde müşteri ile empati kurmaya çalışmanızda fayda var. Resim kullanımını, müşterinin duygusuna hitap edecek şekilde tercih etmeye çalımalısınız.

Ürün sıralaması, Etsy SEO’sunun ikinci ayağıdır. Etsy platformda hangi ürünlerin ilk sıralanacağını seçer. Etsy aramalarda alaka düzeyine düzeyine göre sıralama yapar. Alışveriş yapan müşteri araması ile ürününüz doğru şekilde eşleşiyorsa ürününüz ilk sıralarda yer alır. Etsy ayrıca sıralamada satın alma oranına göre de sıralamayı belirler ve puanını artırır. Etsy’nin amacı listelerde ilk sıralarda listelenen ürünün satılmasını sağlamaktır. Satılmayan ürünün liste sırası satış rakamlarıyla da ilgilidir.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) anahtar kelime seçimi ve dönüşüm oranları için tek seçenek değil elbette.

Mağazanıza alınan yorumların sayısını artırmaya yoğunlaşmanızda fayda var. Etsy, mağazanıza gelen yorumları önemser ve yorumları takip eder. Müşteri teslimatlarının maliyetlerini, müşterilerin lehine olacak şekilde ayarlamak gerekiyor. Gönderim ücretlerinin maliyetide sıralamayı etkilemektedir. Zaman zaman gönderim kampanyalarını öne çıkarmalısınız. İçeriklerinizi güncelleyip yeniden listelemelisiniz.  Çünkü Etsy sonradan listelenen ürünleri önemser ve ağırlık verir. Bu tip çalışmalar başlangıçta sizi yorsa da karşılığını mutlaka alırsınız. Etsy’de başarılı olmanın bir yoluda şüphesiz reklamlardan yararlanmaktır.

Etsy Platform Reklamları

Etsy’de de iki farklı reklam seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Bunlardan biri tabiki Etsy Ads, en popüler ve en verimli reklam yöntemidir. Diğeride Etsy dışı reklamlar.

Etsy Ads, Arama sonuçlarında, kategori sayfalarında ve diğer ürün sayfalarının alt kısmında reklamlar ile ürününüzü görünür hale getirir. Ads reklamları ile arama motorunda doğrudan ilk sıralarda yer alırsınız. Reklam, rekabetin yoğun olduğu platformlarda öne çıkmanızı en güçlü argümanlarından biridir.

ilgili:Doğru Etsy Reklam Stratejisi Nasıl Olmalı? (Pinterest, Facebook ve Instagram)-2022 Rehberi

Etsy’de ürün reklamlarının nerede görüntüleneceğini, ayırdığınız bütçe belirler. Diğer platformlarda ise tıklama başına bir maliyet ödersiniz. Oysa her tıklamanın satın almayla sonuçlanacağının garantisi yoktur.

Etsy-Reklam-2

Etsy’de günlük reklam bütçesi ayırdığınızda, günlük reklam bütçesinin büyüklüğü, nerede yayınlanacağını da belirler. Etsy algoritması bütçenin büyüklüğünü algılar ve buna göre reklamları optimize eder. Aynı veya çok benzer ürün reklamı girecek olan bir satıcının reklam için ayırdığı bütçe doğal olarak sıralamayı etkiler. Yani aynı ürün için siz 3 Dolar, rakibiniz ise 4 Dolar ayırmış ise öcelik rakibinizin olur. Tıklama ile reklam prensibi olmadığından, öne çıkma günlük reklam bütçesine göre belirlenir ve doğal olarak rekabetten dolayı günlük reklam maliyetleri yükselir.

Bununla birlikte reklamı verilen ürünün listesinin kalitesi reklam maliyetlerinizi azaltır ve rekabet etme maliyetiniz düşer.

Etsy’de reklam vermek çok kolay ve pratiktir. Sadece iki konu ister sizden

  • Bir günlük reklam bütçenizi belirlemeniz ve yazmanız, reklam bütçesi bütçeniz tükendiğinde doğal olarak reklam kapatılır.
  • İkincisi ise listelenen ürünlerden hangisinin reklamının yapılacağını belirlemenizdir. Bütçenizin uygunluğuna göre istediğiniz kadar ürün reklamı girebilirsiniz.

Etsy’e yeni başladığınızda, tüm ürünleri hedefleyen ve her ürün için günlük bütçesi 3 ile 5 dolar arasında olan reklam girmenizi öneririz. Bunun sebebi Etsy algoritmasının liste verilerinizi analiz etmesi, testler yapması ve reklam optimizasyonu verimliliği yaklaşık olarak bir ayı bulabilir. Sizde bu reklam ile performansı zayıf olan ürünün listesini optimize edersiniz.

Listenizi optimize ettikten sonra bütçeniz ile satılan ürün miktarı ve cironuzu sürekli kontrol etmelisiniz. Hangi ürünün daha iyi performans gösterdiğini belirlemelisiniz. Etsy reklam vermek isteyenler satıcılar için zorlaştırıcı bir yaptırımı yoktur. doğal olarak performansa göre reklam verecek olan ürüne yoğunlaşabilirsiniz. ilk ay tüm ürünlere reklam vermenizin asıl sebebi işte bu yani doğru ürüne odaklanmak

Etsy platform Dışı Reklamlar

Bununla birlikte Etsy’nin satıcılara yakın zamanda sunduğu Google, Facebook, Pinterest ve Bing’den de reklam vermeyi ve bir bütçe ayırmayı düşünebilirsiniz. Bu reklamlar ürünlerinizin site dışında görüntülenmesini sağlar. Bu reklamların bütün süreçlerini Etsy takip eder, reklam masraflarını Etsy öder ve ürün ödemsi alındıktan sonra Etsy sizden reklam maliyetini tahsil eder.

 

Bu Etsy reklam yönteminde maliyetler konusunda endişe edilecek bir durum yok. Çünkü Etsy ile sizin aranızdaki ilişki doğrudan doğruya kazan-kazan ilişkisidir. Satış oldukça ödeme yaparsınız. Etsy, bu reklam modelinde, 10.000 doların altında satış yapanlardan bu tip reklamlarla yapılan satışların %15’ini alırken, 10.000 doların altında kalanlardan %12 almaktadır. Dediğim gibi satış oldukça reklam ödemesi yaılır.

ilgili: Etsy Dropshipping Nasıl Yapılır?

ilgili: Etsy En Çok Satılan Ürünler 2022

Bu Etsy reklamı için özel bir işlem yapmanıza gerek yok çünkü tüm satıcılar Etsy tarafından otomatik olarak bu statüde kabul eder. Şayet Etsy reklamlarına bütçe ayırmak istemiyorsanız ki bu reklamlar ürün satışı ile ilgili değil, günlük reklam bütçesini peşin ödersiniz. Site dışı reklamlar bu anlamda sizin için bir alternatif olabilir.

 

 

Site dışı reklamlar başlamadan önce listenizin kaliteli olmasına dikkat edin çünkü satın almayı etkileyen en önemli başlık listenizin kalitesidir.

Etsy Pinterest reklamları

Pinterest bir sosyal ağdan ziyade bir görsel arama motorudur. Pinterest kullanıcılarının %89’u bir ürün ile ilgili fikir almak istediğinde, %472si ise platformda gördüğü ürünü satın almaya meyillidir. Görsel bir arama motoru olduğundan diğer sosyal mecralara göre sipariş adedi en yüksek platformdur. Bu anlamda bu platform kulak ardı edilmemelidir.

Etsy Pinterest Pinleri

“Pin”lemek nedir? Pinterest’e giriş yaptıktan sonra beğendiğiniz görseli kendi panonuza almanız için yapılan işlem olarak tanımlanabilir. Pinterest reklamlarında ilk yapmanız gereken şey Pinlerinizi oluşturmak elbette. Etsy’de Pinleme için iki model var.

Çok sayıda ürünü içeren bir Pin oluşturmak, en çok tercih edilen ve en kolay seçeneklerden biridir. Listenizdeki ürünlerin fotoğrafı, fiyatı ve başlık etiketleri, dereceleriniz, gönderim bilgileri ve içeriği barındırır. Bu pinler müşterinin ihtiyaç duyacağı her türlü bilgiyi içerir dolayısıyla dönüşüm oranları çok yüksektir.

Bu Etsy reklam yöntemini kullanmak için ilk önce ürün liste sayfanıza gidin, sayfanızın üst kısmında, listeleme araçları bölümünün altında Pinterest’e kayıt olma seçeneğini göreceksiniz. Pinterest kullanıcılarının hepsi Panonuzda gösterilen bütün Pinlerinizi görebilir. Pinterest’in ”mağaza” sekmesinde sadece ürün çeşitliliği fazla olan Pinler görünür. Etsy’de ve Pinterest’de başarılı olmanın diğer bir yoluda doğal olarak zengin ürün listesidir.

İşiniz büyüdükçe Pinlerinizi mutlaka geliştirmeli ve cazibe merkezi olmaya odaklanmalısınız. Markalaşmaya önem vermenizi şiddetle tavsiye ederiz. Pinlerde dikkat çekici sloganlar (çevre dostu olmak gibi) ve fotoğraf kullanmaya özen göstermelisiniz.

Etsy Pinterest Panoları

Pintereste’teki marka ile müşteri arasındaki ilişki İnstagram ve Facebook müşterinden farklılık gösterir. Pinteresin amacı ve hedefi ürünü müşteri tarafından satın alınmasını sağlamaktır. Pinner’ların hedefi, ev dekorasyonundan tutun kıyafete kadar ilham vermek ve satın almayı sağlamaktır.

Pinteres’te pinler kategorilere göre oluşturuluyor ve panolar buna göre tasarlanır. Bu da müşteri için çok fazla seçeneğin sunulması anlamına geliyor. Pano seçenekleri ” Yılbaşı hediyeleri” veya ”Gelin başı aksesuarları” şeklinde oluşturulabilir.

Pinterest’in müşteri satın alma süreci şu şekilde işliyor,

Müşteri önce Pinterest’e genel bir arama yapar, daha sonra aramasını daraltır. Genel olarak ”ev dekorasyonu” aramasından ”çiftlik evi dekorasyonu” aramasına odaklanır.

 

 

Unutulmamalıdır ki, ister Pinler, isterse Pinterest’te panoların asıl hedefi mağazanızın ve markanızın tanıtılması ve markanıza hizmet etmesidir.

Etsy Pinterest Ücretli Reklamları Olmalı mı?

Pinterest, Etsy reklamları için olmazsa olmaz bir kanal olmasına rağmen, en önemli trafik kaynağı organik aramayla gelen müşteridir. Bu nedenle Etsy’den en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmanız gerekiyor. Etsy’de reklam ile müşteriye ulaşmak istediğinizde ise bence en iyi seçeneklerden biri Pinterest’tir.

Pinterest’te ürünlerininizin ve müşterilerin ilgi odaklarını dikkate alacak şekilde anahtar kelime odaklı reklam verebilirsiniz. En güzeli ise müşteriler mağazanızda işlem yaparsa reklam gideri hanenize yazılır ve ayırdığınız günlük reklam bütçesi kadar ödeme yaparsınız.

Etsy Pinterest reklamlarının hedefleri

  • Marka Bilirliliği

Marka bilinirliliği, birincil amacınız markanızı olabildiğince büyük kitlelere tanıtmak olmalıdır. Bu reklam tırafiğinize bağlı olarak içeriklerinizi optimize edip etmeyeceğinizi de ayrıca öğrenmiş olacaksınız

  • Hedef kitle

Reklamlarınızı göstermeyi düşündüğünüz kitledir. Pinterest hedeflenizi sağlıklı yapabilmek için, demografi, hobiler, anahtar kelime odaklı gibi  7 kişiselleştirilmiş seçenek sunar.

ilgili: Pinterest SEO ile Etsy Satışında Fark Yaratın

  • Maksimum teklif

Reklam hedefleri için max. ne kadar reklam bütçesi ayırabileceğinizi tanımlar. Teklifler belirlediğiniz hedefler doğrultusunda belirlenir. Örneğin amacınız mağazanıza trafik çekmek ise tek bir tıklama için ne kadar ödeme yapmanız gerektiği sizinle paylaşılır. Bütçeniz olsa bile reklam vermek sınırsız değildir. Reklamların günlük olarak belirlenmesi, listenizin sağlığını öğrenmek size listenizi optimize etme şansı verir. Günlük reklam bütçesini belirledikten sonra Pinlerinizi oluşturmanız gerekiyor, bu müşterinin karşısına çıkacak olan reklam alanıdır.

 Etsy Facebook Reklamları

İnstagram, kullanıcıların uzmanlaşmış gruplar ve sanatsal duyarlılığı yüksek kişilerden oluşmasından dolayı ideal bir platformdur.  İnsatagram’da reklam vermek oldukça kolayken Facebook için aynı şeyi söylemek mümkün değil.

Etsy reklam, sürecinin Facebook’da daha sağlıklı ve daha hızlı olması için üzerinde çalışıyor. Etsy Facebook ücretli reklamları, biraz karmaşık olsada geniş kitlelere erişim fırsatı sunar. Bütçenize göre mükemmel sonuçlar verir.

Etsy Facebook reklamlarını 3’e ayırabiliriz

Farkındalık kampanyaları, amaç trafik çekmekten ziyade markanızın bilinirliğini ve görünürlüğünü artırmaktır.
Teklif kampanyaları, Facebook gönderilerinizle etkileşime geçer, Facebook Messenger’dan müşteriler sizinle iletişime geçer.
Doğrudan reklamlar ise satışları artırmak için dönüşüm oranı yüksek kampanyalar ile reklam harekete geçirici mesajlar içerir  (“şimdi satın al” veya “sepete ekle” gibi)

Etsy’de yeni bir satıcının odaklandığı nokta doğrudan dönüşüm oranı olmalıdır. Reklam bütçesinin aslan payını Facebook almalıdır.
Reklam vermeye karar verdikten sonra Facebook reklam talimatlarına uygun setlerinizi hazırlamalısınız.

Etkili bir Etsy reklam kampanyası için hedef kitlenizi iyi tanımız gerektiğini söyleye gerek yok elbette.

 

Etsy Facebook reklamları planlarken konum, yaş, cinsiyet ve hedef kitlenin dilini bilmeniz gerekiyor. Ancak bu ayrıntılardan ziyade asıl odaklanmanız gereken nokta hedef kitledir.

Demografi, Facebook’da kişinin ilişki durumu ve müşterinin finansal durumu, siyasi tercihleri ve eğitim düzeyi dahil her kadar içerir. Hedef kitle, doğru belirlendiğinde satın alma ihtimali daha yüksek olan müşterileri kitlesine ulaşırsınız.

 

Doğada yürüyüş yapmayı seven müşteriler için kişiselleştirilmiş hediyelik eşyaları satmak istiyorsanız, Kitlenizi bu şekilde ayarlayabilirsiniz.

Demografi > İlişki > Evli
Demografi > Yaşamdaki Olaylar > 30 Gün İçinde Yıldönümü
İlgi Alanları > Spor ve Dış Mekanlar > Açık Hava Rekreasyonu
Davranış > 61-90 Gün İçinde Yıldönümü

Reklamınızın yalnızca açık hava etkinlikleriyle ilgilenenler değil, evlilik yıldönümleri yaklaşan müşterilere de görünür hale gelir.

Hedef kitleyi belirledikten sonraki, reklamlarınızı Hem Facebook hemde İnstagram’da yayınlanacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Dönüşüm oranlarının verimliliği için reklamlarınızı takip ediniz, gerekiyorsa optimize edin. Facebook reklamlarında yapacağınız ince ayar, İnstagram içinde geçerli olacaktır. Reklam optimizasyonunda neyi amaçladığınızı belirleyebilirsiniz (dönüşümler, gösterimler, tıklamalar ) gibi.

 

Etsy İnstagram reklamları

İnstagram’ın grafik ve ilgi çekici yapısı, görsel ve etkileşimli karakteri sayesinde, Etsy ürünlerini satmak için gerçekten vazgeçilmez bir platform. İnstagram kullanıcılarının diğer bir özelliği ise aktif bir şekilde bu mecradan alışveriş yapmaya hazır olan bir kitle olmasıdır.

İnstagram reklamlarını planlamak çok kolay. Öncelikle bir işletme için İnstagram hesabı oluşturmanız gerekiyor. Etsy mağazanızdaki ürünleri pazarlamak için kişisel hesapta yeterli ancak işletme hesabının daha fazla avantajları olduğunu söyleyebiliriz.

Profilinizi oluştururken olabildiğince profesyonel bir profil uluşturmalısınız. Kişisel bir fotoğraf kullanmak yerine işletmenizin logosunu kullanmalısınız. Bunun için hesabın doğrulanmış olduğunu gösteren rozete gerek yoktur ancak doğrulanmış bir hesap güçlü bir güven algısı oluştur. Etsy hesabınıza, mağazanıza ait İnstagram hesabınızı da eklemeyi unutmayınız. Bu ayarlamaları yaptıktan sonra içerik oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Etsy İnstagram reklamlarında organik içerik nasıl olmalı?

İçerikleriniz göz alıcı resimler, özgün bir marka ve  etkileşimi tetikleyecek içerikler barındırmalıdır. Kullanılan fotoğraf kalitesi yüksek ise marka algısına katkı verecektir. Markanız ile uyumlu kaliteli resimler, müşterinin sizi hatırlamasına neden olur.

 

Sadece harika bir blog yazısı ile çok fazla takipçi kazanamazsınız. İnsatagram kullanıcısının sizi takip etmesi için hedef kitlenize uygun hashtag stratejiniz de belirlemeniz gerekiyor. Hashtaglar, İnstagram gönderinizin hedef kitleye ulaşmasını yardımcı olabilir.

İnstagram hashtag, kesinlikle zaman ayırmaya değecek kadar önemlidir.

Etsy’deki reklam maliyeti nedir?

Etsy site dışı reklamlarında satılan her üründen % 12-15 arasında ücret alır. 1 yılda yapılan ciro 10 bin doları geçiyor ise % 12, diğer satıcılardan ise % 15 alır.

Etsy reklamları ne işe yarar?

Etsy reklamları platform içinde veya platform dışı alanlarda yapılan reklamlarla mağazanıza trafik çeker. Etsy reklamları için günlük bütçenizi oluşturun ve Etsy prosedürlerini takip edin.

Etsy reklamları ücretsiz mi?

Etsy reklamları ücretsiz değildir. Reklem verenler olarak, ürünlerinin tanıtımını yapmak istiyorsanız reklam bütçesi oluşturup reklamlarınızı planlayabilirsiniz. Etsy reklamlarının verimli olması için en iyi performans sergileyen alanlarda yayınlar.

Etsy reklamları gerçekten işe yarıyor mu?

Etsy Reklamlarının başarısı mağazaların performansına göre değişir. Ancak, 6 aydan eski mağazaların ücretli reklamları yeni mağazalara göre daha verimlidir. İçerik SEO’nuzun iyi olması ise verimliliği artırır.

Etsy reklamlarının tıklama başına maliyeti nedir?

Günlük 5 $ reklam bütçesi ayırdığını varsayalım. 1 saatte 12 tıklama aldığında 4.40$ harcadığını varsayalım. Bu her tıklamada ortalama olarak 0.36 $ harcadığı anlamına gelir.

Etsy’de ücretsiz reklam seçenekleri var mı?

Evet var!
*SEO’nun gücünü kullanın
*Blog çalışmalarına önem verin
*Sosyal medya fenomenlerinden yararlanın
*Kampanyalar planlayın
*Sektör uzmanlarından yararlanın

Etsy satıcıları ne kadar kazanıyor?

Başarılı satıcılar 43.000 ila 46.000 dolar arasında kazanıyor.
Etsy’de orta seviyedeki bir satıcı, yılda 43.000 ila 46.000 ABD Doları arasında kazanırken Başarılı bir satıcı 65.000 dolardan fazla kazanır.

Bir Etsy mağazasının aylık maliyeti ne kadar?

Etsy Plus üyesi iseniz, aylık 10 ABD dolar ödersiniz. Bu ödeme bakiyenizden düşer. Ayrıca ABD’de abonelik ücretine ek olarak satış vergisi de öder.

Etsy’de kaç listem olmalı?

Etsy’de satış yapan eski satıcılar 100 listeyi geçmemesini öneriyor. Bazı özel ürünlerde ise örneğin mücevher gibi; çok fazla listeleme önerilmez