Becommer.com

Amazon’da Tekstil Nasıl Satılır? Başarı İçin 8 Altın Tavsiye

Amazon Tekstil Kategorisinde Başarılı Olmanın Sırrı

Amazon, ev ürünleri, kitaplar, elektronik ürünler başta olmak üzere hemen hemen her şey için bir perakende satış noktası olarak biliniyor. Bir şeye ihtiyacınız olursa, kısa sürede Amazon’dan alabilirsiniz. En son Tüketici Eğilimleri Raporuna göre, ABD’li tüketicilerin %39’u Amazon’da giyim alışverişi de yapıyor. Siz de Amazon’un giyim pazarına girmekle ilgileniyor olabilirsiniz? Bu şirket herkes tarafından bilindiği üzere çevrimiçi satış alanında başı çekiyor. Dünyanın en büyük markalarının çoğu Amazon’da vitrin işletiyor, ancak daha küçük şirketler ve bireysel satıcılar için de bolca alan var burada.

Amazon’da tekstil satmak çok kazançlı ve aynı zamanda çok da rekabetçi olabilir. Başarılı olmak için, sadece bir satıcı hesabına başvurmaktan ve birkaç öğe koymaktan daha ileri gitmeniz gerekecek. Başarı, araştırma, ısrar ve pazar eğilimlerinin derinlemesine anlaşılmasını gerektirir. Bu makale size Amazon tekstil kategorisinde satış yapmak için bilmeniz gerekenleri anlatmaktadır. Amazon’da nasıl tekstil satılacağına dair derinlemesine bir bakış için baştan sona okuyun. İster zaten Amazon’da tekstil satıyor olun, ister yeni başlıyor olun, giyim perakendecilerinin dikkate alması gereken bazı önemli faktörler vardır! Amazon’daki giyim perakendecileri için en iyi ipuçlarımızın bu kullanışlı listesini bir araya getirdik bu yazıda. Aşağıda şunları bulacaksınız:

  • Neden Amazon Tekstil Kategorisinde Satış Yapmalısınız?
  • Amazon’da Tekstil Satmak İçin Gerekenler
  • Amazon’da Tekstil Kategorisinin Avantajları
  • Amazond’da Tekstil Kategorisinin Zorlukları
  • Amazon Tekstil Kategorisi İçin İpuçları

Amazon Tekstil Kategorisi

Neden Amazon Tekstil Kategorisinde Satış Yapmalısınız?

Amazon’daki en popüler kategorilerden biri olan giyim, üçüncü taraf satıcılar için en karlı nişlerden biri olarak kabul edilir. Sadece 2021’de, web sitesinde yaklaşık 40 milyar doları aşkın giyim ürünü satıldı. Amazon’da kıyafet satmayı düşünüyorsanız, bugün bu hedef üzerinde çalışmanız için en iyi an. Pandemi, online alışverişin dinamiklerini değiştirdi. Günümüzde alışveriş yapanların çoğu, uygun, hızlı ve uygun maliyetli olduğu için çevrimiçi satın almayı tercih ediyor. Tüm ABD’de satılan kıyafetlerin neredeyse üçte biri Amazon’da tekstil kategorisinden satılıyor. Bu, Amazonun hazır giyim satmak için en iyi platformlardan biri olduğunun bir göstergesi değilse, nedir?

Rakamlar, Amazonda kıyafet satmanın bugün hala en karlı işlerden biri olduğuna işaret ediyor. Şu anda kazançlı bir iş, ancak bu işten para kazanmanın kolay olduğu anlamına gelmiyor. 2022’de Amazon’da kıyafet satmakla ilgili bir rehber arıyorsanız burası tam size göre. Birçok yeni satıcı, gözü kapalı atlamak ve hızlı bir şekilde kötü iş kararları vermek istemiyor. Bu yüzden zaman ayırın ve çevrimiçi mağazanıza başlamadan önce Amazon’da kıyafet satmanın nasıl çalıştığını anlayın.

Amazon’da Tekstil Nasıl Satılır?

1. Bir Gerçekleştirme Yöntemi (Fulfillment Method) Seçin

Müşteriler kıyafetlerini nasıl alacak? Burada iki seçeneğiniz vardır: Satıcıdan Gönderim (FBM) ve Amazon Lojistikten Gönderim (FBA). Amazon FBA’da giysi satmak, Amazon’un envanter depolama, paketleme, nakliye, müşteri hizmetleri şikayetleri ve iadeleri ile ilgilenmesi anlamına gelir. Bu hizmetler ve ücretler için ödeme yapmanız gerekecek, ancak bu, kendi başınıza daha az çalışmanız anlamına geliyor. Ayrıca Amazon Prime uygunluğu gibi ek satış özelliklerine de erişebileceksiniz. Bu arada, FBM rotası size nakliye ve müşteri hizmetleri üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Siparişe kişiselleştirilmiş notlar ekleyebilir, ürünlerin güvenli bir şekilde paketlendiğinden emin olabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Bu sizin için daha fazla iş anlamına gelir, ancak vitrininiz daha yüksek marjlara sahip olacaktır.

Amazon Tekstil Kategorisi

2. Bir İş Modeli Seçin (Business Model)

Bu kritik bir karar; bu yüzden acele etmeyin ve burada biraz araştırma yapın. Seçebileceğiniz dört temel modeliniz var:

Private Label: Kendi giyim markanızı geliştirecek ve sitede birinci taraf satıcı olarak faaliyet göstereceksiniz. Bu seçenek, önemli bir başlangıç ​​yatırımı gerektirir ve marka bilinirliği oluşturmaktan siz sorumlusunuz.

El yapımı: Bu, geliştirdiğiniz bir serinin kopyaları yerine türünün tek örneği kıyafetleri sattığınız ‘zanaatkar’ seçeneğidir. Aylık satıcı ücretleri yerine sabit bir yüzdeyle ücretlendirilirsiniz. FBA’yı seçerseniz, yerine getirme ve depolama ücretleri de olacaktır.

Retail Arbitraj: Bu modelde onaylı giyim ürünlerini tek bir pazardan indirimli olarak satın alacaksınız. Bunlar daha sonra bir işaretleme için Amazon’da yeniden satılabilir. Private Label gibi Perakende Arbitraj, makul bir başlangıç ​​bütçesi gerektirir.

Toptan Satış: Burada toplu olarak giysi satın alır ve bunları Amazon’un sipariş karşılama tesisleri aracılığıyla satarsınız. Sunmak istediğiniz her marka için Amazon’un onayını almanız gerekebilir.

3. Bir Amazon Satıcı Hesabı Oluşturun

Bunun için Amazon alıcı hesabından ayrı bir hesaba ihtiyacınız olacak (seller account). Web sitesi, bir Amazon mağazası açma adımlarında size yol gösterir. Hizmet şartlarını ve ilgili ücretleri okuyup anladığınızdan emin olun.

4. Amazon’da Giyim Listesine Başvurun

Hesabınız oluşturulduktan sonra, kıyafetleri listelemek için yine de Amazon’un onayına ihtiyacınız olacak. Gerekli bilgileri gönderdikten sonra yanıt almanız biraz zaman alabilir. Bu, pazar araştırması yapmak veya ürün listelemeleriniz üzerinde çalışmak için iyi bir zamandır.

5. Ürün Listeleme Oluşturun

Ürün listeleri, müşterilerin tıkladığı ürün sayfalarıdır. Şunları dahil edebilirsiniz:

  • Barkodlar ve etiketler gibi ürün tanımlayıcıları
  • Ürün fiyatı ve nakliye seçenekleri
  • Satılabilecek ürün sayısı
  • Ürünün durumu
  • Ürünün hangi kategoriye girdiği, ayrıntılı bir açıklama ve daha fazla fotoğraf gibi ürün ayrıntıları

Amazon Tekstil Kategorisi

Tüketiciler Neden Amazon Tekstil Kategorisine İlgi Duyar?

Amazon’da tekstil satmakla ilgili ipuçlarını ve en iyi uygulamaları ortaya koymadan önce şunu sormalıyız: Amazon neden giyim ürünleri için harika bir yer? Hem satıcılar hemde alıcal için harika bir yer. Yukarıda da kısmaen değindik bu konuya. Bu sorunun pek çok olası yanıtı olsa da, durumun böyle olmasının en bariz nedenlerinden bazıları şunlar.

Mevcut birçok seçenek var: Listedeki ilk şey, Amazon’da başka hiçbir yerde bulamayacağınız birçok seçenek olduğu gerçeğidir. Markalı giysiler veya jenerik hazır giyim ürünleri arıyorsanız, Amazon’daki ürünlerin bulunabilirliğini yenmek oldukça zordur. Bir AVM’ye gittiğinizde, AVM’de satılan tezgah ve marka sayısı ile sınırlısınız. Ama Amazona geldiğinizde, sepete eklemenizi ve ürününüzü kontrol etmenizi bekleyen milyonlarca satıcınız var. Artık bir yarışma bile değil. Amazon, alışveriş yapanlar için daha iyi genel seçeneklere sahip.

Amazon Fba

Çevrimiçi satın almak kolay ve kullanışlı: Kıyafetlerinizi bir alışveriş merkezinden veya fiziksel bir mağazadan satın almaya karar verirseniz, ilerlemeden önce birçok uygunsuz şeyden geçmeniz gerekir. Gerçek mağazaya gitmeniz ve bir park yeri aramanız, uzun kuyruklarda yürümeniz, giyecek uygun bir şey ararken kaybolmanız vb. Online alışverişte tek ihtiyacınız olan bir arama çubuğunda bir giyim ürününe göz atmak, sonuçlara göz atmak, seçimlerinizi filtrelemek ve kontrol etmek. Artık uzun kuyruklar, güçlükle park etme ve uzun yolculuklar yok. Bu kolaylık nedeniyle, son pandeminin neden olduğu riskle birlikte online alışveriş hiç bu kadar iyi olmamıştı. Satıcıları bekleyen büyük fırsat işte bu ortamda yatıyor.

Ürünleri iade etmek kolay: Yani fikriniz değişti mi? Satın aldığınız ürünün orijinal görünümünü ve uyumunu beğenmediğinize mi karar verdiniz? Eşyalarınızı fiziksel bir mağazadan satın aldıysanız, iade etmek çok zor olabilir. Bununla birlikte, çevrimiçi satın alırsanız, eşyalarınızı iade etmek için daha kolay bir fırsatınız olur. Amazon FBA’nın da kendi “A’dan Z’ye Garantisi” olduğunu unutmayın. Bu, A’dan Z’ye Garanti kapsamındaki ürünlerin sorgusuz sualsiz iade edilebileceği anlamına gelir. Bu harika değil mi?

Hızlı ve Güvenilir Nakliye: Sipariş ettiğiniz bir ürünün size ulaşması için birkaç hafta beklemeniz gereken günler geride kaldı. Amazon’dan alışveriş yapmanın en iyi yanlarından biri, gönderimin oldukça hızlı ve güvenilir olmasıdır. Hatta FBA satıcılarının sunduğu bazı ürünler aynı gün veya ertesi gün kargoya verilebilir. Bir alıcıysanız, bu sizin için en iyi şeylerden biridir.

Tüketiciler Amazon Tekstil Kategorisinden Bazen Çekinebilir

Tabii ki, Amazon’da kıyafet satarken her şey günlük günrşlik değil. Müşterilerin çevrimiçi alışveriş yapmak istememelerinin de nedenleri vardır. Aşağıda Amazon tekstil kategorisinde kıyafet satmaya karar vermeden önce dikkatli olmanız gereken bazı nedenler listelenmiştir.

Giyim eşyalarını tam uydurmak zor: Bir satıcıysanız, Amazon’da kıyafet satmanın belki de en büyük engeli, müşterilerin fiziksel mağazalardan daha yüksek bir iade oranına sahip olabilmesidir. Neden? Cevap basit. Çünkü internetten alışveriş yaparken kıyafetleri tam olarak uyduramıyorsunuzz. Giysileri çok dar veya çok gevşek bulursa, daha fazla insan aldıklarını iade eder. Ayrıca, ürün listeleme resimlerinde gösterilen renklerle uyuşmadığını düşünürlerse iade edebilirler. Ürünlerin kalitesini kontrol edemezsiniz: İnternetten alışveriş yaptığınızda, satın aldığınız her ürünün kalitesini kontrol etme lüksüne ve fırsatına sahip değilsiniz. Bu nedenle, satın aldığınız ürünler tarafından hayal kırıklığına uğramak kolay olabilir. “Alıcının pişmanlığı” başladığında, müşterilerin ürünleri iade etme ve geri ödeme isteme olasılığı daha yüksektir. Amazon’da kıyafet satıyorsanız, bu istediğiniz bir şey değildir.

Yukarıda belirttiğimiz nedenlerin yanı sıra, 2022’de Amazon tekstil kategorisinde satmanın hala karlı bir iş olduğunu düşünmemizin birkaç faktörü ve değişkeni var. Pandemi boyunca çevrimiçi ürünlere olan talebin artması bir yana, alışveriş merkezlerinden ve perakende mağazalarından çevrimiçi alışverişe büyük geçiş kaçınılmazdır. Günümüzde çoğu insanın bir akıllı telefonu var ve mal satın almanın en kolay yolu siparişlerinizi çevrimiçi olarak almaktır. Bu teknoloji değişiminden yararlanan satıcılar, uzun vadede eninde sonunda fayda sağlayacaklardır. Ve adınızı, markanızı ve müşteri hizmetinizi iyi bir şekilde oluşturabilirseniz, müşteriler de tekrar satın almak için mağazanıza akın edeceklerdir.

Bu stratejinin işe yaramasının bir başka nedeni de FBA’dır (Amazon tarafından yerine getirilme). Bu satış modelinde, sizin gibi satıcılar için ağır yükü Amazon yapacak. Ürünlerinizi Amazonun deposuna veya sipariş karşılama merkezlerine göndermeniz gerekiyor. Bir müşteri satın alma işlemini gerçekleştirir gerçekleştirmez, ürünleri toplayan, paketleyen, sevk eden ve müşterilerinize teslim eden kişi Amazon olacaktır. FBA iş modeli sayesinde kıyafet satmak daha kolay hale geldi. Bunu akılda tutarak, artık işinizin yerine getirme tarafında çok fazla çalışmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken ürünlerinizi pazarlamanın ve daha fazla satış yapmanın yollarını bulmak.

Amazon Tekstil Kategorisi

Amazon Tekstil Kategorisi Satışını Kolaylaştıracak 8 İpucu

Artık Amazon tekstil kategorisinde kıyafet satmaya başlamanın neden mantıklı olduğunu bildiğinize göre, bir sonraki adım bunu sizin için kolaylaştırmaktır. Bu adımları takip etmek istemeniz için birçok neden var. Ama çoğunlukla, hayatınızı çok daha kolay hale getirmek ve işinizi yaparken tüm zorlukları azaltmaktır. Bunlardan bazıları:

Ürünlerinizi Daima Model veya Tarz Üzerinden Gruplandırın

Trafik elde etmenin en kolay yollarından biri, tıklama başına ödeme (PPC) pazarlamasıdır. Ve bu platformu reklam yapmak için kullandığınızda, ürünlerinizi stil veya model bazında gruplamanız önemlidir. Örneğin çok farklı bedenlerde bir gömlek satıyorsanız bu ürünü asla farklı kampanyalarda segmentlere ayırmamalısınız. Bunun yerine, hepsini tek bir anahtar kelime grubu altında topladığınızdan emin olun. Böylece tek seferde bu ürünlerin tüm özelliklerini hedefleyen bir reklamı kolayca oluşturabilirsiniz.

Ürün Listelemelerinizde Bedenleri Segmentlere Ayırdığınızdan Emin Olun

Bunun ne kadar önemli olduğunu vurgulayamayız. Farklı listelerde çok fazla ürün gördük ve aralarındaki tek fark, farklı boyutlarda olmaları. Bu, işinizi yapmanın basitleştirilmiş ve optimize edilmiş bir yolu değildir. Birden fazla bedeninizin tümü tek bir listede olduğunda, alışveriş yapanların ürünlerinize göz atması ve ürünleri seçmesi daha kolay olacaktır. Sadece farklı bir beden seçmek için başka bir listeye gitmek zorunda değiller. Evet, bu çoğu insanın genellikle yapmadığı basit bir şey. Ancak, platforma aşina olmayan ve hala hata yapan birçok yeni satıcı var.

Daima Yüksek Hacimli Alakalı Anahtar Kelimeler Kullanın

Alakalı, yüksek hacimli anahtar kelimeler kullanmak, hedeflenen trafik elde etmek için önemlidir. Satış elde etmenin tek yolu, ürününüzle zaten ilgilenen kişileri hedeflemektir. Bunu yapmanın en kolay yolu, nişinizle alakalı ürünleri bulmak için insanların kullandığı alakalı anahtar kelimeleri kullanmaktır. Elbette, zaman ayırmaya değer kılmak için yalnızca yüksek hacimli anahtar kelimeleri hedeflemek istersiniz. Yüksek hacimli anahtar kelimeleri hedeflemezseniz, Amazon tekstil kategorisinde harcadığınız zamana değecek kadar trafik alamazsınız.

Amazon Tekstil Kategorisi.jpg 7

Yüksek Kaliteli Görüntüler Kullanın

Bunu yeterince vurgulamalıyız. Ve bu muhtemelen kıyafet satarken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörlerden biridir. İnsanlar ürünlerinizi önceden tutamayacakları, kontrol edecekleri veya giyemeyecekleri için onları satın almaya ikna etmenin tek yolu yüksek kaliteli görseller kullanmaktır. Hiçbir şey mükemmel kalitede resimler içeren bir listeden daha iyi sonuç vermez. Görselleriniz net, detayları görebilecek kadar büyük ve olası tüm kullanım açılarını gösteriyorsa, insanlar ürünleri mağazanızdan satın almaya daha meyilli olacaktır. Dönüşüm oranları söz konusu olduğunda muhtemelen en yüksek katkıyı harika görseller sağlar. Harika sonuçlar elde etmek için listelemelerinize yüksek kalite eklediğinizden emin olun.

A+ İçeriğinizi ayarlayın

Mağazanız Amazon Marka Kaydı‘nda kayıtlıysa, A+ İçeriğinizi oluşturarak bundan en iyi şekilde yararlanmalısınız. A+ İçeriği, ürününüzün varsayılan listeleme açıklamalarına ek olarak oluşturabileceğiniz, ürünleriniz için özelleştirilmiş bir açılış sayfası gibidir. A+ İçerik, dönüşüm oranlarınızı büyük ölçüde etkileyebilecek katkıda bulunan faktörlerden biridir. Bu benzersiz özelliği kullanarak listelerinize farklı modüller ve stiller ekleyebilirsiniz. Ancak bu özelliği kullanmadan önce Amz’de kayıtlı bir marka olmanız gerekir.

Amazon Tekstil

Mevsimlik Ürünler Satmayın

Kazancınızın tüm yıl boyunca istikrarlı olmasını istiyorsanız, sezonluk ürünler satmaya çalışmayın. Sezonluk ürünler, yoğun olmayan mevsimlerde satış yapmanızı zorlaştırır. Sizi etkileyebilecek bir diğer şey, uzun süreli depolama cezalarından kaçınmak için ürünleri boşaltıp satmaktır. Amazon Lojistik envanterinizdeki ürünler 365 gün içinde satılmazsa, Amazon sizden “uzun süreli depolama ücreti” alır. Bu ücret, Amazon her 30 günde bir sizden aldığı aylık depolama ücretlerinden farklıdır. Deponuzda satılmamış envanterinizin olmasını istemezsiniz. Ve mevsimi olmayan ürünler genellikle kötü satar. Yeni başlıyorsanız bu hatayı yapmayın.

İncelemeleri Okuyun ve Müşteri Geri Bildiriminizi Dinleyin

Mağazanızın İncelemeler ve Derecelendirme bölümü, muhtemelen işletmenizin en önemli, ancak gözden kaçan bölümlerinden biridir. İşinizi nasıl geliştireceğinizi ve müşterilerinizi nasıl mutlu edeceğinizi öğrenmek istiyorsanız burası tam bir altın madeni. İncelemeler bölümünüzü haftada en az bir kez okumayı alışkanlık haline getirin ve mümkünse müşterilerinizin işaret ettiği sorunları çözmeye çalışın. Eleştiriler her zaman negatif enerji anlamına gelmez. Bazen sadece dışarıdan bakmak gerekir.

Amazon Seo

Mükemmel Müşteri Hizmeti Sağlayın

Amazon Lojistik’e kaydolduysanız, denklemin müşteri hizmetleri tarafını onlar halleder. Aksi takdirde, sorunları yönetmek, iadeleri ve geri ödemeleri işlemek ve aksi takdirde müşterilerinizle ilgilenmek size aittir. Bu, özellikle büyük ve yoğun bir giyim işi için sizin için ekstra bir iş. Ancak, Amazon’un sunduğu genel bakımdan daha iyi hizmet sunabilirsiniz. Hızlı ve nazik yanıtlarınız ve kullanıma hazır çözümleriniz, vitrininizin rekabette öne çıkmasını sağlayabilir.

Diğer Reklam Platformlarından Veri Çekin

Google Ads, Google Shopping veya Facebook Ads gibi diğer platformlarda reklam veriyorsanız, Amazon için bu platformlardaki verileri kullanabilirsiniz! Genellikle, Google Alışveriş’te iyi performans gösteren anahtar kelimeler Amazon’da iyi performans gösterir ve bunun tersi de geçerlidir. Ayrıca mevsimselliğiniz, teklifleriniz, rakipleriniz ve daha fazlası hakkında bilgi alabilirsiniz. Sizin için birden fazla programı yöneten bir ajansa (ör. Google Ads, Facebook Ads, vb.) sahip olmanın faydalarından biri, verileri tek bir kaynaktan çevirebilmeniz ve başarılı anahtar kelimeler veya hedefleme taktikleri ekleyerek bu bilgileri Amazon’da kullanabilmenizdir.

Amazon Seo

Amazon İlişkilendirme Modelleri Hakkında Bilgi Edinin

Son olarak, Amazon’un ilişkilendirme modellerini tanıyın. Bazı ürünler diğerlerinden daha uzun bir satış döngüsüne sahiptir. Bazı örnekler arasında bebek kıyafetleri ve gelinlikler sayılabilir. Bebek bekleyen aileler, bu ürünler gerçekten satın alınmadan çok önce, istek listesine eklemek için bebek kıyafetleri arayabilirler. Gelinler fikir almak için düğünlerinden çok önce gelinlik bakmaya başlayabilirler. Uzun satış döngüleri yaşayabilecek ürünler satıyorsanız, Amazon satış ilişkilendirmenizi gözden geçirirken bunu aklınızda bulundurun. Yüksek trafik eğilimi görmeye başlarsanız ve bunu aylar sonra dönüşümler izlerse, ikisini ilişkilendirebilirsiniz. Ne yazık ki, Amazon ilişkilendirmesi bu satışları olaydan aylar sonra ilişkilendirmeyecektir. Sponsorlu Ürün Reklamları yalnızca 7 günlük bir ilişkilendirme aralığına sahipken, Sponsorlu Markalar reklamları yalnızca 14 günlük bir pencereye sahiptir.

Sonuç Olarak

Özellikle dünyanın en büyük pazaryerlerinden birinde satış yapmaya çalışıyorsanız, çevrimiçi satıcı olmak kolay bir başarı değildir. Bu ipuçları ve en iyi uygulamalarla, işinizi çok fazla zorluk çekmeden başarıya ulaştırabilirsiniz. Ancak yine de işinizin diğer yönlerini güvenle ve kolaylıkla yapabileceğinizden emin olmanız gerekir. Anahtar kelime optimizasyonu, ürün araştırması, listeleme optimizasyonu ve ürün doğrulama konularında yardıma ihtiyacınız varsa, profesyonel yardım almak çözümünüz olabilir. Bu Amazon satıcı yazılımı, yalnızca bir düğme tıklamasıyla bu görevleri gerçekleştirmenize yardımcı olabilir. Bu, Amazon’da kıyafet satmayı çok daha kolay hale getirebilir.

Faq

Amazon Tekstil Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Amazon tekstil kategorisinde satış yapmak için hangi gereksinimlere ihtiyacınız var?

İş e-posta adresi veya Amazon müşteri hesabı. Uluslararası ücretli kredi kartı. Resmi Kimlik. Vergi bilgisi. Telefon numarası. Amazon’un size satışlarınızdan elde ettiğiniz geliri gönderebileceği bir banka hesabı.

Amazon’da 2. el kıyafet satılır mı?

Amazon sadece yeni giysilerin satılmasına izin vermektedir, ikinci el giysilerinizi satamassınız.

Amazon referans ücreti nedir?

Referral ücretleri (Yönlendirme ücretleri): Satıcılar ürünlerinin kategorisine bağlı olarak sattıkları her birim için Amazon’a bir yüzde öderler.