Becommer.com

Amazon’da En Çok Satan 10 Ürün ve Kategorisi-2022

Amazon’da en çok satan 10 ürün kategorisi e ticaret alanında çalışmak isteyen satıcılara yol göstermesi açısından dikkat edilmesi gereken bir konu. Amazon, e-ticaret işinizi başlatmak için harika bir yer. Satıcıların hangi ürünleri satmak istediklerine karar vermeleri için çok sayıda seçenek olması ilk başta biraz bunaltıcı görünebiliyor.  Ancak, Amazon’da satış satıcılara, diğer kanallardan satacaklarından daha fazla satış yapabilmek gibi inanılmaz bir avantaj sunarken aynı zamanda bir çok rakibinizden birkaç adım önde başlamanızı sağlıyor.

Amazon’da en çok satan ürünleri nasıl buluruz?

Sattığınız ürünler başarı oranınızı belirler. Bu nedenle, onları akıllıca seçmek işinizin çok önemli bir parçasıdır. Uluslararası genişleme ve düşük pazarlama maliyetleri seçeneğiyle satıcılar, Amazon’un sunduğu devasa müşteri tabanına erişebilir.

Doğru ürünleri seçmenin bir yoluda, Amazon’da size maksimum kâr sağlayabilecek popüler, en çok aranılan ve rağbet gören ürünlerin size getireceği kar veya kategorileri hakkında biraz araştırma yapmaktır. Bunlara ‘en çok satan ürünler’ denir.

Bu yazımızda sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışırken yeni trendler konusuyla, satışlarınızın artması ve değişik açılardan bakmanızı sağlama konusunda size yardım etmek istiyoruz.

 

 

İnternetten satış yapan firma sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu da firmalar arasında büyük bir rekabetin oluşmasına neden olmaktadır. Firmalar bu pazar içerisinde sattıkları ürünlerde farklılıklar yaratarak daha fazla kişiye ulaşmakta ve bu şekilde kazançlarını artırmaktadırlar.

ilgili: Becommer Amazon Hesap Açılış Hizmetleri

ilgili: Becommer Amazon Hesap Yönetim Hizmetleri

E-ticaret firmaları popüler ve internette en çok satılan ürünleri e-ticaret sitelerinde müşterilerine doğru bir şekilde sunarak başarıya ulaşabilmektedir. Satılan ürün kadar, ürünün nasıl gösterildiği diğer bir deyişle sergilendiği başarıyı etkileyen faktörler arasındadır. O zaman özellikle gözden kaçırmamız gereken bazı faktörleri sıralayalım.

Online ürün satışı konusunda dikkat etmesi gerekenler;

 • Sade ve karmaşadan uzak bir site üzerinden çalışmak
 • En çok satılan ve popüler ürünleri ana sayfada göstermek,
 • Kullanıcı deneyimine uygun ürün önerisinde bulunmak,
 • Güvenli bir ödeme sistemi sunmak,
 • Kargo ücretlerini göstermek,
 • İndirim ve kampanyalara yer vermek,
 • Promosyon ve kod tanımlamalarıyla satın almaya teşvik etmek,
 • Güvenli bir online alışveriş deneyimi sunmak.

Amazon web sitesinde yer alan ve saatlik olarak güncellenen bir çok satanlar bölümü bu konuda ilk başvuracağınız yerdir. Her bölümdeki sıralamalarıyla birlikte trend olan, tüm sık satın alınan ürünleri içerir, böylece satmak için en uygun olan ve en çok satan ürünlere karar verebilirsiniz.

Bu ürün kategorisini yakından takip etmek önemlidir, çünkü bazen satmayı düşündüğünüz bir ürünün yerini popülerliği artan başka bir ürün alabilir. Bu, “trend” olan veya yalnızca tatil dönemlerinde popülerlik kazanan sezonluk ürünler için geçerlidir.

ilgili :En Hızlı Büyüyen Amazon Markaları 2022: Trendleri Kaçırmayın

Aynı zamanda, kitaplar, oyunlar ve elektronik ürünler gibi bu listedeki yerlerini sürekli olarak koruyan kategoriler olduğunu belirtmeliyiz. Bu ürünler her zaman talepler ve karlılık oranlarına göre değişkenlik gösterdiği gibi ilerleyen zamanlarda sizleride mutlaka satış cazibesine çekecektir, bu ürünlerin özellikle pandemi ve yaz dönemlerindeki satış oranları dikkate alınmalı ve bu ince ayrıntıları göz önüne aldığınızda sizde bu konuda avantajlı duruma geçebilirsiniz, çünkü bunlar Amazon’da satılacak en iyi şeylerin önünü açan ve destekleyen kategorilerdir.

 

 

BSR aynı zamanda her ürüne sadece bireysel kategorilerde değil, aynı zamanda ilgili alt kategorilerde de nerede ve nasıl sıralandığını gösteren bir puan verilmesi anlamına gelir. İki tür sıralama vardır. İlki, ürünün altına düştüğü birincil kategori için sıralamasını gösterir. İkinci tür sıralama, ürünün sonraki alt kategoride nasıl sıralandığının göstergesidir.

İsterseniz kısaca BSR nediri netleştirelim.

Amazon BSR (Best Seller Rank ) nedir?

Amazon’da ürünün listelendiği kategorideki sıralamasını gösteren rakamdır. Saat başı güncellenir. Eğer satış yoksa ürünün BSR’ı da olmayacaktır.

ilgili: Amazon Best Sellers Rank (BSR) Rehberi 2022: Ürününüz Kaçıncı sırada?

Amazon’da ne satabilirim?

Bir ürünün en çok satan olması, karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken tek unsur değildir. Ürünlerin kargo ücreti, Amazon FBA ücretleri, ürünün dayanıklılığı ve ağırlığı hakkında oldukça iyi bir fikre sahip olmanız, ürünün kolayca sevk edilebilir bir şey olmasını sağlamanız gerekir.

Maliyeti 10 TL ile 100 TL arasında veya maksimum 1.000 TL olan ürünler, satmak istediğiniz ürünler için ideal fiyat aralığı olacaktır. Ayrıca, rekabeti hesaba katın ve ürünlerinizin de öne çıkabilmesi için rekabetin daha az olduğu bir Amazon kategorisi bulmaya çalışın.

Bir ürünün En Çok Satanlar Sıralaması (BSR) önemli bir ölçüdür. Nasıl mı? Diyelim ki hangi ürünleri satmak istediğinize karar verdiniz. Ardından, benzer ürünlerin Amazon’un BSR listesinin en üstünde yer alıp almadığını kontrol edebilirsiniz. Bu, ürünlerinizin Amazon’da zaten sıralamada olan en çok satan ürünlerin alıcılarını çekme potansiyelini gösterecektir.

 

 

“Sık birlikte satın alınanlar” veya “müşteriler ayrıca satın aldı” bölümü, en çok satanlar listesiyle birlikte bakmanız gereken bir bölümdür. Bu, Amazon’da en çok satın alınan ürünlere benzer ürünleri dahil edebilmeniz ve böylece satışları önemli ölçüde artırabilmeniz içindir.

Ortalama BSR’yi ve belirli bir kategoride satış fırsatını belirlemek için SellerApp’ın Chrome uzantısını da kullanabilirsiniz. Bir kategorinin fırsat puanı, rekabet, gelir potansiyeli ve daha fazlası açısından keşfetmek için iyi bir potansiyele sahip olup olmadığı konusunda size bilgi verecektir.

Amazon’da en çok satan  ürün kategori listesi

 1. Ev eğlencesi
 2. Tencere ve çatal bıçak takımı
 3. Dizüstü bilgisayarlar
 4. Ev ofis mobilyaları
 5. Fitness ekipmanları ve giyim
 6. Moda giyim
 7. Hediye 

 

amazon’da en çok satan 10 ürün kategorisi

Amazon’da en çok satan kategoriler

Amazon’da en çok satan ürünlere geçerken, size en çok satan ürünler adı altında, daha fazla bilgi için ürünlerin alt kategorilerini derinlemesine inceleme imkanı sunarken belki de fikirlerinizin netleşmesi veya pozitif yönde değişmesine de yardımcı olacağız. İlk önce bilmelisiniz ki kitaplar, giysiler, ev ve mutfak gibi müşterilerin yılın hangi zamanında olursa olsun tercih ettiği bazı temel kategoriler vardır. Ek olarak, birkaç başka öğenin mevsimsel talebi olabilir, ancak listeleri daha dikkatli ve dönemsel incelemelerle sürekli değişen ve daha iyi sıralamalara sahip başka ürünlerin de  olabileceğini göreceksiniz. Buna en iyi örnek Amazonun kendi içinde ve aniden oluşan yıldırım fırsatları kategorisidir. Çünkü burada belki de yıl içinde 2-3 katına sahip olabileceğiniz bazı ürünlerin günlük veya sadece saatlik hatta dakikalık fırsat fiyatlarıyla sahip olunabileceğinin anlaşılmasıdır.

ilgili: Becommer Amazon ürün listeleme hizmetleri

ilgili: Becommer Amazon PPC Yönetimi Hizmetleri

 

 

Amazon’da en çok satılan 10 ürün ve kategorisi nedir?

 • Amazon Hediye kartları

Amazon’un hediye kartları çok popülerdir, çünkü onlara istediğiniz miktarda para yükleyebilir ve Amazon’dan istediklerini satın alma özgürlüğüne sahip olmaları için bir dostunuza, arkadaşınıza veya sevdiklerinize verebilirsiniz. Amazon’un sunduğu geniş ürün yelpazesiyle seçim yapmakta zorlananlar için harika bir çözümdür ve bu kartları tüm yıl boyunca  belki de en çok popüler yapan da bu özelliğidir.

Amazon'da En Çok Satan-Becommer
 • Amazon Elektronik ürünler 

Bu, sürekli eklenen yeni ürünleri keşfetmek için her zaman heyecan verici bir kategoridir. Teknolojideki gelişmeler, insanların her zaman aradığı yenilikçi elektronik ürünlerin tanıtımına yol açmaktadır. Bu kategoride, çok iyi performans gösteren ve yüksek talep gören ürünler olmaya hak kazanan birkaç özel etiket markası Amazon’a girer ve alıcıların ilgisini ve talebini en üst seviyeye çıkarır.

Bu kategorideki popüler ürünler;

7-Ev için sesli kontrol ve güvenlik elektronikleri

8-Kablosuz hoparlörler

9-Çoklu fişler ve ara kablolar

10-Tabletler

 

ilgili:Becommer Amerika Şirket Kurulum Hizmetleri

ilgili: Becommer İngiltere Şirket Kurulum Hizmetleri

 • Amazon Kamera ve fotoğrafçılık malzemeleri

Fotoğraf ekipmanları ve diğer gereçlerle birlikte kameralar, yeni bir satıcı potansiyeline her zaman  yeri olan bir kategoridir. Sadece belirli markaların hakim olmadığı geniş bir ürün yelpazesi içerir. Ve gelişen teknolojide bir saat sonra bile sunacağınız ürünle zirveye çıkma şansına sahipsiniz.

İşte bu kategorideki popüler ürünler;

 • Ev güvenlik kameraları
 • Dürbün
 • Teleskoplar
 • Bebek monitörleri
 • Taşınabilir aydınlatmalar
 • Kamera standları
 • Video oyunları, Amazon en çok satan ürüler arasında yer alıyor 

Bu kategori, çocuklardan gençlere ve yetişkinlere kadar video oyunu meraklılarına hizmet vermektedir. Eğlence amacıyla en heyecan verici teknolojiyi kullandığından, bu kategori için her zaman iyi ve sürekli artan bir talep vardır. Nintendo, PlayStation, Wii, Mac oyunları, PC oyunları vb. gibi farklı oyun platformları arasında ayrım yapmak için alt kategorileri de vardır.

Bu kategorideki popüler öğeler;

 • Playstation, XBOX, Nintendo için hediye kartları
 • Oyun kulaklığı
 • Oyun kumandası
 • Oyun faresi ve kontrol pedi
 • Joystickler için pil paketleri
 • Kitaplar

Teknolojik gelişmeler her zaman harika ve ilgi çekici olmuştur ama kitapların her zaman gönlümüzde özel bir yeri olacak. Fiziksel bir kitap okuma eylemi saf bir keyiftir ve herhangi bir teknolojinin veremeyebileceği deneyimi size yaşatır. Kitapların kendilerini daha da gerçekçi yansıtma biçimleri bugünlerde onları Amazon’da en çok satılan ürünlerden biri yapıyor.

Daha karmaşık bir satış sürecine sahip diğer bazı ürünlere kıyasla kitap satabilme kolaylığı nedeniyle, keşfetmek için iyi bir kategoridir. Yazarların yazdığı çeşitli kitap türlerinde de çeşitlilik var ve fantezi, gizem, romantizm, çağdaş, bilim kurgu, distopik, vb. gibi türler kişilerin zevk ve ilgi alanlarına göre cazibiyetlerini müşterilerine sunmaktadır.

 • Giyim, ayakkabı ve takılar

Bu kategoride satış yapmak isteyen Amazon satıcıları, zaten çok tanınmış ürünlere sahip olduğu için zorlu bir rekabetle yüzleşmeye hazır olmalıdır. Öne çıkmak için benzersiz bir şey sunmalısınız. İlginçtir ki, moda neredeyse tüm dünyada en çok satan endüstridir. Evet, endüstrinin aldatıcı olmasına ve mağazadan mağazaya değişebilen boyutlarda ürünlere sahip olmasına rağmen, moda satışların kraliçesi olmaya devam etmektedir.

Aslında  yapmanız gereken sadece satmak için kıyafet, ayakkabı veya güzel mücevher bulmakla ilgili değil. Bu ürünlerde başarılı olabilmeleri için göz alıcı olmaları ve bu kategorilerdeki diğer ürünlerden ayrılabilmeleri gerektiğini unutmamanızdır. Çünkü sonuçta bu tür ürünlerin kişilerin görsel zevklerine hizmet ettiğini bildiğimiz için satış cazibesini arttırmak için sizin sunumlarınız da aynı değerde önem taşımaktadır.

Bu kategorideki popüler ürünler;

 • Deri ayakkabılar
 • Erkekler ve kadınlar için şortlar
 • Tişörtler
 • Çorap
 • İç giyim ve mayo

 

 • Güzellik ve kişisel bakım ürünleri

Cilt, saç, tırnak ve ağız hijyeni ile ilgili kişisel bakım ve güzellik ürünleri, herkesin iyi görünme ve sağlıklı kalma konusunda bilinçli olması nedeniyle popülerdir. Bu, onları Amazon’da en çok satan kategoriler başlığı altında kalıcı ve güçlü olarak yer almasını sağlıyor.

Tüketiciler, özellikle doğal, organik ve kimyasal içermeyen ürünler başta olmak üzere sürekli olarak yeni ve heyecan verici ürünler arıyor. Aynı zamanda milyarlarca dolar üreten bir sektör, bu yüzden satıcılar için keşfetmeye değer ve müşteriler için zevkli ve göz alıcı bir heyecan resitali sunmaktadır.

Bu kategorideki popüler ürünler;

 • Banyo ve banyo aksesuarları
 • Ayak ve tırnak bakımı
 • El kremleri
 • Deodorant ve parfümler
 • Saç kurutma makineleri
 • Makyaj ürünleri

 

 

 • Ev ve mutfak gereçleri

Bu kategorideki bazı popüler ürünler, yatak takımları, mobilya, temizlik malzemeleri, ısıtma, soğutma, hava temizleyicileri ve mutfak ve yemekhane ürünleridir. BSR listesinde üst sıralarda yer alan depolama ve organizasyon birimlerinin yanı sıra ev dekorasyonu ve mevsimlik dekor ürünleri de bulunmaktadır. Özellikle ev hanımlarının ilgisini çeken bu kategori aynı zamanda yeni evlenecek olan çiftlerin en çok uğradığı yerlerden birisidir.

 • Evcil hayvan malzemeleri

Bu kategori, çok çeşitli olması nedeniyle yıllar içinde sabit bir oranda büyümektedir. Bu kategori, köpekler, kediler, kuşlar, balıklar ve diğer su hayvanları ile atlar ve sürüngenler için gereken her şeye sahiptir. Temizlik ekipmanlarından oyuncaklara ve yataklara kadar aradığınız bir çok şeyi bulabileceğiniz bu kategori evcil hayvan sahiplerinin ihtiyaç duyduğu her şeye sahiptir.

 

 

 • Spor ve kamp malzemeleri

Bu kategori tipik olarak hem iç hem de dış mekan sporları, fitness, ekstrem sporlar ve kampçılıkla ilgili tüm ekipmanlarla ilgili ürünleri içerir. Bu kategoriyi hedeflemek isteyen satıcılar için yaratıcı olmak ve anahtar kelimelere odaklanmak çok önemlidir. Özellikle dış mekanlara yönelik ürünlerle ilgili olarak, yaşam tarzı resimlerinin dahil edilmesi önemlidir.

Yukarıda sizler için belirttiğimiz kategoriler, Amazon’da en çok satılan ürünleri bulma araştırmanız için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Tabi ki kendi sermayenizi ve hareket kabiliyetinizi ve de hedeflerinizi göz önünde bulundurarak diğer kategoriler üzerinde de yoğunlaşabilirsiniz.

 

Amazon BSR listenizi doğru planlayın

 • Mevsimsel olarak trend olan ürünlerden kaçının
 • Halihazırda doymuş olmayan bir kategoride olan ve  düşük rekabete sahip ürünler bulun.
 • Daha net bakış açıları için öğelerin hem son hem de geçmiş satışlarına bakın
 • Kırılgan, bozulabilir ürünler satıyorsanız nakliye masraflarını ve diğer koşulları göz önünde bulundurun. Ağırlığı düşük, dolayısıyla nakliye maliyetleri ve depolama maliyetleri düşük olan ürünleri seçin.
 • Yüksek ve tutarlı talebi olan ürünler, hedefiniz için iyi bir yoldur. Bu, satışlarınızın her gün aşırı derecede yüksek olması gerektiği anlamına gelmez, ancak günde 20 gibi sabit bir oranda satış yapmanız muhteşem olacaktır.
 • Sürekli güncel kalmak çok zor olabileceğinden, bir sürü sertifika, belge ve evrak gerektiren ürünlerden kaçının.

ilgili:En Güncel Amazon PPC Reklamları Kullanım Rehberi

Kısacası, Amazon’un en çok satan ürünleri sürekli değişiyor, ancak esas olan kalite ve değerdir. Bir karar vermeden önce araştırma yapmak sizin için hantal ve yorucu bir süreç olabilir, ancak bu konuda size yardımcı olabilecek ürün araştırma araçları her zaman var. Bulunduğunuz ülke sınırlarına satış yapmak istiyorsanız bu sizin için tüketici profilini daha iyi bildiğiniz için size artı değer katabilir ancak çok ilginçtir ki ülkenizin yerel ve özel ürünlerini diğer ülke insanlarının ilgi gösterebileceği ve rekabet ortamının size bu konuda avantaj sağlayacağını da unutmamanızı özellikle vurgulamak isteriz. Bir satıcı olarak en önemli göreviniz, alıcılara değer sağlarken aynı zamanda iyi karlar elde etmek istiyorsanız Amazon’da ne satmak istediğiniz konusunda çok dikkatli çalışmalar yaparken sabırlı, tutkulu ve gerçekçi olmak zorundasınız.

Amazon’da barkodsuz ürün satabilir miyim?

Amazon gibi global pazaryerlerinde satış için güvenlik sistemlerinin yer alması önemlidir. Tabiki Amazon’da barkodsuz  ürün satabilirsiniz ancak bunun size getireceği artı ve eksileri iyi hesaplamanız gerekmektedir.

Amazon’da kimler satıcı olabilir?

Geçerli bir Mersis numarasına sahip, vergi numarası, e-posta hesabı, banka hesabı ve kredi kartı kullanan bir şirket Amazon’da satıcı olarak yer alabilir. Şahıs şirketi sahiplerinin ise T.C. kimlik numaralarının yanı sıra vergi levhalarında yazan şirket vergi numaralarını da bildirmeleri durumunda herkes satıcı olabilir.

Amazon’un Türkiye’de depoları var mı?

Dünyanın en büyük e-ticaret platformu olan Amazon, 2020 yılında Türkiye e-ticaret pazarına girdi. Amazon Türkiye depoları ise Antalya’da ve Gebze’de iki adet olarak bulunmaktadır.