Becommer.com

Amazon Prime Day Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Amazon Prime Day, yılın en büyük anlaşma etkinliğidir. Bu makaleyi okuyarak Amazon Prime Day’in kökeni hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve gelecek yıl alışverişlerinizi nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Amazon Prime Day Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Amazon’un yıllık Prime Day etkinliği, Prime üyelerine, moda ve elektronikten tutun da oyuncaklara ve hatta eve kadar çeşitli kategorilerde en iyi ulusal markaların ve üçüncü taraf satıcıların ürünleriyle ilgili fırsatlar sunar. Amazon’un yılın en büyük anlaşma etkinliği hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Amazon Prime Day Nedir?

Prime Day, Amazon’un yalnızca Prime üyelerine özel, en iyi markalar ve küçük işletmelerle ilgili fırsatlar sunan yıllık anlaşma etkinliğidir.

 

Amazon Prime Day Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

 

Amazon Prime Day Ne Zamandır?

Etkinlik, müşteriler için ilk defa Amazon’un 20. yıldönümünde yani 15 Temmuz 2015’te, Prime üyelerinin üyeliklerini kutlayarak hayata geçti.
https://www.youtube.com/watch?v=UxsUZaivsF0

 

2022’deki Amazon Prime Day, 12-13 Temmuz tarihlerinde gerçekleşti. Bu yazıdan etkinlik geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve yaklaşan etkinliklerle ilgili güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

 Amazon Prime Day Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

İlgili: Becommer Amazon Hesap Açma Hizmetleri 

Amazon Prime Day İndirimleri

Henüz yapmadıysanız, Prime’a katılabilir veya katılmak için ücretsiz bir deneme başlatabilirsiniz. Prime’a katılmanın değişik aşamaları vardır:

• Bültene kaydolun: Değişen üye avantajlarını takip etmek ve fırsatlar ve etkinliklerle ilgili güncel bilgilere ulaşmak için Prime Insider bültenine kaydolun.

• Kişisel öneriler için fırsat uyarıları oluşturun: Prime üyeler, en son Amazon aramaları ve en son görüntüledikleri öğelerle ilgili fırsat uyarısı bildirimleri almak için abone olabilirler. Prime üyelerin fırsat uyarıları oluşturmak için tek yapmaları gereken, Prime Day’e kadar Amazon uygulamasındaki Prime Day etkinlik sayfasını ziyaret etmektir. Bunu yapan üyeler Prime Day geldiğinde, mevcut tüm fırsatlar hakkında anında bildirim alacaklardır.

• Alexa’dan fırsat bildirimleri alın: Prime üyeleri, Alexa sayesinde hiçbir zaman bir fırsatı kaçırma konusunda endişelenmezler. Üyeler, İstek Listelerine, Sepetlerine veya Sonra hatırlata ürün ekleyebilir ve ardından Alexa’dan, bu ürünler yayınlandığında onları bilgilendirmesini hatta onlar adına sipariş vermesini isteyebilirler.

• Bir hatırlatıcı kurun: Prime üyeleri, iki günlük fırsatlar etkinliği başladığında haberdar olmak için Alexa cihazlarına “Prime Day başladığında bana hatırlat” şeklinde hatırlatıcı kurabilirler.

Amazon Prime Day’e katılan ülkeler hangileridir?

2022’de Prime Day fırsatları Avusturya, Avustralya, Belçika, Brezilya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Lüksemburg, Meksika, Hollanda, Portekiz, Singapur, İspanya, Birleşik Krallık ve ABDve ilk kez olmak üzere Polonya ve İsveç’teki Prime üyelerine sunuldu. Bu yazın ilerleyen günlerinde, Hindistan, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin yanı sıra Mısır’da da ilk kez Prime Day fırsat etkinlikleri düzenlenecek.

İlgili: Amazon Kısıtlı Kategori Onayını Kolaylaştıracak Tüyolar

Amazon Prime Nedir?

Prime, dünya çapında 200 milyondan fazla ücretli üyeye en iyi alışveriş, tasarruf ve eğlenceyi sunar. Örneğin ABD’de Prime sayesinde Prime Video ile ödüllü film ve dizilere sınırsız erişim sağlayabilir, 2 milyon şarkıyı reklamsız dinleyebilir, Amazon Music ile binlerce çalma listesi ve podcaste, Prime Gaming ile ücretsiz oyunlara, Prime Reading ile 3.000’den fazla kitap ve dergiye ulaşabilir, Amazon Photos ile sınırsız fotoğraf depolayabilir ve Prime Day ile de inanılmaz tasarruf edebilirsiniz.

İlgili: Becommer Amazon Hesap Yönetim Hizmetleri 

Amazon Prime, hızlı ve ücretsiz gönderim temeli üzerine kurulmuştur. Prime üyeler, 5.000’den fazla şehir ve kasabada Amazon Fres hand Whole Foods Market sayesinde ultra hızlı market teslimatından, 90’dan fazla büyük metropol bölgesinde yüz binlerce ürün için ücretsiz aynı gün teslimattan ve birden fazla yerde 20 milyon ürün için ücretsiz ve aynı gün deniz aşırı teslimattan yararlanabilirler. Prime üyeleri ayrıca Amazon Pharmacy’den reçeteleri için hızlı ve ücretsiz teslimat fırsatı elde edebilir ve ABD’deki 60.000’den fazla katılımcı eczaneden reçete alma fırsatı elde edebilirler. Siz de bu fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız Prime’a katılın veya ücretsiz deneme başlatın.

Amazon Prime ücretsiz deneme üyeliğine kaydolmak için Prime’a katılabilir veya Amazon Prime Day’de ücretsiz denemeye başlayabilirsiniz.

Prime üyeliğine nasıl kayıt olunur?

Amazon Prime Ücretsiz Deneme sayfasına gidin.

1. 30 Gün Ücretsiz Dene’ye tıklayın.

2. İstendiğinde ekrandaki talimatları uygulayın.

3. İstendiğinde ekrandaki talimatları uygulayın.

İndirimli Prime üyelikleri var mı?

Amazon müşterilerine; birinci sınıf müşteri hizmetleri, özel tasarruflar, geniş seçim imkanları, rahatlık ve kaliteli dijital eğlence dahil olmak üzere her yaştan insanın Prime’ın benzersiz özelliklerini deneyimleyebilmelerini sağlamak için iki farklı indirimli üyelik sunar.

• Devlet yardımı için İndirimli Prime: EBT ve Medicaid dahil olmak üzere devlet yardım programlarının alıcıları, Prime üyeliğinin normal maliyetinin yarısı olan ayda yalnızca 6,99 ABD doları karşılığında Prime’ın tüm avantajlarından yararlanabilirler. Amazon’un indirimli Prime üyeliği ayrıca özel fırsatlar, kuponlar, abone olma fırsatları ve çocuk bezi gibi günlük temel ihtiyaçlardan tasarruf etme gibi ek tasarruf seçenekleri de sağlar. İndirim hakkında daha fazla bilgi için bağlantı adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili: Becommer Amazon Danışmanlık Hizmetleri 

Prime Student: Yüksek öğrenim öğrencileri için özel olarak tasarlanan Prime Student, Prime’ın tüm avantajlarını ayda yalnızca 7,49 ABD doları veya yıllık 69 ABD doları gibi indirimli bir fiyatla sunar. Prime Student üyeleri ayrıca, sınırsız teslimat seçeneğiyle ücretsiz aylık Grubhub+ Student üyeliği, altı ay ücretsiz LinkedIn Premium üyeliği ve StudentUniverse aracılığıyla uçuşlarda ve otellerde %10’a varan indirimler gibi üniversite hayatı için özel avantajlardan yararlanabilirler. Henüz Prime Student’ı denememiş olan üniversite öğrencileri, altı aylık bir deneme için kaydolabilirler.

Amazon Prime teslimatı nasıl çalışır?

Prime Day siparişlerinin hızlı ve ücretsiz teslimatı, Amazon’un yenilikçi teknoloji, ulaşım hizmetleri, özel ortaklar ve partnerlerinin bir kombinasyonu tarafından desteklenen küresel ulaşım ağı sayesinde mümkün olmaktadır. Amazon, bir Amazon paketi olan Journey’de çalışan kişilerin ve iş ortaklarının güvenliğine, esenliğine ve kariyer gelişimine odaklanırken bir yandan da demiryolu ve kamyonlardan uçaklara, kamyonetlere ve daha fazlasına kadar dünya çapında bu ağı oluşturmaya, yenilemeye ve ölçeklendirmeye devam ediyor.

Bir Amazon Air uçağının göbeğine kargo yükleyen kıdemli bir kişiden, o tanıdık Amazon kutusunu teslim eden sürücüye kadar, her şeyi mümkün kılan operasyon ağındaki insanlar ve ortaklardır.