Becommer.com

Amazon İnfluencer Programı Nedir ve Nasıl Çalışır?

Amazon İnfluencer programı Amazonun üçüncü taraf markalarını izleyicilerinden önce tanıtan ve bir Amazon İştirakçisi olarak komisyon alan Blogcular, YouTuberlar ve Sosyal Medya influencerlarıdır. Program 1996 yılından bu yana Amazon’un bir pozisyon oluşturmak için web sitesine organik olarak dış trafik getirebilecek sosyal medya influencerlarını kapsar.

Amazon İnfluencer Programı Hakkında

Amazonz İnfluencer Programı Amazon Associates uygulaması altında farklı özellikte bir program. İster Amazon Satıcı Merkezi Satıcısı, ister  Amazon B2B olun, Amazon’da satış yapmanın artık eskisi kadar kolay olmadığının mutlaka farkındasınızdır.

Doğru anahtar kelimeleri kullanmak, yüksek çözünürlüklü görseller eklemek ve yüzlerce olumlu yorum almak bile, artık rakiplerinizi alt etmenize olanak sağlamayabilir. Bu açıdan Amazon influencer Programı farklı bir seçenek olarak son yıllarda yaygınlaşmaya başladı.

Amazon influencer programı ile satışlarınızı rahatlıkla arttırabilirsiniz.  Bu program bir çeşit kazan kazan programı. Hem influencerlar belli bir yüzde ile komisyon alıyor hem de siz ürünlerinizi kolaylıkla ulaşmanızın mümkün olmadığı kitlelere ulaştırıyorsunuz.

Bu nedenle, ister hevesli bir Amazon Influencer ister bu alanda yeni başlayan biri olun, bu programın içeriğini ve dışını öğrenmek için bu kılavuzu kesinlikle okumalısınız. Kılavuzumuzun alt başlıkları şöyle:

 • Amazon İnfluencer nedir?
 • Kimler Amazon İnfluencer olabilir?
 • Amazon İnfluencer ve Amazon Associates Arasındaki Fark Nedir?
 • Amazon Influencer Programı nasıl çalışır?
 • Programa nasıl hak kazanılır ve başvuru yapılır?
 • En İyi Amazon Influencer Türü Nedir?
 • Amazon Influencer Sonuçları Nasıl İzlenir?

Amazon İnfluencer nedir?

Amazon İnfluencerlar, Amazon üçüncü taraf markalarını izleyicilerinden önce tanıtan ve bir Amazon İştirakçisi olarak komisyon kazanan Blogcular, YouTuberlar ve Sosyal Medya fenomenleridir. Bunu yapabilmek için de Amazon Associates Programının bir parçası olmaları gerekir.

Basit bir deyişle, çeşitli platformlardaki Amazon İnfluencerlar kendilerini takip eden hedef kitlelerine, Amazon’dan belli ürünleri satın almalarının tavsiye ederek kar elde ederler. Bu platformlar:

Youtube

Facebook

Bloglar

Medium

Instagram

Amazon

Podcastler

Pinterest

Amazon Influencer Marketing, sayfa dışı tanıtım yoluyla Amazon’un web sitesinde satışları artırmaktan ve dolayısıyla diğer platformlardan Amazon’daki organik trafiği zorlamaktan başka bir şey değil esasen.

Kimler Amazon İnfluencer Olabilir?

Amazon Influencer site kriterleri esasen çok net değil. Ancak bu programa dahil olmak isteyen kişilerin aşağıda belirtilen standartları karşılaması gerekmekte:

 • Aktif bir YouTube, Instagram veya Facebook hesabına sahip olmaları gerekir.
 • İyi bir takipçi kitlesine sahip olmaları gerekiyor (yaklaşık 20 bin takipçi)
 • İzleyicileriyle etkileşim kurmaları gerekiyor
 • Amazon’da satılan ürünlerle alakalı içerik yayınlamaları gerekiyor.

Amazon İnfluencerlar ve Amazon Associates Arasındaki Fark Nedir?

Amazon İnfluencerlar Amazon İştirakleridir.

Amazon Influencer Programı, Amazon Associates Programının bir uzantısından başka bir şey değildir. Amazon Satış Ortakları Programı, 1996’dan beri var olan bir program ve yeniden markalaştırılarak Amazon İnfluencerlar Programı olarak adlandırıldı.

Aralarındaki TEK fark, zorunlu ürünleri müşterilerine nasıl tavsiye ettikleridir. Affiliates Programının üyeleri, belirli öğeler için yalnızca kendi bloglarında veya sosyal medya hesaplarında bağlı kuruluş bağlantılarını paylaşabilirken, Influencer Programı üyelerinin Amazon’da kendi özel vitrinlerini oluşturması gerekiyor.

Amazon İnfluencerlar veya Amazon İştirakleri, satışları artırmanın akıllı ve ilginç yollarıyla tanınır. Reklamını yaptıkları ürünleri doğrudan YouTube video açıklamalarında veya Twitch videolarında veya Amazon’un web sitesine yönlendiren sosyal medya gönderilerinde vb. bağlamak için bloglar ve sosyal medya gibi çeşitli alanları kullanırlar. Bu, izleyicilerin ürün bağlantılarını tıklamasına ve Amazon Influencer tarafından önerilen ürünü analiz etmesine veya satın almasına olanak tanır.

Amazon İştirakleri, izleyicilerini gerçek alıcılara dönüştürebilecek ilgi çekici kopyalar ve çekici videolar oluşturma konusunda deneyimli oldukları için genellikle Amazon’da ürün satmada daha etkilidir.

Amazon Influencer Programı nasıl çalışır?

Amazon Influencer’lar, Amazon Influencer Programının kriterlerini karşıladıktan sonra kalifiye olan kişilerdir. Genellikle aktif bir YouTube, Instagram, Twitter veya Facebook hesabına sahiplerdir ve büyük bir takipçi kitleleri vardır.

Bu influencerlar programa kabul edildikleri anda, destekledikleri tüm ürün önerileriyle Amazon’da özel bir vitrin oluştururlar. Oluşturdukları bu vitrinle artık bu bağlantıları sosyal medyalarında veya bloglarında yayınlar ve bu şekilde hedef kitlesi tek bir tıklamayla o ürünle doğrudan etkileşime girmiş olur.

Müşteri bir satın alma işlemi gerçekleştirirse, Amazon Influencer, satışı yönlendirmek için Amazon’dan bir komisyon alır. Daha iyi anlamak için bunu adımlara ayıralım

 • Amazon Influencer, önce Facebook, YouTube veya Instagramda çok sayıda takipçisi olan bir sayfaya sahip olmalıdır.
 • Daha sonra Amazon Influencer Programına başvuru yapabilir.
 • Amazon Influencer, Amazon Associates Programının Amazon Influencer alanına kaydını yapar.
 • Amazon Influencer daha sonra bir Amazon Mağazası oluşturur ve birlikte çalıştıkları ürünleri veya markaları o mağazaya ekler.
 • Amazon Influencer, YouTube, Instagram veya Facebook’ta öğeler öneren bir bağlantı paylaşır.
 • İzleyici, sosyal medyada veya YouTube’da yayınlanan bağlantıya tıklar ve mağazaya yönlendirilir.
 • Seyirci, kendisine önerilen ürünü satın alarak müşteri olur.

Amazon Influencer, müşterinin yeni satın aldığı VE sonraki 24 saat içinde satın alacağı diğer her şey için markadan DEĞİL Amazon’dan bir komisyon alır.

Amazon İnfluencerlar Programına nasıl başvurulur?

Influencerlar için pazar her zamankinden daha fazla büyüme gösteriyor. Üçüncü taraf Amazon satıcılarının %6’sı listelerini tanıtmak için influencerlerle işbirliği yapıyor ve yaklaşık üçte biri markalarını sosyal medya, influencer pazarlama ve diğer off-road yoluyla büyütmeyi planlıyor.

 Amazon pazarlama kampanyaları.

Sosyal medyada güçlü bir takipçi kitleniz varsa Amazon Influencer Programına katılıp ürün ve marka tavsiyelerinden para kazanmaya başlamak için çok vakit kaybetmemenizi öneririz.

İşlemler

Adım 1: Kayıt

Başvurmak için Amazon Influencer Programı ana sayfasına gidin ve “Başlayın”ı tıklayın.

Şimdi, yeni bir Amazon hesabı oluşturmanız veya mevcut bir müşteri hesabı/Amazon Associates hesabı seçmeniz istenecek. Yeni bir hesap oluşturuyorsanız, kayıt için aşağıdaki ayrıntılara ihtiyacınız olacak –

İsim

E-posta

Şifre

Adres

Amazon’un müşteri hesabı, Influencer programını oluşturmak için esastır. Müşteri verileri doldurulduktan sonra influencer program hesabına aktarılır.

Influencer programına kayıt işlemi için, aşağıdaki bilgileri doldurmanızı gerektirecektir:

En belirgin sosyal medya hesabınıza erişim

 Kullanıcı adı veya URL. En büyük takipçi kitlesine sahip hesabı ekleyin.

bir profil resmi

İsteğe bağlı bir başlık resmi

Adınız

350 karakterlik bir biyografi

Tüm raporların gönderilmesini istediğiniz adres

Adım 2: Influencer Programına Başvuru

Şimdi, üç farklı sosyal medya platformu arasından seçim yapmanız gerekiyor: YouTube, Instagram veya Facebook.

YouTube veya Facebook’u seçmek, hesabınızı Amazon’a bağlamanızı gerektirir. Instagram’ı seçmeniz durumunda, sahip olduğunuz takipçi sayısını, yaptığınız gönderilerin sayısını ve Instagram kullanıcı adınızı girmeniz gerekir.

Sosyal medya varlığınızın en yüksek olduğu siteyi seçmeniz önerilir. Ne kadar çok takipçiniz olursa, başvurunuzun kabul edilme şansı o kadar yüksek olur.

3. Adım: Vitrininizi Oluşturun

Amazon Influencer Program
Amazon Influencer Program

Aşağıdaki bölümde, Vitrin adınızı ve sloganınızı eklemeniz gerekir.

Amazon Marka Kaydı üyeleri, pazarlamalarını geliştirmek için özel vitrinler oluşturabilir. Amazon İnfluencerlar ayrıca özel bir Amazon Storefront’tan yararlanabilir. Bu mağaza, Amazon Influencer’larını Amazon Associates’ten ayıran bir özelliktir.

İdeal olarak, daha önce kullanmış olduğunuz veya halen kullanmakta olduğunuz ürünlerin tanıtımını yapıyor olsaydınız daha iyi olurdu çünkü Amazon Influencer Programının en başarılı üyeleri genellikle ürünle ilgili deneyimlerinden bahseder.

Vitrininizi ilgi çekici hale getirmek istiyorsanız, hem profil resmi hem de başlık resmi eklediğinizden emin olun.

4. Adım: Hesabınızı Oluşturun

Son olarak, hesap bilgilerinizi ekleyin. İşiniz bittiğinde, “Kaydet ve Bitir”e tıklayın. Bu işlemin ardından Amazon Associates panosuna yönlendirileceksiniz.

Kontrol paneline girdikten sonra, programa kaydolmak için kullandığınız hesapla Instagram’daki Amazon Influencer Programını takip edin. Siz bunu yapana kadar başvurunuz onaylanmayacaktır.

Başvurunuz hala onaylanmayı beklerken, vitrininizi oluşturmaya başlayabilirsiniz!

Influencerlar ne kadar komisyon alıyor?

Bu, çoğu istekli Amazon Influencer’ın merak ettiği çok yaygın bir sorgudur.

Amazon’daki her kataloğun influencerler için sabit bir komisyon yüzdesi vardır. Örneğin, Lüks Güzellik, Lüks Mağazalar Güzellik ve Amazon Madeni Para kategorileri %10 komisyon oranına sahipken Video Oyun Konsolları, Market, Sağlık ve Kişisel Bakım kategorilerinde influencerlar için yalnızca %1 komisyon oranı vardır.

Tanıtımını yapmak istediğiniz kategoriyi seçmeden önce Amazon’un Komisyon Gelir Tablosunu iyi analiz ettiğinizden emin olun. Size kolaylık olsun diye, tüm Amazon ürün kategorileri için komisyon oranları ile aşağıda bir tablo oluşturduk –

Ürün Kategorisi Komisyon Oranı

Video oyunları ve oyun konsolları: %1

Televizyonlar ve indirilebilir dijital oyunlar: %2

Bilgisayarlar, bilgisayar aksesuarları, DVD ve Blu-Ray: %2,5

Oyuncaklar: %3

Amazon Tabletler ve Kindle cihazları: %4

Kağıt Kitaplar, Sağlık ve Kişisel Bakım, Spor, Mutfak, Otomobil ve Bebek: %4,5

Dijital Müzik, Video İndirmeleri, Bakkal, El Yapımı, Müzik Aletleri: %5

İş ve Endüstriyel Malzemeler: %6Mobilya, Çim & Bahçe, Ev Tadilatı, Prime Kiler & Evcil Hayvan Ürünleri: %8

Amazon Moda Ürünleri ve Amazon Madeni Paraları: %10

Bazı kategoriler için komisyon oranının çok düşük olduğunu düşünebilirsiniz,ancak bu kategorinin yatırım getirisi zamanla gerçekten artacaktır! Ve en iyi yanı, vitrin bağlantınızı Instagram biyografinize veya YouTube açıklamanıza eklemenin hiçbir maliyeti yok – bu nedenle, her çabaya değer.

Diyelim ki size %1 komisyon kazandıracak bu popüler video oyunu markasını 10.000 takipçinize tanıtıyorsunuz. Amazon’da 10.000 dolara listeleniyor.

Takipçilerinizin yalnızca %1’i o ürünü satın almaya karar verse bile, YouTube video açıklamanızda ürüne bağlantı vererek 10.000 ABD Doları kazanırsınız! Bu harika değil mi?

Influencer Mağazanızı nasıl tanıtabilirsiniz?

Amazon İnfluencerlar Programı için onay aldınız diyelim önce tebrikler. Yolun yarısını çoktan geldiniz – demektir. Şimdi ise mağazanızı tanıtmanız gerekiyor!

Hedef kitlenize, memnun olduğunuz ve belirli hedef kitleniz için önerdiğiniz ürünlerin bir listesini seçtiğinizi bildirin. İçeriğinize yanıt veren sadık bir izleyici kitleniz varsa, birçoğu ürün önerilerinize de güvenecektir.

Amazon’un komisyonlarınızı artırmak için mağazanızı nasıl tanıtabileceğiniz konusunda harika ipuçları var.

Instagram:

Biyografinize influencer sayfanıza bir bağlantı ekleyin. Altyazılarınızı yayınladığınızda, takipçilerinizi biyografide bulunan influencer bağlantınıza yönlendirin, böylece önerilerinizi nerede bulacaklarını bilsinler.

İlgi çekici içerikle biyografinizdeki bağlantıya tıklayarak kitlenizi gönderilerinizdeki öğeleri satın almaya motive edin.

Ürünleri tasvir etmek, takipçilerinizle organik olarak etkileşim kurmak ve hedef kitlenizi genişletmek için Instagram Hikayelerinden yararlanın.

Facebook:

İnfluencer  sayfanızın bağlantısını “Hakkında” alanınıza ekleyin

Facebook Hikayelerinizde önerilen ürünleri onaylayın

Amazon influencer sayfanıza yönlendiren Facebook profilinize bir “Şimdi Alışveriş Yap” düğmesi ekleyin

Ürünle ilgili her gönderide, hem vitrin sayfanıza hem de Amazon’daki ilgili ürün detay sayfasına bir bağlantı ekleyin.

Youtube:

İnfluencer sayfanızın bağlantısını kanalınızın “Hakkında” bölümüne ekleyin

Bağlantınızı, videoda tanıttığınız öğelerin bağlantılarıyla birlikte video açıklamalarına ekleyin. Açıklama kutusundaki veya “Hakkında” bölümündeki bağlantıya tıklayarak izleyicilerinizi videonuzdan “alışveriş yapabileceklerini” bildirin.

Twitter:

Twitter biyografinizdeki influencer sayfanıza bağlantı verin

Tweetlerinizde ürün önerileri hakkında sık sık konuşun ve mümkün olduğunda influencer bağlantınızı ekleyin veya takipçilerinizi biyografinize yönlendirin

Web Sitesi ve Blog

Hedef kitlenizin ilgilendiği ürün ve içerik nişine karar verin ve onu desteklemek için blog yazıları yazın

Okuyucularınızın ilgisini canlı tutmak için sürekli olarak yeni içerik oluşturun. İlgili olduğunda önerilen ürünlere köprüler ekleyin ve tüm önerilen ürünlerinizi tek bir yerde görmelerini sağlamak için okuyucuları influencer sayfanıza yönlendirin.

Snapchat:

Takipçilerinize influencer sayfanız ve önerilen ürünler hakkında ayrıntılı bir fikir sağlamak için Snapchat Hikayelerinden yararlanın.

Amazon live

Amazon Live, Amazon Live Influencer’ların markaları ve ürünleri tanıtmak için canlı yayın yapmaları için Amazon’ların canlı yayın platformudur.

Amazon Live’ın nasıl çalıştığından emin değilseniz, işleyişinin ayrıntılı bir özetini burada bulabilirsiniz –

Amazon Live Nasıl Çalışır:

İzleyiciler, Instagram, Facebook veya başka herhangi bir sosyal medya ağı aracılığıyla en sevdikleri sosyal medya fenomenlerinin ev sahipliği yaptığı yaklaşan veya devam eden canlı akışlar hakkında bilgi sahibi olur.

İzleyici daha sonra influencerlerinin canlı akışını izlemek için Amazon Live’a gider.

Amazon Influencer, canlı yayında favori öğeleri hakkında konuşur ve onayladıkları ürünlerle ilgili deneyimlerini aktarır.

İzleyiciler, satın alınacak en iyi ürünleri, bunların değerini öğrenir ve canlı akışın hemen altındaki bağlantılara tıklayarak hızlı ve kolay bir şekilde satın alabilir.

İzleyiciler, canlı akışın hemen yanında bulunan uygun bir sohbet odasında doğrudan platformda birbirleriyle sohbet edebilir.

Bu uygulama çok etkili çünkü Amazon Live Influencer’ın izleyicileri, alıcıların zihniyetindeki müşterilerdir. Amazon Live Influencer’lar, Amazon Influencer Programının üyeleridir.

Hizmetleri Tanıtmak

Amazon’da indirimde olan ürünleri önermenin yanı sıra, Satış Ortağı programında “Ödüller” olarak da bilinen Amazon hizmetlerini de destekleyebilirsiniz. Amazon hizmetleri şunları içerir:

 • Prime Video Kanalları Ücretsiz Deneme Sürümü
 • Amazon Bebek Kaydı
 • Amazon İşletme
 • Amazon Ev Hizmetleri
 • Amazon Müzik Sınırsız Ücretsiz Deneme

Amazon Ödül Programı, bir bağlı kuruluş veya influencer tarafından reklamı yapılan her hizmet için sabit komisyonlar veya ödüller sunar. Örneğin, Amazon ile bir Amazon Prime Video kanalı oluşturmak için influencer sayfanıza bir ziyaretçi çekebilirseniz, Amazon’dan bir komisyon alırsınız.

En İyi Amazon İnfluencer Türü Nedir?

En İyi Amazon İnfluencer Türü, influencer pazarlama için aşağıdaki platformlardan yararlananlardır:

Bloglar

Youtube

Amazon Live İnfluencerlar

Medium

Facebook

Pinterest

Giysiler ve Aksesuarlar, Amazon TV’ler, Yankılar ve Mücevherler: %7 olarak Instagram’da etkili

Tecrübelerime göre, kendinize aşağıdaki soruları sormalı ve etki alanınız ve pazar yerinizle ilgili cevapları bulmalısınız –

Bağlantıları paylaşmak ve tıklamak hangi platformlarda daha rahattır?

Alışveriş yapanlar bir ürün ararken sıklıkla görünen en iyi içeriğe sahip platformlar hangileridir?

Hangi platformlarda her zaman yeşil kalan içerik var ve içeriğiniz sonsuza kadar sürecek?

Bu soruları yanıtladıktan sonra, yapmak istediğiniz influencer pazarlama türünü kolayca çözebileceksiniz.

Amazon Influencerlara nasıl ulaşılır?

Bir Amazon satıcısıysanız ve Amazon İnfluencerlarle işbirliği yapmak istiyorsanız, daha iyi yanıt ve güvenilirlik için DM’ler yerine e-postalardan yararlanmanız önerilir.

Üç hedefiniz var.

 • E-postanızı açmak.
 • E-postanızı okutmak.
 • Olumlu bir yanıt almak.

Bu hedeflere ulaşmak için yapmanız gerekenler:

Mesajınızı kısa, net ve konuya uygun tuttuğunuzdan emin olun.

Influencer’ın marka adınızı görüntüleyebildiğinden ve markanız hakkında hızlı bir araştırma yaptığından emin olun.

Daha iyi açılma oranları için etkili e-posta konu satırlarını kullanın.

Kişiselleştirme ekleyin – influencernin adını gövdeye ve konu satırına ekleyin

Amazon Influencer Sosyal Yardım Konu Satırları:

İnfluencerlara ulaşmak için attığınız mailde bunları yazabilirsiniz.

Merhaba [Influencer Name], İçeriğinize Sponsor Olmaktan Mutluluk Duyarız!

Merhaba [Influencer Name], Blog/Video/İçerik İçin Size Ödeme Yapmak İstiyoruz!

Merhaba [Influencer Name], Marka Sponsorluğu için uygun musunuz?

Amazon Influencer Sosyal Yardım E-posta Şablonu örneği –

Merhaba [Etkileyen Adı],

Gönderdiğiniz içeriğe sponsor olmayı çok isteriz.

Yakın zamanda sizin [İnfluencerlerin Blogları/ YouTube Videoları/ Canlı Akışları veya Sosyal Medya İçeriği] olduğunuzu kontrol ettik ve bunun markamızla tamamen uyumlu olduğunu düşünüyoruz.

[Sattığınız Şeyi] satıyoruz ve şu anda Amazon’da harika satışlar getirdiğini söylemekten gurur duyuyoruz, ancak sizin gibi bir Influencer ile bize şimdi olduğundan daha fazla satış getireceğine inanıyoruz.

Tekliflerinizi ve birlikte nasıl çalışabileceğimize dair diğer süreçleri bilmek isterim.

Cevabını bekliyorum.

Not: Sabit bir teklifiniz yoksa sorun değil, bunun hakkında konuşabiliriz.

İşte Amazon mağazamıza bir bağlantı:

[Ürüne veya Amazon Mağazasına Bağlantı]

En iyi,

[Detayların]

Amazon Influencer Dönüşümlerini nasıl izlerim?

Amazon, 1996’dan beri Amazon İnfluencerlar Programına sahiptir ve sonuçları izlemek için hala herhangi bir ölçüm yayınlamamıştır.

 Ne yapıyorsunuz ?

Öne çıktığınız içeriğin sonuçlarını ve ayrıca promosyon kodu kullanımını izlemeye odaklanırsınız.

Ne izlenir?

Öne çıktığınız blog gönderisinin tahmini aylık tıklamaları

Öne çıktığınız YouTube ve Twitch videolarının aylık görüntülemeleri, beğenileri ve yorumları

Öne çıktığınız sosyal medya gönderisinin izlenimleri, beğenileri ve Yorumları

Promosyon Kodları kullanımı

Son düşünceler

Bir Amazon Influencer olarak, en sevdiğiniz ürünleri kendi özel Amazon vitrininiz aracılığıyla onaylayarak kazanabilirsiniz.

Instagram, Facebook veya YouTube’da büyük bir takipçi kitleniz varsa, o zaman ne bekliyorsunuz? Amazon Influencer Programına başvurun ve takipçilerinizin beğeneceği ürün önerileri için ödeme alın.

Sosyal medya becerilerinizden para kazanmak söz konusu olduğunda, bu programa katılmak en iyi seçenektir.

Amazon influencera hak kazanmak için kaç takipçim olmalı?

Genel fikir birliği, Amazonun kabul ettiği bir Nano-influencer olarak nitelendirilmek için minimum 200 takipçi olmalı. Diğer kaynaklar ise 20.000 takipçi olmalı diyor. Sonuçta kimi kabul edecekleri Amazon’un kararı.

Influencer olmak için kaç takipçiye ihtiyacım var?

Bir sosyal ağda 40.000 ile 1 milyon arasında takipçisi olan kişiler makro influencerlardır. Çoğu influencer 1.000 ila 40.000 takipçisi olan mikro influencerdır. Gerçekten uzman nişlerde, 1000’den az takipçisi olan nano influencerlar vardır.

Herkes Amazon influencer’ı olabilir mi?

Temel olarak, herkes Amazon’un ortaklık programına kaydolabilir, kendi benzersiz bağlantılarıyla Amazon ürünlerini tanıtmaya başlayabilir ve uygun satın alımlardan komisyon alabilir. Amazon influencer programı, bağlı kuruluş programına oldukça benzer olmasına rağmen, daha özel ve kabul edilmesi daha zordur.

Amazon influencer ne yapar?

Amazon Influencer nedir? Amazon Influencer Programının bir üyesi olarak, sosyal medya aracılığıyla hedef kitlenize ilham vermek için öneriler sunan bir içerik yaratıcısısınız. Bir medya şirketi veya markaysanız ve Amazon’a trafik çekmek istiyorsanız, bunun yerine Amazon Associates Programına başvurmalısınız.