Becommer.com

Amazon’da Satış Yapıyorsanız Bunlara Dikkat: Gizli Tuzaklar, Püf Noktalar…

Amazon’da Satış Yapıyorsunuz Ama Bunları Biliyor musunuz?

Amazon, işletmeniz için kazançlı bir gelir kaynağı olabilir, ancak hesaplarınızı nasıl yöneteceğinizi ve optimize edeceğinizi bilmiyorsanız, aynı zamanda para israfına da dönüşebilir. Performansınızı artırmanıza yardımcı olmak için, ne pahasına olursa olsun kaçınmanız gereken Amazon tuzaklarının nihai listesini derledik! Hatalardan ders alabildiğiniz zaman harika ve başka birinin hatalarından öğrenerek onlardan tamamen kaçınma şansına sahip olduğunuzda daha da iyi. Amazon’daki birçok satıcı tekrar tekrar aynı hataları yapıyor gibi görünüyor. Bazıları onlara karlılıklarına mal olabilir, vitrinlerinin çekiciliğine zarar verebilir ve hatta bazıları onlara Amazon’da satış yapma ayrıcalığına mal olabilir. Hem yeni hem de deneyimli satıcıların yaptığı bu hatalardan kaçınmak istiyorsanız, bu yazı tam size göre.

Amazon Yourum

 

Yani bir Amazon satıcısı olarak çalışıyorsunuz ve Amazon pazarını anladığınızı düşünüyorsunuz. İyi haber şu ki, ilk yılbaşı alışverişinizi canlı (ve kârlı bir şekilde) atlattıysanız, iyi gidiyorsunuz. Ancak, büyük veya uzun vadeli Amazon satıcılarının bile çözemediği bir dizi sorun var. Amazon’da satış yapmak, tecrübelilerin bile içine düştüğü tuzaklarla sonsuz derecede karmaşıktır. Tuzakları şimdi size açıklamaktan memnuniyet duyuyoruz; ancak bir sihirbazın nasıl bir numara yaptığını çözdüğünü düşünen bir çocuk gibi, birçok satıcının Amazon’da satış yapmaya başladıklarında karşılaştıkları yaygın sorunlardan kaçınmak için yine de çok çalışmanız gerekecek. En azından, bunları bilmek, bu tuzakların nerede saklandığının daha fazla farkında olmanızı sağlayacaktır.

Amazon’da Satış Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vergi Kurulumu

Amazon’un bir şekilde Amazon pazarındaki satışlardan kaynaklanan tüm satış vergisi sorunlarını otomatik olarak hallettiğini düşünerek, Amazon’da eyalet vergisi tahsilat seçeneklerini hiçbir zaman ayarlamayan satıcılar biraz şaşırtıcı. Görünüşe göre hiçbir şey gerçeklerden daha uzak olamaz. Amazon sizin için eyalet satış vergisini (küçük bir ücret karşılığında) toplamaktan memnun olsa da, Amazon’un hangi eyaletlerde vergi toplamasını istediğini belirtmek ve vergilerin ilgili vergi yargı bölgelerine havale edilmesini yönetmek her satıcıya kalmıştır. Çevrimiçi satıcılar için birçok vergi havale hizmeti vardır, ve satıcı vergilerini ödemekle yükümlüdür.

Amazon. Becommer

 

İşte Amazon’da satış yaparken karşı karşıya kalabileceğiniz sorunlarda size yardımcı olabilecek birkaç kaynak: Avalara.com, Taxjar.com, Taxify.com, Vertexsmb.com, Catchingclouds.net, Salestaxandmore.com. Bir satıcı eyalet satış vergisini tahsil etmemeyi tercih edebilir (bunu iş yapmanın bir maliyeti olarak üstlenmeyi seçerek), vergiyi havale etme sorumluluğu isteğe bağlı değildir. Bir satıcı, hesabını belirli eyaletlerde eyalet satış vergisini tahsil edecek şekilde atayabilir. Ancak ne yazık ki, Amazon’un yeni listelemeler ayarlarken varsayılanı, her bir SKU’yu vergisiz bir etikete sahip olarak belirlemektir; bu, satıcının tüm kataloğunda eyalet satış vergisi toplamaya yönelik genel talebinin üzerine yazabilir.

İlk aşamada vergilerinizi ayarlayın. Yeni bir satıcı hesabı açar açmaz tavsiyemiz şudur: Ayarlar -> Vergi Ayarları’na gidin.
Amazon’un eyalet satış vergisini hangi eyaletlerde toplamasını istediğinizi belirleyin. “Varsayılan Ürün Vergisi Kodunu Kullan” ayarını “A_GEN_TAX” olarak ayarlayın. Amazon genellikle varsayılan olarak A_GEN_NOTAX olur ve burada vergi tahsil edilmez. Satıcı, biraz farklı bir vergi oranı garanti eden ürünler sunabilirken, bu seviyedeki ince ayar daha sonra yapılabilir.Amazon. Becommer

Satıcı, Amazon Lojistik’i (FBA) kullanıyorsa ve Amazon’un lojistik merkezlerinin bulunduğu tüm vergi tahsil eden eyaletlerde eyalet satış vergisini proaktif olarak almıyorsa, satıcının vergi ödemesinden kaynaklanan vergi borcunu tahsil etmesi çok uzun sürmez. nexus yoluyla FBA envanterinin bu eyaletlerin sipariş karşılama depolarında kısa bir süreliğine bile depolanmasını sağlar. Profesyoneller için ipuc: Her bir Amazon Lojistik satıcısı, Amazon Lojistik kullanmanın sorumluluklarını ve potansiyel yükümlülüklerini anlamak için bir çevrimiçi satıcı vergi danışmanıyla bir vergi danışmanlığına yatırım yapmalıdır.

Karlılık

Çok fazla satıcı, kârlılık yerine en yüksek satış rakamlarına odaklanır. “Amazon’da yılda 1 milyon dolar satmak istiyorum” veya “Keşke Amazon’da yılda 10 milyon dolarlık satıcı olabilseydim.” Dürüst olmak gerekirse, ego ve belki birkaç toplu indirim dışında, Amazon’da büyük, ancak özellikle kârlı olmayan bir satıcı olmanın uzun vadeli pek bir faydası yoktur. Tavsiyemiz şu: temel olarak büyümeye odaklanın ve tüm maliyetleri önceden hesaplayın. Herhangi bir satıcının, kârlılığını yıldan yıla, üst düzey satışlarından çok daha hızlı artırdığını görmeyi tercih ederiz.

Bu, genellikle, genel giderleri ve dolaylı maliyetleri her bir SKU’nun kar hesaplamasına dahil ederek, SKU düzeyinde bir karlılık anlayışı gerektirir. Bu, belirgin olmayan bazı Amazon ücretlerini ve ürün eksiltmelerini/iptal etmelerini içerir. Bu konuyu bir sonraki bölümde çok daha fazla tartışacak olsak da, kataloğunuzun size para kazandıran ve yapmayan kısımlarını atmaya odaklanmak önemlidir. Her şeyin ortalamasını almayı ve yalnızca genel satış rakamlarınıza ve marjlarınıza bakmayı bırakın. Amazon’da sattığınız her SKU’nun kendi P&L’sine, kendi pazar güçlerine ve kendi seviye ve rekabet türlerine sahip olduğunu düşünmeye başlayın. Böyle bir yaklaşım, birçok satıcının kataloğunu rasyonalize etmesine yardımcı oldu ve diğer tüm finansal hedeflerden önce kârlılık büyümesine odaklandı.

FBA (Fulfillment by Amazon/Amazon Tarafından Yerine Getirilme)

Amazon tarafından yerine getirilmesi – genellikle FBA olarak anılır. Ürünlerinizi Amazon’un depolarına gönderirsiniz ve onlar da katı nakliye ve teslimat zaman çizelgelerini karşılamak için ürünlerinizi toplar, paketler ve gönderir. Karıştırılan SKU’larla İlgili Sorun başta geliyor. Burada bir takım problemler var ve ben, birbirine karıştırılmış “çıkartmasız” SKU’ların kullanımıyla başlayacağım. Bir önceki bölümde bahsedildiği gibi, bir satıcı, her birimde SKU düzeyinde çıkartmalar sağlamak zorunda kalmadan ürünü Amazon Lojistik’e gönderme seçeneğine sahiptir. Bu tür çıkartmasız envanter, aynı SKU’nun diğer FBA satıcılarının envanteriyle karışma potansiyeline sahiptir. Ardından, bir müşteri bir Amazon Lojistik satıcısından sipariş verdiğinde, bu envanter aslında satıcının Amazon Lojistik’e gönderdiği envanter olmasa bile en uygun envanteri Amazon çeker.

Ve diğer satıcılar yeni koşullu bir ürün olarak rehine vermeye çalıştıkları sahte bir ürün veya kullanılmış durumda ürün gönderdiyse, şimdi yeni satıcı sorunlu bir ürünü bir müşteriye sattığı için Amazon ile başını belaya sokabilir. eğer teknik olarak onların ürünü değilse. Amazon, müşteriler ürün kalitesinden şikayet ettiğinde yanıt verir ve işin yükü bireysel satış düzeyindeki markaya düşer. Amazon’un ürünleri yapıştırması için yaklaşık 0,20 ABD Doları/birim veya bir satıcının kendi depo maliyetleri ne olursa olsun, FBA birimlerini yapıştırma maliyetlerinin, sahte bir karma ürün sattığı iddiasıyla satıcı hesabının askıya alınmasının zımni maliyetinden çok daha düşük olduğunu görüyoruz. bir müşteriye.

Amazon. Becommer

Çıkartmasız ve Çıkartmalı Envanter

Etiketsiz ve etiketli FBA envanteriyle ilgili diğer karmaşık sorun, bir satıcının hesabını etiketlenecek olarak belirlemesidir. Varsayılan olarak, her yeni FBA hesabı çıkartmasız olarak başlar. Bir satıcı, Amazon’un lojistik merkezlerine göndermek üzere bir ürün sevkiyatı oluşturduğunda, bu etiketsiz tanımlama, satıcının SKU’larına uygulanacak ve bu SKU’da sonsuza kadar öyle kalacaktır. Satıcı, Amazon Lojistik ürününün etiketlenmesini istiyorsa, Amazon Lojistik’e ilk gönderisini oluşturmadan önce varsayılan ayarı değiştirmek kendi sorumluluğundadır. Aksi takdirde, satıcı aynı ürün listelemesinde yinelenen bir etiketli teklif oluşturmak zorunda kalacaktır.

Pek çok satıcının bu sıralamayı doğru yapamadığını ve hesaplarını çıkartmalı olarak değiştirdiklerini düşündükleri durumlara yol açtığını ve yalnızca belirli SKU’ların, tüm hesap değiştirilmeden önce ilk olarak Amazon Lojistik’e gönderildikleri için çıkartmasız kaldığını keşfettiklerini gördük. Şüpheniz varsa, Amazon Lojistik’i açar açmaz, ancak ilk Amazon Lojistik gönderisini oluşturmadan önce her şeyi çıkartmalı (birbirine karışmamış) hale getirin. Veya kataloğunuzdaki herhangi bir SKU’nun farkında olmadan etiketi olmadığını öğrenmek için Amazon Satıcı Desteği ile iletişime geçin. Alt satır: Başladığınızda, bu tuzaklara kurban gitmemek için Amazon FBA’da nasıl satış yapacağınızı okuduğunuzdan emin olun.

Amazon. Becommer

Satılamaz Müşteri İadelerini Yeniden Paketleyin

Amazon, her Amazon Lojistik satıcısının hesabını varsayılan olarak “Satılamaz Müşteri İadelerini Yeniden Paketle” için etkinleştirir. Bu, bir müşteri bir Amazon Lojistik siparişini iade ettiğinde, o ürünün ambalajı hasar görürse Amazon, birimi yeniden satılabilir hale getirmek için kendi ambalajını uygulayabilir. Ne yazık ki, müşterilerin bu Amazon yeniden paketlemesini sahte veya kullanılmış ürünün olası bir tanımlayıcısı olarak görmeleri alışılmadık bir durum değil, bu da kullanılmış durumdaki ürünü yeni durumda ürün olarak sattığı için müşteri şikayetine veya hatta satıcıya karşı ihlale neden oluyor. Ürününüzü jenerik bir çoklu torbada veya jenerik karton kutuda (ambalaj üzerinde hiçbir logo olmadan) satmıyorsanız, bu yeniden paketleme özelliğini hemen kapatmanızı ve yalnızca en yüksek kaliteli ürünün (uygun ambalajla) olduğundan emin olmak için tüm yeniden paketleme işlemlerini kendiniz yapmanızı öneririz.

Listeleme Optimizasyonu

Seller Central‘da kataloğunuzun listeleme kalitesini iyileştirmek için kullanılabilecek çok sayıda veri kaynağı vardır. Birçok satıcı için liste oluşturma ve optimize etme süreci, anlaşılır bir şekilde diğer operasyonel konulara odaklandıkları için tek seferlik bir anlaşmadır.

1. Sponsorlu Ürün Reklamı kampanya raporlarını kullanın. Ancak önemli bir fırsat, Sponsorlu Ürün reklam kampanyalarından alınan raporları kullanmaktır. Bu raporlarda, ürünlerinizi satın alan Amazon müşterileri ile bağlantılı olan anahtar kelimeleri tam olarak görebilirsiniz. Bu raporları periyodik olarak (özellikle otomatik hedefleme kampanyaları için) inceleyerek, etkili olmasını hiç beklemediğiniz satışlara yol açan anahtar kelimeler olduğunu göreceksiniz. Bu terimleri doğrudan genel anahtar kelimelerinize eklemek, listelemelerinizin SEO tarafından keşfedilebilirliğini artıracaktır. Müşterilerin belirli kelimelere özgü davranışlarının değişmediğinden emin olmak için satıcıları bu işlemi üç ayda bir tekrarlamaya teşvik ediyorum. Ve kelimeler için genel anahtar kelime kapasitesi artık her zamankinden çok daha fazla olduğundan, çok daha fazla anahtar kelime eklemek ve ücretli çabalar yerine SEO yoluyla tıklama avantajı elde etmek için yer var.

Amazon'da Fiyat Belirleme

2. Ürün sayfanıza önceki ürün sorgularının yanıtlarını ekleyin. Ayrıca Amazon müşterilerinden aldığınız sorulara özellikle dikkat etmeye değer. Müşteriler ürüne özel sorular soruyorsa, ürün detay sayfası içeriğinizde bu sorunları ele almak, zaman içinde müşteri görüşmesini iyileştirebilir. Çok sayıda Amazon satıcısı için, müşteri sorgulama süreci, belirli SKU’lara geri dönen soruların ve yanıtların endekslenmesini içermez, bu nedenle bir satıcının gerekli bilinen ürün açıklamalarını veya süslemelerini kaybetmesine neden olur.

3. Kategori listeleme raporunu isteyin. Envanter Raporları bölümünde bulunan, ancak yalnızca Satıcı Desteği aracılığıyla istendiğinde sunulan bir rapor olan “Kategori Listeleme Raporu”nun büyük faydaları var. Bu rapor, ürün listelemelerinizin düz dosyasını yeniden oluşturarak listelemelerinizdeki veri boşluklarını (eksik madde işaretleri, genel anahtar kelimeler, uygun olmayan vergi kodları vb. dahil) belirlemenizi çok daha kolay hale getirecektir. Bu raporu yalnızca sınırlı bir süre için (yani, yedi gün, 30 gün) talep ederken, ürün listelemelerinizin olması gerektiğine inandığınız tüm gerekli verileri içerdiğinden emin olmak için bu raporu en az üç ayda bir almaya değer.

 

Operasyonlar

Ve şimdi en büyük kategori. Bir Amazon satıcı işletmesinin operasyonlarını yönetmek, her satıcının gününün en çok zaman alan kısmıdır. Çok fazla satıcı doğru faaliyetlere odaklanmaz ve bu da onları Amazon’dan para kazanmak için çok çalışmaya yönlendirir.

1. İade

İadeleri verimli bir şekilde ele almak için net bir süreciniz var mı? İadeleri test etme veya derecelendirme, gerektiğinde ambalajı yükseltme ve bu ürünleri tekrar Amazon’da (veya gerektiğinde başka bir kanalda) satılabilir hale getirerek mümkün olduğunca fazla gelir elde etme yönteminiz var mı? Çok sayıda satıcı için iadelerin ele alınması, analitik ve sürekli iyileştirme yoluyla stratejik olarak yönetilen bir şeyden ziyade, zamanları olduğunda ayın sonunda yapılan bir şeydir.

Evet, iade edilen ürünlerin yeni durumdaki ürünler olarak %100 geri kazanılabilir olması pek olası değildir. Ancak, her bir SKU’nun iade oranını, her bir SKU’nun kurtarma oranını (yani, her bir SKU’dan gerçekte beklenen yeni koşul gelirinin ne kadarını geri kazandığınızı) ve hangi ürünlerin müşteriler tarafından hasarlı olarak iade edilme olasılığının en yüksek olduğunu dikkatlice izlerseniz , aktif kataloğunuzdan hangi ürünleri çıkarmanız gerektiğini belirleyebilirsiniz.

Amazon Seo

 

Ayrıca, tedarikçileriniz/distribütörleriniz/markalarınızla iade indirimi görüşmesi yapmak için hangi ürünler ve markalarla ihtiyaç duyabileceğinizi de belirleyeceksiniz. Bu verileri elinize aldığınızda, yüksek getiri oranları ve yüksek yazma/iptal etme maliyetleri nedeniyle ne kadar mali zarara uğradığınızı öğrenince şaşıracaksınız. Amazon’daki en çok satanlardan bazıları, her bir SKU için en yüksek geri kazanım oranını elde etmek için iade edilen ürünlerin tam olarak nerede satılacağını bilir. İade edilen ürünleri yanlış yöneterek masada bilmeden çok fazla para bırakıp bırakmadığınızı veya genel satıcı işinizin temel bir parçası olarak iade edilen ürünleri uygun şekilde yönetip yönetmediğinizi anlamak için diğer satıcılarla konuşmaya değer.

2. Rakiplerin Listelerini Çoğaltın

Amazon’da yinelenen listelemeler, rakiplerinizin trafiği ürün listelemelerinizden kendi ürünlerine yönlendirmesi için etkili bir yol olabilir. En az üç ayda bir, öğelerinizin yinelenen listeleri için tüm Amazon kataloğunu aramaya değer. Bu amaca yönelik olan yazılım araçları, markanız için Amazon kataloğundaki tüm listeleri derlemenize yardımcı olabilir. Aynı ürünlerin başka listelerini bulursanız, yinelenen listelerin birleştirilmesini sağlamak için Satıcı Desteğine bilet göndermeyi düşünün. Ve yinelenen listeler, satıcılar tarafından yanlış veriler kullanılarak kötü amaçla oluşturulmuşsa (örneğin, alakasız UPC’ler veya yanlış marka adları), bu satıcılara karşı ihlalleri bildiren biletler dosyalamak da faydalı olabilir. Çok fazla satıcının satışlarının neden en çok satan ürünlerde düştüğü konusunda kafalarının karıştığını gördüm, ancak satışların çekingen bir rakip tarafından yeni oluşturulan yinelenen bir listeye yönlendirildiğini gördüm.

3. Envanter yönetimi becerileri gereklidir

İster kısa süre sonra eski olacak envanteri aktif olarak ele alıyor, isterse değişen müşteri tercihlerine göre ürünleri yeniden dengeliyor olsun, envanter yönetimi becerileri Amazon’da sürekli iyileştirme gerektirir. Çoğu satıcının tatil alışveriş sezonu için envanter seviyelerini artırdığını görsem de, çok az satıcı Ocak ayının çoğunu kapsayacak kadar ürün stokluyor. Bu genellikle, Aralık ayında beklenenden daha yüksek talepten veya tedarikçilerinizin tatil nedeniyle kapalı olduğu Ocak ayı başında yenilemek için yetersiz zamanın neden olduğu gereksiz stokların tükenmesine yol açar.

Her iki durumda da, satıcıların tatil alışverişi envanter seviyelerini, Ocak ve Şubat ayları için potansiyel olarak biraz fazla stok yapacak şekilde planladıklarını ve böylece bu yoğun aylarda kendilerine biraz nefes alma odası sağladığını görmeyi seviyorum. Böyle bir yaklaşım, özellikle Aralık’tan sonra anlamlı satışlar sağlamaya devam etmesi beklenen ürünler için geçerlidir.

Amazon Seo

4. Rakiplerinizi test edin ve satın alın

Rakiplerinizin ürünlerini Amazon’da test ederek satın almak, özellikle ürünü nasıl paketledikleri, müşterileri e-posta yoluyla takip etme ve (gerekirse) müşteri iadelerini işleme konusunda rakiplerinizin neler yaptığını anlamanın basit bir yoludur. Siz ve rakipleriniz aynı ürünleri satıyor olsanız da, rakiplerinizin genel tekliflerinin periyodik test satın alımları yoluyla öğrenebileceğiniz bazı yönleri olabilir.

5. Fiyatlandırma ve Tedarik Planı

Son olarak, Amazon’daki rakiplerde ve fiyatlarda bu kadar çok değişiklik olduğu için, çok fazla satıcının önümüzdeki üç ila altı ay içinde kataloglarını nasıl geliştireceklerini planlarken yavaş davrandığını gördüm. Satıcılar, en az ayda bir kez, mevcut kataloglarının bir kısmı büyük olasılıkla kârsız hale geleceğinden veya kabul edilebilir bir marj eşiğinin altına düşeceğinden, diğer ürünlerde sermayenin daha iyi kullanılması ihtiyacına yol açacağından, birkaç gün yeni ürün seçimine odaklanmalıdır. Bu, özellikle özel kaynak sağlama ilişkileri olmayan bayiler için geçerlidir.

Daha düşük marj eşiğine sahip bir rakibin aynı ürünü satmaya başlaması ve tekliflerinizi satılamaz hale getirmesi an meselesidir. Bir marka, dağıtımı üzerinde iyi bir kontrole sahip olduğunu düşünebilirken, Amazon, gri pazar veya yönlendirilmiş ürünlerin yüzeye çıkması için çok verimli bir pazar yeridir ve sizi yeni giren bir oyuncuyla eşleşmek için fiyatlarınızı düşürmeniz gerektiğini görmenize yol açar. Amazon’daki özel etiketli satıcılar için, Amazon’daki ürün satış başarılarınızın, bir sonraki özel etiketli satıcının ürününüzü kopyalaması ve daha düşük fiyatlı bir sürüm yapması için bir davet olduğunu unutmayın; bu yüzden gelişmeye devam edin ve çevik kalın. Bugün sahip olduğunuz aktif kataloğun bundan altı ila 12 ay sonra o kadar karlı veya alakalı olması muhtemel değil.

6. Ürün Açıklamalarınızla Bir Hikaye Anlatın

Potansiyel alıcılarınızın ürününüzü kullanarak hayatlarını nasıl iyileştirebileceklerini açıklayın. Amazon’daki ürün listelemelerine baktığınızda, özellikle ürün açıklamalarının sunulma biçimindeki benzerlikleri tespit etmek kolaydır. Genellikle birini satın almaya ve ürünün en iyi özelliklerini ve özelliklerini tek bir uzun paragrafta listelemeye ikna etmek için yazılırlar. Rekabette öne çıkmak istiyorsanız, yeni bir yaklaşım benimsemeniz gerekiyor. Ürün detay sayfanızı, alıcılara ürününüzü rakiplerinizden daha fazla satın almaları için daha ikna edici nedenler sağlayacak şekilde oluşturun. Ürünün hayatlarını iyileştirmek veya sahip oldukları bir sorunu çözmek için nasıl kullanılabileceğine dair net örnekler verin. Özelliklere değil, avantajlara odaklanın.

Amazon. Becommer

7. Instagram’ın Gücünden Yararlanın

Instagram çoğunluğuna atlayın – hikayeler, video reklamlar, her neyse – bu, 2021’de Amazon’da başarılı olmanın başka bir harika yolu. Birçoğu Facebook’u en iyi sosyal medya kanalı olarak görse de, Instagram çok geride değil. Yıllar geçtikçe, bu görüntü paylaşım platformu, e-Ticaret işletmelerinin ideal müşterilerinin dikkatini çekmeleri için mükemmel bir yer haline geldi. Instagram özet akışınızı ve Instagram Hikayesi özelliğini kullanmak, ürünlerinizi onları satın alma olasılığı en yüksek olan müşteri segmentlerine sergilemenin iyi bir yoludur.

Amazon Lojistik (FBA) satıcı hesabınız varsa, satın almaya hazır trafiği bir Amazon açılış sayfasına yönlendirmek için kullanabileceğiniz bir sosyal medya promosyon kodu oluşturabilirsiniz. Doğru şekilde ayarlayabileceğiniz Promosyonlar bölümüne gitmeniz yeterlidir. Bu açılış sayfası yalnızca öğelerinizi göstererek size daha iyi satış yapma şansı verir. Son olarak, Instagram Reklamları harika bir seçenektir. Hikaye Reklamları, Video Reklamları, Dönen Reklamlar oluşturabilirsiniz… liste uzun. Reklamlarınızı ilgi alanlarına ve davranışsal analizlere dayalı olarak seçilmiş kitleleri hedeflediğiniz için, reklamın tıklamalara yol açması durumunda daha yüksek bir dönüşüm oranına sahip olurlar.

Faq

Sıkça Sorulan Sorular

Bir satıcının Amazon üzerinden satış yaparken genellikle karşılaştığı sorunlar nelerdir?

Nakit akımı. Amazon, üçüncü taraf satıcılara iki haftada bir ödeme yapar. Aşırı Rekabet. Fiyat Savaşları. Ürün İncelemeleri ve Satıcı Görüşleri. Değişen Satış Vergisi Kanunları. Müşteri iadeleri. Kategori Kısıtlamaları. Amazon’dan Tutarsız İletişim.

Amazon’da dolandırılabilir misiniz?

Çoğu Amazon kimlik avı dolandırıcılığı e-posta yoluyla gönderilir, ancak bazı dolandırıcılar kısa mesajları da kullanır. Kimlik avı e-postalarındaki ve metinlerindeki bağlantılar ve ekler kötü amaçlı virüsler içerir. Bunlar, kullanılan cihazlardan şifreleri ve özel bilgileri yakalayacaktır.

Bir satıcı hakkında Amazon’a şikayette bulunabilir miyim?

Amazon, satıcıları veya tüketicileri, Amazon politikalarının satıcı ihlallerini bildirmeye teşvik eder. Bir alıcı, bir satıcının Amazon’un ürün detay sayfası kurallarını ihlal ettiği anlamına gelen kötüye kullanım gibi ihlaller için Amazon aracılığıyla bir satıcıyı şikayet edebilir. Tek yapmanız gereken bu bağlantıyı takip etmek.