Becommer.com

Amazon’da Nasıl Para Kazanılır ? İşte Size En İyi 13 Yolu!

Online para kazananlar söz konusu olduğunda, Amazon’dan daha büyük hacim kaplayan ve piyasaya hakimiyeti olan başka bir platform olamaz. Bu da gösteriyor ki, gelir elde etmenin yeni bir yolunu arayan herhangi bir girişimci için Amazon, başlamak için kolay ve en mantıklı yoldur. Platformlarını kullanarak zenginliği paylaşmanız için çeşitli yollar sunan Amazon kapılarını sizler için açık tutmaya devam ediyor. Amazon’un en çok satanı olmanın veya başka bir şekilde Amazon’da önemli gelir elde etmenin ne kadar kolay olduğuna öğrendiğiniz de sizde şaşırabilirsiniz. Amazon’da nasıl para kazanılır sorusunun cevabını yazımızda bulacaksınız.

Amazon’da Nasıl Para Kazanılır

Bir şey satsanız da satmasanız da Amazon’da para kazanmanın birçok yolu vardır. Elinizde olan beceri veya kaynaklar ne olursa olsun, Amazon’un gelir elde etmenize yardımcı olabileceği bazı yollar burada.

 

 Amazon Para Kazanmak İçin Doğru İş mi?

Amazon, kurulduğu 1994 yılından bu yana dünya çapında online pazarda 344 milyar ABD Dolar brüt piyasa değeri elde etti. Hiçbir e-Ticaret sitesi bu kadar para kazandırmaz. 2017’de Amazon Marketplace’teki satışlar, perakendedeki toplam e-Ticaret satışlarının tahminen %20’sini oluşturuyordu.

Çeşitli online alışveriş platformlarında tabi ki  kazanılacak para var, ancak Amazon, ürün ve hizmetlerden satış yapıyor veya gelir elde ediyorsanız, en büyük ve tartışmasız en çok yönlü seçenek olarak geri kalan rakiplerini çok ciddi farklarla geride bıraktığını anladığınızı düşünüyoruz.

İlgili: Becommer Amazon Hesap Açma Hizmetleri 

İlgili: Becommer Amazon Hesap Yönetim Hizmetleri 

İlgili: Becommer Amazon Danışmanlık Hizmetleri 

Amazon’un müşteri güveni olağanüstü bu onu her zaman ilk tercih yapıyor. ABD’li müşterilerin %89’unun Amazon’dan ürün satın alma olasılığı başka bir e-Ticaret sitesinden çok daha fazladır. Bir online pazar yeri olarak nispeten uzun geçmişinde Amazon, müşteriler ile güven oluşturmak ve uzun vadeli sadakati artırmak için bir standart haline geldi.

Öngörülebilir gelecek için online olarak güvenilir bir şekilde para kazanmanın bir yolunu arıyorsanız, Amazon muhtemelen sizin için iyi bir seçeneğe sahip.

İşte asıl sorunuzun cevabına başlıyoruz… Hazır mısınız?

Amazon’da Para Kazanmanın 13 Yolu

Bağlı Pazarlama

Bir şey satmaya başlamadan önce Amazon’da önemli miktarda para kazanmanın en basit yollarından biri, bir Amazon üyesi olmaktır. Amazon’un bağlı kuruluş programı, Amazon para kazanma dünyasında gerçekten bir dev olarak her konuda yanınızda ve bu konuda tüm argümanlarını sizler için geliştirmeye devam ediyor.

Bir web sitesinde, blog aracılığıyla veya topluluk moderatörü olduğunuz için online erişiminiz varsa, bir Amazon üyesi olarak para kazanma kapasiteniz vardır demektir. Tek yapmanız gereken, hedef kitlenize hitap eden bir ürün kategorisindeki ürünleri Amazon’da piyasaya sunmak.

Takipçileriniz bağlı kuruluş bağlantısını takip eder ve satın alma işlemini gerçekleştirirse, bir komisyon kazanırsınız. Genellikle ürünün satın alma fiyatının %4 ila %10’u Amazon iştirakine gider. Amazon ortaklık programının bir parçası olmak inanılmaz derecede kolaydır ve oldukça kazançlı olabilir.

Avantajınız olan 3 şey;

 • Kendiniz bir şey satmadan çok para kazanma fırsatı.
 • Başlaması ve bakımı kolaydır.
 • Tek ihtiyacınız olan, gelir elde etmeye başlamak için çevrimiçi bir izleyici kitlesidir.

 

 

Amazon’da El Yapımı Ürün Avantajı

Kaliteli el yapımı ürünler satan tek yerin Etsy olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Amazon el yapımı’nda giyim, takı, aksesuar, sanat eseri ve diğer zanaat ürünlerini de satabilirsiniz.

İlgili: Becommer PPC Reklam Kurulum Hizmetleri 

İlgili: Becommer PPC Reklam Yönetimi

İlgili: Becommer Amazon Ürün Listeleme Hizmetleri

Amazon el yapımı size özel bir URL vererek tüm müşterilerinizin mağazanızı bulmasını çok daha kolay hale getirir. Amazon, el yapımı satıcılar için işleri diğer satış hesaplarından daha uygun ve uygun fiyatlı hale getirir. Profesyonel bir satış hesabı için ayda belirli miktarda ödemeniz gerekir, ancak bu ücret el yapımı satıcılar için feragat edilir. Toplam satış fiyatınız üzerinden %15 referans ücreti ödemeniz yeterli.

İilgili:Amazon Süper URL’leri Manipülasyon Hilesi mi?

Avantajınız olan 3 şey;

 • El ürünleri üreticileri için mükemmel bir fırsat
 • Amazon’da kazanmadığınız sürece Amazon’a ücret ödemeyin.
 • Aboneliğinizle birlikte özel URL.

Kindle Doğrudan Yayıncılık

Yazar mısınız, yoksa bir yazar ekibine erişiminiz var mı? Çalışmanızı yayınlamak artık bir yayınevinin dikkatini çekmeyi gerektirmez. Kindle Direct Publishing, kitaplarınızı Kindle platformlarında yayınlamanıza izin verir.

Genel satışlardaki telif ücretlerinin %70’i size gidebilir. Bu platformda sadece dijital kitap seçenekleriyle sınırlı değilsiniz. Basılı kopyalar da yazdırılabilir. Unutmayın üretken yazı, bu alanda para kazanmanın anahtarıdır.

En çok satanlardan birkaçı mutlaka harikalar yaratacaktır, ancak Kindle yayıncılığında başarılı olmak için gerçekten düzenli bir içerik akışı oluşturmanız gerekir. Aksi takdirde, işinizin kendisini satması gerekecek veya tüm pazarlamayı halletmek zorunda kalacaksınız, çünkü size haber vermenize yardımcı olacak bir aracı veya yayıncı olmayacak.

Avantajınız olan 3 şey;

 • Kitabın kendisi dışında çok az veya hiç başlangıç ​​yatırımı olmayan satışlarda %70 telif hakkı.
 • Üretken yazarlar için çok yüksek gelir potansiyeli.
 • Basılı kopya ve dijital baskılar da mevcut olacak.

Amazon’da Ek Ürünler Kategorisinde Satış Yap Para Kazan

Kendinizi bir sanatçı veya tasarımcı olarak görüyor musunuz? Amazon ek ürünleri kategorisi sizin için doğru olabilir. Uzman olmasanız bile, kültürel trendlere ayak uydurduğunuz ve temel tasarım yazılımlarına sahip olduğunuz sürece bu platformda para kazandıran harika tasarımlar yapabilirsiniz.

İlgili: Becommer Amazon Store Kurulum Hizmetleri  

İlgili: Becommer Amazon A Plus Content Hizmetleri

Tasarımlarınızı taşıyan tişörtler, kapüşonlular ve daha birçok şeyi satabilirsiniz. Ürünlerinizi Amazon’da satmak için hiçbir şey ödemeniz gerekmeyecek. Amazon, baskı, nakliye, paketleme ve müşteriyi destekleme sorumluluğunu üstlenir.

Tek yapmanız gereken hesabınızı oluşturmak, tasarımınızı ve fiyatınızı yüklemek, açıklamanızı ve renginizi yazmak. Sattığınız her tasarım için bir telif hakkı alırsınız. Yaptığınız şey, ürünün ne kadara satıldığına ve Amazon’da satmanın maliyetine bağlıdır.

Avantajınız olan 3 şey;

 • Amazon’da ek ürünler kategorisine yüklemek ve satmak ücretsizdir.
 • Ürünleri yapmak, sevk etmek veya müşteri memnuniyetini ele almak zorunda kalmadan ürünler üzerinde tasarımınızı yapın.
 • Tasarımlarınız için Amazon’da benzersiz ürün sayfası fırsatını kaçırmayın

Amazon FBA Yap Para Kazan

Bir Amazon FBA işletmesi, aslında konu Amazon’da para kazanmak olduğunda o kadar iyi bilinen bir seçenek değildir. Yine de, nakliye veya müşteri desteği konusunda endişelenmeden para kazanmanın harika bir yoludur.

ilgili:A’dan Z’ye Amazon FBA Rehberi; Amazon FBA nedir, ne satılır, avantaj ve dezavantajları nelerdir?

Ürünleriniz, ürünler gönderildikten sonra hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan Amazon pazarında size para kazandırabilecekleri bir Amazon deposunda depolanır. Amazon Prime, ürünleri müşterilere daha hızlı ulaştırmak için bu programdan yararlanır.

İlgili: Becommer Amerika Şirket Kuruluşu Hizmetleri 

İlgili: Becommer İngiltere Şirket Kurulum Hizmetleri 

 

Amazon FBA programını kullanarak, eşyalarınızı bir Amazon Merkezine gönderirsiniz ve teslimat işini onlara bırakırsınız. Müşteriler aradaki farkı bile bilmezler, bu yüzden pek çok insan bu programı duymamış ancak memnun kalmıştır.

İlgili:Amazon Lojistik Ve Operasyon Modelleri; FBA, FBM

Amazon FBA satıcısı olarak, ağırlık ve boyuta bağlı olarak birim bazında ücretlendirilirsiniz. Envanteriniz satılmazsa, aylık depolama ücreti de ödersiniz. Ne satmanız gerektiğine bağlı olarak, bir Amazon FBA işletmesi sizin için Amazon’da doğrudan satış yapmaktan çok daha iyi bir seçenek olarak her zaman bir alternatiftir.

Avantajınız olan 3 şey;

 • Paketleme ve bireysel müşterilere nakliye derdi olmadan sattığınız ürünlerden para kazanın.
 • Mallarınız raflarda çok uzun süre kalmadığı sürece her zaman size çok düşük maliyetli olacaktır.
 • Kısa süreli çalışmalar ve arada duraklamalar yapmak için harika bir yol.

Amazon Mechanical Turk

Büyük bir projeye başlamak, seyirci çekmek ya da herhangi bir şey satmak zorunda kalmadan sadece biraz ekstra para kazanmak istiyorsanız, Mechanical Turk projesi tam size göre olabilir. Bu, birkaç ilk yatırımla dahil olmak için en kolay Amazon işlerinden biridir.

Bu program, Amazon’un geniş ordusundaki uzak işçilerden biri olmanızı sağlar. Görevleriniz, anketlere katılmayı ve içeriği denetlemeyi ve doğrulamayı içerebilir.

Bu, hızlı bir şekilde zengin olmanın bir yolu değil, ancak saatte sizi tatmin edecek miktarda veya daha fazla kazanabilirsiniz ve bu görevleri diğer uğraşlarınıza kolayca uydurabilirsiniz. Birkaç ekstra para kazanmanın basit bir yolunu arayanlar için bu program tam size göre olabilir.

Avantajınız olan 3 şey;

 • Diğer aktiviteleriniz etrafında sisteminizi bozmadan ekstra küçük işler yaparak para kazanın.
 • Amazon’da para kazanmak için bir takipçi kitlesi oluşturmanızı veya ürün yapmanızı veya satmanızı gerektirmez.
 • Görevler genellikle basit ve eğlencelidir.

 

Amazon'da Nasıl Para Kazanılır

Amazon Ritail Arbitrage Yap Para Kazan

Walmart gibi yerel Big Box mağazasında gerçekten büyük bir indirim gördünüz ve bir şeyin fiyatının çok iyi olduğunu düşündünüz işte sizin için hareket vakti.  Perakende arbitrajını kullanırsanız, indirimli ürünleri stoklamak size para kazandırabilir.

ilgili: Tüm Detayları ile Retail Arbitrage Nedir? Retail Arbitrage Rehberi 2022

İlgili: Becommer Amazon Ürün Pazar Analizi Hizmetleri ve Fiyat Listesi

Perakende arbitrajı, bu ürünleri Amazon’da satarak kar elde etmek için büyük kutu mağazaların sunduğu indirimlerden yararlanmanıza olanak tanır. Gümrükleme anlaşmalarından, kuponlardan vb. yararlanarak birçok ürün için önemli bir gelir yüzdesi elde edebilirsiniz.

FBA Gelir hesaplayıcısını kullanarak, herhangi bir ürünün Amazon’da satılmaya değer olup olmadığını belirlemek için akıllı telefonunuzu barkodları taramak için kullanabilirsiniz. Perakende arbitrajında ​​başarılı olmak için çok çalışmak  ve analiz etmek gerektiğini unutmayın

Onları gördüğünüzde sadece gümrükleme eşyalarını toplayarak başarabileceğinizi düşünüyorsanız, muhtemelen kendinizi hayal kırıklığına uğratacaksınız. Bununla birlikte, pazarlık için alışveriş yapmak sizin için bir heyecansa, gerçekten para kazanabileceğinizi (sadece tasarruf etmekle kalmayıp) görebilirsiniz.

Avantajınız olan 3 şey;

 • Kendiniz bir şey üreterek değil, alışveriş yaparak ve yeniden satarak para kazanın.
 • Yerel fırsatlar hakkındaki bilginizden yararlanın.
 • Özel becerilere veya büyük bir ilk yatırıma gerek yoktur.

Amazon’da Hizmet Satmak

Ev sahiplerine sağlanan temizlik, yaşlı bakım, çocuk bakımı, bahçe ve havuz bakımı hizmetleri gibi  arka plan taramasına ihtiyaç duyanlar için harika bir fırsat. Amazon’a olan pay, sağladığınız hizmete ve ne kadar kazandığınıza bağlıdır. Hizmetlerinizin reklamını yapmak, bir web sitesi yapmak vb. ile kendi başınıza uğraşmak istemiyorsanız, Amazon işin bir kısmını halledebilir.

Avantajınız olan 3 şey;

 • Hizmetlerinizi tüm müşterilerinizin aradığı yerde satın: Amazon’da.
 • Bir web sitesinin ve reklamın tüm güçlükleri olmadan hizmetlerinizi kullanılabilir hale getirin.
 • Sadece para kazanırsan ödeme yapın.

 

 

Amazon Privet Label Yap Para Kazan 

Beğendiğiniz bir ürünü seçin, üreticisinden sipariş edin, üzerine markanızı ve logonuzu koyun, marka satıcısı olursunuz. Ürününüzü Amazon’da size rekabetçi görünen fiyattan listeleyin. Kendi markanızın bir Amazon satıcısı olarak, o zaman ürünleriniz üzerinde tam kontrole sahipsiniz.

ilgili: Amazon Private Label Rehberi

Özel markalı ürününüzü sahtecilerden korumak için Amazon’a marka tescili başvurusunda bulunabilirsiniz. Amazon’da rekabet etmek zor, ancak benzersiz değeri olan bir ürününüz varsa veya pazarda bir avantajınız varsa, Amazon’da markalı ürünler satarak çok para kazanabilirsiniz.

Amazon’da profesyonel bir satıcı olmayı muhtemelen çok makul bulacaksınız. Satıcı merkezi aracıyla, Amazon satıcı hesabınızı yönetmeniz kolaylaşacaktır. Bir perakende mağaza işleten herkes için farklı bir zevk ve deneyim olacaktır.

Alıcıları etkilemek, harika fotoğraflar çekmek ve mükemmel bir ürün sunmak için ürün açıklamalarını nasıl etkili bir şekilde yazacağınızı biliyorsanız, Amazon’da hızla popülerlik kazanabilirsiniz. Amazon’da satılacak ürünler bulmaya çalışmak, oldukça fazla araştırma gerektiriyor.

Avantajınız olan 3 şey;

 • Ürününüzün ve fiyatının tam kontrolü elinizde olacak
 • İmalat fiyatları perakende fiyatlarından önemli ölçüde düşükse, önemli gelir fırsatı yakalarsınız.
 • Markanız popülerlik kazandıkça kazancınız çığ gibi büyüyebilir.

 

Amazon’da Toptan Sat Kazan  

Çoğu insanın ve işletmenin ihtiyaç duyduğu ürünler için Amazon, büyük ölçüde toptancı ağları nedeniyle genellikle en rekabetçi fiyatları sunabiliyor.

Toptan satıcılar, çok büyük miktarlarda satın aldıkları için ürünleri indirimli olarak satın alırlar. Daha sonra bu ürünleri Amazon’da mümkün olan en uygun fiyatlarla satmayı göze alabilirler.

Bu, toptancı satıcıların mümkün olan en düşük alt satır fiyatlarıyla rekabet ettiği rekabetçi bir endüstri olma eğilimindedir. Ürünleri depolamak için kendi depo alanınız olmadığı sürece önemli bir gelir elde edemeyebilirsiniz, Ancak kendi deponuza sahipseniz o zaman tamamen Amazon Lojistik programına güvenmek ve ürünleri Amazon’un deposunda depolamak zorunda kalmazsınız. Ancak gene de Amazon lojistik programıyla çok daha az riskli çalışacağınızı unutmayın.

İlgili: Amazon Lojistik ve Operasyon Modelleri; FBA, FBM

Avantajınız olan 3 şey;

 • Tek bir toplu yatırımla büyük miktarlarda para kazanma fırsatı.
 • Toplu alımlar ve gönderiler arasında pasif gelir imkanı.
 • Bir web sitesinin reklamını yapmak veya oluşturmak için gerekli çabaya ihtiyacınız yok, yalnızca öğeleri mümkün olduğunca düşük fiyatlandırın.

 Amazon Online Arbitrage Yap Para Kazan

Online arbitraj, fiziksel arbitrajla aynı şekilde çalışır, ancak kişisel olarak değil online olarak satın alıyor olacaksınız. Harika fırsatlar için alışveriş yapmayı seviyorsanız, ancak perakende mağazalarına koşmak istemiyorsanız, bu sizin için harika bir seçenek olabilir.

Genel olarak, eBay, en düşük fiyatlı ürünleri ararken gidilecek yer oluyor. Teklifin zirvesinde kalarak, ürünleri perakende değerinden çok daha düşük fiyata alabilirsiniz.

Daha sonra bu ürünleri Amazon’da daha yüksek bir değere satabilirsiniz. eBay’de çok fazla satın alma tasarrufu yaptığınız için Amazon’da çok rekabetçi bir fiyat sunabileceğiniz için de envanteri çok hızlı bir şekilde karla geri çevirebilirsiniz.

Avantajınız olan 3 şey;

 • Nispeten düşük yatırımlar ve hızlı geri dönüş ile para kazanabilirsiniz
 • Gelir elde etmek için herhangi bir şey yapmanıza veya departmanlarınızı geliştirmenize gerek yok.
 • Perakende mağazalarında dolaşmaya gerek kalmadan her şey evden yapılabilir.

Amazon’un Takas Programı

Amazon takas programı ile para kazanamayabilirsiniz, ancak Amazon hediye kartları alabileceksiniz. Amazon’da hemen hemen her şey satın alınabildiğinden, çoğu insan için para kadar iyidir.

Bu, yerel garaj satışlarına veya kullanılmış ürünleri çok düşük fiyatlara alabileceğiniz herhangi bir yere göz atarak biraz ekstra para kazanmanın harika bir yolu olabilir. Ürünün orijinal perakende fiyatının %25’i kadar ekstra kredi alabilirsiniz.

Amazon, müşterilerinin ne aldıkları konusunda seçici olma eğilimindedir, bu nedenle, katılırken muhtemelen daha iyi olacaksınız. Niş ürünler veya daha az tedarikçiye sahip olanlar genellikle daha fazla talep görmektedir. Neyse ki, bunlar sadece bir garaj satışında veya eBay’de çok uygun fiyata bulabileceğiniz türden ürünlerdir ve her zaman kazançlı olacaksınız.

ilgili: En güncel eBay Satış Rehberi: Ebay Yapmanın avantajları! Nereden Başlarım? Nasıl yaparım?

Avantajınız olan 3 şey;

 • Satmak yerine takas ettiğiniz nesneler için nakit değil, Amazon hediye kartları kazanacaksınız.
 • Teslim ettiğiniz orijinal perakende satış fiyatı ürünlerinden %25’e varan oranda kazanç sağlayın
 • Niş ürünlerin daha fazla talep gördüğünü ve bunun size ekstra avantaj sağladığını göreceksiniz.

 

 

Amazon Influencers Uygulaması

Amazon Influencers, Amazon Associates’ten belirgin şekilde farklı bir bağlı kuruluş programıdır. Amazon Etkileyenler uygulaması ürünleri sosyal medyada tanıtıyor. Bir blog, web sitesi veya forum yerine güçlü bir sosyal takipçi kitleniz varsa Amazon influencer programı tam size göre olabilir.

ilgili:Satış Artırmak İçin Amazon Influencerlarından Nasıl Faydalanılır?

Onaylı etkileyiciler, takipçilerinize önerdiğiniz ürünleri göstermek için kendi Amazon sayfalarında benzersiz bir URL alır. Facebook, Instagram, YouTube veya Twitter’daki takipçileriniz bu ürünlerden birini satın aldığında komisyon kazanırsınız. İşin püf noktası, her bir izleyici üyesinin hangi ürünler için potansiyel müşteri olabileceğini belirlemek ve uygun şekilde pazarlamak ve Amazon bunu harika olarak yapıyor.

Avantajınız olan 3 şey;

 • Gelir elde etmek için yalnızca sosyal takip gerektiriyor.
 • Amazon’da kendi URL’nizle özel vitrine sahip oluyorsunuz.
 • Sosyal medyanızı koruduğunuz sürece pasif gelir elde etmek sizin için çok kolay.

Kariyer ve kişisel gelirinizi ileri seviyelere taşımak için bu bulunmaz Amazon fırsatlarından yararlanmaya başlamalısınız.

Amazon’da nasıl para kazanılacağını bu yazımızla hayal ettiyseniz, bunun ne kadar kolay olabileceğine aslında zamanla daha çok şaşırabilirsiniz. Ne tür bir Amazon işi yürütmek isterseniz isteyin, ilk yatırımınız olarak bir Amazon hesabından biraz daha fazlasıyla büyük bir kar marjı oluşturabilirsiniz. Sadece kendinize ve Amazon’a güvenin.