Becommer.com

En Güncel Etsy Dropshipping Rehberi 2023

Etsy dropshipping günümüzün popüler kazanç kapılarından birisi haline gelirken, Etsy son yılların en popüler online pazar yerlerinin başında geliyor. Peki Etsy ile dropshipping yaparak nasıl para kazanılır? Dropshipping stoksuz satış anlamına gelen bir kelime. Yazımızda son yılların yaygın ve kullanışlı uygulaması olan stoksuz satış, dropshipping konusunu ve özellikle Etsy’de dropshipping’in nasıl uygulandığını ele alırken artılarına ve eksilerine de değineceğiz.


Etsy Dropshipping nedir?

Basit bir ifadeyle, stoksuz satış, bir tüccarın malları üretmeden, stoklamadan veya alıcılara göndermeden sattığı bir iş modelidir. Bir çeşit aracılık anlamına da gelen dropshipping, ilk olarak bu işe başlayacaklar için ideal bir sistemdir. Dropshippingde bir tüketici sitenizden bir şey sipariş ettiğinde, o ürünü – ve yalnızca o ürünü – ürünün satışı ile ilgili diğer her şeyi halledecek olan tedarikçiden sipariş edersiniz.

Dropshipping, geleneksel perakende satışlarına çok benzer ama temel fark, satan tüccarın ürünleri stokta tutmamasıdır. Satıcı, siparişleri yerine getirmek için, üçüncü bir taraftan ürünleri alır.

Dropshipping yapmak istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey, raflarınızı küçük işletme stokçularıyla doldurmak olacaktır  ve ardından da her siparişin üreticisine üretimi, paketlemeyi ve nakliyeyi devretmek.

ilgili: Etsy hesap oluşturma hizmetleri ve fiyat listesi 

İlgili: Etsy Mağaza Kurulum ve Yönetim Kontrol Listesi (Checklist)

Dropshipping iş modelinde aşağıdaki avantajlar satıcıların bu modele sıcak bakmasını sağlamaktadır.:

 • Finansman veya başlangıç ​​maliyetleri daha düşüktür
 • Hızlı bir şekilde faaliyete geçilebilir
 • Genel giderler düşüktür
 • Yer seçimi sınırlılığı yoktır
 • Dropshipping için seçilebilecek çok sayıda ürün bulunmaktadır.
 • Belirli ürünlerde talep çok doğal bir şekilde ölçülebilir.
 • Dropshipping çevrimiçi ticarete başlamak isteyenler için çok elverişli ve kolay bir iş modelidir. Peki bu model Etsy’de nasıl uygulanır?

ilgili: Becommer ETSY Danışmanlık Hizmetleri

Etsy dropshipping nasıl yapılır?

Etsy, sizin gibi insanlar tarafından oluşturulan el yapımı, antika ve el işi malzemeleri ve araçları için türünün tek örneği bir çevrimiçi pazar yeridir.

Etsy’de satış yapmak herkesin rahatlıkla yapabileceği bir ticarettir çünkü hepsi benzersiz ve eski ürünler konusunda tutkulu olan büyük bir satıcı ve müşteri topluluğu bulunmaktadır.

Türünün tek örneği veya üst düzey el yapımı ürünler arıyorsanız, Etsy başlamak için harika bir yer diyebiliriz. Etsy ürünleri el yapımıdır ve özellikle mücevher, sanat ve el sanatları, bebek oyuncakları veya düğünler gibi önemli günlerde kullanılan ürünler gibi, her şekilde el yapımı orijinal ürün olması Etsy’i daha da benzersiz kılmaktadır.

Etsy kendisi bir şey satmaz; bunun yerine, bir alıcı ve satıcı arasında aracı görevi görür. Ancak, Etsy sahtekarlığı önlemek için alıcı ve satıcı arasındaki tüm evrak işlerini halleder.

Etsy pazarında satın alınmak üzere listelenen 60 milyondan fazla ürün bulunmaktadır. Bu kadar geniş portföylü bir sitede dropshipping nasıl yapılır?

Dropshipping için neden Etsy’yi seçmelisiniz?

Etsy’de stoksuz satış, her zamankinden daha popüler ve gittikçe de artan bir talep bulunuyor. Etsy, stoksuz satış yapanlara benzersiz ürünleri tanıtmak için bir platform sağlarken aynı zamanda farklı tedarikçilerden yüksek kaliteli eski ürünler de sağlar. 2022 itibariyle, Etsy’de dünya çapında 5 milyona yaklaşmış aktif satıcı ve 50 milyondan fazla aktif alışveriş yapan var ve bu da platformu stoksuz satış yapmak için popüler bir pazar haline getirdi. Etsy ile stoksuz satış yapmayı düşünüyorsanız hiç vakit kaybetmeyin.

ilgili: Etsy Ücretsiz Kargo Planı Nasıl Yapılır?

 Etsy Dropshipping Avantajları

 • Popülerlik

Etsy, çok popüler bir pazar olduğu için tüccarlarının çok sayıda müşteriye hızla ulaşmasına yardımcı olur.

 • Hedeflenen demografi

Etsy, el yapımı, zanaatkar veya eski şeyler arayanların en çok odaklandığı bir yapıya sahiptir.

 • Benzersiz ürün nişi

Etsy, el yapımı ürünler, basılabilir ürünler ve düğün aksesuarları için en popüler çevrimiçi pazarlardan biridir.

Dropshipping Etsy ürünleri, dijital ürünler veya el işi malzemeleri sunmak isteyen satıcılar için çekici olabilir.

 • Basit platform

Sadece bir hesap oluşturmak, ürün fotoğraflarını yüklemek, fiyatları ve promosyonları seçmek ve başlamak! Bu kadar basit.  Etsy, yaratıcılığı teşvik eder ve yaratıcı endüstriyi destekleme konusunda güçlü bir itibara da sahiptir.

 • Destekleyici topluluk

Etsy’nin geniş aktif satıcı topluluğu, bir E-ticaret sitesinden daha fazlası olduklarını kanıtlar biçimde birbirlerine yardım etme eğilimindedir.

Evet, şu anda birçok kişi Etsy ürünlerini stoksuz satış yapıyor, ancak çokluk sizi caydırmamalı. İlk adımı ne kadar erken atarsanız, markanızı o kadar hızlı kurabilir ve Etsy’deki nişinizi genişletebilirsiniz.

Ancak bu adımı atmadan önce Etsy’de stoksuz satış yaparken karşılaşabileceğiniz bazı zorluklara bakalım.

Etsy Dropshipping Dezavantajları

İster kendi ürünlerinizi satıyor olun, ister stoksuz satış için Etsy’yi kullanmayı düşünün, Etsy’de satış yapmanın bilmeniz gereken birkaç dezavantajı vardır.

 • Yüksek işlem maliyeti

Etsy’de stoksuz satış yaparken karşılaşabileceğiniz dezavantajlardan biri, platformun listeleme ve işlem ücretleridir. Etsy, 0.2 $ listeleme ücreti ve %5 işlem ücreti alıyor. Nakliye ve paketleme masraflarını da dahil ettiğinizde daha yüksek bir rakam ortaya çıkıyor.

Etsy trafiğinizi dropship işinize göndermeniz yasal olarak mümkün değil.

 • Etsy Listelemelerin süresi

Listelerinizin süresi dört ay sonra sona erecektir. Ürününüz dört ay sonra satılmazsa, yeniden ücretlendirilirsiniz. Sizden satın almak isteyen çok fazla müşteriniz yoksa, bu, listeleme sürecine baştan başlamak anlamına gelir.

ilgili: En Güncel Etsy Video Listeleme Rehberi 2022

 • Yaptırım  politikası

Etsy üyelerinin özellikle Kırım, Küba, İran, Kuzey Kore ve Suriye gibi coğrafi bölgelerde hesaplarını kullanmalarına izin verilmez.

Üyelerin, yaptırım uygulanan yerlerden gelen şeyleri listelemeleri, satın almaları veya satmaları kesinlikle önerilmez.

Etsy’nin yaptırım politikası Paypal gibi üçüncü taraf ödeme sistemlerinin politikayı ihlal ettiğini düşündükleri satın alma işlemlerini izlemesine ve engellemesine izin verir.

Burada listelenen yaptırımlardan herhangi birinin ihlal edilmesi, Etsy hesabınızın feshedilmesine neden olabilir.

 • Toplu satışla ilgili sınırlamalar

Etsy, ürünlerini toplu olarak satmak isteyenler için tasarlanmamıştır, çoğu dropshipper’ın yapmak istediği tam olarak budur. Çok fazla siparişinizin olduğu bir noktaya ulaşırsanız, piyasadan çıkma zamanı gelmiş olacak.

 • Toptan satış programının kapatılması

Etsy’nin toptan satış seçeneklerinin kapatılması, stoksuz satış yapanlar için başka bir zorluk teşkil ediyor. Etsy, satıcılara Etsy Toptan Satış pazarında satış yapma seçeneği sunarak tüccarların satıcılara satış yapmasına izin verirdi. Ancak, bu seçenek 31 Temmuz 2018’de kaldırılarak, piyasada güvenli bir şekilde dropshipping yapmak neredeyse imkansız hale geldi. Dropship yapanlar belirsiz bir gelecekle karşı karşıya Etsy’deki hemen hemen her stoksuz satış yapan kişi, her an bir yasak çıkabilir endişesi taşımakta.

Etsy dropshipping politikası

Etsy kendisini “el yapımı ürünler, eski ürünler ve el işi malzemeleri içeren bir pazar yeri” olarak tanımlıyor. Etsy’nin stoksuz satış politikaları, yeniden satışa yalnızca vintage ve zanaat malzemeleri kategorilerinde izin verilmesini şart koşuyor.”

Yeniden satış kuralına göre aşağıdaki şeylere izin verilmez:

 • Ticari ürünleri yaratıcı bir şekilde yeniden paketlemek (örneğin, el yapımı olmayan ürünlerden oluşan bir hediye sepeti)

 • Tasarlamadığınız veya yapmadığınız başkalarının el yapımı ürünlerinden oluşan bir koleksiyonun küratörlüğünü yapmak

 • Mağazanızın parçası olmayan başka bir satıcı tarafından yapılmış veya tasarlanmış ürünleri satmak

 • Tasarlamadığınız veya yapmadığınız geleneksel el sanatlarını veya adil ticaret ürünlerini satmak

 • Temel kural, Etsy’de, bu şekilde sınıflandırılmak için en az 20 yaşında olması gereken, vintage olarak üretmediğiniz, geliştirmediğiniz veya tedarik etmediğiniz hiçbir şeyi satamazsınız.

 • Zanaat malzemeleri ise farklı bir satıcıdan satın alınabilir.

Ancak ürünleri nereden aldığınızı belirlemeli ve geri dönüştürülmüş malzemeden yapılıp yapılmadığı gibi çevresel özelliklerini açıklamanız gerekir.

Dropshipping işiniz için Etsy’yi seçmek güvenli mi?

Etsy, tüm dünyada saygın bir çevrimiçi pazar yeri olarak tanınmaktadır
Kullanışlı ve güvenilir ödeme ağ geçitleri
Sıkı bir kullanım politikası
Hem tüketiciler hem de satıcılar için faydalı olan hoş bir ortam
Yani güvenli bir şekilde istediğiniz ürünleri satabilir ve satın alabilirsiniz.

Etsy dropshipping yapmaya başlamadan önce bir mağaza kurmalısınız.

Eski kıyafetler, el yapımı sanat ve el sanatları veya antikalar arıyorsanız, Etsy mükemmel bir pazar yeridir.

Etsy ile dropshipping’e nasıl başlanır?

Etsy ile dropshipping iki şekilde yapılabilir.

Bu modeli işletmeniz için benimsemek istiyorsanız, yalnızca en az 20 yaşında olan ve sizin tarafınızdan üretilmeyen vintage ürünleri satmakla ve platformda malzeme üretmekle sınırlı kalacaksınız. İkinci seçenek, kendi Etsy mağazanızı açmak ve üretimi Etsy dışındaki üreticilere dış kaynak sağlamak. Sattığınız her şeyin tasarımıyla ilgilenmeye istekliyseniz, bir Etsy mağazası açabilir ve ürünlerinizin üretimini dış kaynak kullanabilirsiniz.

Etsy dropshipping nasıl yapılmalı?

Bilinçli ve sabırlı tüketiciler

Bir Etsy mağazası açmayı seçerseniz, doğrudan Etsy kullanıcılarına satış yapma avantajına sahip olursunuz. Platform, başlangıcından bu yana, zanaatkarlığı, insan merkezli satın almayı ve bireyselliği takdir eden benzersiz bir üretici ve alışverişçi topluluğu oluşturmuştur. Etsy, birleştirici özelliği ile, temel inançlarının doğası gereği insan odaklı olması bakımından rakiplerinden farklıdır.

Yaratıcılık için alan

Etsy, üretim, paketleme veya lojistik konusunda endişelenmenize gerek kalmadan ürünleriniz üzerinde çalışmaya başlamak için bulunmaz bir fırsat. Etsy aracılığıyla stoksuz satış, girişimcilerin üretimle uğraşmak zorunda kalmadan tasarımda daha aktif ve katılımcı bir rol üstlenmelerini sağlar. Etsy’de satış yapmak markanızı yeniden tasarlama fırsatıdır.

Ürününüzü rakiplerinden ayırın

Etsy, sanal raflarınızı, başka hiçbir yerde üretemeyeceğiniz veya satamayacağınız benzersiz, türünün tek örneği ürünlerle stoklamanıza olanak tanır.

Etsy’de niş öğeler boldur.

E-Ticaret sektörünün özel bir alanında bir stoksuz satış işi yürütmek istiyorsanız, Etsy tam size göre. Etsy, alışılmadık ve özel ürünlerin satışı  için bir marka oluşturmak amacıyla büyük zaman ve çaba harcamasının karşılığını aldı çünkü insanlar Etsy’nin özel ürünler için gidilecek tek yer olduğunu artık biliyorlar. Sanat eserleri, kişiselleştirilmiş giysiler, düğün kırtasiye malzemeleri, çıkartmalar, el sanatları kitleri ve grafik tasarımlar ve basılabilir ürünler için stoksuz satış mağazaları da dahil olmak üzere Etsy’nin pazarında başarılı olan çok sayıda şirket var.

Olağanüstü yüksek Kar marjları

Bazı insanlar için Etsy’deki yüksek perakende fiyatları, platformu stoksuz satış için kullanmaktan kaçınmanın bir nedeni olabilir.

Piyasadaki birçok ürün pahalı. Bununla birlikte, Satıcılar, bu tür fiyatları ödemeye istekli, köklü bir topluluk avantajına da sahiptir.

ilgili: Etsy en çok satılan ürünler 2022

Bir dropshipper için bu durum, ürünlerinizi pazarda nasıl sunduğunuz konusunda yüksek kar marjları ve çok daha fazla hareket alanı olduğu anlamına gelir.

Yüksek bir fiyat talep edebilir ve daha yüksek bir kar marjı tutarken yine de çok sayıda ürün satabilirsiniz.

Şeffaflık

Bazıları bunu dezavantaj olarak görse de aslında olumlu bir özellik. Etsy’nin politikalarına göre, üretiminizin yanı sıra konumunuzu da belirtmelisiniz. Eşyalarını fiziksel olarak üretenin siz olduğunuzu kanıtlamalısınız.

Etsy, alışveriş yapanlara işinizin nasıl kurulduğunu göstermese de, mağazanızın el yapımı ürünler ürettiğinden ve üreticileri desteklediğinden emin olmak için bu bilgileri sizden toplar.

Müşteriler, satın alımlarının belirli etik üretim yönergelerine uyan daha geniş bir platform tarafından onaylandığını bilerek rahatlayabilir.

Etsy’de satış yapmak için herhangi bir sınırlama var mı?

Etsy’nin dikkate alması gereken bazı düzenlemeleri olduğunu unutmayın,

Etsy dropshipping önerileri

Etsy, internette iyi düzenlenmiş bir platformdur. Etsy Ev Kuralları, alıcı-satıcı ilişkilerinden satıcının el yapımı politikalarına ve tedarikçi davranış kurallarına kadar her konuda pozisyonlarını ayrıntılı olarak ortaya koymaktadır. Göründüğü kadar uzun ve karmaşık değildir aslında.

Etsy’de malların satışı bir dizi kurala tabidir. Ev yapımı ürünlerin yeniden satılması yasak olsa da, eski ürünlerin veya el işi malzemelerinin stoksuz satışına izin verilir.

Özgün tasarımlar için üretim yardımı sağlanması da mümkündür.

Etsy, kullanıcıları da bir düzende tutar. Böylelikle bir yandan operasyonların adil, tutarlı ve verimli olmasını da sağlamış olur. Etsy’de başarılı bir satıcı olabilmek için Etsy’nin kurallarını çok iyi bilmek ve uygulamak gerekiyor.

Yaptırımlar

Etsy’de satış yapmak demek, üzerinde hiçbir kontrolünüzün olmadığı ama aynı zamanda satışlarınız ve kar marjlarınız üzerinde etkisi olabilecek bir yaptırım politikasına uymak demek olduğunu unutmayın.

Yorucu listeleme süreci

Bu sadece Etsy’ye özel olmasa da, mallarınızı sitede listeleme sürecinin biraz yorucu olduğunu söyleyebiliriz.  Etsy pazarı, ev yapımı ürünlere ve küçük işletmelere hitap ettiği için bünyesinde sınırsız ürün olanakları bulundurmaktadır. Böyle olunca Etsy, alışveriş yapanlara mümkün olduğu kadar çok bilgi ve tutarlılık sağlayan ürün listeleme kuralları belirlemiştir.

ilgili:Becommer Etsy ürün listeleme hizmetleri ve fiyat listesi

Etsy’den nasıl dropshipping yapabilirim?

Evet, Etsy’den ürünleri dropshipping yapmak mümkündür. Bir stoksuz satış işi, dropshipping kurmak, arada sırada birkaç ekstra engelleri atlamak zorunda kalsanız da oldukça basittir. Her Etsy stoksuz satış seçeneği için en baştan doğru kanalları ve ortaklıkları kurmanız yeterli olacaktır.
 
 

 

Bir Shopify mağazası ile dropshipping yapmak istiyorsanız aşağıdaki noktalar dikkat etmeniz gerekir.

 • Markanız ve misyonunuzla uyumlu Etsy satıcılarını seçtiğinizden emin olun.

 • İletişim kurun, bir iletişim hattı oluşturun ve stoksuz satış koşullarınız üzerinde bir anlaşmaya varın.

 • Shopify Chrome uzantısını indirin.

ilgili: 2022 Shopify Dropshipping Rehberi: Kazanca Giden Yol Haritası

Etsy’nin ürün sayfasına gidin Eklemek istediğiniz  Etsy ürünü seçin, ardından Shopify uzantısına tıklayın ve gerekli tüm alanları doldurun. İfadenin değiştirildiğinden emin olun.

Etsy mağazanızı çalışır duruma getirmek için ne yapabilirsiniz?

Mağazanız için ürünler yaratın ve üretimde size yardımcı olacak bir üretici bulun.

 • Fiyatınızı ve kar marjlarınızı hesaplayın

 • Etsy’de satış yapmak için kaydolun. Bu, mağazanıza bir ad vermeyi, faturalandırma ve ödeme yöntemlerinizi ayarlamayı, üretim ortağınız için bilgileri girmeyi ve ürünlerinizi listelemeyi gerektirir.

 • Tüm pazarlama fırsatlarından en iyi şekilde yararlanın ve mağazanız için ilgi çekici bir hikaye geliştirin.

Gerçek üretim veya sevkiyattan herhangi birini yapmak zorunda kalmadan ürün geliştirmeye katkıda bulunabileceksiniz.

Etsy talep üzerine baskı nedir?

Talep üzerine baskı, üretim sürecine fiilen dahil olmadan, oluşturduğunuz tasarımlarla ürünleri pazarladığınız bir iş stratejisidir.

Süreç, telefon aksesuarları, paslanmaz çelik su şişeleri, beyzbol şapkaları ve kupalar gibi beyaz etiketli ürünleri kendi tasarımlarınızla özelleştirmeyi ve kendi markanız altında sipariş başına ürünler olarak satmayı içerir.

Talep üzerine baskı fırsatlar sunan bir iş stratejisidir ve Etsy de bunu uygulamak için mükemmel bir platformdur.

Etsy’de Neden Talep Üzerine Baskı Kullanmalısınız?

Etsy’de talep üzerine baskı kullanmak işinize oldukça yarar sağlayacak bir uygulamadır çünkü Etsy müşterilerinin genellikle aradıkları, talep üzerine baskı ile oluşturulan, basit, değişik grafiklere ve sloganlara sahip tişörtler gibi benzersiz, esprili ve yaratıcı tasarımlardır.

Diğer çevrimiçi pazarlarda veya kendi Etsy  mağazanızda isteğe bağlı baskı ürünleri satarak işinizi çeşitlendirme, daha fazla kişiye ulaşma ve yeni bir gelir akışı oluşturma şansınız da var.

Başlamak için ihtiyacınız olan tek şey, Etsy mağaza entegrasyonu sunan yetkili bir  taleple baskı yapan şirket ile anlaşmak

Siz tasarımınızı yapın ve bu taleple baskı yapan şirket de onu ürünlerine yazdıracak ve bir sipariş verildiğinde tüketicinize gönderecektir.

Etsy’de Baskı Ürün Satmak için 5 İpucu

 • İnsanların Google’a koyduğu popüler, yüksek hacimli anahtar kelimeleri ortaya çıkarmak için hem normal SEO’yu hem de Etsy SEO’yu optimize edin.
 • Ürünlerinizin yüksek kaliteli fotoğraflarına sahip olduğunuzdan emin olun. Sattığınız her ürünün bir örneğini sipariş ederek profesyonel görüntülerini çekebilirsiniz.
 • Geridönüşümlerinizi artırmak için ücretsiz gönderim sağlayın. Ücretsiz gönderim sağlayamıyorsanız, bunun yerine hızlı gönderi elde etmeye odaklanın. Bunu yapmak için, zamanında teslimatı garanti eden bir talep üzerine baskı hizmeti arayın.

 • İşletmenizi tanıtmak için sosyal medyayı kullanın. Fikirlerinizin ve ürünlerinizin reklamını yapmak ve farklı tarzınızı tanıtmak için bir Facebook sayfası oluşturabilirsiniz.
 • eBay, Amazon ve kendi Shopify mağazanız dahil olmak üzere çeşitli platformlarda satış yaparak ufkunuzu genişletin. İsteğe bağlı baskı hizmetinizin başka entegrasyonları olup olmadığını kontrol edin.
 • Duvar resmi satıyorsanız, sanat eserinin sizin tarafınızdan yapılmış olması gerekir.
 • Kuralları çiğnerseniz ve size ait olmayan sanat eserlerini satarsanız hesabınız büyük olasılıkla askıya alınacaktır.

ilgili:Etsy Star Seller (Yıldız Satıcı) Nedir? Nasıl Star Seller Olunur?

Bir Shopify mağazası açmak ve Etsy’den ürün stoksuz satış yapmak mümkün müdür?

Evet, bir Shopify mağazası açıp Etsy’yi stoksuz satış yapmak için kullanmak mümkündür.
Etsy ürünlerini tanıtmak ve daha geniş bir kitleye ulaşmak için Shopify uygulamalarını kullanabilirsiniz. Ancak, Etsy normal pazar yeriniz olmadığı için dikkatli olmalısınız.

Etsy’nin Satıcı Politikasına göre, “Etsy benzersiz bir pazar yeridir. Alıcılar, başka hiçbir yerde bulamayacakları ürünleri satın almak için buraya gelirler. Etsy’de satılık olarak listelenen her şey el yapımı, vintage veya özel tasarımlardır.”

Bu madde esasen, bir ürün yüksek talep görüyorsa, satıcının el yapımı ve benzersiz şeyler satması nedeniyle tüm isteklerinizi yerine getiremeyebileceği anlamına gelir.

Bu nedenle, Shopify’da Etsy ürünlerini stoksuz olarak göndermeye başlamadan önce, tedarik ettiğiniz ürün hakkında bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun.

Etsy Dropshipping Hakkında Son düşünceler

Benzersiz ürünler ve eski ürünler arıyorsanız, Etsy mağazanız için yüksek kaliteli ürünler bulabileceğiniz muhteşem bir pazar yeridir.

ilgili: Shopify Nedir? Shopify ile e-Ticaret Nasıl Yapılır?

Bir niş veya genel bir mağazanız olup olmadığı önemli değil, Etsy mağazanıza eklemek için benzersiz şeyler bulmanıza yardımcı olabilir.

Ürünleri Etsy’den Shopify’ınıza hızla aktarabilir ve Etsy ürünlerini mevcut mağazanıza zahmetsizce entegre edebilirsiniz.

Etsy Dropshippin Hakkında Sık Sorulan Sorular

Etsy dropshipping nedir

Etsy Dropshipping; ürünleri üretmeden stoklamadan ve depolamaya gerek kalmadan, mağazanızda üçüncü taraf satıcının ürününü listeleyip gelen siparişi online satıcıdan tedarik edip yollamaktır.

Etsy dropshipping nasıl yapılır?

Etsy Dropshipping politikalarına uygun hareket ederek yapılabilir. Tasarımını sizin yapmadığınız el işçiliği ya da sanat esrlerini Etsy’nin de onayladığı bir tedarikçidien alarak yapabilirsiniz.

Dropshipping Nasıl Yapılır?

 1. Etsy’ye Kayıt Ol
 2. Başlayın” (Get Start)
 3. Mağaza Tercihlerini Belirleyin
 4. Etsy Mağazanızın İsmini Belirleyin
 5. Etsy Mağazanıza Ürün Yükleyin
 6. Ödeme Alma Ve Fatura Bilgileri
 7. Etsy Mağazanızı Düzenleyin
 8. Etsy Mağaza Logosu
 9. Ürün Listeleyin
 10. Satmaya Başlayın

Türkiyede dropshipping nasıl yapılır?

Evet Türkiye’den Dropshipping yapılabilir. Gelen siparişleri 3. parti tedarikçiden alabilir ve yollayabilirsiniz.

Dropshipping yapmak için sermaye gerekir mi?

Dropshipping için ürün listeleme başına bir maliyetiniz olur. Ayrıca tedarikçiden satın alacağınız ürünün maliyeti vardır. Etsy Dropshipping maliyetleri e-ticarete başlamak için iyi bir seçenek olabilir

Dropshipping para kazandırır mı?

Evet kazanılabilir, bu ürününüzün başarısına bağlıdır. Ayrıca listenizin kalitesi başarınızı etkileyecektir. Etsy droppshipping ile 3.000TL ile 50.000 TL arasında para kazanabilirsiniz. Bu işi ne kadar profesyonelce yaptığını ile doğrudan ilgilidir.

Etsy dropshipping kargo nasıl gönderilir?

Etsy Dropshipping kargo sürecinde sorumluluk tamamen satıcıdadır. Etsy mağazasından sipariş ve ödemesini alan satıcı ürünü kargolamak ile ilgili tüm süreçten sorumludur.

Etsy kargo şirketleri ?

PTT kargo.
FEDEX.
UPS.
Aras kargo.
MNG kargo.
Yurtiçi kargo.
şirketlerini kullanabilirsiniz