Becommer.com

(Güncel) İngiltere Alışveriş Siteleri Rehberi 2023

Amazon’un en iyi trafik çektiği (aylık 500 milyon) ülkelerin başında İngiltere (Birleşik Krallık, UK) geliyor. Ancak, İngiltere alışveriş siteleri rehberinde Amazon ingiltere dışında var olan ve ürünlerinizi listeleyebileceğiniz, satışını yapabileceğiniz platformlarda var. Bu platformlar özellikle bazı kategorilerde lider konumunda, Üreticilerimizin ve markalarımızın, bu siteleri tanımaları, orta-uzun vadede buralarda da bulunmaları ve satış ağlarını genişletmeleri, İngiltere pazarına hakim olmaları adına faydalı olacaktır. İngiltere’nin en iyi alışveriş siteleri hakkında özet geçeceğimiz bu makalede, siz daha detaylı inceleme yapabilir veya bizden destek talep edebilirsiniz.

İngiltere Alışveriş Sisteleri ve Odaklandıkları Kategoriler

Ingiltere-Alisveris-Siteleri-Becommer

 

İngiltere, dünyanın en iyi online alışveriş ekosistemine sahip ülkelerinden birirdir. İnternetin yaygınlaşması ile perakende alışveriş daha geniş kitlelere ulaştı. İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi’nin verilerine göre;

16 ile 34 yaş arasındaki İngilizlerin % 97’si, yıl içinde en az bir defa online alışveriş yapıyor. İşte bu İngiltere’yi satış yapmak için çok çekici hale getiriyor. İngiltere vatandaşı neden internetten alışverişi bu kadar seviyor? Elbette cevap teslimat süresinde yatıyor. İngiltere’de Online alışverişin bu kadar güçlenmesinin nedeni, kargo ağlarının güçlü, hızlı ve ucuz olmasıdır.

Yetişkin İngiliz vatandaşlarının büyük çoğunluğu, evinden dışarı çıkmadan,  bir çok ürüne ve hizmete online erişebiliyor ve alışveriş yapıyor. İngiltere alışveriş sitelerinin çok fazla olması rekabeti de beraberinde getiriyor. Neyse ki biz alışveriş yapan tarafta değil de satıcı tarafında olacağımızdan en iyi siteleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

ilgili: Becommer eBay Danışmalık Hizmetleri

İngiltere’deki en iyi alışveriş siteleri 2022

Milano, New York ve Paris ile birlikte moda denince akla ilk gelen şehirlerden biri de Londra’dır. ”Moda ve tekstil” kategorisinde Londra merkezli ASOS.com 1.sırada, Mark & ​​Spencer 2. sırada en çok ziyaret edilen moda siteleri arasında yer alıyor. Boohoo ise en çok ziyaret edilen online alışveriş siteleri arasında 3. sırada yer alıyor.

 • Amazon
 • Etsy
 • eBay
 • Marks & Spencer
 • John Lewis
 • ASOS
 • B00hoo

1. İngiltere’nin en iyisi Amazon

Elbette 1. sırada Amazon İngiltere var. Amazon özellikle son 10 yılda yaptığı yatırımlarla, alışveriş sitesininde ötesine geçerek bir teknoloji devine dönüştü. Her geçen yıl listelenen ürün sayısı ve buna bağlı olarak da cirosu artıyor.

Ingiltere-Alisveris-Siteleri-Amazon-Co-Uk-Becommer

 

İngiltere Amazon’un Geri bildirim sayısına bağlı olarak en iyi Amazon UK satıcısı:

 • MüzikSaksak

Amazon İngiltere’de satış yapan mağaza saysı:

 • 66.5k

Amazon UK Şirket net kârı

 • 4,8 milyar GBP

Amazon İngiltere Tüketici davranışları

”Amazon UK’den daha fazla alışveriş yapmak istiyorum” diyen müşterilerin oranı

 • %24

Amazon.co.uk’de alışveriş yapma nedeni?

 • Düşük fiyatlar

İhtiyaçlarımı Amazon’dan karşılamak istiyorum diyen müşterilerin oranı:

 • %8.2

İngilizler, Amazon’dan en çok ne satın almak istiyor?

 • Kitaplar ve e-Kitaplar

ilgili: Amazon İngiltere’de Satış Yapmak İçin Doğru Başlangıç Rehberi 2022

ilgili: Becommer Amazon Hesap Açılış Hizmetleri

2-Etsy

Ingiltere-Alisveris-Sitesi-Etsy-Becommer

Vintage ve ”benzersiz” ürünlerin satıldığı Etsy, bildiğiniz gibi pazar yeri modelidir. İngiliz vatandaşların favori siteleri arasında bulunuyor. İngilizler Etsy’i daha çok hediyelik ve benzersiz niş ürünler almak için tercih ediyor. En çok tercih ettikleri ürünler arasında hediyelik eşyalar, mobilyalar ve takılar bulunuyor.

ilgili:Etsy’de En Çok Satış Yapan Türkler 2022

ilgili:Becommer Etsy Hesap Açılış Hizmteleri

3-eBay İngiltere

Ingiltere-Alisveris-Sitesi-Ebay-Becommer

eBay bildiğiniz gibi fiyat teklifi ve sabit fiyat ile satış yaan bir site, İngiltere’de Amazon’dan sonra en fazla müşteri trafiği çeken platformdur. eBay’de büyük markalarla birlikte küçük ve orta ölçekli bir çok işletmenin ürünlerine erişebilirsiniz. Bu ürünlere teklif verip alışveriş yapabileceğiniz gibi ”şimdi satın al ” seçeneği ile de alışveriş yapabilirsiniz.

ilgili: 2022 eBay İngiltere’de Satış Nasıl Yapılır?

ilgili: 4 Adımda eBay’de Hesap Açmak ve eBay Satış Rehberi 2022

4-İngiltere Alışveriş siteleri: Marks & Spencer

M&S olarak da bilinen Marks & Spencer 2. sırda yer alıyor. İngilizlerin kimliklerini yansıtan en iyi markalarından biridir. Kuruluşu 1884’e dayanır ve fiziki mağazalarının yanında çok güçlü bir e-ticaret altyapılarıda vardır. Mark & Spencer, özellikle alışveriş yapan İngiliz vatandaşlarının özel günler ve yıl başında hadiyeleşme için başvurdukları bir platformdur. Hediyeleşme dünyanın her yerinde önemli olduğu gibi İngiliz vatandaşlarının da önemsediği bir kültür. Satıcılar, özellikle son çeyrekte hediye setleri planlamalı ve buna hazırlıklar çok önceden başlamalıdır.

5-İngiltere Alışveriş siteleri: John Lewis

 

John Lewis bir İngiliz vatandaşların favori markaları arasında yer alıyor. Oldukça popüler ve üst segment bir markadır. İngilterenin neredeyse tüm şehirlerinde fiziki mağazaları da bulunuyor. Elbette, İngilizlerin alışveriş yapabilecekleri online mağazaları da bulunuyor. İngiliz kültürünü yansıtan güçlü bir marka algısına sahip. Ürün kategorisinin merkezinde moda ve tekstil bulunuyor. Müşterilere sundukları en önemli ürünleri ise benzersiz koleksiyonlar. Moda ve tekstil harcamalarında İngiltere dünyada 3. sırada yer alıyor, doğal olarak tekstil ve moda da güçlü markalara sahipler. Moda ve tekstil ürünleri online alışverişlerin %50’ni oluşturuyor. İngiltere pazarına tekstil ve moda kategorisinde girmek isteyen girişimcilerin ve markaların kalite olgusuna dikkat etmeleri gerekiyor.

6-Boden

Sofistike İngiliz kültürünü en iyi yansıtan, zarif ve şık tekstil ürünleri satan bir marka. Ürün yelpazesini genel olarak moda  ve tekstil ürünleri oluştururken, oyuncak ve hobi ürünlerini de satıyor

7-ASOS

Ingiltere-Alisveris-Sitesi-Asos-Becommer

Dünyanın her yerinden müşterisi bulunan ASOS, İngiltere alışveriş siteleri arasında en popüler platformlarından biridir. ASOS modada trendi en iyi takip eden sitelerden biridir. Sitede toplam 80 bin ürün listelenmiş durumda. Kadın giyim, erkek giyim, ayakkabı, aksesuar, mücevherat ve güzellik ve kozmetik ürünleri satmaktadır. ASOS, 20 £’dan fazla yapılan alışverişlerde, müşterilerine ücretsiz teslimat hizmeti veriyor.

8-Boohoo

Ingiltere-Alisveris-Sitesi-Boohoo-Becommer

Boohoo’da ASOS gibi moda ve tekstil ürünlerine odaklanan bir ingiliz alış veriş sitesi. Platformda her gün trend olan yeni ürünler listelenir.  Boohoo çok düşük fiyatlara, kaliteli tekstil ürünleri satışı yapılan bir site olarak göze çarpıyor. Site alışverişleri ertesi gün teslim etmekle öne çıkıyor. Satılan ürünlerin genellikle podyum videolarına da erişebiliyorsunuz.