Becommer.com

Amazon İnfluencer Bulmak için 5 Kolay Yol!

Amazon Influencer Bulmak ve onlar ile çalışmak, markanızın bilinirliğini ve Amazon’daki satışlarınızı artırmanın en iyi yollarından biri!

Sosyal medya ve Influencer pazarlama, özellikle e-ticarette başarı için çok önemi etkenler. Influencerlar, markanız için tam olarak doğru hedef kitleye ulaşmanıza ve ürünlerinizi ilgili ve güvenen bir kitleye tanıtmanıza yardımcı olur.

İnsanlar onların tavsiyelerine güvenir ve değer verir; bu da onları genellikle markaların kendilerinin yaptığı reklamcılık veya içerik pazarlamasından daha etkili reklam yapmalarına ve satış elde etmelerine yönlendirir.

Amazon’da satış yapıyorsanız, Amazon Influencer’ları kullanmak satış ve reklam açısından işinizi büyütecek çünkü Amazon’un Influencer programının üyeleri içerik oluşturma konusunda uzmanlar!

Peki, ürünlerinizi tanıtmak ve satışlarınızı artırmak için Amazon Influencer’lara nasıl ulaşıyorsunuz?

Birçok farklı platformda binlerce influencer varken, birlikte çalışmak için doğru kişileri bulmak biraz zor bir iş gibi gelebilir.

Neyse ki, nişinizde başarılı Amazon influencer bulmanın bazı basit yolları var!

İlgili: Becommer Amazon Hesap Açma Hizmetleri 

İlgili: Becommer Amazon Hesap Yönetim Hizmetleri 

Bugün, Amazon Influencer’ları bulmanın beş süper kolay yolunu ve birlikte çalışılabilecek en iyi Amazon Influencer’larının bir listesini ele alıyoruz.

İlgili: En Iyi Amazon İnfluencer Pazarlama Örnekleri

Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com
Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com

Amazon influencer nelerdir?

Amazon influencer, Amazon influencer Programına katılan Sosyal Medya fenomenleri, İçerik Oluşturucular, YouTuber’lar ve Blogculardır.

Bir Amazon Influencer olarak, farklı markaların ve Amazon satıcılarının ürünlerini sergiledikleri kişisel bir vitrin oluşturabilirler.

İlgili: Becommer Amazon Danışmanlık Hizmetleri 

Vitrinleri aracılığıyla veya Amazon dışındaki platformlarında paylaşılan benzersiz bağlantılarından yapılan satın alma işlemlerinde komisyon kazanırlar.

Amazon Influencer vitrinleri, genellikle influencer’ın nişleri ve küratörlüğünde takipçilerinin ilgi alanları doğrultusunda tanıttığı bir ürün koleksiyonu sergiler.

Amazon Influencer’larla çalışmak, özellikle Amazon mağazanıza yönelik satışları artırırken influencer pazarlamanın tüm avantajlarından yararlanmanın en etkili bir yoludur!

Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 5
Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 5

Peki, Amazon influencer bulmak zor mu?

Ürünlerinizi Amazon’da tanıtmak için en uygun influencerı bulmanın bazı basit yollarına bir göz atalım:

Amazon influencer Kişileri Bulmanın 5 Süper Kolay Yolu.

Birlikte çalışabileceğiniz influencer aramaya başlamadan önce, influencer pazarlama kampanyanız için hedeflerinizin ne olduğunu ve markanız için en iyi hangi tür influencer işe yarayacağını tanımlamanız önemlidir.

• Bir influencer ile işbirliğinizin neyi başarmasını istiyorsunuz? Satış? Farkındalık?

• Onlarla ne kadar süre çalışmayı planlıyorsunuz ve hangi ürünleri öne çıkarmak istiyorsunuz?

• Hedef kitleniz için en uygun platform ve içerik türü hangisidir?

• Bütçeniz ne kadar büyük? Amazon Influencer’lar ürettikleri satışlar için bir komisyon alıyor, ancak birçoğu markalardan bunları öne çıkarmak için ücret alıyor.

• Tüm süreci kendiniz mi halletmek istiyorsunuz yoksa sizin için bir acenteye mi yaptırmak istiyorsunuz?

Neyi başarmaya çalıştığınıza ve iş için ihtiyaç duyduğunuz influencer türüne dair net bir resme sahip olduğunuzda, bazı seçenekler bulma ve onlara ulaşma zamanı gelmiş demektir.

Amazon influencer bulmanın beş süper kolay yolu:

1. Fiverr’de Amazon Influencer’ları Arayın ve Bağlantı Kurun.

Fiverr, aralarından seçim yapabileceğiniz devasa bir influencer veri tabanıyla her türden serbest çalışma için bir pazar yeridir.

Basit bir arama, Amazon dahil olmak üzere her platformda her nişte influencer ortaya çıkaracaktır!

Platform, nişinize en uygun olanı bulmak için arama sonuçlarınızı filtrelemenize ve ardından portföylere göz atmanıza ve bireysel influencer sunduğu oranları/paketleri görmenize olanak tanır.

Ayrıca, onlarla çalışan markaların bıraktığı incelemeleri ve puanları da gösterir; bu, hangi influencer ile birlikte çalışmanın iyi olduğunu görmenin ve ortakları için sonuçlar almanın mükemmel bir yolu.

İlgili: Becommer PPC Reklam Kurulum Hizmetleri 

İlgili: Becommer PPC Reklam Yönetimi

İlgili: Becommer Amazon Ürün Listeleme Hizmetleri

Fiverr ile platformun mesajlaşma sistemini kullanarak bağlantı kurabilir ve ardından sözleşmeleri ve ödemeleri platform dışında halledebilir veya hepsini platform içinden yapabilirsiniz.

Fiverr bir emanet ödeme sistemi kullanır, bu nedenle yalnızca aldığınız hizmetler için ödeme yaparsınız ve ödeme influencer aktarılmadan önce tüm anlaşmazlıkları çözebilirsiniz.

Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 8
Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 8

2. Amazon’da influencer Bulun.

Amazon influencer ararken, doğrudan Amazon’da onlara ulaşmanın birkaç yolu vardır. #FoundItOnAmazon sayfasına gidebilir ve oradaki influencer gelen kategorileri ve gönderileri keşfedebilirsiniz.

Çoğu Amazon Influencer’ın web sitesi veya sosyal medya tanıtıcıları halka açık vitrinlerinde listelenmiştir.

Gönderdikleri içeriğin türünü, kaç takipçisi olduğunu, ne kadar etkileşime girdiğini görmek için sosyal medyalarına bir göz atın. Satın aldıkları ve gönderileriyle en çok kimin ilgilendiği markanıza ne kadar iyi uyacakları ve hedef kitlenizin aynı olup olmadığı konusunda size iyi bir fikir verecektir.

İlgili: Becommer Amazon Storefront Kurulum Hizmetleri  

İlgili: Becommer Amazon A Plus Content Hizmetleri

Amazon’da influencer bulmanın başka bir yolu, Amazon Live’da kimin canlı yayın yaptığını kontrol etmektir. Bu yayınlar ile influencerlar incelemeler ve öneriler yayınlıyor ve kitleleriyle aktif olarak etkileşime giriyor.

Akış sırasında, izleyicilerinin ne kadar ilgili olduğunu hissetmek için kaç kişinin izlediğini ve yorum yaptığını görebilirsiniz.

Hangilerinin sizin alanınızda olduğunu görebilir ve ardından mağazalarına ve Instagram ve YouTube gibi Amazon dışı platformlarına göz atabilirsiniz.

İlgili: Becommer Amazon Ürün Pazar Analizi Hizmetleri ve Fiyat Listesi

Amazon ayrıca Amazon Live ana sayfalarında içerik oluşturuculara sahiptir. Bunlar mega influencer ve ünlüler olma eğilimindedir, bu nedenle her marka için ideal değildirler ancak kesinlikle bir göz atmaya değer.

Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 8
Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 8

3. Kitlenizden Geriye Doğru Çalışın.

Ulaşmak istediğiniz hedef kitleyi tanımlayın, bulun ve ardından markanız için en iyi şekilde çalışacak influencer türlerini bulmak için kimi takip ettiklerini görün.

Herhangi bir influencer türü bir Amazon influencer olabilir ve onları Amazon dışında Instagram, YouTube, Facebook ve TikTok gibi sosyal medya kanallarında bulabilirsiniz.

İnfluencer pazarlama, hedef kitleleriniz çakıştığında en iyi sonucu verir. Kitlenizin kim olduğunu ve kimi takip ettiklerini bilmek, hangi influencerın onlarla rezonansa gireceği konusunda size çok iyi bir fikir verebilir.

Hangi kanallarınızın en çok takipçiye sahip olduğuna ve takipçilerinizin hangi kesiminin oradaki gönderilerinizle en çok etkileşime geçtiğine bir göz atın. Ardından sizi kimin takip ettiğine bir göz atın.

ilgili: Amazon Vine Nedir? Amazon Vine Yorum Stratejisi

Bu sizi doğru yöne yönlendirecek ve aramanızı daraltmanıza yardımcı olacaktır.

Hedef kitlenizin etkileşimde bulunduğu içerik türünü üreten bir influencer seçin; kitlenizin en aktif olduğu platformda yapın bunu.

4. Nişinizdeki influencer Bulmak için Hashtag’leri Kullanın.

Hashtag’ler, insanların aradıkları içeriği bulmalarına ve ilgilerini çeken konularla ilgilenmelerine yardımcı olur. Ayrıca, nişinizde içerik yayınlayan influencer bulmanın en doğru bir yoludur!

Markanız ve nişinizle ilgili hashtag’leri arayın ve bu konularla ilgili gönderilerinde kimlerin çok fazla etkileşim aldığını görün.

#founditonamazon, #amazonfinds, #amazoninfluencer ve #amazonambassador gibi hashtag’ler, özellikle Amazon Influencer kampanyalarında çalışan etkileyicileri bulmanıza yardımcı olacaktır.

 Instagram

Ayrıca, gönderi için ödeme alan etkileyicilerin gönderilerini bulmak için #sponsorlu #ad #spon gibi yalnızca sponsorlu içerikte kullanılan hashtag’leri de arayabilirsiniz.

Markalı hashtag’ler, influencer bulmanın en sağlam yoludur. Eğer varsa, araştırın ve hangi influencerların kullandığını görün. Eğer yoksa, rakiplerinizin hashtag’lerine bakın ve hangi influencer kullandıklarını görün.

5. Influencer Pazar Yerlerini ve Platformlarını kullanın.

İnfluencer pazarlama çok geniş bir alan ve nişinizdeki Amazon influencer bulmanıza ve bunlarla bağlantı kurmanıza yardımcı olacak düzinelerce influencer pazar yeri ve platformu ve influencer pazarlama ajansı var.

Özel bir araç veya platform kullanmak, size büyük miktarda zaman kazandırabilir ve influencer keşfetmek için yapmak zorunda olduğunuz ayak işlerini ortadan kaldırır. Çoğu, influencer güvenilirliğini ve erişim ve katılım oranları gibi metrikleri doğrulamak için bilgiler de sunar.

Pazar yerleri, platformlar ve araçlar, birlikte çalışabileceğiniz doğru olanı bulduktan sonra, influencer kampanyanızı izlemeniz ve yönetmeniz için de yollar sunar.

Bu “self servis çözümler”, influencer bulmak, bunlarla bağlantı kurmak ve onlarla ortak olmak ve kampanyanızı onlarla yönetmek için araçlar sağlar.

Influencer pazarlama ajansları ise sizin için influencerlar bulacak ve ardından tüm kampanyayı sizin için de yönetecek.

11 En İyi Amazon İnfluencer – 2022 Listesi.

1. Leticia Gardner.

Leticia Gardener, TikTok’ta 1,7 milyon takipçisi, Instagram’da 423 bin takipçisi ve YouTube’da 14 bin abonesi olan bir mega-influencer.

İçeriği fitness, yaşam tarzı, moda ve aileye odaklanmıştır. Aynı zamanda bir influencer olan eski NFL oyuncusu Rod Gardner ile evli ve bir fitness yaşam tarzı markası olan Totalbody21’in sahibi.

Niş: Fitness, Ev Dekoru, Sağlık ve Güzellik, Moda, Erkek Hediyeleri, Evcil Hayvanlar

Amazon: Leticia Gardner

Web sitesi: Totalbody21.com

Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 10
Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 10

2. Holland Smith Paterno.

Holland Smith Paterno, TikTok’ta 58k takipçisi ve Instagram’da 19.1k takipçisi olan bir blog yazarı ve moda mikro-influencerıdır.

Tariflerden Amazon modasının “olmazsa olmazları”na kadar her şeyi içeren moda ve yaşam tarzı içeriği yayınlıyor. Tarzı sofistike ama erişilebilir ve içeriği, çok iyi tanınan bir estetikle güzelce tasarlanmış.

Niş: Moda, Güzellik, Ev

Amazon: Holland Smith Styling

Web sitesi: hollandpaterno.com

Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 10
Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 10

3. Ohio Kızı Jaz.

Jaz, Instagram’da 39.7 bin takipçisi ve YouTube ve TikTok’ta çok daha küçük bir takipçisi olan bir moda ve güzellik mikro- influencer. Tarzı rahat, uygun fiyatlı.

Jaz, Walmart ve daha birçok küçük marka gibi büyük markalarla çalıştı. Moda butikleri. Instagram’ı için güzelce tasarlanmış ve gösterişli görüntüler oluşturuyor ve düzenli olarak video incelemeleri ve “Amazon gönderileri” yayınlıyor.

Niş: Moda, Seyahat, Güzellik

Amazon: Theohiogirljaz

Web sitesi: Linktr.ee/theohiogirljaz

Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 10
Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 10

4. Ashley Marquez.

Ashely Marquez, Amazon’un en iyi influencer biridir. O bir öğretmen ve yaratıcı öğretim ve motivasyonel içeriğin yanı sıra moda, çocuklar ve yaşam tarzı içeriğine odaklanıyor.

Ashely, Instagram’da 298k takipçisi, Facebook’ta 51k takipçisi ve Pinterest’te 41.7k takipçisi olan bir makro influencer.

Onun tarzı sağlıklı, temiz ve rahat. İçeriğinin çoğu, olumlu, motivasyonel yollarla öğretme ve öğrenmeye odaklanır.

Niş: Eğitim, Ev, Yaşam Tarzı, Moda ve Güzellik

Amazon: Motive Etmeyi Öğretin

Web sitesi: Teachingcreatemotivate.com

Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 10
Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 10

5. Laura Fuentes.

Laura Fuentes, yemek pişirme, sağlık ve zindelik tutkusu olan bir yazar, blog yazarı ve annedir. Bloguna ek olarak, @momables Instagram hesabının 51.6k takipçisi var.

Yemek tarifleri, temiz yemek planları ve düşük karbonhidratlı ve aralıklı oruç diyetleri hakkında bilgiler gibi sağlık-gıda içeriği yayınlıyor.

Laura, tarifleri için kullandığı ürünleri ve malzemeleri, ayrıca ev, yaşam tarzı ve çocuk ürünlerini tanıtan son derece başarılı bir Amazon Influencer’dır.

Niş: Sağlık ve Zindelik, Çocuklar ve Bebek, Mutfak ve Yemek Pişirme

Amazon: MOMable’lar

Web sitesi: laurafuentes.com

Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 10
Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 10

6. Brad Kowitz.

Brad Kowitz, bir Amazon Affiliate olarak başlayan ancak bu YouTube kanalı çıktığında influencer olan bir Amazon Influencer’dır.

Şu anda YouTube’da 467 bin abonesi, Instagram’da 149 bin takipçisi ve Facebook’ta 43 bin takipçisi var. İçeriği seyahat, arazi maceraları, fitness, kampçılık, fotoğrafçılık ve teknolojiye odaklanmıştır.

Niş: Off-road ve Kamp Malzemeleri, Fitness, Fotoğrafçılık

Amazon: TrailRecon

Web sitesi: trailrecon.com

Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 10
Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 10

7. Justin Braun.

Justin Braun, 16.9K abonesi, Facebook’ta 7k takipçisi, Instagram’da 3.8k takipçisi olan bir YouTuber.

Arazi maceralarına, araç modlarına, atölye araçlarına ve teknolojiye odaklanan yüksek enerjili içerik yayınlıyor.

Videolarında Amazon ürünlerini tanıtıyor, Amazon’daki bağlı ortaklarına trafik ve satış sağlıyor.

Niş: Araçlar, 3D Baskı, Arazi Sarf Malzemeleri, Araç Modları ve Daha Fazlası

Amazon: Fazla Mesai Garajı

Web sitesi: jbmfg.net

Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 10
Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 10

8. Jalissa Queen.

Jalissa Queen, en iyi Amazon influencer ve içeriği ürün incelemelerine odaklanmıştır. Instagram’da 16.6 bin takipçisi ve YouTube’da 1.25 bin abonesi var.

İçeriğinin kalitesinde kendini gösteren profesyonel bir serbest fotoğrafçıdır. Güzellik, moda ve teknoloji ürünleri hakkında ayrıntılı incelemeler sunar.

Niş: Teknoloji, Moda ve Güzellik, Fotoğraf ve Daha Fazlası

Amazon: Jalissa_Kraliçe

Web sitesi: jalissaqueen.com

Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 10
Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 10

9. Jamye Hunter.

Jamye Hunter, TikTok’ta 49.7K ve Instagram’da 10.5k takipçisi olan bir fitness, moda ve güzellik etkileyicisidir.

İnsan Gelişimi ve Aile Bilimleri diplomasına sahiptir ve ABD’den eskidir. Ordu Ulusal Muhafız. Askeri içeriğin yanı sıra fitness ve moda içeriği de yayınlıyor.

Niş: Fitness, Moda, Güzellik, Askeri

Amazon: Jamye

Web sitesi: jamyesjourney.com

Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 10
Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 10

10. Chelsweets.

Chelsey, profesyonel fırıncı ve pasta dekoratörü olan bir muhasebecidir. TikTok’ta 2 milyon, Instagram’da 1,2 milyon, Facebook’ta 739 bin, YouTube’da 279 bin ve Pinterest’te 70.8 bin takipçisi ile tüm platformlarda etkileyici bir sosyal medya takipçisi var.

Chelsweets, FMCG markaları için değerli bir etkileyicidir. İçeriği, kendi sürecinde kullandığı Amazon araçlarını ve mutfak gereçlerini, ayrıca içeriğini kaydetmek için kullandığı özel malzemeleri ve ekipmanı tanıttığı pişirme ve krema eğitimlerine odaklanıyor.

Niş: Mutfak, Pişirme ve Şekerleme, Yiyecek

Amazon: Chelsweets

Web sitesi: chelsweets.com

Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 10
Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 10

11. TbonesTech.

Tyler TbonesTech, 66.1k abonesi olan bir YouTuber. Ayrıca Twitter’da 3.3k takipçisi ve Instagram’da 1.4k takipçisi var.

Tyler, kendi alanında yüksek otoriteye sahip bir filmograf ve fotoğrafçıdır. Bu YouTube kanalında film ve fotoğraf ekipmanlarının ve diğer teknolojilerin (ve gölgelerin) incelemelerini ve kutudan çıkarma videolarını yayınlıyor.

Videolarında Amazon ürünlerini tanıtıyor ve alanında uzman biri olduğu için tavsiyeleri takipçilerini çok etkiliyor.

Niş: Teknoloji, Film ve Fotoğraf Ekipmanları, Güneş Gözlüğü

Amazon: Gölge İncelemesi / Tbonestech Mağaza Önü

Web sitesi: Youtube.com/TbonesTech

Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 10
Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com 10

Türkiye İnfluencer Listesi

Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com
Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com

TikTok Türkiye İnfluencer Listesi ilk 10

Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com
Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com

Youtube Türkiye İnfluencer Listesi İlk 10

Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com
Amazon Influencer Bulmak-Becommer.com

Influencer pazarlama, e-ticaret markaları ve satıcıları için son derece değerlidir. Influencerlar, markanızı veya mağazanızı hedef kitlenizin önüne çıkarmanıza, markanızın bilinirliğini artırmanıza ve en önemlisi satışları artırmanıza yardımcı olabilir.

Amazon’da satış yapıyorsanız, ilerlemenin yolu bir Amazon Influencer kullanmaktır! Amazon ürünlerini satmaya teşvik ediyorlar ve insanları Amazon’a alışveriş yapmaya yönlendiren içerik oluşturma konusunda profesyoneller.

Bugün, ürünlerinizi tanıtmak için Amazon Influencer’ları nasıl bulacağınızı ele aldık ve birlikte çalışabileceğiniz en iyi Amazon Influencer’larından bazılarına baktık. .

Sıkça Sorulan Sorular.

Amazon Influencer nedir?

Amazon Influencer, Amazon’un Influencer Programına katılan bir Sosyal Medya Influencer, İçerik Oluşturucu, YouTuber veya Bloggerdır. Ürettikleri Amazon satışlarından komisyon alırlar ve Amazon’da tanıtımını yaptıkları ürünlerin yer aldığı vitrinleri vardır.

Amazon İnfluencer Bulmak İçin Ne Yapmalıyım?

Fiverr pazarında Amazon Influencer’ları arayabilir veya Amazon Finds (#founditonamazon) sayfasını arayabilir veya Amazon’da canlı yayın yapan etkileyicileri bulmak için Amazon Live’a bakabilirsiniz.

Amazon İnfluencer Programına Kimler Katılabilir?

Herhangi bir etkileyici türü, anlamlı bir sosyal medya varlığına sahip oldukları sürece Amazon Influencer Programına katılabilir. Amazon, hak kazanmak için en az bir YouTube, Instagram, Tiktok veya Facebook hesabına sahip olmasını gerektirir.

Amazon’da etkileyicileri nasıl bulurum?

Amazon Influencer Programına kimler katılabilir?