Becommer.com

Amazon Dönüşüm Oranı (Conversion Rate) Arttırma! (Güncel)

Dünyadaki hemen hemen her işletme kendisine bir online mağaza kurduğundan, e-ticaret dönüşüm oranları eskiye nazaran çok daha önemli hale geldi. Bu da Amazon dönüşüm oranı arttırma stratejilerini geliştirmek ve piyasada yer edinmek için işletmelerin üzerinde ciddi anlamda araştırma, çalışma konusu olarak karşımıza çıkıyor. Genelde aklınıza gelen sorular şunlar olabilir:

 • Benim dönüşüm oranım iyi mi?
 • İyi bir dönüşüm oranı nedir?
 • Ortalama Amazon dönüşüm oranı nedir?

Amazon Dönüşüm Oranı (Conversion Rate) nedir?

Amazon dönüşüm oranı, satış başarısının bir ölçüsüdür. Ölçüm, esas olarak bir web analitiği çözümü kullanılarak veya bir dönüşüm test aracıyla (örn. SellerApp) yapılabilir.

e-Ticaret görünümleri (ör. çevrimiçi mağaza, rezervasyon platformu vb.) için dönüşüm oranı, belirli bir işlemi belirli bir süre (genellikle bir ay) içinde gerçekleştiren ziyaretçi sayısının yüzdesidir. Bu, bir ürünün satın alınması (makro dönüştürme) veya bir ürün sayfasını görüntüleme, alışveriş sepetine ekleme gibi bir yukarı akış adımı (mikro dönüştürme) olabilir.

Amazon dönüşüm oranı, bir ziyaret (benzersiz ziyaretler) veya ziyaretçiler (benzersiz ziyaretçiler) olabilir. Bununla birlikte, çevrimiçi alışveriş yaparken tipik kullanıcı davranışını hesaba katmanız gerekir. Kullanıcılar genellikle siteyi ilk ziyaretlerinde satın almazlar, çoğunlukla onları geri dönmeye ikna ettiğinizde satın alırlar. Yalnızca ürünün nihai olarak ne sıklıkta satın alındığını ölçmek istediğiniz için, belirli bir zaman diliminde benzersiz ziyaretçi sayısı daha kesin olarak ölçülebilir.

Not: e-Ticaret dönüşüm oranları, sattığınız işletmeye bağlı olarak çok daha fazla faktöre bağlıdır.

ilgili: Adım Adım e-Ticaret Rehberi 2022

İlgili: Becommer Amazon Hesap Açma Hizmetleri 

İlgili: Becommer Amazon Hesap Yönetim Hizmetleri 

İlgili: Becommer Amazon Danışmanlık Hizmetleri 

 

İdeal Amazon Dönüşüm Oranı Nedir?

Bu sorunuza, “Aslında buna bağlı…” gibi bir çok seçenekle cevap vermek mümkün değil,

Ve ne yazık ki, iyi ya da kötü diye bir açıklamayla e-Ticaret dönüşüm oranlarının olmadığını kabul etmelisiniz.. Gelişmeyi asla durduramazsınız çünkü her dönüşüm oranı iyi veya kötü bir iyileştirme potansiyeli sunar. Ancak sektöre, kategoriye ve iş modeline bağlı olarak % 2’lik bir CR oldukça düzenli olabilir. Oysa %12’lik bir CR, iyileştirme için hala yüksek bir potansiyele sahip olabilir.

Online mağazanıza veya web sitenize yakından bakarsanız, e-Ticaret dönüşüm oranlarının ölçülmesinin ziyaretçilerin kaynağına bağlı olduğunu fark edeceksiniz.

ilgili : Becommer eBay Danışmanlık Hizmetleri

ilgili: Becommer Amazon Danışmanlık Hizmetleri

ilgili: Becommer Etsy Danışmanlık Hizmetleri

ilgili: Becommer Shopify Danışmanlık Hizmetleri

İnternet üzerinden yazıcı sattığınızı varsayalım.  Google listesinde 1. sayfadaki “yazıcı” anahtar kelimesini kullanıyorsunuz. Artık organik aramada “yazıcı” anahtar kelimesini kullanarak ziyaretçileri ve dönüşüm oranını ölçüyorsunuz. Dönüşüm oranının, bir fiyat karşılaştırma sitesinden gelen dönüşüm oranından önemli ölçüde düşük olduğunu fark edeceksiniz.

“Yazıcı” anahtar sözcüğünü arayan ziyaretçi, hala hangi tür yazıcıyı satın alacağını anlamaya ve araştırmaya çalışıyor olabilir. Onu satın almaya ikna etmenin yanı sıra eğitmeniz gerekecek. Fiyat karşılaştırma sitesine gelen ziyaretçi ise hangi yazıcıyı almak istediğine çoktan karar vermiştir aslında. Satın alması sadece birkaç tık ötede.

 

ilgili: Amazon Reklam Optimizasyonu Kılavuzu

İlgili: Becommer PPC Reklam Yönetimi

İlgili: Becommer Amazon Ürün Listeleme Hizmetleri

Hangi ürünlerin, kanalların ve pazarlama stratejisinin dönüşümlere yardımcı olduğunu anlayın. Ucuz sağlayıcılar, fiyat karşılaştırma makinelerinden gelen trafiğin yanı sıra daha yüksek e-ticaret dönüşüm oranlarına sahip olma eğiliminde olacaktır. Alışveriş portallarındaki genel trafik daha düşük dönüşümlere sahip olabilir.

Firmalar ve web sayfaları arasında önemli rakamların karşılaştırılabilirliği konusunda bir sınırlama vardır. Rakibin sizinkinden daha yüksek bir CR’si olsa bile, pazarlama ve sosyal yardım planlarını derinlemesine anlamadığınız sürece bu pek bir şey ortaya çıkarmaz!

Dönüşüm Oranının İzole Bir Şekilde Değerlendirilmesinin Anlamı Yoktur!

e-Ticaret dönüşüm oranlarındaki bazı senaryolara bakalım. Hem yazıcı satan hem de ortalama alışveriş sepeti boyutu 500 TL olan sizi ve rakibinizi hayal edelim. %2,5’lik bir dönüşüm oranınız ve rakibinizin %3,5’lik bir dönüşüm oranı var. Yani siz ona göre daha kötü bir iş mi yapıyorsun? Hayır, tabii ki değil. Sonuçta, satışlar ve trafik önemlidir.

Düşünelim  “sadece” %2,5 e-Ticaret dönüşüm oranlarına sahipsiniz, ancak günde 1.000 ziyaretçiniz var. Rakibinizin ise günde sadece 500 ziyaretçisi var.  Günlük gelir sizce nasıl görünür? Hadi Bakalım:

 • Rakibiniz – 500 ziyaretçi x 0.035 (e-Ticaret dönüşüm oranları) x 500 TL = 8.750 TL ciro
 • Siz – 1000 ziyaretçi x 0.025 (e-Ticaret dönüşüm oranları) x 500 TL = 12.500 TL ciro

Yukarıdaki örnekteki gibi diyelim ki ikiniz de çok benzer bir pazarlama bütçesiyle çalışıyorsunuz, o zaman kazanan siz oluyorsunuz.

İlgili: Becommer Etsy Hesap Açılış Hizmetleri 

İlgili: Becommer Etsy Hesap Yönetimi 

İlgili: Becommer Etsy Ürün Listeleme Hizmetleri 

Sonuçta önemli olan, e-Ticaret dönüşüm oranları değil, uygulamanın parasal sonucudur. Diyelim ki yarım yıl içinde e-Ticaret dönüşüm oranlarını %2,5’ten %3’e optimize etmenize ve artırmanıza yardımcı olması için bir profesyonelle anlaşıyorsunuz.

Sonuçlar şu şekilde görünüyor:

1000 ziyaretçi x 0.03 (e-Ticaret dönüşüm oranları)  x 500 TL = 15.000 TL ciro

Sonuç satış değerindeki bu %20’lik artış. Ve bu, dönüşüm oranının temel amacıdır, yalnızca dönüşümleri iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda satışları da iyileştirir ve bunu karlı bir şekilde yapar. Çoğu yönetici, genellikle yalnızca rakiplerle veya diğer web siteleriyle karşılaştırarak dönüşüm oranını optimize etme ve artırma konusunda takıntılıdır. Gelir ve kâr için optimizasyonun büyük resmini genellikle unuturlar.

Dönüşüm Oranı Çalışmalarının Bulguları

Çokça göz önüne alınan %3-4’lük genel dönüşüm oranı aslında bazı çalışmalarda ideal olarak görülebilir. Bu değeri, dönüşüm hedefinize ulaşmak için ilk nokta olarak düşünebilirsiniz. %3’lük bir dönüşüm oranının çok elde edilebilir bir değer olması, ayrıca çeşitli sektörlerin %30’a varan yüksek tepe oranlarına da ulaşılabileceğini göstermektedir. Prensip olarak, iyileştirmeler her zaman başarılabilir.

Mesela ABD ve Almanya arasında dönüşüm oranında büyük farklılıklar olduğu da gösterilmiştir. Burada bir süredir CRO (Dönüşüm Oranı Optimizasyonu) kurulduğu için ABD’nin öncü rolü burada şaşırtıcı değil. Ne yazık ki, Alman çevrimiçi alanıyla ilgili neredeyse hiç çalışma yok, bu da neredeyse tüm çalışmaların kapsadığı ABD veya İngiltere’den gelen verilerle kendi rakamlarınıza veya analojilerinize güvenmeniz gerektiği anlamına geliyor. Ayrıca, dönüşüm oranlarının zaman içinde değiştiği görülmektedir. Kısacası kendi ülkenizin şartlarında rakiplerinizle değerlendirmelerinizi yapmalısınız.

İlgili: Becommer Amerika Şirket Kuruluşu Hizmetleri 

İlgili: Becommer İngiltere Şirket Kurulum Hizmetleri 

Sadece basit yollarla rekabeti artırarak, 5 yıl önce olduğu gibi internette satış yapmak artık kolay değil, bu da ziyaretçilerin satın almadan önce kapsamlı bir şekilde karşılaştırmayı sevdiği için daha düşük dönüşüm oranlarına yansıyor. Çalışmaların metodolojik olarak çok farklı olması ve yöntemin de çoğu zaman şeffaf olmaması nedeniyle, çalışma sonuçlarının kendi aralarında bilimsel bir karşılaştırması maalesef mümkün değildir. Bu nedenle, burada istatistiksel karşılaştırmalı kesin bir değer oluşturulamaz.

 

e-Ticaret Dönüşüm Oranları Araştırmasını Nasıl Yapıyorsunuz?

Her şeyden önce, her şey birden çok kullanıcı akışına ve dönüşüm modeline bakmakla ilgilidir. Dönüşüm oranı, dönüşüm optimizasyon önlemleri yoluyla sürekli iyileştirmek için mümkün olduğunca doğru bir şekilde ve belirli ziyaretçi türleri, dönüşüm hedefleri vb. üzerinde ölçülmelidir. e-Ticaret dönüşüm oranları çalışması, bütçelerin tanımlanması, gelir ve karlılık hedeflerinin belirlenmesi için de önemlidir.

Amazon Dönüşüm Oranını Arttırma Yolları ?

 • Dönüşüm Oranınızı Belirleyin

Amazon dönüşüm oranınızı nasıl artıracağınızı araştırmadan önce dönüşüm oranınızı belirlemeniz gerekir. Mevcut dönüşüm oranınızı bildiğinizde, optimizasyon çabalarınızın etkisini ölçmek için bunu bir karşılaştırma ölçütü olarak kullanabilirsiniz.

Amazon’daki dönüşüm oranınızı aşağıdaki formülle hesaplayın:

“Toplam Sipariş Sayısı / Toplam Ürün Listeleme Oturumu Sayısı = Dönüşüm Oranı”

Yine de Amazon’da iyi bir dönüşüm oranı nedir? dediğinizi duyar gibiyim.

Amazon’da ortalama dönüşüm oranı yüzde 10 ila 15 arasında değişmektedir. Şirketiniz ister ortalamanın altında, ister ortalamada veya ortalamanın üzerinde bir dönüşüm oranına sahip olsun, dönüşüm oranınızı iyileştirmeye çalışmalısınız.

Dönüşüm oranınızı artırmaya yönelik proaktif bir yaklaşımla rekabette öne geçebilirsiniz. Sonuç, işletmeniz için daha fazla satış ve gelirdir; bu, şirketinizin yeni bir ürün başlatmasına, yeni bir ekip üyesi kiralamasına ve daha pek çok şeye yardımcı olabilir.

 • Ürününüzün Faydalarını Vurgulayın

Alışveriş yapanların ürünlerinizi satın almasını istiyorsanız, ürününüzün bir kullanıcıya nasıl fayda sağladığını göstermeniz gerekir. Avantajlar yerine ürünlerinizin özelliklerine odaklanmak, Amazon’daki işletmeler için yaygın bir yanlış adımdır.

Bir ürünün bir müşteriye nasıl yardımcı olabileceğini göstermeniz gerekir. Şu soruları yanıtlayarak başlayın:

 1. Müşterimizin ne sorunu var?
 2. Ürünümüz bu sorunu nasıl çözüyor?
 3. Ürünümüzü rakiplerimizden daha iyi bir çözüm yapan nedir?

Bu soruları yanıtladıktan sonra ürün listelemelerinizi gözden geçirmeye başlayabilirsiniz. Ürün özelliklerinizi ve ürün açıklamanızı kullanıcı odaklı içerikle güncelleyin. Ürününüzün benzersiz faydalarını göstermek için ürün özelliklerinizi ve ürün açıklamanızı kullanın. Bu size artı katacağı kadar müşterinizin satın alma isteğini arttıracaktır. Ve hepsinden daha önemlisi içerisindeki vurucu fırsat ve gelecek vaat eden her kelime cazibiyeti arttıracaktır.

 • Ürün Fotoğraflarınızı Sürekli Güncelleyin

İnsanlar online olarak nereden alışveriş yaptıklarından çok, aşağıdakileri gösterebilen ürün fotoğraflarına bağlı olarak tercihlerini yaparlar:

 1. Ürününüz neye benziyor
 2. Ürününüz nasıl çalışır?
 3. İnsanlar ürününüzü nasıl kullanır?
 4. Ürününüzle birlikte gelen ekstralar nedir?

ilgili: Amazon Ürün Listelemede Satışları Artıran 10 İpucu

ilgili: Amazon Ürün Listelemede Satışları Artıran 10 İpucu

Ürün listelemenizde yalnızca birkaç resim veya düşük kaliteli ve güncel olmayan resimler varsa, bu, kullanıcıları uzaklaştırabilir. Çoğu durumda, ürün aramalarını tabii ki bırakmazlar. Bunun yerine, rakibiniz tarafından satılan ilgili ürünleri görüntüleyeceklerdir.

Profesyonel ürün fotoğrafçılığına yatırım yaparak Amazon’daki ürün dönüşüm oranlarınızı iyileştirebilirsiniz.

Profesyonel ürün görselleriyle işletmeniz, müşterilere ihtiyaç duydukları tüm bilgi ve görselliği sağlayabilir. Örneğin, bir resim, kullanıcıların ürününüzün boyutunu belirlemesine yardımcı olabilir. Ürününüzün fotoğrafları, alışveriş yapanlara ürünün nasıl kullanılacağına dair yeni fikirler de verebilir. Ayrıca, profesyonel ürün resimleri, ürününüzün ve markanızın kalitesini gösterebilir.

Şirketiniz profesyonel ürün görsellerine yatırım yapıyorsa bunların Amazon standartlarına uyduklarından emin olun.

 • Ürün Listelerinizi Optimize Edin

Şirketiniz Amazon’daki dönüşüm oranlarınızı başka nasıl artırabilir? Listelerinizi optimize edin. İşletmeniz zaten arama motoru optimizasyonu (SEO) kullanıyor olsa bile, yeni fırsatları keşfetmek için stratejinizi yeniden değerlendirmeye değer.

Ürünlerinizi SEO ile optimize etmeye aşina değil misiniz?

Amazon SEO, ürünlerinizin Amazon’daki arama sonuçlarında görünürlüğünü artırmaya yardımcı olur. Örneğin, birisi “elektrikli alet takımı” için arama yaparsa ve şirketiniz bunu satarsa, ürününüzün o arama sonucunda görünmesini istemeniz mantıklı olacaktır.

ilgili: Etsy SEO nedir? Nasıl Optimize Edilir?

İşletmeniz arama sonuçlarının ilk sayfasında görünmüyorsa, dönüşüm oranlarınızı doğrudan etkileyebilir. Araştırmalar, Amazon’daki alışveriş yapanların yüzde 70’inin arama sonuçlarının ilk sayfasını geçmediğini gösteriyor. O ilk sayfada istediklerini buluyorlar, bu yüzden Amazon SEO çok önemli. Ürünlerinizi Amazon’da nasıl optimize edersiniz? Sadece şu adımları izleyin:

 1. Bir ürününüzle alakalı anahtar kelimeleri veya aramaları araştırın
 2. Ürününüz için uygun kategori ve alt kategoriyi belirleyin
 3. Ürün başlığınıza, özelliklerinize ve açıklamanıza hedeflenen anahtar kelimeyi ekleyin

Akıllı bir Amazon SEO stratejisi ile sıralamanızı ve dönüşüm oranınızı kesinlikle artırabilirsiniz.

 • Fiyatlandırmanızı Daima Rekabetçi Tutun

Amazon, alışveriş yapanlara mümkün olan en iyi deneyimi ve fiyatları sunmak istiyor. Bu nedenle Amazon, ürünleri arama sonuçlarında sıralarken bir öğenin toplam maliyetini dikkate alır. Bir işletme ürünleri için çok fazla veya çok az ücret alıyorsa, bu olumsuz bir sinyal olarak hizmet edebilir. Dikkat ederseniz; iki yönünde iyi işaret olmadığını belirttim. Standardı yakalamaya çalışmalısınız.

Fiyat, şirketinizin Satın Alma Butonunu kazanmasına veya kaybetmesine de katkıda bulunabilir.

Fiyat sadece tüketicilerin kararını değil aynı zamanda Amazon’u da etkilediğinden, şirketlerin ürün fiyatlarını rekabetçi tutmaları kritik önem taşıyor. İşletmeler, rakip fiyatlarını izlemek için Informed.co veya RepricerExpress gibi yazılımları kullanarak genellikle ürün yeniden fiyatlandırmasını kolaylaştırır.

Rekabetçi bir ürün fiyatı ile şirketiniz aşağıdakiler dahil birkaç avantaj elde edebilir:

 1. Arama sonuçlarında daha yüksek bir sıralama
 2. Satın Alma Butonuna sahip olmak
 3. Kullanıcı dostu bir fiyat

Bu faydaların tümü daha yüksek bir dönüşüm oranına katkıda bulunabilir.

 • Ürünlerinizi Amazon Prime’a Uygun Hale Getirin

Amazon, 100 milyondan fazla Amazon Prime üyesine sahiptir ve hepsi, iki günlük ücretsiz gönderim de dahil olmak üzere Amazon Prime avantajlarını kullanmayı sever. Amazon’da kullanıcılar, Amazon Prime için uygun olmayan ürünleri hariç tutmak için ürünleri bile filtreleyebilir.

ilgili: Satıcılar için Amazon Prime Day fırsatları: Amazon indirim günlerine nasıl hazırlanılır, ne yapılır?

Şirketiniz dönüşüm oranını en üst düzeye çıkarmak istiyorsa Amazon Prime’ı düşünmeye başlamalı. Ürününüz Amazon Prime için uygun hale geldiğinde, tüketici tabanınızı genişletir. Bu genişleme, daha fazla sayfa görüntüleme, satın alma ve gelire katkıda bulunabilir.

Ürünleriniz nasıl Amazon Prime’a uygun hale gelir?

İşletmeniz, ürünlerinize Amazon Prime‘ın Amazon Lojistik’in (FBA) tüm avantajlarını sunabilir. Gönderim ve depolama ücretlerini içeren bu hizmet, tüm sipariş gerçekleştirme ve iade sorumluluklarını Amazon’a kaydırır.

FBA ile yapacağınız bu ortak çalışma ile şirketiniz sadece dönüşümlerinizi artırmakla kalmaz, aynı zamanda sorumluluklarınızı da azaltır.

ilgili: A’dan Z’ye Amazon FBA Rehberi; Amazon FBA nedir, ne satılır, avantaj ve dezavantajları nelerdir?

Tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığı, Amazon dönüşüm oranınızı artırmak için başka bir tekniktir. PPC ile şirketiniz ürünleriniz ve markanız için reklamlar oluşturabilir. Ayrıca, arama sonuçlarının en üstünde ücretli reklamlar göründüğünden, ürününüzü arama sonuçlarında en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Amazon, aşağıdakiler başta olmak üzere birkaç reklam seçeneği sunar:

 1. Üç ürünün reklamını yapan ve arama sonuçlarının en üstünde görünen sponsorlu markalar
 2. Bir ürünün reklamını yapan ve organik arama sonuçlarının üzerinde görünen sponsorlu ürün reklamları
 3. Bir ürünün reklamını yapan ve ürün detay sayfalarında görünen ürün görüntülü reklamlar

İlgili: Becommer Amazon Ürün Pazar Analizi Hizmetleri ve Fiyat Listesi

İlgili: Becommer PPC Reklam Kurulum Hizmetleri 

Amazon’da dönüşüm oranınızı artırmaya karar verirseniz, ekibinizin Reklam Satış Maliyetinizi (ACoS) düşük tutması çok önemlidir. Yüksek bir ACoS, kârınızı azaltabilir ve bu da şirketinizin kârlılığına fayda sağlamaz.

Bununla birlikte, Amazon PPC reklamlarının avantajı, işletmenizin yalnızca tıklama başına ödeme yapmasıdır. Gösterimler için veya bir müşteri reklamınızı gördüğünde ödeme yapmazsınız. Bu özellik, ekibinizin reklam harcamanızı en üst düzeye çıkarmasına ve yatırım getirinizi iyileştirmesine yardımcı olabilir.

 • Rekabetinizi Değerlendirin

İşletmeler “Amazon’da dönüşüm oranımızı nasıl artırabiliriz?” diye sorduğunda. nadiren bir rakip analizi düşünürler. Bununla birlikte, bir rakip analizi ile ekibiniz, konu Amazon’da satışları artırmaya geldiğinde neyin işe yaradığına dair muazzam bir içgörü elde edebilir.

Amazon rakiplerinizden birkaçını şu adımlarla değerlendirin:

 1. Ürün listelemelerini denetleyin
 2. Markalaşmalarını araştırın
 3. Ürün ve satıcı incelemelerini okuyun
 4. Anahtar kelime stratejilerini inceleyin
 5. Fiyatlarını kontrol edin
 6. Reklam kampanyalarını analiz edin

Bir adım daha ileri gitmek isterseniz rakibinizin aylık satışlarını da tahmin edebilirsiniz. Jungle Scout ve Sellics, bir satıcının ortalama aylık satışlarını hesaplamak için araçlar sunar.

Stratejinize ilham vermek için rakibiniz hakkında öğrendiklerinizi kullanın.

Örneğin, rakip analiziniz, hedeflemeye karar verdiğiniz bazı yüksek değerli anahtar kelimeleri ortaya çıkarabilir. Veya rakip incelemelerinde zayıf bir garanti gibi yaygın bir şikayet keşfedersiniz ve şirketinizin avantajını vurgulamak için ürün açıklamanızı ve özelliklerinizi ona göre güncellersiniz.

Bir rakip analizi, dönüşüm oranlarında ani bir artışa yol açmayabilir. Bununla birlikte, işletmenizin ürünlerinizi Amazon’da pazarlamak ve reklamını yapmak için daha güçlü bir strateji oluşturmasına yardımcı olabilir. Bu, muazzam uzun vadeli kazançlarla sonuçlanabilir.

 • Amazon ürün İnceleme Sayınızı Artırın

Kullanıcı açısından ve ürün optimizasyonu açısından bakıldığında, incelemeler paha biçilmezdir. Alışveriş yapanlar için, ürününüzün kalitesi hakkında tarafsız bilgiler sunarlar. Bu arada Amazon, kullanıcılara en iyi ürünleri ve satıcıları sıralamak ve önermek için incelemeleri bunları kullanır.

Şirketiniz dönüşüm oranını artırmak istiyorsa, inceleme yönetimine yatırım yapın.

Ürünleriniz için daha fazla yorum kazanmak için Amazon Vine™ ve Ön İnceleme Programı gibi Amazon tarafından onaylanan ve yönetilen inceleme oluşturma hizmetlerini kullanın. Her iki program da finansal bir yatırım gerektirse de, yeni envanter için gerekli incelemelerin oluşturulmasına yardımcı olabilirler.

Ekibiniz daha fazla ürün incelemesi kazanmak için çalışmanın yanı sıra inceleme yapanlara da yanıt vermelidir. Birisi ürününüzle ilgili mükemmel veya kötü bir deneyim yaşamış olsun, herhangi bir sorunu yanıtlamanız ve çözmeniz size mutlaka artı olarak dönecektir.

Bu proaktif adım, işletmenizin marka bilinirliği ve marka sadakati oluşturmasına yardımcı olabilir. Daha iyi marka bilinirliği ve marka sadakati ile şirketiniz kârlılığını iyileştirebilir. Örneğin, sadık bir müşteri ürününüzü tavsiye ederken başka bir müşteri ürününüzü satın almaya karar verebilir.

Sonuç ve Çözümler

Dönüşüm oranınızı başkalarının değerleri karşılaştırmayın. Çünkü bu çok az anlam ifade ediyor veya hiç anlam ifade etmiyor ve neredeyse hiçbir anlamı yok. Her zaman bu önemli figürü yani  kendi gelişiminizi düşünün. Web sitenizi veya online mağazanızı optimize edin ve önceki yıl ve şimdiki dönüşüm oranı gibi farklı dönemlerinizi karşılaştırın. Farklı pazarlama kanallarını veya farklı hedef grupları karşılaştırmak için müşteri segmentasyonunu kullanın.

Kadınlarda ve erkeklerde e-Ticaret dönüşüm oranları nasıl görünüyor? Onlar farklı mı? Ve neden onları dikkate almalıyız? Farklı İnternet tarayıcılarının dönüşüm oranlarını karşılaştırmak daha kolay. e-Ticaret dönüşüm oranlarının ne kadar farklı olabileceğine şaşıracaksınız. Sebebi ne? Belirli bir tarayıcıda herhangi bir teknik sorun var mı? Belki farklı tarayıcılarda sayfa yükleme süresi de çok farklıdır. Gördüğünüz gibi bir çok soru ve cevap bulabiliriz. Önemli olan kalıcı ve bize geri dönüşü net olan yolları kullanmak.

Amazon’da dönüşüm oranlarınızı artırmanın sayısız yolu var, ancak bunlar şu anda uygulamaya koyabileceğiniz en iyilerden bazıları. Ancak fiyatlarınız istediğiniz yerdeyse, zamanınızı ve enerjinizi fiyatlandırma kurallarınızı gözden geçirmeye harcamanızı tavsiye ederiz.