Becommer.com

Amazon Bebek Kategorisi Rehberi

Sizler için bu Amazon bebek kategorisi rehberini hazırlarken bazen ebeveyn bazen satıcının tarafından bakmaya çalıştık. Güven ve güvenilirlik, Amazon’daki Bebek kategorisinin temelini oluşturur. Çocuklar için ürün satın alan müşterilerin ürünün güvenliğine inanması gerekir ve bu pazarlık konusu bile olamaz. Bu gerçek, kategoriye nüfuz ederek marka korumasından pazarlamaya kadar her şey için çok zor ve önemli stratejiyi şekillendiriyor. Çünkü Amazon bazen kötü niyetli satıcıların daha kolay ve fazla para kazanma hırslarıyla yaptıkları sahte ürünlerin yaygınlığı nedeniyle sık sık eleştiriliyor. Neyse ki, Amazon bebek kategorisi bu zorluğu büyük ölçüde önlüyor. Bu ürünler küçük çocuklara yönelik olduğundan, markaların bebek ürünleri satabilmeleri için birçok yasal ve pazar gereksinimini karşılaması gerekir.

Bebek kategorisin de, hem fiziksel hem de dijital perakendeciler de yıllarca güvenilirliğe sahip büyük, köklü markalar hakimdir. Bu markalar genellikle Amazon Bebek’deki çoğu alt kategoride, Amazon’da biraz nadir görülen bir kontrol varlığına sahiptir. Bu özelliği en azından kısmen marka sadakatine bağlayabiliriz.

Bu kategorideki tüketici davranışı, güven ve korumacılık tarafından yönlendirilir. Bir müşteri beğendiği bir marka bulduğunda, diğer bebek ürünleri için o markaya gitmek isteyecektir. Bu, bebek markalarının ürün kataloglarını genişletmesini sağladı ve teşvik etmeye devam ediyor.

Bu manzara, pazara girmeye çalışan yeni markalar için göz korkutucu olabilir ve aslında haklı olarak da öyle olmalı. Birçok küçük oyuncu yerine birkaç büyük oyuncu olduğu için, Amazon reklamlarının tıklama başına maliyetinin diğer kategorilerden daha düşük olma eğiliminde olmasına sebep vermesine rağmen ebeveynlerin bu konudaki inancı çok daha önemli olarak ön plana çıkıyor.

Bebek Kategorisinin Duayeni Amazon

Amazon Bebek kategorisinde güçlü bir birinci taraf perakendeci varlığı var, ancak bu değişmeye başlıyor. Pandemi, Amazon’un operasyonlarına eşi görülmemiş bir baskı uygulayarak lojistik modellerindeki zayıflıklarını ortaya çıkardı. Tüketici talebi beklenmedik bir şekilde arttığından, üretim duraklatıldığından ve tedarik hatları kısıtlandığından birçok markanın stokları tükendi. Bu sonucu, Amazon 1P ilişkilerine alternatif arayan bebek markalarının küçük bir çıkışında gördük.

Bununla birlikte, Huggies, Pampers ve Aquaphor gibi ev isimleri de dahil olmak üzere, bu kategorideki birçok büyük marka hala Amazon üzerinden perakende satış yapmaktadır.

Aynı şekilde, bu kategori de pek çok sahte ürün görmek istemeyen alıcılar alışverişlerinin merkezinde bebekleri olunca normal olarak çok daha dikkatli ve duyarlı oluyor . Bebek ürünleri için satın alma kararında güvenlik büyük bir faktör olduğundan, alışveriş yapanlar daha kaliteli bir ürün elde etmek için daha fazla ödemeye hazırdır. Bu nedenle, sahte ürünler bir dayanak elde etmek için mücadele ediyor

Amazon satıcıları için Amazon bebek kategorisi özellikle ABD’de bebek ürünlerinin çevrimiçi satışları pandemi sırasında büyük ölçüde arttığından her zamankinden daha popüler. Bu kategorinin popülaritesi, yalnızca Millennial ve gelecekteki Z Kuşağı ebeveynleri yüz yüze alışverişe göre rahatlığı tercih etmeye devam ettikçe artacak. Şimdi ve siz satıcıları gelecek yıllarda başarıya hazırlanmanıza yardımcı olmak için, bebek ürünlerinizi başarılı bir şekilde pazarlamak ve Amazon’da rekabet gücünü korumak için bu kılavuzu sizler için bir araya getirdik.

Bu kılavuzda şunları ele alacağız:

 • Bebek kategorisinde kimler alışveriş yapıyor ve en çok neye değer veriyorlar?
 • Amazon Bebek kategorisi ve alt kategorilerinin mevcut durumu
 • Bebek kategorisinde satış için denenmiş ve gerçek 3 pazarlama önerisi

Bebek Kategorisinde Alışveriş Yapanları Anlamak ve Onlara Hitap Etmek

Günümüzde ebeveynler, çocukları, kendileri ve evleri için alışveriş yapmak da dahil olmak üzere pek çok konuda çok yoruluyor. Bunun da ötesinde, her zaman hareket halindeler ve bir masaüstü veya mağazadan ziyade telefonlarından alışveriş yapmaya daha yatkındırlar. Aslında, ebeveynlerin %75’i mobil cihazlarını kullanarak alışveriş yapıyor. Bu her zaman dikkati dağılmış veya hareket halindeyken bile “yapılacakları” mümkün olduğunca çabuk kontrol etmelerini sağlayan verimli araçları kullandıkları  anlamına gelir.

 

Konu alışveriş olduğunda ebeveynlerin düşünmesi gereken çok şey var: fiyat, kalite, kolaylık, hızlı sevkiyat ve onlara ne kadar zaman kazandıracağı, satın alma kararları verirken ebeveynlerin üzerinde durduğu en önemli faktörlerden sadece birkaçı. Bunlardan en önemlisi fiyattır ve ebeveynler maliyet konusunda bilinçli olsalar da bebekleri için en iyisini isterler. Güvenlikten ödün vermek anlamına geliyorsa, biraz daha düşük kaliteli bir üründe para biriktirmekle ilgilenmiyorlar.

Amazon’da bebek ürünleri satın alan tek kişinin ebeveynlerin olmadığını da unutmaması önemlidir. Büyükanne ve büyükbabalar, teyzeler, amcalar ve bakıcılar da şımartmayı sever ve aslında bebekle ilgili satışların %40’ı ebeveyn dışında birinden gelir.

Ebeveynlerin, diğer tüketicilerin sahip olmadığı bir dizi ürün için benzersiz ihtiyaçları vardır, bazıları çok önemli, bazıları daha az ama sonuçta tümü ihtiyaç. Ancak markalar, özellikle Amazon’da bu müşterilerin dikkatini çekmek için ne yapabilir?

Amazon Bebek Kategorisi ve Alt Kategorileri

Amazon’un online bebek malzemeleri pazar payının neredeyse %50’sine sahip olduğunu düşünürsek, Amazon’da bebek ürünleri satmak, yapabileceğiniz en akıllıca seçimlerden biridir. Amazon’da satış yapmak, sizi Abone Ol ve Kaydet ve Amazon Ailesi programları ve Amazon Bebek Kaydı’na dahil olma gibi fırsatlardan yararlanarak satış yapma yolunu da açabilir.

Amazon’daki bebek ürünleri satıcıları için kategori araştırmanızı önceden yapmanız önemlidir. Bebek kategorisi çok geniştir ve dört yaşın altındakiler için tasarlanmış bir ürün yelpazesine sahiptir; dikkate alınması gereken birçok alt kategori vardır ve ürününüzü iyi bir sıralamaya sahip olması ve yanlış olmaması için uygun kategoriye yerleştirdiğinizden emin olmalısınız. İsterseniz küçükten büyüğe doğru gidelim, önce alt kategoriler.

 

İşte Amazon Bebek içindeki alt kategorilerin kısa  bir dökümü:

 • Aktivite ve Eğlence
 • Giyim ve Aksesuar
 • Bebek ve Bebek Oyuncakları
 • Bebek Bakımı
 • Bebek Kırtasiye
 • En Çok Satanlar
 • Araba Bebek Koltukları ve Aksesuarları
 • Bebek Bezi
 • Beslenme Aksesuarları
 • Hediyeler
 • Beşik ve Yataklar
 • Tuvalet Eğitimi Araçları
 • Hamilelik ve Annelik
 • Emniyet Yardımcı Elemanları
 • Bebek Arabaları ve Aksesuarları
 • Seyahat Çantaları

Amazon bebek ana kategorilerinin kısa bir dökümü:

 • Yeni Çıkanlar
 • Öne Çıkanlar
 • En Çok Satanlar
 • 20 TL Altındakiler
 • En Çok Listeye Eklenenler
 • Size Özel Öneriler
 • En İyiler
 • En Popüler Ürünler
 • En Çok Hediye Edilenler
 • Ayın Fırsatı
 • Haftalık İndirimler
 • Günün Fırsatı

Amazon Bebek Kategorisinde Satış Yapmak İçin Pazarlama İpuçları

Unutmayın, Bebek kategorisinde alışveriş yapanlar verimlilik ve rahatlığa değer verirken aynı zamanda ürün hikayesiyle bağlantı kurup, bebekleri veya günlük ihtiyaçları için ürünün kalitesine güvenirler.

Bu alışveriş yapanlar arasında öne çıkmak ve Amazon listelemenizde başka bir listeye göre dönüşüm sağlama olasılığını artırmak için, yürütmeniz gereken en önemli pazarlama stratejileri şunlardır:

 • Yüksek kaliteli yaşam tarzı ürün fotoğraflarını sayfanıza ekleyin. Ebeveynler, sattığınız ürünü kullanarak kendi küçük sevinçlerini hayal etmek isterler. Sattığınız ürünü gösteren fotoğrafları eklediğinizden emin olun.
 • Marka hikayenizi anlatmak için stratejik A+ İçeriği kullanın. Optimize edilmiş ürün resimlerine ek olarak, markanızı ve ürün hikayenizi anlatmanıza yardımcı olacak mükemmel A+ İçerik tasarımına da ihtiyacınız olacak.
 • Optimize edilmiş bir Amazon SEO ve Reklamcılık stratejisi sürdürün. Daha önce de belirttiğimiz gibi Amazon Bebek kategorisi geniş ve her türlü farklı ve benzer ürünle dolu. Alışveriş yapanlar arama yaptığında listelerinizin görünmesini sağlamak için her zaman doğru anahtar kelime hedeflemeyi kullanın ve anahtar kelimelerinizi düzenli olarak optimize edin ve doğru müşterilere ulaşmak ve onları dönüştürmek için doğru Amazon Reklamcılık araçlarından yararlanın.

Amazon Baby konusunda uzmanlaşmış bir satış ortağı bulma imkanınız var ise mutlaka değerlendirin.

Çünkü Amazon’da satışlarını artırmak isteyen bebek üreticileri ve perakendeciler için, böylesine doymuş bir pazarda işe başlamak veya öne çıkmak gerçekten çok zor olabilir.

Amazon’da Oyuncak Satmak İçin Onay Gerekiyor mu?

Satılan tüm oyuncakların yerel, eyalet, federal veya ülke güvenlik yasalarına uyması gerekir.

Çocuklar Amazon’da Bir Şey Satabilir mi?

18 yaşın altındaki bir kişi, Amazon hizmetlerinden hizmet şartlarına göre yalnızca bir ebeveyn veya vasinin bilgisi ve izni ile yararlanabilir. Artık bu tür uygulamaların online olarak kullanılabilirliği ile, ebeveynlerin artık karmaşık süreç hakkında daha fazla  
endişelenmesine gerek yok.

Amazon’da Marka Ürün Satmak İçin Nasıl İzin Alırım?

-Envanter bağlantısına tıklayarak ürünlerinizi Seller Central’a ekleyebilirsiniz.
-Öğeyi bulmak için arama özelliğini kullanın.
-Bunu, listeleme sonuçları sayfasında bir öğe listeleme sınırlaması bağlantısı olarak bulabilirsiniz.
Onay İste butonuna bastığınızda başvuru süreci başlar.
Sonraki süreç yapılacak incelemeler sonucunda tarafınıza bildirilecektir.

Amazon Satıcı Hesabı Ücretsiz mi?

Bireysel hesap oluşturmak ücretsizdir, ancak Amazon’da yaptığınız her satış için %6-10 Tl komisyon ödemeniz gerekir. Ayrıca her Amazon satışının parçası olan ek sevk ücretleri ve değişken kapanış ücretleri de vardır.

Amazon’un CEO’su kim?

Andrew R. Jassy, ​​5 Temmuz 2021’den bu yana Amazon’un başkanı ve CEO’su olan Amerikalı bir iş yöneticisidir. Jassy, ​​2003’teki kuruluşundan bu yana Amazon Web Services’i yönetti. 5 Temmuz 2021’de Jeff Bezos’un başkanı ve CEO’su olarak Jeff Bezos’un yerini aldı. ve Bezos yönetim kurulu başkanı oldu. Ve halen bu görevine devam ediyor.