Becommer.com

2022’de En Hızlı Büyüyen Amazon Kategorileri

En Hızlı Büyüyen Amazon Kategorileri

İster araştırmanıza yeni başlayan bir Amazon satıcısı olun, ister deneyimli bir Amazon satıcısı olun, hangi ürün kategorisine odaklanacağınızı bulmak büyük önem taşıyor olabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok kategoriyle, araştırmanızı nasıl daraltır ve odaklanılacak en iyi nişi nasıl bulursunuz? Hangi ürün kategorilerinde en fazla veya en az rekabet var? En yüksek kar marjları? Ürün tekliflerinizi büyütmek için en fazla fırsat? Tüm bunları ve daha fazlasını ele alacağız. Dünya pandemi sonrası yaşamı dört gözle beklerken, pandeminin tüketicilerin Amazon’daki alışveriş alışkanlıklarını nasıl değiştirdiğinin nabzını tutuyoruz. Tüketici kategorilerinde yüzlerce iş ortağıyla birlikte çalışıyor ve onların ve müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için Amazon tüketici tercihlerindeki değişiklikleri sürekli izliyor ve pazarın büyümesi için fırsatları belirliyoruz.

Şirketlerle tüketici etkileşimlerinin %60’ı 2021’de çevrimiçi olarak gerçekleştiğinden (2019’daki %42) ve her ürün aramasının %66’sı Amazon’da başladığından, dijital pazardaki markaların tüketicilerin neyi ve nasıl aradığını anlaması çok önemlidir. Amazon’da onlara ulaşmak için. Covid dönemi alışveriş trendlerinden elde edilen içgörüler, e-ticaret satışlarının öngörülebilir gelecekte ivmesini sürdüreceğini ve artık dijital kolaylık, tutumluluk ve kişisel bakımı ön planda tutan tüketicilerin Covid dönemi etkinliklerinin de devam edeceğini gösteriyor. Satıcıların göz önünde bulundurması gereken başarılı ve yüksek potansiyele sahip kategori ve bu kategorilerde başarılı olan markalara örnekler belirledik. İşte bu trend olan Amazon kategorileri hakkında bildiklerimiz.

Hızlı trend olan Amazon ürün kategorilerinde bu kadar önemli olan nedir? Üç önemli husus vardır: Yeni bir ürünü özel etiketlemek istiyorsanız, hızlı büyüyen Amazon kategorilerinden birine bakın. Mevcut bir ürün, bu hızla büyüyen Amazon kategorilerinden herhangi biriyle tamamlayıcı veya bir paket halinde çalışabilir. Hızlı büyüyen Amazon kategorileri, iş tahminlerini iyileştirmeye ve pazarlama stratejilerini şekillendirmeye yardımcı olan tüketici eğilimleri hakkında bilgi sağlar. En sık satın alınan kategoriler (elektronik ve giyim, ayakkabı ve mücevher) ile en hızlı büyüyen Amazon kategorileri arasında ayrım yapmak önemlidir.

Muhtemelen daha az rakip olduğunda markanızı oluşturmak için trend olan bir ürün kategorisine erken girmek istiyorsunuz; ve ürün kategorisine daha fazla rakip girdiğinde, marka bilinirliği avantajına sahip olursunuz. Bu süreci sizin için daha da kolaylaştırmak için, bu gönderide en hızlı büyüyen bazı Amazon ürün kategorisini ve neden şu anda çok popüler olduklarını listeliyoruz: Veranda, Çim ve Bahçe, Spor ve Dış Mekan, Araçlar ve Ev Geliştirme, Güzellik ve Kişisel Bakım, Sağlık ve Sıhhat, Evcil Hayvan Malzemeleri.

1. Veranda, Çim ve Bahçe

Tüketicilerin evde daha fazla zaman geçirdikten sonra, dış mekan yaşam alanlarını iyileştirme isteği, 2020’de bahçecilik için harcanan süreyi %40 oranında artırdı. %86’sı 2021 boyunca aynı miktarda bahçe yapmayı planlıyor. Kendi dış mekan vahalarını inşa etme arzusuyla birlikte , tüketiciler ayrıca kendi meyvelerini, sebzelerini ve otlarını yetiştirmeye motive oluyorlar. Bunun, geçtiğimiz yıl önemli bir büyüme gösteren bir Amazon kategorisi olan Veranda, Çim ve Bahçe ürünlerine yönelik artan taleple el ele gitmesini bekliyoruz.

TDI, pazar kontrolünü ele geçirmek, ürün listelemelerini geliştirmek ve optimize etmek ve Amazon satış sürecini kolaylaştırmak için 2019’dan beri çaba sarfetmektedir. 2020’de restoranlar, güvenli, açık havada yemek yeme deneyimleri oluşturmak için TDI Sunbubble Seralarını kullandı. TDI’nin ileri görüşlü uygulamaları ve Amazon’daki ürün genişletmesi, onları 2020’de Amazon satışlarında 2 milyon dolara çıkardı. Zaten 2021’de, Ocak-Nisan arasında yıllık trafikte %55 ve Amazon’a yapılan sevkiyatlarda %157 artış gördüler.

2. Araçlar ve Ev Geliştirme

Araçlar ve Ev Geliştirme kategorisinde, e-ticaret büyümesi tuğla ve harç büyümesini 6:1 oranında geride bırakıyor ve Amazon, çevrimiçi ev geliştirme pazarı satışlarının %82’sini elinde tutuyor. Nispeten düşük giriş engelleriyle Amazon, pazara yeni giren markaları tuğla ve harç pazarlarından daha fazla ağırlıyor. Orta maliyetli ve minimum kurulum markaları, daha küçük bütçeler üzerinde büyük tasarım etkileri yaratmak isteyen Covid dönemi tüketicileri arasında başarı buluyor. ABD’deki ev sahiplerinin %76’sı pandeminin başlangıcından bu yana en az bir ev geliştirme projesi gerçekleştirdi. Kilitlenmeler, 2021 boyunca gelişmeye devam eden ev geliştirme ve yeniden modelleme projelerine yönelik kolektif bir tutkuya ilham verdi. Birçok pazaryeri geçen yıl bu artan popülaritenin etkilerini gördü ve yenilikçi pazar stratejileri, marka pazarlamasına artan ilgi ve ürün lansmanı genişletmeleriyle bu büyümeden yararlandı.

Amazon Seo

3. Spor ve Dış Mekanlar

Sports & Outdoors kategorisi, pazardaki satıcılar için yeni fırsatlar sunuyor; 2020’de Sports & Outdoors, Amazon’da yıllık bazda %80 büyüdü. Covid dönemi tüketicileri, açık hava yaşam tarzını benimsemeye, yeni hobiler aramaya ve evdeki spor salonları ve uzaktan egzersiz dersleriyle formda kalmaya devam ediyor. Kış sporları ve salon takım aktiviteleri de artan katılım gösterdiğinden, bu kategorinin büyümesi mevsimleri de aşıyor. Haziran 2020’den itibaren belirli spor kategorilerinin büyümesine bir göz atalım: Bisiklet satışları yüzde 63 arttı, kürek sporları satışları %56 arttı, golf satışları yüzde 53 arttı, kamp satışları %31 arttı. Yüksek performanslı Spor ve Dış Mekan kategorilerinin 2021 ve sonrasında popülerliğini koruması bekleniyor. ABD pazarında, Sports & Outdoor marka geliri bu yıl %14 artmaya hazırlanıyor.

4. Güzellik ve Kişisel Bakım / Sağlık ve Zindelik

Pandemi, tüketici önceliklerini aktif olarak öz bakım, sağlık ve zindeliği bütünsel bir anlamda sürdürmeye kaydırdı. Dünyanın dört bir yanındaki tüketiciler fiziksel ve zihinsel sağlıkla ilgili harcamaları artırmayı planlarken, sağlıklı yaşam burada kalacak gibi görünüyor. Amazon’da güzellik, sağlık ve kişisel bakım, 23 milyar dolarlık satışla bir önceki yıla göre %45 artış gösterdi. 2020’de Google’da kişisel bakım ürünleri aramaları %250 arttı. Tüketicilerin üçte biri geçtiğimiz yıl içinde kişisel bakım davranışlarını artırdı ve en az %77’si gelecekte sağlıklı kalmak için daha fazla girişimde bulunmayı hedefliyor. Kişisel gelişim kategorilerindeki tüketicileri hedefliyorsanız, Amazon mükemmel bir pazar yeridir – çevrimiçi satın alınan tüm güzelliklerin üçte biri Amazon’da gerçekleşir. Sağlıklı yaşam piyasası genel olarak hızlı bir büyüme aşamasında ve şu anki tahmini değeri 1,5 trilyon dolar. Fırsatı yakala!

Amazon'da Fiyat Belirleme

5. Evcil Hayvan Malzemeleri

Hızlı büyüyen Amazon kategorileri söz konusu olunca, tüylü dostlarımızı destekleyen sektöre de çok dikkat etmemiz gerekiyor: Pet Malzemeleri. Salgın, tüketicileri evcil hayvanlarını her zamankinden daha fazla şımartmaya yöneltti. Evcil hayvan sahiplerinin %71’i artık internetten daha fazla sipariş verip satın aldıklarını söylüyor ve %30’u geçtiğimiz yıl evcil hayvanlarına daha fazla para harcadı. Amazon’daki Evcil Hayvan Malzemeleri 2020’de bir önceki yıla göre %30 arttı ve kategori bir dizi alt kategoriye genişledi: yiyecek, oyuncaklar, yataklar, tasmalar, hijyen, evcil hayvan bakımı, liste uzayıp gidiyor. Amazon, çevrimiçi Evcil Hayvan Gereçleri satışları için gidilecek yerdir. Evcil Hayvan Malzemeleri sektörü geçen yıl 100 milyar dolarlık satışa ulaştı ve 2021’de 109.6 milyar dolarlık satış yapması bekleniyor.

“Pandemik yavrular” gerçek bir şeydir. Yahoo News, ülke çapında yaklaşık beşte biri olan 23 milyondan fazla Amerikan hanesinin pandemi sırasında bir evcil hayvanı sahiplendiğini ve bunun sonucunda tıbbi olmayan evcil hayvan ürünlerine toplam 21,4 milyon dolar ve köpek maması için 28,4 milyar dolar harcandığını bildirdi. Burada evcil hayvan maması dışında bir dizi ilgili alt kategori var. Bunlar şunları içerir: Tasmalar, tasmalar ve koşum takımları, oyuncaklar, yataklar, şampuanlar ve saç kremleri, tımar aletleri, kazak, özelleştirilmiş evcil hayvan etiketleri. Amazon'da Fiyat Belirleme

6. Sağlık ve Zindelik

Güzellik ve kişisel bakımla yakından ilgili olan sağlık ve zindeliktir. Bir Mckinsey & Company anketinin bildirdiği gibi, sağlıklı yaşam konsepti uzun süredir var olmasına rağmen (Jane Fonda egzersiz bantlarını hatırlıyor musunuz?), bu kategoriye yönelik tüketici ilgisinin yılda %5 ila %10 arasında artması bekleniyor. Birçok tüketici pandemi sonrası bile spor salonuna dönmek konusunda isteksiz olduğundan, insanlar evde egzersiz yapıyor. Bu sadece halter ve yoga matları gibi ürünlere değil, havlu ve su şişelerine de olan talebi artırıyor. Bu kategori sadece fitness ekipmanları ve egzersiz programlarını değil, aynı zamanda vitamin takviyelerini, beslenme programlarını, uyku iyileştirme ürünlerini (uyku izleme uygulamaları ve karartma perdeleri gibi) ve dikkati (rahatlama uygulamaları dahil) içerir. McKinsey anketi ayrıca şunu belirtiyor:Amazon Seo

Wellness meraklıları, sosyal medyada markaları aktif olarak takip eden, yeni ürün lansmanlarını takip eden ve yeniliklerden heyecan duyan yüksek gelirli tüketicilerdir. Sosyal sorumluluk sahibi, çevre açısından sürdürülebilir ve temiz/doğal içerikli markaları tercih eder (ve bunun için daha fazla ödemeye hazırdır). Fiyat bilincine sahip tüketiciler, sağlıklı yaşam ürünlerinin önemli olduğuna inanır, ancak en iyi teklifi almak için satın almadan önce özellikleri ve faydaları titizlikle karşılaştırır.

Trend Olan Amazon Ürün Kategorinizi Keşfedin

Çoğu Amazon satıcısı, satışlarını takip eder ve belirli bir Amazon ürün kategorisinde bariz ani artışları veya düşüşleri tespit edebilir. Ancak tüm ani artışlar açık değildir ve bir veya iki üründeki performans değişikliği, yoğun bir Amazon işletme sahibi için gözden kaçırılması kolay olabilecek daha büyük bir genel eğilime işaret edebilir. Tüm verilerinizin bu kadar net bir şekilde sunulmasını ve bir kâr ve muhasebe aracında organize edilmesini bu kadar önemli bir varlık yapan şey budur. Uygun araçlar kullanarak sınırlı bir süre olsa bile, işinizi etkileyen eğilimleri yakalamanıza ve daha iyi veya daha kötü için kâr etmenize olanak tanır. Ardından, işe yarayan şeylere daha fazla çaba harcayarak ve sürdürülebilir olmayan şeyler için düzeltmeler arayarak onlar üzerinde harekete geçebilirsiniz.

Amazon’un En Popüler Kategorileri

Amazon’da veya başka bir platformda satış yaparken, tüketicilerin nereden ve ne satın aldığını bilmek önemlidir. Bir bit pazarında dükkan açıp yanlış park yerinde olduğunuzu anlamak istemezsiniz, değil mi? Aynı şey Amazon ve e-ticaret için de geçerli. Çok az kişinin alışveriş yaptığı bir niş veya kategoride bir ürün yaratırsanız, biraz sorun yaşarsınız. Bu kısımda üçüncü taraf satıcı olarak satış yapmak için en popüler kategorilere bakacağız. 2022 Amazon Satıcılarının Durumu Raporuna göre, bunlar, ürünlerin listelendiği satıcıların yüzdesi de dahil olmak üzere en iyi kategorilerdir:

En popüler 10 kategori: Ev & Mutfak 32%, Güzellik ve Kişisel Bakım %23, Oyuncaklar ve Oyunlar 20%, Giyim, Ayakkabı ve Takı 18%, Sağlık, Ev ve Bebek Bakımı %17, Spor ve Dış Mekanlar %16, Sanat, El Sanatları ve Dikiş %15, Kitaplar %15
Mutfak & Yemek %14, Bebek %14, Elektronik %14, Araçlar ve Ev Geliştirme %13, Evcil Hayvan Malzemeleri %13, Ofis Ürünleri %12, Bahçe ve Dış Mekan %12, Bakkal ve Gurme Yemek %10, Aletler 8%, Cep Telefonu ve Aksesuarları 8%, Otomotiv Parçaları ve Aksesuarları 7%, El yapımı 6%, Uygulamalar ve Oyunlar %6, Endüstriyel ve Bilimsel 5%, Bilgisayarlar 5%, Video Oyunları 4%, Koleksiyon & Güzel Sanatlar 4%, CD’ler ve Vinil 3%, Bagaj ve Seyahat Ekipmanları %3, Müzik Aletleri 2%.

Amazon Hesap Sağlığı

Bu kategorilere bakarken kendinize şunu sormanız önemlidir: Bu kategoriler çok mu rekabetçi? Yapmak isteyeceğiniz son şey, Amazon’un arama sonuçlarının birinci sayfasına çıkma şansının çok az olduğu veya hiç olmadığı aşırı doymuş bir pazara atlamaktır. Ancak, bu geniş kategoriler çok popüler ve aşırı doygun olsa da, daha sonra daha iyi ürün fırsatları bulmak için çeşitli alt kategorileri nasıl derinlemesine inceleyebileceğinizi açıklayacağım.

Amazon Ürün Kategorileri Arasındaki Temel Farklar Nelerdir?

1. Karlılık: Hangi Amazon ürün kategorilerinde satış yapmak en karlı? Kar marjları, ürünleri tedarik etmenin size maliyetine ve bunları ne kadara satabileceğinize bağlı olarak çılgınca değişebilir (iş yapmanın daha az maliyeti – burada ücretler hakkında daha fazla bilgi edinin). Neyse ki çoğu Amazon satıcısı için ortalama kar marjları, kategoriye bağlı olarak %15-26 arasında değişmektedir. El yapımı ürünler (hala hammadde ve zaman açısından çok pahalıya mal olabilir), ardından bilgisayarlar, aletler ve aletler gibi bazı yüksek biletli ürünler.

Amazon'da Karşılaşılan Problemler.

Karlılık, Amazon’da satış yaparken önemli bir husustur, ancak gerçek en iyi fırsatı bulmak için açık fikirli olun.
Bazı kategoriler diğerlerinden daha karlı olabilir, ancak her kategorinin içinde karlı alt kategoriler vardır. Ev & Mutfak ve Güzellik & Kişisel Bakım, satıcılar arasında en üst kategoriler arasındadır, ancak her ikisinde de artan rekabet, fiyat savaşları, Amazon’dan doğrudan rekabet, artan PPC maliyetleri vb. Daha az popüler kategoriler, popüler kategorilerden daha karlı olabilir. Örneğin, Ev ve Mutfak vs. El Yapımı. Ev ve Mutfakta satıcıların yalnızca %4’ü %51-100 net kâra sahipken, El Yapımı’da satıcıların %9’u %51-100 net kâra sahiptir. Mesele şu ki, düşük rekabetle yüksek talep gören doğru fırsatı hala bulmanız gerekiyor – bu yüzden kategorilere fazla takılmayın.

2. Satışlar: Amazon ürün kategorilerinin aylık ortalama satışları nedir? Neredeyse her kategorideki Amazon satıcılarının aylık ortalama satışları 1.000-25.000 ABD Doları aralığındadır. Bazı kategoriler, aylık satışların (1.000 doların altında) belirgin şekilde daha düşük olmasıyla öne çıkıyor: Kitaplar, El Yapımı ve Cep Telefonu ve Aksesuarlar. Ve diğerleri çok daha yüksek aylık satışlar (50.000$+) görüyor: Müzik Aletleri, Endüstriyel ve Bilimsel ve Bilgisayarlar.

3. Satış deneyimi: Hangi ürün kategorileri yüksek düzeyde deneyim gerektirir? Müzik Aletleri (satıcıların %50’si gelişmiş satıcı deneyimine sahip olduğunu söylüyor). Endüstriyel ve Bilimsel, Araçlar ve Ev Geliştirme, Uygulamalar ve Oyunlar, Otomotiv Parçaları ve Aksesuarları. Hangi ürün kategorileri en az deneyim gerektirir? Aletler (satıcıların %27’si yeni başlayan satıcı deneyimine sahip olduğunu söylüyor), Kitap, Video oyunları, Elektronik Oyuncaklar ve Oyunlar.

Satış Yapmak İçin Daha Az Rekabetçi Bir Kategoriyi Nasıl Bulabilirsiniz?

1. Google trendlerini kullanın

Tüketicilerin neyle ilgilendiğini takip etmenin harika bir ücretsiz yolu Google Trendler’dir. Google Trendler’e her hafta bir göz atın ve ürün oluşturma fırsatlarını belirleyip belirleyemeyeceğinize bakın. Örneğin, spor salonu ekipmanı trend mi? Bunu bir satış fırsatı olarak keşfetmek isteyebilirsiniz. Google Trends’e geniş bir anahtar kelime yazmanız yeterlidir; size o konunun popülerliğini ve trendin yukarı mı yoksa aşağı mı trend olduğunu gösterecektir. Anahtar kelime araştırması için kullanabileceğiniz ilgili konuları, demografileri ve ilgili sorguları da görüntüleyebilirsiniz. Bu ücretsiz aracı keşfetmek için biraz zaman ayırın ve ne bulduğunuzu görün!

2. Anahtar Kelime İzleyici ve Fırsat Bulucu ile Keşfedin

Daha doğru ürün araştırması yapmanıza ve düşük rekabet, yüksek talep gören ürünler bulmanıza yardımcı olmak için bu iş için tasarlanmış yazılımlar kullanın. Bu araçlar, anahtar kelime ve ürün araştırması yapma şeklinizi basitleştirir. Anahtar Kelime İzci, ürün listelemelerinizde ve Amazon PPC reklam kampanyalarınızda kullanabileceğiniz değerli ve son derece alakalı anahtar kelimeler oluşturmanıza yardımcı olur. Ayrıca ilk sayfaya ulaşmak için anahtar kelime başına ne kadar harcamanız gerektiğini de hesaplayacaktır. Fırsat Bulucu, yüksek talep ve düşük rekabet ile sayısız fırsat bulmak için belirli kriterler eklemenize olanak tanır. Bir anahtar kelimeyi bir pazar segmentine dönüştürün ve satış performansı, ortaya çıkan trendler ve rekabet içgörüleri hakkında derinlemesine verileri görün.

 

Amazon Yorum

 

3. Tüketici Eğilimlerini İzleyin

Tüketici Eğilimleri Raporu 2022’de ankete katılan tüketicilerin %72’si, artan enflasyonun tüketim malları harcamalarını etkilediğini ve %70’inin 2022’de daha az anlık alım yapacağını belirtti. Durum böyle olsa da, 2022’de ev geliştirme ve evde vücut ekonomisi büyümeye devam edecek. Tüketicilerin %62’si şimdi pandemi başlamadan önceye kıyasla kişisel bakıma daha fazla ilgi gösteriyor ve tüketicilerin %61’i yemek pişirmeye daha fazla ilgi gösteriyor. Tüketicilerin evlerini güzelleştirmek ve sağlıklarını artırmak için kullanabilecekleri ürünlere yatırım yapmak için şimdi iyi bir zaman.

Satış yapmak için bir kategori seçmek, ürün araştırmanızın sonuçlarına, alt kategorinin rekabet gücüne ve ürüne olan talebe bağlı olacaktır. Hangi kategoride satış yapacağınızı duygusallığın belirlemesine izin vermeyin. Bırakın kategorinizi veriler (ve talep) belirlesin. Diğer bir deyişle, sürekli kullandığınız için rekabeti yüksek, talebi düşük bir ürünü satmayın. Kârlılığınız, doğru ürünü bulduktan sonra işinizi nasıl yürüttüğünüze bağlıdır. Nasıl yapacağınızı bildiğinizden emin olun: uygun ürün araştırması yapın, kaliteli ürünler sağlayın, fiyatlandırma için pazarlık yapın, daha yüksek bir algılanan değer sunun, karlı PPC kampanyaları yürütün, optimize edilmiş bir liste oluşturun ve daha fazlasını yapın.

Faq

Sıkça Sorulan Sorular

Dünyada en çok ne satıyor?

Moda öğeleri. İlginçtir ki, moda neredeyse tüm dünyada en çok satan endüstridir. Evet, endüstrinin aldatıcı olmasına ve mağazadan mağazaya değişebilen boyutlarda ürünlere sahip olmasına rağmen, moda satışların kraliçesi olmaya devam ediyor.

2022’de en çok talep gören ürün hangisi?

2022’de satılacak trend ürünler: yüksek teknoloji ürünü ürünler ve aksesuarlar. Ekran koruyucular ve filmler. Analistler, teşhir pazarının hızla büyümeye devam edeceğini bildiriyor.

İnternetten satması en kolay ürün nedir?

Tatlı İkramlar. Kurabiyeler, şekerler ve kekler, aman tanrım! Tişörtler. Son derece yaratıcı değilseniz, tişörtler yapmak ve satmak için ideal şeyler olabilir. İnsanlar zanaatkar banyo takımlarını sever. Mumlar…