Becommer.com

Gerçek Amazon Private Label Nedir-Ne Değildir? 2023 Rehberi

Amazon Private Label,  temel olarak Amazon Brand Registry proğramına dahil olarak kendi markanızla Amazon’da satış yaptığınız modele verilen addır.


Bu tanıma göre Amazon’da Private Label yapabilmek için;

 • Kendinize ait bir markanız olması ve ( Her hangi bir ülkede tescil başvurusu olan)
 • Ayrıca bu markayı Amazon Brand  Registry programına dahil etmeniz gerekiyor

Buraya kadar anlattığımız bir markanın Amazon’da Private label olarak satılabilmesi için gereken asgari şartları içeriyor. İşte bu asgari şartların giriş bariyerinin düşük olması (yani herkesin kolayca bu şartları yerine getirebilmesi) herkesin bunu yapabileceği anlamına geliyor. Ama en büyük yanılgı da burada ortaya çıkıyor. Herkesin yapabilmesi ile herkesin başarabilmesi aynı şey değil. 

Gerçek Private Label Nedir?

Amazon Amerika’lısından Çin’lisine, Endonezya’lısından Japonya’yalısına dünyanın hemen her ülkesinden milyonlarca şirket, marka ve girişimcinin toplanda 800.000.000 (Evet 800 milyon)’un üzerinde ürünü satmaya çalıştığı inanılmaz rekabetin olduğu dev bir platform. Çünkü dünya ekonomisinin %30’undan fazlasının gerçekleştiği ABD perakendesinin yaklaşık %7’si tek başına Amazon’da gerçekleşiyor. Amazon platformu gerçekten de Amazon nehri kadar dev bir büyüklüğe sahip. Ve Amazon platformunda da Amazon nehrinde olduğu gibi timsah kadar dev canavarlar, piranalar kadar vahşi sürüler var.

Gerçekte bir markanın ortaya çıkıp olgunlaşması bir ürünün üretilip ticaretinin yapılması, müşteri taleplerine göre geliştirilmesi, üretim ve ticari maliyet optimizasyonlarının ve ürün çeşitliliğinin sağlanması ile zaman içinde gerçekleşir. Böylece bir marka her yönden rekabete hazır hale gelir. İşte bu tip bir markanın karşısında aynı ihtiyaca hitap eden yeni bir markanın ne kadar rekabet gücü olabilir değerlendirmek gerek.

Buna göre Çin’den veya Türkiye’den tedarik edilen bir ürünün markasının Amazondan tescil edilip satılması daha çok bir marka oluşturma anlamında Private Labelling diye anlandırılabilir. Bu aslında çok büyük bir fırsat. Markanızı oluşturup hemen satabilmek. Ama yukarıda da dediğimiz gibi optimize ve oturmuş bir ürün ve marka olmadığı için de gerçek Private Label’ların arasında başarılı olmak kolay da değil. Bu girişimcilerin maalesef %90’ı başarısız olacaklardır. Ancak uzun vadede markanın pazarda tutunmasını sağlayacak bilgi, beceri, strateji, emek ve finans ile gerçek Private Label modeline evrilenler, maratonu başarılı bir şekilde bitirebilirler.

Amazon Private Label nedir? Amazon Private Label Nasıl Yapılır?

 • Arkanızda markanızla ilgili bir başarı hikayeniz olmalı.
 • Yerel pazarlarlarda markanız hedef kitleniz tarafından biliniyor veya satılıyor olmalı.
 • Ürünü tanıyor, geliştirebiliyor, maliyet optimizasyonu yapılabiliyor olmalı 
 • Üretim miktarı, talebi karşılıyor ve üretim kapasitesini artırmaya hazır olmalı

Başarının arkasında emek, zaman, ARGE ve finans vardır. Başarılı olmak bu unsurların senkronize çalışmasından geçiyor. Amazon Private Label modelinde başarılı olmak için, daha önce lokal bazda başarılı olmuş markaların hikayelerini Amazon’da tekrarı demektir. Yerel pazarda verdiğiniz emeği, profesyonel yaklaşımı, finansı ve ekip senkronizasyonunu Amazon Private Modelinde tekrarlamanız gerekiyor. Siz geçmişte marka oluşturmanın deneyimini yaşadınız. Amazonda marka konumlandırmak için artık daha avantajlısınız ve bunun zaman alacağını da biliyorsunuz. 

Baktığımız her yerde markaları görüyoruz. Dyson’dan Apple‘a, Adidas’tan Gucci’ye, Pepsi’den Cadburys’e. Markalar mağazalarda, reklam panolarında, televizyonlarımızda ve radyolarımızda, spor karşılaşmalarında. Çocuklarımız bile her kelimeye marka olarak bakıyor.

ilgili: Adım Adım Amazon Satıcı Hesabı Nasıl Açılır?

Dolayısıyla, yalnızca çok uluslu şirketlerin kendi markalarını kurabileceklerini varsaymak kolaydır. Sonuçta, ortalama bir Amazon satıcısı, benzersiz markalı ürünlerden oluşan bir üretim hattını nasıl kurabilir?

İlgili: Becommer Amazon Hesap Açma Hizmetleri 

İlgili: Becommer Amazon Hesap Yönetim Hizmetleri 

Aslında, hayal edebileceğinizden daha kolay çünkü markalı ürünler sadece iyi pazarlanmış, itibar ve takipçi kazanmış özel markalı ürünlerdir. Bu durumda sadece daha iyi planlama yapmalı ve biraz cesur olmalısınız.

Özel etiketli ürünler, online satıcıların işlerine başlamaları için uygun bir yol olarak ortaya çıktı. Bir markaya veya etikete sahip olduğunuzda, büyük hacimli satışları yönlendirebilecek kendi kimliğini oluşturur.

 

 

Bu nedenle özel etiketler, doğası gereği jenerik olan ürünleri satmaya yardımcı olur.

Jenerik bir ürünün pazarda çok fazla rekabeti olması muhtemeldir. Bu gibi durumlarda, satın alma butonunu kazanmak ve adınızı iyi bir satıcı olarak belirlemek çok zorlaşıyor. Bu, özel etiketin görsel bir farklılaşma yaratarak ve ürünlerinizin rekabete karşı algılanan değerini artırarak size avantaj sağladığı yerdir.

Özel etiketlemenin size Amazon’da daha iyi bir işletme konumu sağlama şansı olabilir, ancak aynı zamanda tüm envanterinizin otomatikleştirildiğinden ve uygun bir satış ve pazarlama tekniği ile iyi yönetildiğinden emin olmanız gerekir. Bunun kesinlikle tartıştığımız konuyla ilgisi yok, ancak e-ticaret işinizle çok ilgisi var.

Ürünleriniz satıldıkça envanter sayınızı basitçe not edemezsiniz. Birden fazla pazaryerinde listeleme yapmayı planlıyorsanız, işletmeniz otomatik bir envanter senkronizasyon yazılımı “talep edecektir”.

Amazon Private Label maliyeti

Amazon Private Label maliyeti hakkında net bir rakam vermek mümkün değil. Kastedilen marka tescili ise bu 950-2000 dolar arasında değişiyor. Tabi marka tescilini kategori eklerseniz fiyatlar daha da yükselebilir.  Ama kast ettiğimiz bu değil, hedef pazara göre ürün analizi yapılmadan tahmini bir rakam ifade edemeyiz. Şu bir gerçek, Amazon’da 100-150 bin dolar yatırım yaparak başarılı olamayacağınız Private Label  üründe olabilir. 10 bin dolara başarılı olabileceğiniz Private Label üründe. Esas olan girmeyi düşündüğünüz pazarda rekabet durumudur. Ürünün pazarda tutunma maliyetini rekabet belirler.

Amazon Private Label maliyetini ne etkiler?

 1. Keyword aylık ve yıllık hacim 
 2. Kategori aylık ve yıllık hacim
 3. Markaların aylık ve yıllık hacmi
 4. En iyi satıcıların pazardan ne kadar pay aldığı
 5. Ürün fiyatına göre satış dağılışı
 6. Ürün yıldız dağılışına göre satış dağılışı
 7. Rakip yorum sayılarına göre satış dağılışı
 8. Rakiplerin kaç ürün ile listelendiği
 9. En eski satıcıların pazardan ne kadar pay aldığı
 10. Yeni satıcıların pazardan aldığı pay
 11. Amazon’un satıcı olup olmadığı
 12. Amazon satıcı ise ne kadar pay alıyor
 13. Amazon FBA ve FBM oranı
 14. Lansman ve reklam maliyetin
 15. Ürün satış dominance

gibi kriterler sizin maliyetini belirleyecektir. Finansla birlikte en büyük maliyet ve zamandır

Amazon Private Label Etiketli Ürün ne demektir? 

Amazon Private Label ürünler, sadece bir şirket tarafından yaratılan, pazarlanan ve satılan ürünlerdir.

O zaman biz de diyoruz ki, bu neden siz olmayasınız?

Üstelik bunu yapmanın en kazançlı yollarından biri, özel markalı ürünlerinizi Amazon FBA kullanarak satmaktır. Elektronikten kozmetiğe, giyimden gıdaya, şu anda kendi özel markalı ürünlerinizi oluşturup satmanın avantajlarından yararlanabilirsiniz. Garajınızı bir üretim hattına dönüştürmeniz gerekmeyecek. Yani yeni bir şey yaratmak için bir mucit kiralamanız gerekmeyecek.

Özel etiketleme, basitçe, talep edilen ve halihazırda markasız durumda üretilen bir ürünü araştırmayı ve tedarik etmeyi içeren bir sistem, tüm ürünler bu şekilde hayata başlar ve sonra onu kendi markanız gibi markalayarak belli bir seviyeye gelebilirsiniz.

 

Amazon’da Özel Markalı Ürünler ( Private Label ) Satmanın Avantajları Nedir?

Amazon’da satış yaparak geçimini sağlamaya karar verenler, genellikle Amazon’da satılacak en iyi ürünlerin mevcut markalara ait ürünler olduğunu varsayarlar ve bazen bu konuda yanılırlar.

Bazı Amazon satıcılarının, özellikle dropshipping modelini kullanırken, mevcut markalı ürünleri satarak önemli miktarda para kazandığı doğru olsa da, çoğu zaman bu satıcılar gerçek kuralın istisnasıdır.

ilgili: Tüm Detayları ile Amazon Dropshipping Nedir, Nasıl Yapılır? 2023 Rehberi

İlgili: Becommer Amazon Danışmanlık Hizmetleri 

İlgili: Becommer PPC Reklam Kurulum Hizmetleri 

Rekabet şiddetli olabilir ve bazı kategorilerde, hepsi aynı iş için rekabet eden popüler markalı ürünlerin çok sayıda Amazon satıcısı vardır ve hiç kâr kalmayana kadar kârlar azalabilir. Beyaz etiketli ürünleri yani no name ürünleri tedarik ederek ve ardından bunları özel etiketleyerek, bu rekabet arenasından tamamen kurtulacaksınız.

Azalan rekabetin yanı sıra, özel markayla ilgili diğer özel avantajlardan da yararlanabilirsiniz:

 • Daha fazla kâr. Görünüşte, markasız ürünler herhangi bir niş içinde daha düşük fiyatlarla satma eğilimindeyken, markalı ürünler otomatik olarak bir tüketiciden daha yüksek bir harcama emri verir. Böylece, kendi özel markalı ürününüzü yaratarak, kendinizi pazarda doğru bir şekilde konumlandırma özgürlüğüne ve esnekliğine sahip olacaksınız. Daha seçkin bir kitleyi çekmek için en üstte veya bir anlaşma için alışveriş yapan alıcılara uygun, ancak güvenilir bir markadan gelen güvenceyle ortada bir yerde olmanız size avantaj sağlayacaktır.
 • Daha güçlü güvenilirlik. En basit adımlarla güvenilirliğinizi nasıl artırabileceğiniz şaşırtıcı olarak karşınızda. Amazon veya web sitenizin adını ürünlerinizdeki markayla eşleşecek şekilde değiştirerek bir alıcıyı satın almaya kolayca ikna edebilirsiniz. Özel markanızı ve pazarlamanızı bilinçaltında mümkün olduğunca çok farklı şekilde bir araya getirmek, alıcının size güvenmesini ve sizinle daha rahat geçirmesini sağlar.
 • Artarak görsellik ve hafızada kalma. Potansiyel bir alıcının konfor düzeyini artırmanın yanı sıra, ürünlerinizi özel olarak etiketlemek, önemli ölçüde daha fazla teşhire yol açabilir. Ürününüz, ambalajınız ve Amazon mağazanız aynı ad, logo ve renk şemasıyla birlikte geldiğinde, mevcut bir alıcı gelecekte benzer bir satın alma işlemi yapmak için sizi takip etmeye çok daha meyilli olacaktır. Ayrıca, kim olduğunuzu hatırlamakta hiç zorlanmayacaklar.

Bu nedenle, bir alan adı satın alarak ve markanızı temsil edecek bir web sitesi kurarak, yalnızca insanları Amazon varlığınıza yönlendirse bile, işinizi daha da büyütmenize yardımcı olacaktır.

Amazon-Private-Label-Becommer

Amazon Private Label Nasıl Yapılır?

Amazon’da Private Label’a Uygun Ürün Bulma

Private Label potansiyeli olan bir dizi ürün var, ancak iyi satacağını ‘düşündüğünüz’ değil, ‘iyi sattığı kanıtlanmış’ olanı seçmelisiniz.

Bu, Amazon satıcılarının ürünleri özel etiketlerken yaptığı yaygın bir hatadır, bu nedenle bu engele düşmediğinizden emin olun ve beğendiklerinizden ziyade talep gören ürünleri seçin!

Amazon Private Label Modeli İçin Prensipler

 • Küçük ve hafif, ağırlığı 1 kg’dan fazla olmayan ürünler olması iyi bir avantajdır. Bu, üreticiden gelen nakliye masraflarından ve müşterilerinize yönelik Amazon gönderim maliyetlerinden tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.
 • Mevsimsel olmayan ürünlere yönelin. Sürekli satacak bir ürüne ihtiyacınız olduğundan, mevsimlik ürünlerden (Yeni yıl ışıkları, bayram hediyeleri, Sevgililer Günü hediyeleri ve mevsimlik giysiler) kaçının. Özel etiketinizi oluşturduktan sonra temel ürünlerinize mevsimlik ürünler eklemenin bir zararı yoktur, ancak başlangıç ​​olarak yıl boyunca her anı değerlendirmeniz size güç katacaktır.
 • Satması kolay ürünler sürümü arttıracaktır. Oyuncaklar, marketler ve pilli ürünler gibi bazı ürünlerin satışı zor olabilir, bu nedenle sertifika, yasal uyumluluk veya tonlarca evrak gerektiren ürünlerden kaçınmak en iyisidir. Aynı şekilde, arızalanma potansiyeli olmayan araştırma ürünleri , örneğin elektronikler gibi daha cazip tercihler olabilir.
 • Karmaşık olmayan ürünler seçin. Elektronik ürünleri satmak kazançlı olsa da, kurulumu veya kullanımı zorsa müşteri hizmetleri sorunlarına da neden olabilirler. Bu aynı zamanda giyim ürünleri için de geçerlidir, çünkü birden fazla beden ve renk stoklamanız gerekecek ve başa çıkmanız gereken daha yüksek iade ve değişim örnekleri olabilir.

Private Label kriterlerinize uyan potansiyel ürünleri araştırmak için en iyi yer Amazon’un kendisidir. En çok satanlar, Yeni Çıkanlar ve Movers and Shakers listelerini kullanın. Bunlar, ürünlerinizi tam olarak listelemek istediğiniz platformda şu anda popüler olan, trend olan ve daha fazla talep gören ürün türlerini araştırmanıza izin vermede ise paha biçilmezdir.

ilgili: 2022 Yılında Amazon’da En Çok Satan 10 Ürün Kategorisi

İlgili: Becommer PPC Reklam Yönetimi

İlgili: Becommer Amazon Ürün Listeleme Hizmetleri

Amazon Private Label Kârlı mı? 

Amazon Privet Label modelinde kâr etmenin önemli başlıklarından biri, kendi uzamanlığınız olan ürünün satmanız. Ya da  doğrudan bir üreticiyle çalışmak, Privet Label bir ürünü güvence altına almanın en doğrudan yoludur. Bazı Amazon satıcıları için göz korkutucu bir ihtimal ama sürecin önemli bir parçası. Alibaba, Global Sources gibi birden fazla üretici seçeneği için ideal kaynağınızdır ve bunlar başlangıç ​​noktalarınız olmalıdır.

Yeni başlayanlar için biraz daha az göz korkutucu bir yol, Alibaba’nın kardeş sitesi AliExpress’tir; burada, ürünü sepetinize eklemek ve çevrimiçi ödeme yapmak dışında, doğrudan üreticiyle iletişime geçmeden binlerce ürün seçeneğinden bir kerelik sipariş verebilirsiniz!

Bu şekilde en iyi fırsatları elde edemezsiniz, ancak tam bir sipariş vermeden önce numuneleri tedarik etmenin etkili bir yoludur.

Tipik olarak, doğrudan üreticilerle iş yaparken, karşılaştırmalara, seçeneklere ve tabii ki tedarikçiler arasında pazarlık yapma fırsatına izin vermek için üç ila beş tedarikçiye ulaşmalısınız.

Privet Label Numune Ürün

Bu, sürecin çok önemli bir parçasıdır. Seçtiğiniz tedarikçilerden numune almak çok önemlidir çünkü nihayetinde bir Amazon satıcısı olarak itibarınız tehlikededir. Numune talebinde bulunarak özel markalı ürün olarak düşündüğünüz ürünü gerçek hayatta görme ve kullanma imkanına sahip olur, kalite standardını tanırsınız.

Amazon-Privet-Label-Olmak

 

Örnekler ücretsiz değildir tabii ki bu da bilmeniz gereken başka bir şeydir. Tedarikçilerin sizden ücret alması standart bir uygulamadır, bazen ürünün tam fiyatı artı nakliye, genellikle sadece nakliye, sizinle düzenli olarak iş yapana kadar onlar için güvencedir. Birlikte çalışmaya karar verirseniz, birçok kişi ilk gerçek siparişinizde numune maliyetlerini de düşürür.

Ürün numunelerinizi aldıktan ve kaliteden memnun kaldıktan sonra, durum tespitinizi tamamlayabilir, tedarikçi kimlik bilgilerini kontrol edebilir ve ardından müzakerelere başlayabilirsiniz. Yine, bu göz korkutucu bir ihtimal olabilir, ancak üreticilerin sizden pazarlık yapmanızı beklediklerini unutmayın.

İlgili: Becommer Amazon Store Kurulum Hizmetleri  

İlgili: Becommer Amazon A Plus Content Hizmetleri

Pazarlıklar, maliyetlerinizi düşük tutmanızı ve kârınızı artırmanızı sağlar, ancak kalite, yerine getirme ve iletişim de birinci sınıf olmadıkça, en düşük fiyatın her zaman gitmeniz gereken seçenek olmadığını da bilmelisiniz.

Bunun yerine, tüm alanlarda en iyi olan tedarikçiyi seçin ve seçtiğiniz tedarikçiyle daha iyi bir anlaşma yapmak için aldığınız daha düşük teklifleri koz olarak kullanın. Sonuçta, uzlaşmak istiyorsunuz ancak bazen uzaklaşmalı ve küçük blöfler yapmalısınız.

Bu aşamada, ürünlerinizi özel etiketleme isteğiniz hakkında tedarikçinizle de konuşmalısınız. Bir matbaanın ürün ambalajınıza ekleyeceğiniz bazı etiketleri sizin için üretmesi kadar basit olsa da nihai strateji markanızın üretim aşamasında ürününüze profesyonelce eklenmesini sağlamaktır.

Bu yöntemlerin her ikisi de ilgili maliyetlerle birlikte gelir ve ürün tedarik sürecinde bu yönü araştırmanız gerektirir.

Markanızı Tasarlayın: Logo ve Ambalaj vs.

Bazıları bunun özel etiketleme sürecindeki ilk adım olması gerektiğini iddia edebilir. Bununla birlikte, özel etiketlemek istediğiniz ürün hakkında bir fikriniz olduğunda, aslında beyninize daha iyi yerleşir. Marka uzmanları size bir markanın sadece bir logodan çok daha fazlası olduğunu söyleyecektir ve bu doğrudur, ancak logonuz ve renk düzeniniz özel markanızın ayrılmaz parçalarıdır ve işinizin tüm unsurlarından geçmelidir. Ne tür bir ürün satacağınızı öğrendikten sonra, marka kimliğiniz hakkında çok daha iyi bir fikre sahip olacaksınız.

İlgili: Becommer Amerika Şirket Kuruluşu Hizmetleri 

İlgili: Becommer İngiltere Şirket Kurulum Hizmetleri 

Hepimiz sanatsal olarak yetenekli değiliz, bu yüzden size yardımcı olması için bir grafik tasarımcıya başvurmak  isteyebilirsiniz. Upwork adlı freelance çalışma sitesinde, özetinizi tartışabileceğiniz bir uzmana uygun maliyetli kaynak sağlamanıza yardımcı olacak tasarımcılar bulunmaktadır veya çevrenizde daha önce çalıştığınız veyahut da tavsiyeleri dinleyebilirsiniz. Faaliyet göstereceğiniz pazar alanını ve hedefleyeceğiniz demografiyi düşünün, böylece en baştan özel etiketlemenizi elde edebilirsiniz.

 

Amazon Private Label Ürünler Satmak İçin Listenizi Oluşturun

Tedarikçinizle görüşmelerinizi tamamladığınızda, marka tasarımlarınızı devreye aldığınızda ve özel markalı ürününüzün üretimi başladığında, Amazon’da listelemenizi oluşturmanız ve ürününüzü daha fazla sayıda hazır hedef kitleye pazarlamaya hazırlanmanız için ideal zamandır. 197 milyondan fazla potansiyel müşteri sizi bekliyor.

Ürün başlığınız için anahtar kelimeleri araştırın, yüksek kaliteli görsellere sahip olduğunuzdan emin olun ve açıklamanız için madde işaretlerinizi hazır olarak yazın.

ilgili: Amazon Ürün Listelemede Satışları Artıran 10 İpucu

İlgili: Becommer Amazon Ürün Pazar Analizi Hizmetleri ve Fiyat Listesi

Ürünlerinizin Amazon arama sonuçlarında bulunması çok önemli olduğundan, başlığınızı ve madde işaretlerini yazarken zaman ayırmaya değer olduğunu unutmayın. Başlığınız, Amazon özel markalı ürün listelemenizin en kritik unsurlarından biridir ve anahtar kelimeleriniz ürününüzle alakalı olmalıdır.

Anahtar kelimelerinizi alaka düzeyine göre sıralayın, böylece birincil anahtar kelimeleriniz önce gelir. Bunlar, özellikle ürününüzle ilgili olan ve ürünü tanımlayan anahtar kelimeler olabilir; örneğin, kahverengi deri köpek tasması satıyorsanız, o zaman “Kahverengi Deri Köpek Tasması “ birincil anahtar kelimeleriniz olacaktır. Bunları, sıralamak istediğiniz ikincil anahtar kelimeler izleyecektir.

Madde işaretleriniz ayrıca anahtar kelimelerinizi yansıtmalı, özlü olmalı ve ürünlerinizin en güçlü özelliklerini ve faydalarını içermelidir. Görseller alakalı, keskin olmalı ve ürününüzü mümkün olduğunca çok açıdan göstermelidir. Tüm bunlar, müşterilerinizin ürününüzü satın alma kararlarında yardımcı olacaktır.

Amazon Private Label FBA Kullanımı

Son olarak, ürününüz satılmaya başladığında, bu siparişlerin yerine getirilmesini ayarlamanız gerekir. Amazon’da Amazon private label özel etiketli ürünlerinizi listelerken bunu kendiniz yapabilirsiniz, ancak siparişlerinizi göndermenin en basit ve verimli yolu onun gönderim hizmetini kullanmaktır.

ilgili:A’dan Z’ye Amazon FBA Rehberi; Amazon FBA nedir, ne satılır, avantaj ve dezavantajları nelerdir?

Envanterinizi Amazon’un depolarından birine göndereceksiniz ve onlar sizin için siparişlerinizi depolayacak, seçecek ve paketleyecek ve ardından müşterilerinize gönderecek. Amazon ayrıca tüm iadelerinizi, para iadelerinizi ve müşteri hizmetleri sorgularınızı sizin için halledecektir, bu nedenle özel markalı ürünlerinizi satmanın zaman açısından verimli bir yolu budur.

 

Amazon Private Label Manager Nedir?

Perakendeci, sahibi olduğu Amazon Private Label ‘ın ürün geliştirme ve pazarlama süreçlerinin tamamını kendisi yönetir. Private Label, kalite standardı açısından piyasadaki tanınmış markaların benzer ürünlerinden ayrışma ihtimali en düşük ürün gruplarında kullanılır.

White Label Ürün Ne Demek?

White label (beyaz etiket); bir ürün veya hizmet üzerindeki markanın ve logonun, onu satın alan şahsın/şirketin markası ve logosu ile değiştirilmesidir.

Private Label Ürün Ne Demektir?

Private Label (Özel Marka), bir şirket ya da perakendeci tarafından farklı bir marka adı altında tasarlanan ve üretilen ürünlerdir. Beyaz etiket olarak da adlandırılan özel markalı ürünler, bir markanın ürünlerini gerçek üreticinin kim olduğunu bilmeden pazarlamasına ve satmasına izin verir.

Kısaca;

Her zaman kendi benzersiz markanıza ve ürünlerinize sahip olmayı hayal ettiyseniz, bunu gerçekleştirmenin şimdi tam zamanı. Amazon’da özel markalı ürünler satmak mükemmel bir iş stratejisidir ve bunu herkes yapabilir. Ve bir kez markanızı kurduğunuzda, işinizi daha da büyütmek için onunla birlikte satmak üzere birden fazla ürün yaratabilirsiniz.

Amazon’da özel markalı bir iş kurmanın belirli bir riski olsa da, karşılıklı üretken ilişkiler kurduğunuz tedarikçilerden elde edebileceğiniz düşük birim başına maliyetler göz önüne alındığında, görünüşte sınırsız bir gelir potansiyeli olduğu açıktır.

Özel markalı ürünler zaman, araştırma, çaba, inceleme ve nakit akışı gerektirir, ancak tüm süreç boyunca kontrol ve katılımı sürdürürseniz, marjlarınızı artırabilir ve Amazon’da ek gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca, özel etiket satıcıları, veriye dayalı bir optimizasyon çözümü kullanarak satış sıralamasını iyileştirebilir ve Amazon ürün listelemelerine dönüşümleri artırabilir.