Becommer.com

En iyi Amazon FBA toptancısı bulabileceğiniz 10 platform!

Amazon’da satış yapmak istiyor ve en iyi ve en güvenilir Amazon FBA toptancısı ile iş yapmak istiyorsanız; bu 10 dev platforma mutlaka bakmanızı öneririz!

Amazon FBA toptancısı nasıl bulunur?

Amazon’da satış yapmak istiyorsunuz ve diyelim ki; kar potansiyeli yüksek olan ürünleri araştırdınız ve nihayetinde ne satacağınıza karar verdiniz. Bunun için gerekli olan her şeyi de yerine getirdiniz: Anahtar kelime araştırması yaptınız, görüntülenme sayısı ve maliyet arasındaki dengeyi ayarladınız. Hatta pazarlama ve reklamcılık için etkili bir planınız da var. Ancak yine de envanterinizi satın almanız gerekiyor. Dolayısıyla bir sonraki adım hem karlı hem güvenilir Amazon FBA toptancı tedarikçilerini bulmak olacak. Peki Amazon FBA toptan satış tedarikçilerini nasıl bulacağız?

FBA açılımı nedir?

FBA, Fulfilled By Amazon yani Amazon tarafından yerine getirilme ifadesinin kısaltılmış halidir.

Fulfillment Amazon Ne Demek?

Bir ürüne ait operasyonların Amazon tarafından gerçekleştirilmesine Fulfillment by Amazon ya da Amazon Fulfilled denir. Bu modele de Amazon FBA modeli adı verilir.

Amazon FBA Nedir?

 Amazon FBA, satıcılara depolama ve lojistik konusunda yardımcı olmak amacıyla 2006 yılında geliştirilen bir hizmettir. Amazon FBA, Amazon deposunda bulunan bir ürünün sipariş sonrasında Amazon tarafından paketlenerek müşteriye gönderilmesi demektir.

İlginizi çekebilir;

Amazon danışmanlık hizmeti

Hizmetler & Fiyatlar: Aylık Danışmanlık Hizmeti

Amazon’da satış nasıl yapılır? Amazon satış ve e-ihracat rehberi

En Iyi Amazon Fba Toptancısı

Becommer olarak, bu yazımızda en iyi Amazon FBA Toptan satış tedarikçilerini bulmanıza yardımcı olmaya çalışacağız.

Amazon FBA toptancısı arıyorsanız, öncelikle Çin pazarına bakmalısınız:

Çin, dünyanın en büyük küresel pazarlarından biridir. Dolayısıyla burada Amazon FBA toptancı tedarikçilerini kolayca bulabilirsiniz. Ancak genel itibariyle, piyasada çok sayıda kötü niyetli toptancı olduğu için, kaliteli ve güvenilir olanları bulmak oldukça zor.

Peki hem güvenilir hem de kar potansiyelimizi artıracak Amazon FBA toptancılarını nasıl bulacağız?

En Iyi Amazon Fba Toptancısı Bulabileceğiniz 10 Patform!

AlibabaGroup ( Alibaba – Alibaba Express -Taobao)

Alibaba

 Amazon FBA toptancı tedarikçisi ararken, muhtemelen ilk bakılacak yer Alibaba olacak. Çünkü Alibaba yalnızca ülkenin en büyük online perakende devi değil; aynı zamanda en ucuz toptan satış tedarikçilerinin bulunduğu bir pazar yeridir. 

Yani Alibaba’ya geldiğinizde muhtemelen, ürünlerinizi doğrudan en düşük fiyatlar veren satıcılardan satın alıyor olacaksınız. 

Alibaba.com, e-ticaretten farklı olarak teknoloji, bulut bilişim, alışveriş arama motoru ve elektronik ödeme hizmetleri gibi birçok farklı alanda faaliyet gösteren bir şirket olan Alibaba Group Holding’in alt kollarından sadece biri. 

Alibaba Group ise Çin’in en büyük e-ticaret sitesi olma özelliğininin yanı sıra, şirket olarak da dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alır. Kurulduğundan bu yana gelişmeye ve büyümeye devam eden Alibaba Group, dünyanın en büyük holdinglerinden biri olmayı başardı.

Alibaba.com ise, 1999 yılında küresel ölçekli toptan ticaret hedefi ile kurulan ve üreticilere, tedarikçilere, toptancılara ve hatta şirketlere yönelik hizmet veren bellirli bir minimum satın alma limitinin olduğu sanal bir pazar yeridir.

Satışların toptan yapıldığı sanal bir toptancı pazarı olarak hizmet sunan Alibaba’daki üreticiler, çoğunlukla büyük hacimli siparişler ile uğraşırlar. Bu nedenle araştırmanızı dikkatli bir şekilde yapın ve satıcılara bol bol soru sorun. Siparişiniz minimum gereksinimleri karşılamıyorsa, diğer tüm hususları da göz önünde bulundurarak, ürünlerin işinize yarayıp yaramadığı konusunda bir karara varın. Böylelikle, başka şekillerde pazarlık yapıp yapamayacağınızı anlamaya çalışabilirsiniz.

Amazon FBA toptancıları için Çin’de bakılacak diğer online pazar yerleri ise şöyle:

AliExpress

Alibaba Group’a ait olan AliExpress, bu holdingin e-ticaret alanında hizmet sunduğu platformlardan bir diğeridir. Büyük bir çoğunlukla küçük işletmelerden oluşur; ki bu da küçük hacimli siparişlerinizde, Alibaba’dan çok daha kolay pazarlık yapabileceğiniz anlamına gelir. AliExpress ayrıca yabancı alıcılara hitap eden bir platformdur.

Taobao

Taobao: Yine Alibaba’ya ait olan bu platform da AliExpress’e benzer bir şekilde hizmet verse de Taobao, esas olarak Çinli tüketicilere yöneliktir. Sitesini ziyaret ettiğinizde içeriğin Çince olduğunu göreceksiniz. Ancak Google Çeviri ile başka bir sekmede açarak kullanabilirsiniz.

Made-in-China

Toptan satış noktasında daha çok dropshipping yapmak istiyorsanız, Made-in-China’ya göz atabilirsiniz. 1998’den beri faaliyet gösteren bu platform, dünyanın dört bir yanındaki alıcılara ulaşmak için çeşitli kategorilerde Çinli ürün tedarikçileri ile birlikte çalışıyorlar.

DHgate.com

E ticarete yeni başladıysanız veya kısıtlı bir bütçeyle çalışıyorsanız, DHgate.com tam da size göre olabilir. Çin’deki en ucuz toptancılara ev sahipliği yapan  DHgate.com’da, minimum sipariş limiti diye birşey yok. Hatta envanterinizi tam olarak ihtiyaçlarınız doğrultusunda doldurmanıza da izin veren bir yer burası.

Global Sources

Global Sources:  şirketlerin kendi aralarında yaptıkları alım satım işlemlerini ifade eden B2B satış modelini benimseyen bu platformda iş gereksinimlerinize göre tedarikçilerle pazarlık yapmak için daha az zaman harcarsınız.

Ayrıca, buradaki her şirket kendi minimum siparişlerini belirler, bu nedenle biraz piyasa araştırması yaparak, kendinize uygun olan siparişler oluşturabilirsiniz.

Banggood

Siparişleriniz fazlaysa, toplu indirimler için Banggood iyi bir seçenek olabilir. Siparişinizin boyutuna bağlı olarak, Banggood’da %20’ye varan indirimlerle (kategorilere göre değişir) kademeli indirimler mevcut.

Ticaret Fuarlarını Ziyaret Edebilirsiniz

Yaşadığınız veya satış yaptığınız yere uzak olan bir ticaret fuarını ziyaret etmek her zaman mümkün olmayabilir; ancak bu tarz fuarların avantajlarından sanal olarak da yararlanabilirsiniz.

Fuarlara düzenli olarak katılan toptancıların listesine ulaşmak için, tedarikçilerle temasa geçmek için fuarın websitesinde verilen iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

En Iyi Amazon Fba Toptancısı Bulabileceğiniz 10 Patform!

Toptan Satış Rehberlerine başvurabilirsiniz

Toptancıların tek bir yerde listelendiğini ve tek tek aramak için zaman ve çaba harcamak zorunda olmadığınızı düşünün. Evet, doğru! Toptan satış rehberlerinde tam da böyle!

En büyük satış rehberlerinden biri de binlerce toptancıya ve 16 milyondan fazla ürüne ulaşabileceğiniz Worldwide Brands. Ancak burada tek seferlik bir kayıt ücreti ödemeniz gerekiyor. 

Worldwide Brands, ticari fuarlarda toptancıları araştırır, ardından listeye giren satıcıların depolarını ziyaret eder ve onları rehbere eklemeden önce kalitelerini doğrulamak için inceleme yaparlar.

Dikkat çeken toptan satış rehberlerinden bir diğeri ise SaleHoo. Bu platform, tedarikçileri rehberlerine eklemeden önce denetler. Bu arada sürekli yenilerini ekledikleri bu listede 8.000’den fazla tedarikçi yer alıyor. Adidas, Oakley, Lego, Disney, 3M, Sony ve daha bir çok ünlü markaları bulabilirsiniz.

Satış rehberlerinden Inventory Source ise, çoğunlukla Çin ve ABD’de bulunan birkaç yüz tedarikçi ile daha küçük ve daha yerel bir platform. Ancak küçük olsa da düzinelerce kategoriye ve toplamda bir milyondan fazla ürüne sahip olması, bu platformun rekabetçi ve cazip bir seçenek olmasını sağlar. Ancak diğerlerinde olduğu gibi burada da envanter otomasyon hizmetleri için ödeme yapmanız gerekecek.

Son olarak; tüm Amazon FBA ihtiyaçlarınızı karşılayacak doğru toptancı tedarikçisini bulduktan ve envanterinizi oluşturduktan sonra, bir sonraki adımınız, ürünlerinizi rekabetçi ve karlı bir şekilde fiyatlandırmak olacak. Bunun için ” Tüm Yönleriyle Amazon’da Fiyat Belirleme: Doğru Fiyat Yüksek Kazanç” yazımıza göz atabilirsiniz.

İlgili: Hangisi Daha Iyi? Amazon’da Satış Mı, EBay’de Satış Mı? – 7 Maddede Amazon Vs EBay!