Becommer.com

Amazon’da Ürün Seti Satma Rehberi 2023: En Karlılar, Popülerler…

Amazon’da Ürün Seti Satma Rehberi 2022

Hepimiz yaşamışızdır. Arkadaşınızla veya ailenizle film gecesi için atıştırmalıklar satın alıyorsunuz, kuruyemiş, kurabiye ve hepsinin yanında gazlı bir içecek gibi tüm gerekli şeyleri aldığınızı düşünüyorsunuz. Sonunda Netflix’de filmi açtığınızda, farkına varıyorsunuz ki: patlamış mısırı unutmuşunuz! Aslında satıcı film gecesi atıştırmalıklarını bir paket halinde satsaydı, bu şekilde bir şey unutmadan bir full bir paket alabilirdiniz. Bir Amazon satıcısı olarak müşterileriniz için benzeri ürünler hazırlayabilirsiniz.

Bu yazıda, aşağıdakilerin üzerinden geçeceğiz:

 • Amazon ürün seti nedir?
 • Amazon’da ürün setleri satmak nasıl yapılır, satılacak ürün setleri nasıl bulunur?
 • Kendi özel ürün setinizi nasıl oluşturabilirsiniz?

Ve dahası…

 

Amazon paketleri satmak için birkaç farklı seçenek sunabilirsiniz, ancak ekstra çabaya değmesinin en basit nedenleri şunlardır: Set oluşturma, ortalama sipariş miktarınızı önemli ölçüde artırabilir. Birinin alışveriş sepetinde bir yerine dört ürün varsa, daha fazla para harcayacaklar demektir. Set oluşturma, potansiyel olarak daha az rekabet anlamına gelen daha benzersiz ASIN’ler oluşturur. Uzun kuyruklu anahtar kelimelerin aramada daha iyi dönüşüm sağlama durumuna benzer şekilde, zaten oldukça fazla araştırma yapmış ve tam olarak ne aradığını bilen bir müşteri tarafından bir ürün seti daha kolay bulunacaktır.

ilgili : Becommer eBay Danışmanlık Hizmetleri

ilgili: Becommer Amazon Danışmanlık Hizmetleri

ilgili: Becommer Etsy Danışmanlık Hizmetleri

ilgili: Becommer Shopify Danışmanlık Hizmetleri

Set oluşturma, envanterinizdeki ürünleeri daha kolay tasfiye edebilir. Depolama alanınızın aşırı dolmasını önlemek için envanterinizdeki daha popüler öğeleri daha az popüler tamamlayıcı ürünlerle eşleştirmenize yardımcı olabilir. Son olarak, set oluşturma, nakliye maliyetlerini azaltabilir, çünkü genellikle büyük bir ürünü göndermek birkaç küçük parçadan daha ucuzdur. Ürün seti oluşturmanın sakıncaları da var. Ancak bu yazı, ağırlıklı olarak paketlemenin artılarını ve eksilerini tartışan bir makale değil. Ürün seti oluşturmaya değer olduğuna karar verdiğiniz varsayımıyla buradayız. Öyleyse Amazon’da ürün setleri (paketler) yaparken ne yapmanız ve ne yapmamanız gerektiğine bakalım.

Ürün Seti

Amazon Ürün Seti Nedir?

Bir Amazon ürün paketi, tek bir listede birlikte satılan iki veya daha fazla tamamlayıcı üründen oluşur. Değer ve kolaylık sağlanan müşteri, ihtiyaç duyduğu her şeye tek bir tıklamayla ulaşabilir. İşte bir ürün paketinin Amazon’da nasıl görünebileceğine dair bir örnek: Aromalı sakızlardan oluşan bir ürün paketi düşünün. Aromalı bir sakızları seven biri olarak, bu ürün paketini bir çırpıda satın alırdım! Bu satıcı, birden fazla aromayı bulması kolay tek bir listede bir araya getirme konusunda iy bir strateji uygulamış olur. Her bir lezzeti aramak için arama sonuçlarını araştırmak yerine, hepsi tam önünüzde duran sakız çeşitleri var. Bu da onu alıcı için çok uygun hale getiriyor.

İşte başka bir örnek, bu sefer bir çeşnili su kiti için ürün seti oluşturduğunuzu. düşünün. Satıcı, şişelenmiş suyu, aromalı ve gazlı içecek yapma makinesini bir araya getirerek kullanışlı, hepsi bir arada bir liste oluşturabilir. Paketleme ürünleri sadece büyük markalar için değildir. Üçüncü taraf satıcılar, kendi benzersiz markalarını güçlendirmek için mevcut marka bilinirliğinden yararlanarak popüler ürünleri bir araya getirebilir. Bu yöntemle başka markaların ürünlerini toptan fiyatına satın alır, benzersiz bir UPC kodu oluşturur ve kendi markanız altında paketlersiniz. Bunun biraz kafa karıştırıcı olabileceğini biliyorum, o yüzden kendi özel ürün paketinizi nasıl oluşturabileceğinizi keşfedelim.

Pandemi dönemi sona ererken, ileri görüşlü işletmeler ve satıcılar dikkatlerini yeni dönemin vaatlerine çevirecek. Müşterilerinizin ihtiyaçlarına uygun proaktif bir yaklaşımla yeni döneme fırtına gibi girebilirsiniz. Ekonomik şartlar zor olabilir, ancak bu tüketicilerin cüzdanlarını asma kilitle kapatacakları ve kredi kartlarını parçalayacakları anlamına gelmez. Gerçekten de, pazarlığa aç alışveriş yapan kalabalıklar, bayram paralarını ve hediye kartlarını harcayacakları pazarlıklar için ana caddeye (ve tabii ki internete) çıktıkça, bayram sonrası ekonomide büyük bir fırsat var. Dünyanın en büyük ve en güvenilir e-ticaret kanalı olarak, Amazon’un fırsat ararken kurnaz alışveriş yapanları hedeflemek için harika bir yer olduğuna şüphe yok. Ve onlara doğru ürün grup listesini sunarsanız, işletmeniz fayda sağlayacaktır. İşte nedeni…

Ürün Setleri Neden Harika?

Ürün setleri, işletmeniz için çeşitli düzeylerde harikalar yaratabilir. Her şeyden önce, paraları için ‘maliyet bilincine’ sahip olanlar daha fazlasını vermeye hazırdırlar. Ve pazarlık avcıları bile çok şey elde edeceklerini düşünürlerse daha fazla harcamaya istekli olacaklardır. Ancak paketlerin değeri burada bitmiyor. Paketler, daha iyi performans gösteren ürünlerle ortaklık kurarak daha düşük performanslı ürünleri daha yüksek hacimlerde satmanıza olanak tanır. Paketler, ortalama sipariş değerinizi artırmanıza izin vererek daha karlı olmanızı sağlar. Bu, ACoS stratejinizde kullanılabilecek bir şeydir. Tüm bunların ötesinde, paketler aslında markanızın Amazon’daki görünürlüğünü artırabilir.

Tek bir ürün listelediğinizde, benzer ürünleri satan diğer markalarla sıkı bir rekabetle karşılaşırsınız. Bu her yerde geçerlidir, ancak en çok Amazon’da doğru olabilir. Bunun nedeni ‘Satın Alma Kutusu’dur.  Amazon’daki satın alma işlemlerinin %82’si Satın Alma Kutusu aracılığıyla yapılır ve bu rakam mobil satın almalar için daha da yüksektir. Bununla birlikte, paketler benzersiz bir ürün olarak sayılır. Benzersiz bir ürününüz varsa, Satın Alma Kutusunu her seferinde kazanacaksınız.Amazon'da Ürün Paketleri Satmak

‘Benzersiz’ bir ürün olmanın dezavantajları olduğunu belirtmekte fayda var. Yani, bir paket oluştururken yeni bir liste oluşturmaya zorlanıyorsunuz, yani incelemeler ve BSR’niz (en çok satanlar sıralaması) tekil ürünlerden pakete taşınmayacak. Bununla birlikte, doğru bir şekilde yaklaşılırsa, paketlerin birçok faydası bu sorunu ortadan kaldırır. Öncelikle bu, hangi ürünleri paketleyeceğinizi ve nasıl fiyatlandırılacağını dikkatlice düşünmek anlamına gelir.

Amazon’da Ürün Paketleri Satmak

Toptan ürün satışına yönelik bu benzersiz yaklaşım, Amazon’da yepyeni bir özel markalı ürün oluşturmak, tedarik etmek ve piyasaya sürmekten daha kolaydır. Halihazırda diğer markaları toptan olarak satın alıyor ve satıyorsanız, bu, aynı modeli izleyen rakiplerinizden sıyrılmanın harika bir yoludur. Amazon’da toptan ürün satışına aşina değilseniz, hemen açıklayayım. Temel olarak, Amazon’da zaten iyi satış yapan bir marka belirlersiniz, o markayla toptan satış hesabı açarsınız ve ürünlerini Amazon’da yeniden satarsınız.

Bu, Amazon’da satış yapmanın harika bir yoludur, ancak aynı listedeki diğer satıcılarla satın alma kutusu için rekabet etmeniz gerekebilir. Örneğin, tek bir kutu Cheez-Its satmak isteseydiniz, onu bir dizi başka satıcıyla rekabet ederek (bu durumda en az 20) tek bir liste altında satmanız gerekirdi. Birbirini tamamlayan markalı ürünleri bir araya getirerek, tek satıcı olacağınız bağımsız bir listeye sahip olursunuz. Bu satın alma kutusu için sıfır rekabet! Paket satmanın bir başka faydası da tek bir toptan ürün satmaktan daha karlı olabilir. Bunun nedeni, başka bir satıcının sizi alt etmesinden endişe etmeden kendi fiyatınızı belirleyebilmenizdir. Müşteriler, bir paket paketin rahatlığı için genellikle daha fazla ödeme yapacaktır.

Amazon'da Paketler Oluşturmak

Amazon’da Paketler Oluşturmak İçin Bazı Stratejiler…

1. Amazon’un Kurallarını Anlayın

Amazon’un elbette paket oluşturma konusunda kuralları var. Amazon paketleme stratejinizin çalışmasını istiyorsanız, Amazon’un kurallarına uyduğunuzdan ve ürün paketlerinizin hiçbirinin işaretlenip kaldırılmadığından emin olmanız gerekir. Amazon’un paketleme kuralları üç ana noktada genel olarak özetlenebilir:

Paket içindeki her ürün benzersiz bir ürün olmalıdır. Bu, her öğenin benzersiz bir ASIN/UPC’ye ihtiyacı olduğu anlamına gelir – tek bir ASIN/UPC’ye sahip önceden paketlenmiş ürünler sayılmaz. Bir paket içindeki öğelerin birbirini tamamlaması gerekir. Bu öznel bir noktadır, ancak tamamen alakasız ürünleri gruplamaya başlarsanız, paketleriniz kabul edilmeyecektir. Amazon’un video oyunlarının, kitapların, müziklerin, videoların ve DVD’lerin paketlenmesini düzenleyen belirli kuralları vardır. Temel olarak, bu ürünlerin hiçbiri bir paketin “temelini” oluşturamaz. Bu ürünler yalnızca ikincil ürünler olarak dahil edilebilir – örneğin bir yoga matıyla birlikte verilen bir yoga DVD’si.

2. Birbirini Tamamlayan Ürünler Seçin

Amazon, tamamlayıcı ürünleri paketlemenizi ister. Ancak, birbiriyle iyi giden ürünleri eşleştirmek, “kuralların” ötesindeki nedenlerden dolayı çok önemlidir. Bir müşteri her iki ürünü de paketinizde istemiyorsa, iyi bir anlaşma olsa bile bu paketi değer katan olarak görmeyecektir. Sonuç olarak, bir araya gelen ürünleri seçmek, Amazon paketleme stratejinizde bu katma değeri yaratmanın kritik bir parçasıdır – bir gitar ve bir dizi gitar penası veya koşu ayakkabısı ve spor çorapları düşünün. Müşterilerin paketteki her şeyi sevmesi gerekmez, ancak pakette bir veya iki öğeyi ayrı ayrı satın almaktan daha fazla değer olması gerekir. Tamamlayıcı ürün demetleri hazırlamak bunu yapmanın tek yolu değildir, ancak muhtemelen en basit yoldur.

Bazı öğeler, işlevsel veya tematik düzeyde eşleştirmeye uygundur. Örneğin, çoraplar ve iç çamaşırları, eldivenler ve eşarplar veya eşleşen yatak takımları ve perdeler. Ancak bazen yaratıcı olmanız gerekebilir. Analitik araçlar ve makine öğrenimi burada çok değerli olabilir. Amazon müşteri verilerinizi anlamlandıracak araçlara sahipseniz, müşterilerin hangi ürünleri birlikte satın aldıklarını ve hatta hangi sırayla satın aldıklarını belirleyebilirsiniz. Bu “satın alma yörüngeleri”, yaratıcı paketler oluşturmak için harika bir araçtır. Dönüşüm oranı yüksek olan ürünler, iyi paket adayları olarak işaretlenmelidir. Bu bilgiyle donanmış olarak, alıcılara bugün satın almak istedikleri bir ürünü ve verilerin size muhtemelen satın almak isteyeceklerini söylediği bir şey sunabilirsiniz. Onları birlikte satın aldıklarında, her iki ürünü de harika bir fiyata alabilirler.

3. En Çok Satanlarınızın Etrafında Demetler Oluşturun

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Her işte olduğu gibi, güçlü yönlerinizle liderlik etmek her zaman iyi bir fikirdir. Bir paketin merkezinde popüler bir ürün varsa, daha geniş bir kitleye daha çekici gelmesi muhtemeldir. Başlangıç ​​noktası olarak en çok satan ürünü kullanmak ve oradan yola çıkmak, popüler paketler oluşturmanın harika bir yoludur. Daha popüler öğelerle lider olmanın da arama trafiği oluşturma olasılığı daha yüksektir. Ve paketinize ne kadar çok göz düşerse, onları satma olasılığınız o kadar artar.Yine, analitik anahtardır. Kayıtlı markalar için Amazon Brand Analytics’ten satış raporları alabilirsiniz.

Ancak üçüncü taraf analiz araçları, inceleme için daha akıcı bir kaynak sağlar. Bu araçlar, yalnızca Amazon raporlama ekosistemindeki ayrıntılı verileri entegre etmekle kalmaz, aynı zamanda kendi perakende web sitesi satışlarınızdan da veri alabilir. Bu tür bir eksiksiz görüş, en iyi paketleme kararlarını vermek için gerçekten ihtiyaç duyulan şeydir. Sonuç olarak, yapmanız gereken, yılın bu zamanında hangi ürünlerin hedef pazarınızda en çok sattığını belirlemektir. Veya her zaman popüler olan bir ürününüz varsa, bunu bir başlangıç ​​noktası olarak kullanabilirsiniz.

Amazon. Becommer

4. Tozlanmış Envanteri Değiştirmek İçin Paketlemeyi Kullanın

Stoklarınızın rafınızda toz topladığını görmekten daha kötü bir şey yoktur. Sadece moralinizi bozmakla kalmaz, nakit akışınızı ciddi şekilde tıkayabilir ve operasyonlarınızı iyileştirebilecek veya daha fazla satış üretebilecek daha ihtiyatlı sermaye yatırımları yapmanızı engelleyebilir. Ek satış, daha popüler muadillerinin yanı sıra satmayan ürünleri değiştirmeye yardımcı olan popüler bir stratejidir. Paketleme, zor durumdaki ürün gruplarının satışını iyileştirmek için harika bir stratejidir; bu, onları daha yüksek müşteri çekişine sahip ilgili ürünlere eklemenize olanak tanır. Ayrı ayrı satın alınması pek mümkün olmayan ürünler, satış noktasında kolaylıkla eklenti olarak kabul edilebilir.

Paketleme ürünleri, satılan her iki ürüne de algılanan değer katabilir. Ayrıca ürünlerin çekiciliğini artırmak için bir paketleme stratejisini kupon pazarlama stratejileri ve promosyonlarla birleştirebilirsiniz. Bu, satın alma sürecine bir aciliyet duygusu katabilir, ürünleri “mevsimsel olarak” çekici hale getirebilir veya sadece bir alışverişçinin dikkatini çekebilir. Ürüne özel analiz, daha az popüler olan ürünlerinizi satın alan kişilerin alıcı kişiliklerini tanımanıza yardımcı olabilir. Daha sonra karşı konulmaz bir kombinasyon için bu öğeleri ilgilerini çekebilecek diğer öğelerle eşleştirebilirsiniz. Alternatif olarak, envanterinizdeki en popüler ve en az popüler öğelerden bazıları arasında işlevsel veya tematik bağlantılar bulabilir ve bunları bir araya getirebilirsiniz. Ürünlerinizi seçtikten sonra, onları tanıtmanın ve sonuçları test etmenin yollarını düşünmeye başlayabilirsiniz.

5. Güncel Veriler Kullanın

Müşterilerin ürünleriniz hakkında gerçekten ne düşündüğünü anlamak için en güncel bilgileri kullanın. Paketler, ürünlerini Amazon’da satanlar için büyük fayda sağlıyor. Ancak, paket satışından en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, ürünleri keyfi olarak bir araya getirmeyi ve raflardan uçup gitmelerini bekleyemezsiniz. Tamamlayıcı öğeleri hedef kitlenizin ihtiyaçlarına hitap edecek şekilde tasarlanmış kombinler halinde eşleştirmeniz gerekir. Ve bu kitleyi ne kadar iyi tanırsanız,  pazarlık bilincine sahip kitlelere hitap eden kazanan paketler oluşturma olasılığınız o kadar artar.

Güçlü analitik, Amazon Satıcıları için çok önemli bir yatırımdır. Özel paketler oluşturmanıza yardımcı olabilecek analiz araçları, paketlerinizin nasıl performans gösterdiğini değerlendirmenize de yardımcı olacaktır. Bu araçları Amazon paketleme stratejinizde A/B test kombinasyonlarına dönüştürün ve başarıyı yineleyin. Neyin işe yaradığı konusunda güncel kalarak, neyin işe yaradığını ikiye katlayabilir ve paketleme stratejinizi günden güne dinamik olarak büyütebilirsiniz. Ne kadar çok içgörüye sahip olursanız, müşterileriniz ve hedef kitleniz için hangi ürünlerin en çok anlam ifade ettiğini o kadar derinlemesine anlayacaksınız. Pandemi dönemi ve sonrasında başarılı bir Amazon paketleme stratejisinin anahtarı budur.

Yeniden özetlemek gerekirse: Paketler, yüksek düzeyde tamamlayıcı öğelerden oluşmalıdır (bu, paketteki öğelerin paketteki diğer öğelerin kullanımını etkinleştirdiği veya geliştirdiği veya birlikte satın alarak alıcıya kolaylık sağladığı anlamına gelir.) Bir paket, farklı markalı ürünlerden oluşabilir. Paketler, her biri benzersiz bir ASIN/UPC tarafından tanımlanabilen ve tek bir teklif olarak birlikte satılan birden çok tekil öğeden oluşur. Tek bir ASIN/UPC tarafından tanımlanan, önceden paketlenmiş bir kit veya birden fazla öğe içeren paket, paket olarak kabul edilmez.

6. Ürün Paketiniz İçin Özel Ambalaj

Kendi özel markalı ürününüzü satıyorsanız, kendi özel markalı ambalajınızı oluşturmak, rekabette öne çıkmanın harika bir yoludur; aynı şey bir ürün paketi satmak için de geçerlidir. Daha önce de belirttiğim gibi, diğer satıcıların sizin özel ambalajınıza sahip olmayacağı için aynı listede satış yapmalarını da engeller. Toptan bir paket için kendi özel ambalajınızın oluşturulması özel bir etiketten biraz farklı olacaktır. Özel etiketli bir ürün tedarik ederken, tedarikçinizin sizin için özel logonuzu oluşturmasını ve ambalajınıza yazdırmasını sağlayabilirsiniz. Toptan ürünleri paketlemek için birkaç adım daha gerekir. Bir arada paketlenmemiş birden fazla ürün veya marka satacağınız için, her bir ürünü tek bir birimde paketlemeniz gerekecektir. Ayrıca bir üçüncü taraf baskı şirketinden özel ambalaj tedarik etmeniz gerekecektir.

Bir Photoshop dahisi değilseniz, muhtemelen logonuzun ve ambalajınızın tasarımını oluşturmak için birini işe almanız gerekecek. İstediğiniz logoya sahip olduktan sonraki adım, bir paket baskı şirketi ile iletişime geçmektir. En iyi seçeneğiniz, Google’da “özel ambalaj” aramak ve ihtiyaçlarınıza en uygun şirketi bulmaktır. Toptan envanterinizle birlikte ambalajın bulunduğunuz yere gönderilmesini sağlayabilir ve her şeyi özelliklerine göre paketleyebilirsiniz. Paketinizdeki her şeyi kendiniz paketlemek için alanınız, yeteneğiniz veya zamanınız yoksa, bunu sizin için halletmek için üçüncü taraf bir Amazon Lojistik hazırlık merkezinden yararlanabilirsiniz. Amazon Lojistik hazırlık merkezleri, envanterinizi onlara göndermenize izin verir ve etiketleme, yeniden paketleme, hazırlama ve bir Amazon Lojistik deposuna nakliye işlemlerini onlar halleder.

Ürün Seti

Amazon’da Ürün Seti Satmanın Artıları ve Eksileri

Artıları:

 • Satın alma kutusu için daha az rekabet ve fiyatlandırma üzerinde daha fazla kontrol.
 • Alıcı için ek kolaylık.
 • Doğru tedarikçilerle yenilenmesi ve tedarik edilmesi kolay ürünler.
 • Popüler markalar satıyorsanız, özel markalı bir ürün satmaya kıyasla muhtemelen daha düşük PPC maliyetleriniz olacaktır.
 • Aynı ürünleri satan rakipler arasında öne çıkmanın benzersiz bir yolu.

Eksileri:

 • Normal toptan satıştan daha fazla iş gerektirir.
 • Tamamlayıcı ürünler bulmanız, özel bir paket oluşturmanız, bir UPC satın almanız vb. gerekir.
 • Müşterilerin bu ürünleri paket halinde isteyeceğine dair bir garanti yoktur.
 • Satış geçmişi ve incelemeleri olan popüler bir listeden yararlanmak yerine, yepyeni bir listelemede incelemeler kazanmanız gerekecek.
 • İstediğiniz paketi oluşturmak için çeşitli markalarda birden fazla toptan satış hesabı açmanız gerekebilir.
 • Birçok marka, ürünlerini Amazon’da yeniden satmanıza izin vermeyebilir.
 • Toptan sipariş vermek için onay almanız gerekecek.
 • Çoğu marka/toptancı, eyaletinizde bir yeniden satış sertifikasına ve/veya işletme lisansına sahip olmanızı isteyecektir.

Faq

Ürün Setleri Konusunda Sıkça Sorulan Sorular

Amazon’daki bir paketten bir ürün iade edebilir misiniz?

Evet, Sipariş Ayrıntıları sayfasındaki Siparişleri Geri Ödeme aracı ve Sipariş Düzenlemeleri akışı, bir siparişteki her bir ürün için tam ve kısmi geri ödeme yapmanızı sağlar. Bir geri ödeme başlatmak için siparişin daha önce sevkiyatı onaylanmış olması gerekir.

Amazon’da paket setleri ve paketler neden çok güçlü?

Amazon yönergelerine göre paketlerin yalnızca birbirini tamamlayan öğeler içermesine izin verilir; bu, paketteki öğelerin paketteki diğer öğelerin kullanımını iyileştirdiği veya iyileştirdiği veya müşterinin paketi satın almasının daha uygun olduğu anlamına gelir. öğeleri birlikte.

Ürün paketleri nedir?

Ürün paketleme, birkaç ürünün bir arada gruplandırıldığı ve tek bir birim olarak tek bir fiyata satıldığı bir tekniktir. Bu strateji, müşterileri daha fazla ürün satın almaya teşvik etmek için kullanılır.