Becommer.com

En İyi e-Ticaret Platformu Seçmenin Önemi ve Püf Noktaları !

En iyi e-ticaret platformunu seçmek,online ticarete başlayanların başını ağrıtan önemli bir sorun. Ürün satmaya hangi platformda başlamalsınız? Bu kararı verirken nelere dikkat etmelisiniz?

En Iyi E-Ticaret Platformu
En Iyi E-Ticaret Platformu

En iyi e-ticaret platformunu seçmek işiniz için neden önemlidir?

Bir e-ticaret işletmesi kurmak göründüğü kadar kolay bir süreç değildir, aksine tahmin edilenden çok daha fazla karmaşık işler bütünüdür.

Fiziksel bir ortamda bir perakende satış veya üretim tesisi işletmek için gereken stratejik düşünme ve planlama, e-ticaret işinizi kurmak ve yürütmek için de geçerlidir. Ve bu temel noktayı yakalarsanız, insan müdahalesini gerektirecek birçok görev ve etkinliği otomatikleştirip düzene sokabileceğiniz dijital ortamın avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bir e-ticaret platformu seçerken, aşağıdaki 4 şeye dikkat etmeniz gerekiyor:

Büyüme: İşletmeniz ne kadar hızlı büyüyebilir?

İşletme maliyetleri: Bu, e-ticaret platformunuzu oluşturma maliyetini ve devam eden geliştirme ve bakım maliyetlerini içerir. Maliyetlerinizi karşılayabiliyor musunuz?

Müşteri katılımı: Müşterilerinizin işletmenizle nasıl etkileşime girdiğini nasıl kontrol edebilirsiniz?

Hedefler: Doğru e-Ticaret platformu, ulaşmak için belirlediğiniz hizmet hedefini sunmanızı sağlayacaktır.

Pek çok e-ticaret satıcısı tasarım, markalama ve içerik gibi sorunlarına odaklanıyor ancak gerçek e-ticaret sorunları, iş süreci, müşteri katılımı ve olası satış yaratmada ortaya çıkar. Tüm bu süreçler, e-Ticaret platformunuzda sağlıklı bir yatırım getirisi sağlayıp sağlamadığınızı belirlemenize yardımcı olabilir.

İlgili: Becommer Amazon Hesap Açma Hizmetleri 

İlgili: Becommer Amazon Hesap Yönetim Hizmetleri 

 

En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com
En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com

Neden bir e-ticaret platformu kullanmalısınız?

Basitçe söylemek gerekirse, bir e-ticaret platformunuz yoksa çevrimiçi rekabet etmeniz mümkün değildir. Bir e-ticaret platformu, ister B2B ister B2C şirketi için olsun, çevrimiçi perakende girişiminin bel kemiğidir. Ayrıca, doğru e-ticaret platformu, işletmenizin müşterileriniz ve çalışanlarınızla etkileşime girme yollarını kolaylaştırmaya yardımcı olabilir.

Bir e-ticaret platformunuz yoksa, çevrimiçi rekabet etmeniz imkansız.”

e-Ticaret platformları, esas olarak işletmelerin hem ön uç hem de arka uçta karmaşık işlevleri yürütmesini sağlayan yazılım uygulamalarıdır. Buna CRM, envanter yönetimi, mobil ticaret, web tasarımı ve depo temini dahildir.

En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com
En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com

En iyi e-ticaret platformu nedir?

Popülerliklerine göre bir e-ticaret platformu seçmek en iyi yol değildir. En iyi e-ticaret platformu, belirlediğiniz sonuçları ve hedefleri başarıyla sunan platformdur; popüler olan değil.

Bu hedefler, gelir artışı, müşteri katılımını iyileştirme veya yeni bir pazara girme veya yeni bir pazar yaratma gibi basit şeyler olabilir.

Bir e-ticaret çözümü seçerken hangi faktörleri göz önünde bulundurmalısınız?

Geliştirme ve işletime bakmanın yanı sıra, e-Ticaret platformunuzu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken başka faktörler de var.

İlgili: Becommer Amazon Danışmanlık Hizmetleri 

İlgili: Becommer PPC Reklam Kurulum Hizmetleri 

İlgili: Becommer PPC Reklam Yönetimi

1. Satıcı deneyimi ve uzmanlığı

Satıcının, gereksinimlerinizin ihtiyaçlarını ve karmaşıklıklarını karşılama konusunda gerçekten deneyime ve teknik beceriye sahip olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca, sektörünüzle çalışma konusunda hem bilgi hem de deneyime sahip olup olmadıklarını kontrol edin.

Satıcının geliştirmeden daha fazlasını ele almak için iyi donanımlı olup olmadığını görmek için vaka çalışmalarını, müşteri yorumlarını ve forumları araştırmaya zaman ayırın.

En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com
En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com

2. Destek

İşler ters gittiğinde satıcı sorunu çözmenize yardımcı olmak için size gerekli desteği sağlayacak mı? Her zaman 24 saat acil destek sağlayan ve e-posta, web sohbeti ve telefon gibi farklı kanallardan ulaşılabilen satıcılara dikkat edin.

En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com 2
En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com 2

3. Ölçeklenebilirlik

İşletmeniz büyüdükçe e-ticaret platformunuz da sizinle birlikte büyüyecek mi? E-Ticaret platformunuz, işletmenizin merkezi merkezidir. Ölçeklenmesi zor bir platform, işletmenizin büyümesini engelleyebilir.

Platform performansını ve ölçeklenebilirliğini değerlendirmek kolay olmasa da yavaş yükleme sürelerinden donmuş sayfalara, 404 hatalarına ve diğer yavaş performans göstergelerine kadar boşlukların nerede olabileceğine bakabilirsiniz. Platformun trafiğin yoğun olduğu zamanlarda aynı anda kaç müşteriyi idare edebileceğini (yatay ve dikey olarak nasıl ölçeklendiğini) anlamak ve tipik site hızını gözden geçirmek, değerlendirmenizin kritik bir parçasıdır.

En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com 2
En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com 2

4. SEO dostu

Arama motoru optimizasyonu (SEO), mağazanızın başarısını sağlamada en kritik faktörlerden biridir. Organik SEO’nun oluşturulması zaman alır ve seçtiğiniz platform yerleşik en iyi uygulamalara sahip olduğunda ve Google’ın algoritmalarındaki değişiklikleri takip etmeyi bir öncelik haline getirdiğinde görev çok daha kolaydır.

ilgili: Amazon SEO Rehberi 2022: Ürününüzü Nasıl Öne Çıkarırsınız?

SEO söz konusu olduğunda tüm e-ticaret platformları eşit oluşturulmaz, bu nedenle meta verileri güncelleme (etiketler, açıklamalar) ve resim açıklamaları/açıklamaları gibi basit seçeneklerden standart etiketler ekleme gibi daha gelişmiş özelliklere kadar hangi SEO yeteneklerinin dahil edildiğini kontrol etmeniz çok önemlidir. Kapsamlı SEO özellikleri ile gelen e-ticaret platformları, e-ticaret sitenizin arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlayacaktır. SEO dostu bir e-ticaret platformu ararken göz önünde bulundurulması gereken önemli faktörler şunlardır:

  • E-Ticaret platformunuza bir blog ekleme
  • Kendi alan adınızı kullanma
  • Müşterilerin yorum bırakmasına izin verme
En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com 2
En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com 2

5. Mobil uyumluluk ve ürün yönetim

Mobil uyumlu bir platform şart. BigCommerce tarafından hazırlanan bir rapor, Almanya, ABD ve İngiltere’deki mobil ticaretin tüm perakende e-ticaret satışlarının üçte birini oluşturacağını tahmin ediyor. Bu özellikle pandemi sonrası dünyamızda geçerlidir. Marketten ev eşyalarına, ilaca ve diğer temel ihtiyaç maddelerine kadar çeşitli ürünlerin online alışverişinin önemli bir kısmı artık akıllı telefonlardan yapılıyor. Bu nedenle tasarımınızın sezgisel, sorunsuz bir müşteri yolculuğunu desteklediğinden emin olun. Tasarımdan navigasyona, düzene ve genel kullanıcı deneyimine kadar, baştan sona iyi tasarlanmış bir mobil deneyim çok önemlidir.

İlgili: Becommer Amazon Ürün Listeleme Hizmetleri

Ürün Yönetim Sistemi işinizin can damarıdır. Günümüz yöneticileri, çekici bir alışveriş deneyimi yaratmak için kullanıma hazır gelişmiş e-ticaret ürün yönetimine ihtiyaç duyuyor. Mağaza işlevselliğini değerlendirirken, toplu ürün yükleme (CSV, Excel dosyaları), kategorizasyon, gelişmiş özellikler (yani, istek listesi, ürün karşılaştırması, yakın zamanda görüntülenen), nakliye seçenekleri ve dinamik filtreler (ör. sıralama, fiyat aralığı, renk, boyut, konum vb.). Yöneticinin sağlam, dinamik bir mağaza tasarlaması için ne kadar fazla gücü olursa, geliri en üst düzeye çıkarmak için o kadar fazla fırsat olur.

En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com 2
En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com 2

6. Güvenlik

Belki de dikkate alınması gereken en önemli şey güvenliktir. E-Ticaret, aktif olarak finansal ödemeler alan dijital bir platform olduğundan, e-Ticaret sağlayıcınızın gerekli güvenlik protokollerine sahip olduğundan emin olmalısınız.

Bir e-ticaret platformu seçerken müşteri deneyimini göz önünde bulundurun

Müşteri deneyiminizi nasıl sunduğunuz, e-ticaret girişiminizin başarısını etkileyecektir. Müşteri deneyimini belirleyen kritik bir faktör, e-Ticaret platformunun kullanıcı deneyimidir.

iilgili: Adım Adım e-Ticaret Rehberi 2022

Kullanıcı dostu ve sezgisel bir platform, kullanıcı memnuniyetini artırabilir ve ekibinizin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olabilir. Bu nedenle, platformunuzun şirketinizin ihtiyaçlarını yansıtıp yansıtmadığını bilmek çok önemlidir.

Ancak, kullanıcı dostu olmanın yanı sıra, günümüzde müşteri deneyimi de büyük ölçüde bir platformun esnekliğine ve uyarlanabilirliğine dayanmaktadır. IoT çağının derinliklerinde olduğumuz için sesli asistan cihazları, akıllı buzdolapları ve akıllı giyilebilir cihazlar gibi pek çok teknolojik bozulmaya tanık olduk. e-Ticaret platformları, bu değişikliklere ve yeniliklere kolayca uyum sağlamalı, ancak bunu ekibinizin başını ağrıtmadan yapmalıdır. Yakın tarihli bir araştırma, çevrimiçi e-ticaret dolandırıcılıklarının en önemli türlerinin kimlik hırsızlığı (%71), kimlik avı (%66) ve hesap hırsızlığı (%63) olduğunu gösteriyor. Ve araştırmamızda, BT endüstrisindeki ve eğlence endüstrisindeki güvenlik sorunlarının, dijital vizyon ve strateji gibi şeyler üzerinde sırasıyla %51 ve %44 ile açık ara en ciddi yetenek endişeleri olduğunu bulduk.

En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com 2
En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com 2

e-Ticaret platformunun sahip olması gereken özellikler

1. Sağlam katalog

Ürün kataloğunuz envanterinizin kalbini temsil eder. Kataloğun güncellenmesi kolay ve sezgisel olup olmadığını kontrol edin. Ama daha da önemlisi, ürün kataloğunun sektörünüzün gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını kontrol edin. Örneğin, moda veya giyim sektöründe çalışıyorsanız, ürün kataloğunuz, müşterinizin bir ürünün bedenini veya rengini seçmesine olanak tanıyan bir özelliğe sahip olmalıdır. Ek örnekler, ürün paketleri ve ürün sayfaları arasında çapraz bağlantıları içerir.

İlgili: Becommer Amazon Storefront Kurulum Hizmetleri  

İlgili: Becommer Amazon A Plus Content Hizmetleri

Site Sipariş Yönetim Sistemi (OMS) nize izin veriyor mu? Sorunsuz, hızlı bir sipariş deneyimi, e-ticaret deneyiminizin çok önemli bir yönüdür. Araştırmalar, çevrimiçi alışveriş yapanların %80’inden fazlasının siparişleri hakkında düzenli iletişim beklediğini gösteriyor. Bu, rekabetçi olmak anlamına gelir; süreci etkileşimli, doğru ve şeffaf hale getiren bir OMS’ye sahip olmanız gerekir. Sipariş takibi, e-posta bildirimleri ve gönderim hizmeti API’si dahil aranacak özellikler, böylece siparişlerin doğru ve zamanında işlendiğini bilirsiniz.

Ek olarak, alışveriş yapanların ürünlerin stokta ve gönderilmeye hazır olduğundan emin olabilmeleri için OMS’niz ile Envanter Yönetim Sisteminiz (IMS) arasında sorunsuz bir iletişim olması gerekir. Aranacak diğer önemli entegrasyonlar, API entegrasyonu veya eklenti kurulumu yoluyla ERP ve CRM çözümlerini içerir.

En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com 2
En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com 2

2. Esnek fiyatlandırma

Kolayca promosyonlar, indirimler yapmak isteyeceksiniz – ancak hepsi bu kadar değil. Farklı coğrafi konumlar için farklı ücretler talep etmek isteyebilirsiniz, ancak birden fazla para birimi desteği başka bir husustur.

En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com 2
En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com 2

3. Web sitesi kişiselleştirme

Çevrimiçi alıcılar artık kişiselleştirilmiş bir deneyim istiyor. Müşterilere önceki satın alımlarına ve aradıkları ürünlere göre satın alınacak kişiselleştirilmiş önerilen ürünler gönderen bir öneri motoruyla donatılmış e-ticaret platformlarına dikkat edin.

İlgili: Becommer Amerika Şirket Kuruluşu Hizmetleri 

İlgili: Becommer İngiltere Şirket Kurulum Hizmetleri 

4. Hızlı Kargo

Kargo talepleri son yıllarda büyük ölçüde değişti. Müşteri, ürünün satın alındığı gün veya ertesi gün teslim edilmesini istiyor. Platformun iyi bir dağıtım ve lojistik şirketi tarafından iyi bir şekilde desteklendiğinden emin olun.

En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com 6
En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com 6

5. e-Ticaret analitiği

İzlemeniz gereken bir dizi hayati e-ticaret metriği vardır ve yerleşik bir analiz sistemi bunu yapmanın mükemmel bir yoludur. Neyse ki, çoğu e-ticaret platformunun kendi analitik platformları vardır. Henüz sahip olmayanlar için veya daha derinlemesine analizlere erişmek istiyorsanız, e-Ticaret platformundaki verileri başka bir analiz platformuyla senkronize edebilmeniz veya entegre edebilmeniz gerekir.

En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com 6
En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com 6

6. Google Satıcı entegrasyonu

Google Merchant, işletmelerin ilgili Google Alışveriş sonuçlarında görüntülenebilmesi için ürün bilgilerini yüklemelerine ve korumalarına olanak tanır. Ürün listeleme sayfanıza daha fazla trafik çekmenize yardımcı olur. Bu özelliğe sahip olmak, web sitenizin sınırlarının ötesindeki müşterilere ulaşmak için oldukça faydalıdır.

En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com 6
En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com 6

7. Facebook entegrasyonu

Facebook işletme hesabınızla entegrasyon, ürünlerinizi Facebook, Instagram ve Facebook Messenger ile senkronize etmenize olanak tanır. Katalog oluşturduktan sonra, ürünleri bir koleksiyon reklamında sergilemek veya Instagram’da ürünleri etiketlemek gibi farklı iş kullanım durumları için kullanabilirsiniz.

En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com.10 Jpg
En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com.10 Jpg

8. Müşteri yorum sistemi

Yerleşik müşteri yorum sistemleri veya müşteri puanlarına ve yorumlarına izin veren üçüncü taraf entegrasyonları, dönüşüm oranınızı büyük ölçüde etkileyebilir. Aslında, bir çalışma, olumlu yorumların tüketicilerin yüzde 72’sinin güvenini artırdığını, Y kuşağının ise özellikle kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe diğer medyalardan yüzde 50 daha fazla güvendiğini ortaya koydu.

ilgili: Olumlu Amazon Müşteri Yorumları Almanın 15 Etkili Yolu

 

En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com.10 Jpg
En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com.10 Jpg

9. Otomatik vergi ve hesap hesaplama

Küresel bir e-ticaret işletmesiyseniz, para birimi gereksinimlerinin yanı sıra farklı ülkelerin vergi yasalarına da uymanız gerekir. Vergi yasalarına uyulmaması, yüksek profilli yasal işlemlere yol açabilir.

En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com.10 Jpg
En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com.10 Jpg

10. Çoklu ödeme ağ geçitleri

Müşterilerin mal ve hizmetleriniz için ödeme yapmasını kolaylaştırmak, birden fazla seçenek sunmayı gerektirir. PayPal, kredi kartı ve banka kartını içeren birden fazla ödeme seçeneğine sahip olmanın, dönüşümü artırdığı kanıtlanmıştır. Ayrıca, e-ticaret mağazanızı uluslararası ölçekte büyütmeyi planlıyorsanız, yerel pazarların güvenini ve geleneğini kazanmak için yerel ödeme ağ geçitlerini kullanmak isteyeceksiniz.

İlgili: Becommer Amazon Ürün Pazar Analizi Hizmetleri ve Fiyat Listesi

E-Cüzdanlar dünya çapında önemli bir büyüme kaydederken, ödemeler alanında hala baskın bir güç değiller. Bu nedenle, seçtiğiniz platform ne olursa olsun, birincil müşteri tabanınızı tatmin edecek kadar geniş bir ödeme seçeneği yelpazesi sunduğundan emin olun.

En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com.10 Jpg
En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com.10 Jpg

11. Tek müşteri görünümü

Bu özellik, müşterilerinizi ve iletişimlerini her kanalda takip etmenizi sağlar. Ayrıca ne satın aldıklarını da görmenizi sağlar. En popüler e-ticaret platformları, alışveriş yapanlara aşağıdakileri içeren kriterlere göre satın alacakları ürünleri dinamik olarak gösteren bir öneri motoruyla donatılmıştır:

Demografi: Yaş, cinsiyet, konum vb.

Psikografik: İlgi, kişilik, yaşam tarzı

Bağlam: Cihazın türünü, günün saatini, hava durumunu, konumu vb. içerir.

Davranış: Son görüntülenen ürünler, mevcut aramalar, terk edilmiş sepetlerdeki ürünler

Geçmiş: Önceki satın alımlar, eski e-posta etkileşimleri, sadakat programı üyesi

Platform, bir dizi veri noktasını göz önünde bulundurarak müşteriye gerçek zamanlı olarak kişiselleştirilmiş bir deneyim sunabilir.

En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com.10 Jpg
En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com.10 Jpg

12. Merkezsiz ticaret

Ticari satışların hem sesli yardımcı cihazlardan hem de akıllı giyilebilir cihazlardan artması bekleniyor. E-Ticaret etkinliklerini çeşitli temas noktalarına ulaştırmanızı sağlayan bir platforma ihtiyacınız var. Ve bunu ancak Merkezsiz ticaretle yapabilirsiniz. Günümüzün müşterileri, akıllı giyilebilir cihazlardan ses destekli cihazlara, progresif web uygulamalarına vb. kadar çok çeşitli dijital temas noktaları aracılığıyla içerik tüketiyor ve alışveriş yapıyor.

En popüler e-Ticaret platformları, müşterilerin nerede ve ne zaman alışveriş yapmak isterlerse etkileşime geçmelerini sağlayan çok kanallı bir deneyim sunmanızı kolaylaştırır. Bu, müşteri güveni oluşturmanıza yardımcı olur ve markanıza rekabet avantajı sağlar. Tavsiyemiz, büyüyen işletmenizin ihtiyaçlarını ilk günden itibaren karşılayan, kullanıma hazır özelliklere ve işlevlere sahip, bulutta barındırılan, ölçeklenebilir bir çözüm aramanızdır. Gelişmiş önbelleğe alma yöntemleri ve ürün açıklamalarını güncellerken içeriği otomatik olarak temizleme yeteneği gibi şeyler de dikkate alınmaya de

En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com.10 Jpg
En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com.10 Jpg

13-Entegrasyonlar

En iyi E-Ticaret platformlarını değerlendirirken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer kritik faktör de entegrasyonlar ve eklentilerdir. Tüm platformlar her entegrasyonu sunmaz, bu nedenle mevcut özellikleri ve işlevleri doğru bir şekilde değerlendirmek için iş gereksinimlerinizi anladığınızdan emin olun. İşte aranacak en popüler eklentilerden bazıları:

  • Muhasebe:

Satışlar, vergiler, gelirler ve karlar dahil olmak üzere finansal bilgiler sağlar.

  • Eposta pazarlama:

Müşterilerinizle iletişim halinde kalmanızı sağlar.

  • Müşteri Sadakat Programları:

Müşterilerinizi ürünlerinizi kullandıkları ve tekrar satın aldıkları için ödüllendirmenizi sağlar.

  • Ödeme ve Gönderim:

Ödemeleri işleme koymanızı ve ürü nleri göndermenizi basit ve doğru hale getirir.

  • Taraf Dijital Araçlar:

Pazarlama otomasyon sistemleri, CRM’ler ve ERP’ler gibi araçlarla kolay entegrasyonu kolaylaştırır; ek özelleştirmeye izin verir.

  • Temalar ve Kullanıcı Deneyimi (UX)

En popüler dijital şirketleri düşündüğünüzde aklınıza kim geliyor? Airbnb? Lyft? Netflix mi? Sadelikleri, hoş arayüzleri ve sayısız seçenekleriyle zarif, mükemmel, sezgisel bir UX sunmak için çok çalışıyorlar.

 Günümüzün tüketicileri sadece ürün satın almak istemiyor, aynı zamanda ilgi çekici, sürükleyici ortamlarda alışveriş yapmak istiyorlar.

Bir tema, çevrimiçi mağazanızın tasarımını tanımlar ve çoğu e-ticaret platformu, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler sunar. Bazı temalar abonelikle ücretsizdir, diğerleri ise premiumdur ve kullanmak için ek bir ücret gerektirir. İyi tasarlanmış bir deneyim, tarayıcıları alıcılara dönüştürmenin anahtarı olduğundan, rekabette öne çıkmak için yatırım yapmaya değer.

En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com.10 Jpg
En Iyi E-Ticaret Platformu-Becommer.com.10 Jpg

 Bir e-ticaret platformu seçerken kaçınmanız gereken 5 yaygın hata

1. Tıknaz monolitik platforma yatırım yapmak

Katı bir monolitik altyapı üzerine kurulmuş bir e-ticaret platformu, yavaş ve durgun performansa yol açar.

Bunun yerine, tüm bileşenlerin ayrı ayrı çalıştığı ve API çağrıları aracılığıyla birbirleriyle iletişim kurduğu için güncellemesi, yükseltmesi ve yönetmesi daha kolay olan bir mikro hizmet mimarisi üzerine kurulu bir e-Ticaret platformu seçmelisiniz. Bu, hem ekibiniz hem de müşterileriniz için daha verimli bir deneyim sağlar.

2. Ölçeklenmesi zor bir platform seçmek

Ölçeklenmesi zor bir platform, işletmenizin büyümesine zarar verir. Bazı platformların ölçeklenebilirlikten yoksun olmasının ana nedenleri, çoklu kiracılığı ve çoklu siteyi desteklememeleri ve yerel sunuculara veya zayıf altyapıya güvenmeleridir.

3. Çok fazla özellik

Bu aynı zamanda ihtiyaç duyduğunuzdan çok daha fazla özelliğe sahip bir platforma yatırım yaptığınızda yalnızca paranız için düşük bir değer elde etmekle kalmaz, aynı zamanda kullanmadığınız özellikler için de ödeme yaparsınız.

“Olması gereken” minimum gereksinimleri karşılayan ancak işiniz büyüdükçe yeni özellikler ve yetenekler eklemenize olanak tanıyan bir platform seçin. Bu, harcamalarınızı işinizin büyümesine paralel tutmanıza yardımcı olur.

4. Hedefsiz olmak

Bu kılavuzun çok başlarında, bir e-ticaret yazılımı seçmeden önce hedeflerinizi belirlemenin ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştik. E-Ticaret seçim sürecinin en başında önceden tanımlanmış hedefleriniz yoksa, çok fazla zaman kaybedersiniz ve yanlış e-Ticaret platformunu tercih edebilirsiniz.

5. Yanlış şekilde özelleştirme

Birçok marka katı bir platform seçer ve ardından kendi iç sistemlerini ve gereksinimlerini platforma uyacak şekilde özelleştirmeye çalışır. Ancak gereksinimlerinizin ve hedeflerinizin ne olduğunu biliyorsanız, çoğunlukla markanıza uyan ve diğer her şey için özelleştirilebilecek kadar esnek bir platform seçin.