Becommer.com

Payoneer İncelemesi 2022: Payoneer Nedir, Nasıl Hesap Açılır, Komisyon Oranları Nedir?

Payoneer Nedir?

Payoneer, hemen her şeyin dijitalleştiği dünyamızda, uluslararası bir ödeme ve para transferi sisteminin adıdır. Şirket, online para transferi ve dijital ödeme hizmetleri sunmanın yanı sıra kullanıcılarına işletme sermayesi de sağlayan bir Amerikan finansal hizmetler şirketidir. Bu anlamda Payoneer, dünyanın her yerinde e-ticaret işi ile uğraşanların vazgeçilmez çözüm ortaklarıdından dan biridir.

ilgili: Adım Adım e-Ticaret Rehberi 2022

İlgili: Becommer Amazon Hesap Açma Hizmetleri 

İlgili: Becommer Amazon Hesap Yönetim Hizmetleri 

Payoneer, sunduğu dijital ödeme kolaylıkları ile dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir işletmeye, küresel ekonominin aktif bir parçası olabilmesi için gerekli teknoloji, bağlantılar ve güven unsurunu vaat ediyor. Gelişmekte olan pazarlardaki girişimcilerden dünyanın önde gelen markalarına kadar çok farklı yelpazeden müşterileri için büyümeyi destekleyen ve kolaylaştıran şirket, her kullanıcısına yeni bir fırsatlar dünyası sunuyor.

İçinde bulunduğumuz dönem, bir yandan, herhangi birinin herhangi bir yerde, bütünleşmiş bir dijital ekonominin küresel parçası olarak faaliyet göstermesine olanak sunuyor; Diğer yandansa bu sonsuz fırsatlar sayısız karmaşık süreçlerle birlikte geliyor. Bu yeni ve sınırsız ticaret dünyası, yeni sistemler, bilinmeyen kurallar ve anlatılmamış riskler getiriyor. Bu bilinmezlikler yumağı, girişimci birey ve kurumlar için güveni aşındıran korku ve şüphe yaratıyor.

Payoneer Nedir

İşte Payoneer 15 yıldan fazla bir süredir bu yeni gerçeklik dönemine has sorunların bir kısmının çözülmesine öncülük ediyor. Küresel ekonomik fırsatların önündeki sorunları çözmek, özellikle ödemeler ve para transferleri konusunda yenilikçi araçlar sunmak, bağlantılar kurmak, aktörleri birleştirmek ve küresel ekosistemler yaratmak şirketin en büyük vaadi.

Uluslararası bir ödeme sistemi platformu olan Payoneer, günümüzde 200’den fazla ülkeden on binlerce işletme tarafından kullanılıyor ve uluslararası ödemeyi daha pratik ve hızlı hale getiriyor. Hızlı, esnek, güvenilir ve düşük maliyetli çözümler sunan bir ödeme sistemi olan Payoneer, her geçen gün küresel pazarlar, ağlar, işletmeler ve girişimcilerler için avantajlar sağlıyor. Bu sistem, küresel düzeyde yerel ödemeyi etkinleştirerek, farklı ülkelerden farklı para birimleri ile ödeme alınmasını sağlıyor.

ilgili: Becommer Amerika Şirket Kurulum Hizmetleri

ilgili: Becommer İngiltere Şirket Kuruluş Hizmetleri

Online para transferi ve dijital ödeme sistemi sunan bir platform olan Payoneer, işletmelerin sınırlarının ve beklentilerinin ötesinde ödeme hizmetleri sunmayı temel misyon edinmiş durumda. Platform, dünya çapında küresel ticareti kolaylaştırıyor. Yeni nesil teknolojik gelişmelerden ve bankacılık altyapısından yararlanan şirket, sınır ötesi ödeme, işletme sermayesi, vergi çözümleri ve risk yönetimi gibi hizmet paketleri sunuyor.

Türkiye’de en çok tercih edilen ödeme yöntemlerinin başında geliyor. Bu global ödeme platformundaki hesap sahipleri, banka hesaplarından, e-cüzdan veya online veya satış noktalarında kullanılabilen ön ödemeli banka kartlarından para gönderip alabilirler. Şirket, sınır ötesi B2B ödemelerinde de aktif. Sınır ötesi banka havalesi, online ödeme ve banka kartı hizmeti ile sınır ötesi işlem yapılmasını sağlıyor.

Kısa Tarihçesi

Payoneer, 2005 yılında kurucusu ve dönemin CEO’su Yuval Tal ve diğer başka yatırımcılardan 2 milyon dolarlık bir başlangıç finansmanı ile kuruldu. 2007’de ek 4 milyon dolarlık finansman sağlandı. 2005’ten bu yana yatırımcılardan 265 milyon doların üzerinde para topladı. Mart 2016’da firma, internet emanet şirketi Armor Payments’ı satın aldı.

Kredi kartlarının ve Akreditiflerin uygun olmadığı 500 ABD Doları ile 1.000.000 ABD Doları arasındaki B2B işlemleri pazarına hitap etmeyi hedefliyor. 2017 ve 2018’de, CNBC’nin sırasıyla 40. ve 13. en yıkıcı şirketleri olarak seçildi. Sermaye Avansı hizmetini 2019’un ortalarında, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki e-ticaret satıcıları için genişleterek, Amazon ve Walmart gibi internet platformlarında satış yapan tüccarların işletme sermayesine anında erişmesini sağlamaktadır.

Payoneer_Kart-Komisyon_Oranlari_2022_Becommer

2019’da, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için serbest çalışma platformu Toptal ile ortaklık kurarak işveren ile uzak çalışanları arasında ücretlerin daha verimli hareket etmesine olanak sağladı. Aralık 2019’da, bir Alman ödeme düzenleme platformu olan optile’ı satın aldı. Satın alma, ilk kez, başlangıcından bu yana sağladıkları B2B hizmetlerine ek olarak ticari hizmetler ve tüketici ödeme kabulü sunmasına olanak tanıyor.

İlgili: Becommer Amazon Danışmanlık Hizmetleri 

İlgili: Becommer PPC Reklam Kurulum Hizmetleri 

Ekim 2019’da şirket, küçük ve orta ölçekli işletmelerin dünyanın her yerine hızlı ve ucuz bir şekilde ödeme göndermelerini amaçlayan bir hizmet başlattı. 2019 itibariyle, şirket yaklaşık 1.200 kişiyi istihdam etti, ve dünya çapında 14 ofiste 4 milyondan fazla müşteriye hizmet verdi. 2019’da şirketin değeri 1 milyar doların üzerindeydi. Şirket, Avrupa Tek Pazarı içinde yasal olarak para havalesi yapabilmek için İrlanda’ya taşındı. Şubat 2020’de şirket, Forbes Fintech 50: 2020’nin En Yenilikçi Fintech Şirketleri listesine dahil edildi. Şirket, 28 Haziran 2021’de NASDAQ borsasında halka açıldı.

Payoneer Hesap Açılışı Nasıl Yapılır?

Bir Payoneer hesabı oluşturmak için şirket web sitesindeki “Sign Up” sayfasına erişmeniz gerekiyor. Burada ne tür bir hesap açacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Online pazar yerleri, dropshipping yapanlar, freelancer olarak iş görenler, vb. gibi farklı hesap seçenekleri mevcut bulunuyor.

 

Payoneer Hesap Açılışı 

 

ilginizi çekebilir: Becommer Amazon Hesap Açılış Hizmetleri

ilginizi çekebilir: Becommer Etsy Hesap Açma Hizmetleri

Adınızı, soyadınızı ve e-posta adresinizi giriyorsunuz. Ülkenizi, adresinizi ve telefon numaranızı girip kullanıcı adınızı ve şifrenizi belirliyorsunuz. Banka bilgilerini dolduruyorsunuz. İşlem yapmak istediğiniz para birimini seçip “send” düğmesini tıklayıp, hesabınızı açıyorsunuz. Global Payment Service aracılığıyla ödeme almak için bu kaydı tamamlamanız gerekir. Kayıt için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.

Payoneer Hesap Açma Ücretleri ne kadar?

Payoneer hesabı açmak ve diğer hesap sahipleri arasında ödeme göndermek ve almak ücretsizdir. Entegrasyon ağındaki (Airbnb, Upwork ve diğerleri gibi) pazar yerlerinden yapılan ödemeler genellikle ücretsizdir, ancak bazı pazar yeri veya bankacılık ücretleri geçerli olabilir.

İlgili: Becommer Etsy Hesap Açılış Hizmetleri 

İlgili: Becommer Etsy Hesap Yönetimi 

Payoneer İncelemesi 2022: Payneer Nedir, Nasıl Hesap Açılır, Güvenli Midir, Komisyon Oranları Nelerdir?

Payoneer Kart Nedir?

Online ödeme sistemine kayıt olurken Kart “Ön Ödemeli MasterCard” olarak seçilir. Bu şekilde kayıt olabilirsiniz ve ardından ABD’de bir hesap açılır. Ardından sistem tarafından adınıza “Payoneer Card” gönderilir. Kart başvurudan yaklaşık 15 gün sonra sistemdeki kayıtlı adresinize gönderilir. Üyelik oluşturulduktan sonra kartın kullanılması zorunlu değildir. Ancak bu kart kullanıcılara bazı avantajlar sunmaktadır. Kart sahipleri, Bazı banka ATM’lerinden herhangi bir kısıtlama olmaksızın para çekebilir ve diğer işlemleri yapabilir. Kartı alışverişte kullanmak da mümkündür.

İlgili: Becommer PPC Reklam Yönetimi

İlgili: Becommer Amazon Ürün Listeleme Hizmetleri

Payoneer Komisyon Oranları 2022

Payoneer uygulaması ile küresel ölçekte yapılan bir çok ödeme ve işlem için belirli oranlarda komisyonlar tahsil edilir. Örneğin yerel ATM’lerden çekilen para komisyona tabidir. Bazı maliyetleri ve komisyon oranları şu şekildedir.

Payoneer Ödeme alma komisyonu

Platformdaki hesaplar üzerinden “US Payment Service” ile yapılan her türlü ödeme tahsilatlarından %1 oranında komisyon kesilir. Öte yandan “EU Payment Service” ve “UK Payment Service” için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Platform bakiyesi ile yapılan ödeme tahsilatının %0,50’si komisyon olarak tahsil edilir. Global ödeme sistemi hesaplarına yapılan ödemeler veya ağ içindeki ödemeler için herhangi bir ücret yoktur.

US Payment Service kullandığınızda
Toplam tutarın %1.00’i
Her Ödeme Başına Alınır
Ödeme aldığınızda kesilen komisyon
EU Payment Service kullandığınızda
Tamamen Ücretsiz
Her Ödeme Başına Alınan
Ödeme aldığınız kesinelen komisyon 
UK Payment Service
Tamamen Ücretsiz
Her Ödeme Başına Alınan
Ödeme aldığınızda kesilen komisyon 

Bakiyeler arası para transferi komisyon oranları

Transfer edilen para birimi
Toplam transfer miktarının %0.50’si
İşlem başına
 
 

Payoneer USD, GBP  ve EURO Çekme Komisyonu

USD, GBP veya EURO Para cinsinden para çektiğinizde 

 
Banka hesabına transfer işlemi Transfer edilen turtarın %2.00’si 1 Transfer başına alınır Transfer edilen miktarın para birimi alıcı hesabın para birimiyle aynı ise geçerlidir
 
Para Birimleri arasında Dönüştürme Oranı %2.00  uygulanır. Bu oranın değişimi transfer miktarının sıklığına ve hacmine göre değişir.

1 Transfer başına alınır Transfer edilen miktarın para birimi alıcı hesabın para birimiyle aynı ise geçerlidir

ilgili: 2022 Güncel Amazon Avrupa ve Amerika Komisyon Oranları

Payoneer Kart Nedir?

Payoneer Kart Komisyon Oranları 2022

 Kart’ı etkinleştirmenin herhangi bir maliyeti yoktur. Kartı değiştirmek için kart başına 12,95 ABD doları ödenir. Kart ücreti olarak 29,95 dolar yıllık hesap işletim ücreti olarak tahsil edilir. Ancak bu kullanım ücretinin ilk yıl için 25 doları iade edilir. Böylece ilk yıl için toplam 5 dolar hesap işletim ücreti tahsil edilmiş olur. ATM’den bir hesap özeti alınması 1 dolar, ayrıca ATM’den Kart ile para çekmek için 3,15 dolar tahsil edilmektedir.

Payoneer kart kullanım komisyon oranları

Kartı Aktifleştirme
Ücretsiz
1 Kart başına
1 defaya mahsus – karta ilk yükleme yapıldığında
Kart Etkinleştirmesi – ABD Dışı
Ücretsiz
1 Kart başına
1 defaya mahsus– karta ilk yükleme yapıldığında
Payoneer Kart Değiştirme
12.95 Dolar
1 Kart başına
1 defaya mahsus- yeni kart için
Yıllık Hesap İşletim Ücreti
29.95 Dolar
Her yıl ödenir
Mevcut bakiyenizden düşer 
 • Payoneer Gönderme Komisyo oranı

Ayrıca referans numaraları ile Payoneer platformunda para transferi yapmak mümkündür. Bu numaralar ile işlem güvenli bir şekilde tamamlanabilir. Para farklı bankalara aktarılırsa, aktarılan tutar üzerinden %2 komisyon uygulanır.

 • Payoneer Kart Para Çekme Komisyon oranı

Yerel banka ATM’lerinden platform kartı ile para çekmek mümkündür. Para Türkiye’deki Türk Ekonomi Bankası’ndan (TEB) çekilebilir. Platformdaki kullanıcı hesabından ödeme alabilmek için firmanın Payoneer bilgilerini paylaşması ve firmanın platformu kullanması gerekmektedir.

Payoneer ATM ücretleri 2022

ATM’den para çekmeniz Red edildiğinde
1.00 Dolar
İşlem başına
Para çekme talebi reddedildiğinde
(*ATM hizmeti veren bankanızdan kesilebilir)
ATM Bakiye Sorgulaması Ücreti
1.00 Dolar
İşlem başına
ATM bakiyesi sorgusu yapıldığında
(*ATM hizmeti veren bankanız sizden kesebilir)
ATM’den para çekme veya Nakit Tediyeler (gişe memuru vasıtasıyla veya mevcuttan)
3.15 Dolar
İşlem başına
Para çekme veya para ödeme işlemi talep ettiğinizde)
(*ATM/POS hizmeti veren bankanız sizden kesebilir)

Payoneer_Kart_Ucretleri_2022-Becommer

 Payoneer’in Avantajları?

Global ödeme platformlarını seçmenin çeşitli avantajları vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Payoneer Card, MasterCard tarafından güvence altına alınmıştır.
 • Platformun komisyonları düşüktür. Bu nedenle daha çok tercih edilmektedir.
 • Dünya çapında bilinen bir ödeme sistemidir.
 • Kullanıcılar birden fazla kaynaktan veya firmadan ödeme alabilir.
 • Sistem kullanıcısına banka hesabı eklenmesi durumunda Türkiye’deki tüm bankalardan para transferi yapılabilmektedir.
 • Altyapı yeni nesil algoritma ile geliştirilmiştir. Amazon ve Google dahil olmak üzere en büyük pazaryerleri gibi çeşitli dev şirketler bu platformda ödeme almaktadır.
 • İşletmeler 1000 dolar limitine ulaştığında bir defaya mahsus 25 dolar hediye veriliyor.
 • İlk hesap oluşturulduğunda, 25 dolar olan 29,95 dolar hesap işletim ücreti iade edilir.
 • Türkçe dahil çoklu dil desteği vardır.

Kredi kartı ödemelerini kabul etmeniz gerekmiyorsa, POS sistemlerine uygun fiyatlı bir alternatif sunar. E-çek ve yerel banka transferlerinin maliyeti yalnızca %1’dir ve müşterileri arasındaki transferlerin hiçbir maliyeti yoktur. Payoneer’e kaydolmak ücretsiz olduğundan, tüm satıcılarınızın Payoneer’ı kullanmasını sağlayabilirseniz, ödemeleri kabul etmek için hiçbir zaman ücret ödemezsiniz.
Uygun uluslararası ödeme seçenekleri sunar. Banka hesabınıza havale etmek veya farklı para birimlerindeki hesaplar arasında para taşımak için küçük ücretler öderken, uluslararası müşterilerle çalışma seçeneği sunar. Taraflar hesab sahibi ise, uluslararası ödemeleri kabul etme ücretleri daha geleneksel seçeneklerden daha ucuz olabilir.

Payoneer’in Eksileri

Payoneer, bir ödeme ağ geçidi, sanal terminal veya POS sisteminizle çalışma yeteneği ile birlikte gelmez, bu nedenle ödemeleri nasıl kabul edebileceğiniz konusunda sınırlısınız. Kredi kartı ödemelerini çevrimiçi olarak kabul etmeniz veya telefonla sipariş almanız gerekiyorsa, muhtemelen bir ödeme hizmeti sağlayıcısından paranızın karşılığını fazlasıyla alabilirsiniz.
Payoneer, ödemelerle uğraşan şirketler için alışılmadık bir durum olan dolandırıcılıktan şüphelenirse paranızı alıkoyar veya hesabınızı fesheder. Müşteri incelemelerinin zaman zaman yanlış olabileceğini ve ödemeleri geciktirebileceğini söylediği otomatik bir dolandırıcılık tespit sistemi kullanır.

Öne Çıkan Özellikleri, Püf Noktaları

Şirket, özellikle küçük işletmeler için banka havalelerini kolaylaştırıyor, ancak bir satış noktası sistemi olarak çalışmıyor. Payoneer, bir satıcı/dropshipper/girişimci olarak endişelenmenize gerek kalmadan ödeme göndermenize ve almanıza olanak tanıyan bir satıcı hizmetleri sağlayıcısıdır. Bir ödeme platformu olarak daha çok PayPal veya Venmo’ya benzer. Serbest çalışanlar ve uluslararası işletmeler ile Airbnb ve Upwork gibi büyük e-ticaret pazaryerlerinin kullanıcıları için popüler bir seçenektir.

ilgili: Amazon FBA ve Dropshipping rehberi 2022

Payoneer, işletmeleri online ödemeler için müşterilerle buluşturan bir ödeme platformudur. İşletmeler, bir banka hesabı veya kredi kartı aracılığıyla çevrimiçi ödeme yapabilen müşterilere doğrudan ödeme talepleri veya faturalar gönderebilir. Fonlar daha sonra bir işletmenin hesabına aktarılır ve bir işletme, fonları banka hesabına yatırmayı veya parayı Payoneer banka kartı aracılığıyla kullanmayı seçebilir.

Payoneer, müşterilerinizden doğrudan ücret almanıza izin vermez. Bunun yerine, bir işletmenin platform üzerinden ödeme talep etmesi ve müşterinin ödemeyi başlatmasını beklemesi gerekecektir. Payoneer ayrıca bir banka ile kurulmadığı ve fonları elinde tutmadığı için tipik satıcı hesabınız değildir. Bunun yerine, fonlar doğrudan işletmenizin Payoneer hesabına aktarılır ve bunları bankanıza aktarmanız gerekir.

Payoneer Nasıl Kullanılır?

Doğrudan şirket web sitesinden ücretsiz bir hesap oluşturabilirsiniz. Hesabınız oluşturulduktan sonra şunlara erişebileceksiniz:

Küresel arenada şirket, yerel ve uluslararası ödemeleri ve döviz bozdurma işlemlerini gerçekleştirerek banka havalesi yoluyla 150 farklı para biriminde ödeme göndermenize ve almanıza olanak tanır. Bu ödemeleri ABD, Birleşik Krallık, Japonya, Çin, Meksika, Kanada, Avustralya ve Singapur’da yerelleştirilmiş bir banka havalesi yoluyla kabul edebilirsiniz; bu, aksi takdirde ödeyeceğiniz sınır ötesi ücretleri en aza indirir. Ayrıca, her iki tarafın da hesabı olduğunda çoğu banka havalesi türü için ücret talep etmez.

Bir ödeme almak istediğinizde müşteriye istek gönderin. Yerel hesapların kurulamadığı ülkelerde, banka havalesi yoluyla ödemeleri kolaylaştırabilir. Çoğu yerel banka havalesi ücretsizdir, ancak bazı ülkelerdeki transferler %1 ücrete tabi olabilir. Payoneer’in ek bir ücret karşılığında ACH transferlerini kolaylaştırabileceğini ancak banka havaleleriyle ilgili ücretler üzerinde hiçbir kontrolü olmadığını unutmayın.

Payoneer Nasıl Kullanılır

Ödemelerden elde edilen fonlar hesabınız içinde anında kullanılabilir; ancak, para çekme talebinde bulunduktan sonra paranın banka hesabınıza ulaşması iki ila beş gün sürebilir. Payoneer Mastercard ile anında ATM’den para çekilebilir. Ayrıca Airbnb, Upwork, Amazon, Walmart, eBay ve Fiverr dahil olmak üzere çok sayıda büyük pazar yeri ile doğrudan entegre durumdadır. Şireket, 150 farklı para biriminde faaliyet gösteren 70 dilde 4 milyon müşteriyi destekleyen 320 çalışanlı bir müşteri hizmetleri ekibine sahiptir.

Müşterilerinizden ödeme alabilmenin yanı sıra, diğer hesap sahiplerine ücretsiz olarak ödeme göndermenizi sağlayan bir “Ödeme Yap” işlevine sahiptir. Kişinin hesabı yoksa, ödeme almak için bir hesap oluşturabilir veya  bir banka havalesi başlatabilir. Ancak USD, EUR ve GBP para birimleri için ek sabit ücretlerin yanı sıra işlemin %2’sine kadar ücret ödemeye hazır olun.

 

Payoneer, müşterilere göndermek üzere profesyonel görünümlü faturalar oluşturmanıza olanak sağlamak için Ücretsiz Fatura Oluşturucu yazılımıyla entegre olur. Çevrimiçi faturalar belirli müşterilere özelleştirilebilir ve yinelenen faturalar için iletişim, şirket ve ödeme ayrıntıları da kaydedilebilir.

Tüm hesap sahipleri, Payoneer hesabınızdan ödeme yapmak için bir Mastercard banka kartı alma seçeneğine sahiptir. Aynı zamanda ATM’lerde de çalışır, ancak USD, EUR ve GBP para birimleri için para çekme ücretleri ve yıllık 29,95 $ ücret ile birlikte gelir.

Payoneer, kullanıcıların hesap bakiyelerini görebilecekleri, işlemleri görüntüleyebilecekleri, ödeme yapabilecekleri ve para çekebilecekleri iOS ve Android için bir mobil uygulama sunar.

Bir Payoneer hesabı oluşturduğunuzda, ilgili vergi formlarını doldurabilirsiniz. Payoneer tarafından desteklenen bireysel ve ticari vergi formları arasında W-9’lar, W-8BEN’ler ve W-8ECI’ler bulunur. Payoneer, kullanıcılara Payoneer’in otomatik kayıt tutma sistemi aracılığıyla vergi raporları sağlayacaktır.

Şeffaf ve Kolaylık

Şirket, kredi kartı verilerini korumak için PCI uyumludur ve kara para aklamayı önleme düzenlemeleriyle uyumludur. Ayrıca tüm müşterilere dolandırıcılık tespiti sunar ve uluslararası ödeme sorunlarına karşı çalışmak için AML/CTF uyumludur. Hesap sahipleri, bir e-cüzdan, yerel para biriminde bir sanal banka hesap numarası veya yeniden yüklenebilir bir ön ödemeli MasterCard banka kartı kullanarak para gönderip alabilir.

Alınan para daha sonra bir banka hesabına çekilebilir veya Payoneer banka kartı ile çevrimiçi/satış noktalarında kullanılabilir. Payoneer, telefon, canlı sohbet ve e-posta mesajlaşma yoluyla 7/24 müşteri desteği sunar. Ayrıca Payoneer’in nasıl kullanılacağına dair belgeler içeren bir destek merkezi vardır.

Payoneer Güvenli mi?

Payoneer, 2005’ten beri faaliyettedir ve ağlarını ve sistemlerini yüksek düzeyde bir güvenlik standardı ile desteklemeleri gerektiği anlamına gelen PCI Düzey 1 Veri Güvenliği Standardı sertifikasına sahiptir. Ayrıca, ABD’nin Mali Suçları Uygulama Ağı’na (FinCEN) kayıtlıdır ve platformunu ve müşterilerinin güvenliğini iyileştirmek için uyumluluğun bir parçası olarak düzenli olarak Şüpheli Faaliyet Raporları (SAR) dosyalamaktadır.  

Payoneer’de fiziksel güvenlik ve veri bütünlüğü prosedürleri uygulanmaktadır. Ayrıca öngörülemeyen olaylar nedeniyle veri kaybını önlemek için protokolleri güncellenmektedir. Bunun yanı sıra, uygulanan virüs algılama sistemleri ve güvenlik duvarları, kurcalamayı ve bilgisayar korsanlığını önlemek için erişim noktalarını korur. Ayrıca, bunlar zorunlu kapsamlı BT sistemleri PCI denetimine tabidir.

Gelişmiş bilgisayar korsanlığı önleme teknikleri ve güvenlik duvarları, kimlik avı, hırsızlık ve dolandırıcılık saldırılarını önlemek için işlemleri korur. Ayrıca, iş ve hesap değişiklikleri bildirimlerini e-posta yoluyla da gönderir ve herhangi bir olağan dışı işlem anında e-posta yoluyla müşterinin bildirimine sunulur.

Payoneer ile ilgili sıkça sorulan sorulardan birkaçı şöyle:

Payoneer Türkiye’de var mı?

Evet var. TEB başta olmak üzere ile bir çok banka ile anlaşmalı olarak çalışıyor. 

Payoneer hasabı kaç günde açılır?

Kaydolduktan sonra Payoneer, bilgilerinizi onaylar ya da 2 gün içinde e-posta aracılığıyla sizden tamamlayıcı bilgiler (resmî kimliğinizin veya Sosyal Güvenlik kartınızın bir kopyası gibi) ister. Payoneer tarafından onaylandığında 4-15 iş günü içinde tarafınıza postayla bir kart gönderilecektir.

Payoneer yüzde kaç kesiyor?

Payoneer üzerinde hesaplar aracılığı ile ödeme alma işlemlerinde ‘“US Payment Service” için alınan ödemenin yüzde 1’i oranında komisyon alınmaktadır. “EU Payment Service” ve “UK Payment Service” için ücret talep edilmemektedir.

Payoneer Türkiye’de var mı?

Türkiye’de yasal ve kullanılıyor. Türkiye’de bir banka hesabınız var ise Payoneer’e bağlayabilirsiniz. Payoneer

Payoneer ücretli mi?

Payoneer hesabı açmak ücretsizdir. Payoneer Kart almak ve aktive etmek ise ücretlidir. Hesabı aktive etmenin maliyeti 12,95 Dolardır

Payoneer Kart Nasıl Alınır?

Payoneer kart başvurusu yapıldıktan bir kaç gün sonra sizden doğrulama maili ile kişisel doğrulama evrakları ister bu evraklar karşılandığında aktive edilir.

Payoneer ne için kullanılır?

Payoneer ile ulusal ve uluslar arası transferlerde kullanabilirsiniz?

Payoneer Kullanmak Güvenli mi?

Payoneer kullanılarak yapılan tüm işlemler, uluslararası finans düzenleyicileri tarafından denetlenir. Dolayısıyla güvenli bir ödeme alma ve ödeme gönderme altyapısıdır.

Amazon Payoneeri kabul ediyor mu?

Amazon aşağıda belirtilen Amazon platformlarında kullanılabilir
*Amazon.com (Amerika Birleşik Devletleri)
*Amazon.co.uk (Birleşik Krallık)
*Amazon.fr (Fransa)
*Amazon.de (Almanya)
*Amazon.it (İtalya)
*Amazon.es (İspanya)

Payoneer Nedir?

Payoneer, hemen her şeyin dijitalleştiği dünyamızda, uluslararası bir ödeme ve para transferi sisteminin adıdır. Şirket, online para transferi ve dijital ödeme hizmetleri sunmanın yanı sıra kullanıcılarına işletme sermayesi de sağlayan bir Amerikan finansal hizmetler şirketidir.