Becommer.com

Fırsat ürün bulma rehberi: 2023’de Hayatınızı Değiştirebilecek Ürünleri Nasıl Bulursunuz?

Ürün Bulma Nedir?

Ürün tedariki, ürünler için saygın üreticiler ve tedarikçiler bulma ve seçme sürecidir. Potansiyel tedarikçileri araştırmayı, onlarla iletişim kurmayı, fiyat ve şartları müzakere etmeyi ve sipariş vermeyi içerebilir. Ürün tedariği, ürün geliştirme sürecinin önemli bir parçasıdır ve işletmelerin mevcut en iyi ürünleri elde etmelerini sağlarken zamandan ve paradan tasarruf etmelerine yardımcı olabilir. Satacak ürünleri bulmak o kadar da zor değil, ancak doğru ürünleri bulmak işinizi yapacak veya bozacak bir unsur olabilir. Ürün seçimi, ürünleriniz için güvenilir üretici ve tedarikçiler bulmak kadar önemlidir.

Bu süreçte üzerinde durulması gereken sorular şunlardır: Bir ticaret şirketi kullanacak mısınız? Ürüne talep var mı?
Harcamalarınızı ve maliyetinizi telafi etmek ve kar elde etmek için yeterince düşük bir fiyata satın alabilir misiniz?
Minimum sipariş miktarını karşılayabilir misiniz? Minimum sipariş ne kadar? Hepsini satmak ne kadar sürer ve ne zaman yeniden sipariş vermelisiniz? Sipariş verildikten sonra üretim süreci ne kadardır? Çok sayıda önemli faktörün dikkate alınması gerekir. Uygun durum tespiti ve araştırma yapmak için çaba gösterilmelidir. Fikriniz veya tercihiniz, envanterde binlerce doları bağlayacak bir karara dayandırmak için yeterli değil.

Ürün Bulma Sürecinde Hangi Finansal Faktörler Dikkate Alınır?

Minimum satış fiyatına ulaşmak için harcamalarınızı, pazarlamanızı ve maliyetlerinizi hesaplamanız gerekecektir. Ardından satış fiyatınızı destekleyeceğinden emin olmak için mevcut piyasa koşullarını değerlendirin. Şimdi gözden kaçırmış olabileceğiniz ek maliyetler için %15 ekleyin. Öngörülen satış fiyatınız hala bunu destekleyebilir mi? Harcamalarınızı ve genel giderlerinizi karşılamak için ne kadar yapmanız gerekiyor? Gerçekçi olun. 2000$ kar elde etmeniz gerekiyorsa, bu hedefe ulaşmak için kaç birim satmanız gerekir? Bu hedefe ulaşmak için ürününüzü piyasaya sürmek ve pazarlamak için tam olarak hangi yöntemi kullanacaksınız ve bunun maliyeti nedir? Tüm bunlar, siparişinizi vermeden önce dikkate alınması gereken şeylerdir. Kendinize bir iyilik yapın ve hepsini yazın.

ilgili : Becommer eBay Danışmanlık Hizmetleri

ilgili: Becommer Amazon Danışmanlık Hizmetleri

İlk Siparişe Nasıl Ulaşabilirim?

Gerçekçi olarak, hedeflerinize ulaşmak için ayda kaç birim satmanız gerekiyor? Başlayacağınız birim sayısını yazın.
Bunları satması için beklediğiniz gün sayısını belirleyin. Yeni birimlerin sipariş verilmesinden kullanıma hazır hale gelmesine kadar ne kadar sürdüğünü yazın. İlk siparişin ne kadar büyük olması gerekir? Hiç tükenmediğinizden emin olmak için ne zaman yeniden sipariş vermeniz gerekecek? Bunu tükenmeden destekleyecek sermayeniz var mı?Amazon Reklam

Ürün Bulma Başarısına Hazırlanın

Bunlar, ürünleriniz için sipariş vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç değişkendir. İster satıcı olun, ister stoksuz satış, arbitraj yapın, el yapımı ürünler satıyor veya ürünlerinizi ve markanızı yaratıyor olun, her yöntemin artıları ve eksileri ve belirli yerleşik maliyetleri vardır. Farklı Amazon iş modelleri, herhangi bir satıcı için çeşitli başlangıç ​​noktaları sunar. Birçok satıcı, bu hayati hususları ihmal ederek kendilerini mücadele etmeye ve başarısız olmaya hazırlar. İster yeni bir iş kuruyor olun, ister mevcut bir işletmeye ek ürünler ekliyor olun, ürün seçimi başarınızın anahtarıdır. Şimdi vereceğiniz kararlar, gelecekteki başarınız üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olacaktır.

ilgili: Becommer Etsy Danışmanlık Hizmetleri

ilgili: Becommer Shopify Danışmanlık Hizmetleri

İşinizi ve Amacınızı Tanımlayın

Bu noktaya gelmeden önce kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şey işinizi ayakları üzerine kaldırmaktır. İşletmeniz için bir Misyon Beyanı ve Vizyon oluşturdunuz mu? Şirketiniz neyi temsil ediyor? Neyi başarmaya çalışıyorsun? İşletmenizi bir sonrakinden farklı kılan nedir? Neden biri rakibiniz yerine sizden satın alsın? Senin işini eşsiz yapan nedir? Eşsiz satış teklifinizin ne olduğunu anlamaya çalıştınız mı? Bir iş planı oluşturmanın önemi ve zor zamanlarda işinizin ihtiyaç duyduğu yaşam çizgisinin nasıl kolayca olabileceği hakkında konuşabilirim. Veya alıcı kişiliklerinin hayati bir şekilde yaratılmasını ve önemlerini tartışabilirim. Mesele şu ki, yeterince hazırlanmalı ve plan yapmalısınız.

Oraya Ulaşmak İçin Bir Yolla Ulaşılabilir Hedefler Belirleyin

İşletmenize en iyi başarı şansını verin. 90 günlük, 12 aylık ve 36 aylık hedefler belirleyin. Tüm iş kararlarının en az 2 tanesini karşıladığından emin olun. Bu sizi en telaşlı anlarda bile yolda tutacaktır. Bunların hiçbiri olmadan işinize başlayabilirsiniz, ancak bu hayati adımları yaparsanız, ek satışlardan ve yolda daha az stresten faydalanacağınızı garanti ederiz. Bunun için harcadığınız her çabaya değer. Doğru planlamanın önemli faydalarından biri daha net bir yoldur. Bir diğeri, mevcut olabilecek farklı seçeneklerin daha iyi anlaşılmasıdır. Sanırım hepimiz zaman ve deneyimin neredeyse her alanda büyük bir avantaj olduğu konusunda hemfikiriz. Zamanınız ve deneyiminiz olmadığında, seçeneklerinizi anladığınızdan ve alt ernatif planları değerlendirdiğinizden emin olarak bunu azaltabilirsiniz.

Ürün Bulma Başarısı Seçenekler ve Seçimler Gerektirir

Ürün tedariği ile aynı ürün için birden fazla tedarikçi veya üretici bularak kendinize seçenekler oluşturabilirsiniz. Bu, fiyat, kalite ve üretim süreleri gibi konularda pazarlık yaparken önemli bir avantajdır. Ek seçenekler yaratmanın alternatif bir yöntemi, bir ürün bulma aracısı veya bir ürün bulma sistemi kullanmaktır. Aşağıdaki soruları düşünmek için bir dakikanızı ayırın. Bu sorulardan bazılarına katılıyorsanız, ek tedarikçiler veya ürün tedarik noktaları bularak kendiniz için ek seçenekler oluşturmak size fayda sağlayacaktır.

Ürünleri bulma/tedarik etmek ve mümkün olan en iyi anlaşmayı yapmak zor mu? Yeni yabancı satıcıların düşük fiyatlarıyla rekabet etmek imkansız görünüyor mu? Üreticiniz ne yaparsa yapsın kabul etmekten başka seçeneğiniz yokmuş gibi mi hissediyorsunuz? Rekabetçi fiyatlandırma veya öngörülemeyen giderler nedeniyle kârınız düşük marjlarla mı sıkışıyor? Daha fazla ve daha iyi kaynak bulma seçeneğiniz olsaydı, bunun daha kolay olacağını düşünüyor musunuz?

Üretim Kapasitesi Dağılımı

Bu makale, ürünlerinizi dünyanın her yerinde nereden temin edeceğinize dair seçenekler ve seçenekler sunar. 2020 kargaşası sırasında, şu anda popüler olan yöntemlere ve kaynaklara güvenmenin ileriye doğru güvenilir olmayabileceğinin aşikar olduğunu düşünüyoruz. 1980’de Çin, dünya üretiminin %3’ünden daha azını oluşturuyordu. Orta Amerika’daki uyuşturucu savaşları ve daha sonra Bill Clinton ile imzalanan bir anlaşma tüm bunları değiştirdi. 2020’nin başında Çin, dünyanın üretim kapasitesinin %35’ini oluşturuyordu, ancak toplam ABD İthalatının yalnızca %16’sını oluşturuyordu. Bu, COVID’in bir sonucu olarak duruyor. COVID pandemisi sırasında, büyük ve küçük işletmeler Çin’deki kapanmalara hazırlıksız yakalandı ve esnekliğin ve alternatif planların önemini çoktan unutmuştu.

Dünya olarak, lider tedarikçi olarak Çin’e aşırı güvenimiz yüzünden sakatlandık. Liderleri dünya egemenliğine bağlı ve uzun bir baskıcı, hatta ölümcül kontrol geçmişine sahip bir ülke olarak, Çin’e bu güveni ticari çıkarlarımız için yetersiz buluyoruz. Temmuz 2020 itibariyle Dünya’da 200 ülke var. Geri kalan %65 kimden ve nereden geliyor? İşte asıl soru bu. Bu makale, bazı hayal kırıklıklarınızı giderecek ve ürünleriniz için yeni ve farklı kaynaklar bulmanız için size birden fazla kaynak sağlayacaktır.

Amacımız, ürünleriniz için sayısız kaynak bulmanızı sağlayacak bir zemin sağlamaktır. Bu size üreticilerle kaldıraç ve pazarlık gücü sağlayacaktır. Geleneksel kaynak bulma yöntemlerinden uzaklaşırsanız, benzersiz ürünler yaratmanın daha rahat hale geldiğini de görebilirsiniz. Aynı kaynağı kullanan milyonlarca satıcıyla rekabet etmeyeceksiniz. İlk olarak, mevcut popüler yöntemleri ve sizi neden dezavantajlı duruma soktuklarını gözden geçirmeliyiz.

Popüler Ürün Bulma Yöntemleri 2022

Şu anda öğretilen en popüler yöntemler, bir satıcının satmak istedikleri ürünleri bulana kadar Alibaba.com veya Aliexpress.com’da gezinmesidir. Jungle Scout ve Helium10 gibi bir yazılım kullanarak, bir kazanan olduğunu düşünene kadar ürünün mevcut satışlarını yürütüyorlar. Bu yöntem, hemen başta söyleyelim kusurludur. Hiçbir yazılım, dikkate alınmayan çok sayıda değişken nedeniyle başarıyı garanti edemez. Listeleme kalitesi, rakibin trafik kaynakları veya satıcının satın alma işlemini motive eden bir mesaj oluşturma yeteneği gibi bilgiler. E-Ticaret pazarları doygun hale geldikçe, rakiplerinden ayrı duran benzersiz bir ürün sunma ihtiyacı daha kritik hale geliyor.

Bir Ürünün Neden Öne Çıkması Gerekir?

Bir listedeki herkesle aynı ürünü satan birçok kişiden biri olmayı mı tercih edersiniz? Yoksa bir yükseltme veya algılanan değer için fazladan ödeme yapmak isteyen ve buna razı olan kişilere satış yapmak ister miydiniz? Bu, sürdürülebilir, uzun vadeli başarılara dönüşen ürünler arayan başarılı satıcıların izlediği yaklaşımdır. Öne çıkma ve rakiplerden ayrılma yeteneği son derece önemlidir. Ancak, kullanıcınızın gerçekten değer verdiği ve istediği özelliklerle kendinizi farklı kılma yeteneği en önemlisidir. Bunu yapmak zor değil, ancak ilk 5k gönderinizi aldıktan sonra değil, üretimden önce ele alınması ve test edilmesi gerekiyor. Bunu kurmanın en kolay yolu, lansmandan önce uygun araştırma, test ve karar vermektir.

Neden Birisi Ürününüzü Almalı?

Bu, işletmeniz için benzersiz satış teklifinizi oluşturmanın bir uzantısıdır. Ürün karışımınız, bunların aynı olup olmadığını belirleyecektir. Fed-Ex, benzersiz bir satış teklifi yaratmanın en sevdiğim örneğidir. ‘Kesinlikle, kesinlikle bir gecede orada olması gerektiğinde’ sloganını yaratmaları ve sonraki pazarlama mükemmeldi. Çok rekabetçi bir sektörde yeni bir rakip olarak, sahadaki en önemli oyuncuyu alt etmelerine ve ezmelerine izin verdi. Fiyatları sektör liderinden çok daha yüksek olmasına rağmen bunu başardılar. Bir dakika bunu düşün! Rakiplerinden kolayca daha iyi bir ürün üreterek, üretim sırasında birim başına ekstra %10 veya %15 harcayarak ne kadar para yaratırsınız?

Tedarikçi ve Üretici Bulma

Bu makale, farklı ülkelerden basit yöntemler kullanarak çevrimiçi işiniz için üreticiler ve tedarikçiler bulmaya odaklanacaktır. Çoğu yeni satıcı buna yanlış zihniyetle yaklaşıyor. Milyonlarca diğer satıcıyla aynı kaynağı kullanmayı öğrenirler. Bunu, geleneksel paylaşım ekonomisine sahip, kültürel açıdan farklı bir ülkede yapmak ve batılı ilkelere göre iş yapılmasını beklemek. Bu gerçeklikten daha fazla olamazdı. Batı görgü kurallarına göre iş yapacaklarını varsayma hatasına düşmeyin. Onların ülkesindesiniz, onların geleneklerine göre iş yapmanız ve davranmanız bekleniyor. Satıcılar, amatörler olarak nasıl öne çıktığını bilmiyorlar ve bu da onları hemen dezavantajlı hale getiriyor.

Satıcıların herhangi biriyle kültürel hatlar arasında iş yapmadan önce ödevlerini yapmaları gerekir. Tedarikçi ilişkileri yönetimi ve tedarikçilerinizle kurduğunuz bağ, başarınız için kritik bir parçadır. Özellikle yeni satıcılar hazırlıktan faydalanacaktır. Deneyimsizlikleri, her ürün için birden fazla tedarikçi bulmaktan da önemli ölçüde fayda sağlayacaktır. Bu, genellikle yeni bir satıcı tarafından yapılan sıkıntı ve hataların bir kısmını azaltacak ve herhangi bir satıcıyı daha iyi bir pazarlık pozisyonuna sokacaktır.

Ürünler İçin Neden Birden Çok Kaynağa Sahip Olmalıyım?

Birden fazla tedarikçi, şartları dikte eden tek bir tedarikçinin insafına kalmanızı engeller. Önceliğiniz, tüketicilerin istediği ürünleri satışa sunmak olmalıdır. En iyi garanti, aynı ürünleri sağlayan birden fazla tedarikçiye sahip olmak anlamına gelir. Bu, içinde bulunmak için mükemmel bir konumdur, çünkü birden fazla tedarikçiye sahip olmak aşağıdakileri de içeren faydalar sağlayabilir:

 • Fiyatları daha iyi bir yerden pazarlık etme yeteneği. Daha düşük fiyatlar ek kar anlamına gelir. Hiçbir tedarikçi sizi rehin alamaz ve şartlarını kabul etmeye zorlayamaz. Ayrıca size söyledikleri arasında notları karşılaştırabilirsiniz. Çoğu zaman, hammadde maliyetini vb. gerekçe göstererek fiyatlandırmaları için başkalarını suçlayacaklardır… Bu, onlardan bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.
 • Daha istikrarlı bir tedarik zinciri. Bir tedarikçi ürün için gerekli malzemeleri alamazsa, gecikmelere, artan lojistik maliyetlere veya daha kötü sonuçlara neden olabilir. Birden fazla tedarikçi, asla tükenmemeniz gereken bir durum yaratır. Bunu bir sigorta poliçesi ve satın alma stresinin bir kısmını ortadan kaldırmanın bir yolu olarak düşünün.
 • Birden fazla tedarikçiniz olduğunda, kalite kontrolü çok daha kolay hale gelir. Ayrıca her iki tedarikçinin kalitesini karşılaştırabilir ve kaliteyi eşleştirmek için pazarlık yapabilirsiniz. En azından, tedarikçilerle ilk pazarlık yaparken her zaman birden fazla ürün tedarikçisi seçeneğine sahip olun. Sizi bir kaldıraç konumuna getirir ve tedarikçinin endişelerinizi dile getirmesini ve beklentilerinizi daha kolay karşılamasını sağlar. Tedarikçiler, gidecek başka yeriniz olmadığını bildiklerinde çok kayıtsız hale gelirler.

Tedarikçi ve Üreticileri Nasıl Bulabilirim?

Afrika: Africa Imports- Africa Imports, Afrika ve Afrika merkezli ürünlerin en geniş yelpazesini toptan fiyatlarla sunan ABD merkezli bir şirkettir. Afrika kıyafetleri, takılar, aksesuarlar, yağlar, sabunlar, kişisel bakım ürünleri, kumaşlar, müzik aletleri ve Afrika sanatı sunuyorlar.

Arap: Arabo – Arap ve Orta Doğu arama motoru ve dizini.

Asya: Times Dizinleri – Asya’daki endüstri dizini. Asya’da ürün üreten birçok küçük ülke var. Birçoğu bunu Çin’dekinden çok daha düşük bir işçilik maliyetiyle yapıyor. 3 yıldan fazladır durum böyle. Birden fazla Asya ülkesindeki tedarikçileri bulmak için bu dizini kullanın.

Brezilya: Apex Brezilya – Dragon Sourcing – Yıllar geçtikçe, Brezilya kaynak kullanımı rekabetçi bir kaynak bulma hedefi olarak konumunu genişletti. Artan ilgi, uzun bir siyasi istikrar ve ekonomik büyüme dönemi, daha düşük işgücü maliyetleri, büyük iç pazarının büyüklüğü tarafından oluşturulan ölçek ekonomileri, daha kısa teslim süreleri ve ABD’ye nakliye maliyetleri dahil olmak üzere bir dizi kilit ülke boyutuna bağlanabilir. Asya ülkelerine göre çok daha ucuz.

Çin: Alibaba – Alibaba, Amazon satıcıları tarafından kullanılan en popüler ürün tedarik kaynaklarıdır. Alibaba’yı kullanarak gerçekten benzersiz bir ürün yaratma şansı, onu kullanan insan sayısı ve Çin’in bir paylaşım ekonomisi olması nedeniyle çok kolay değil. Kendinizi sahte aracılardan koruyun. İletişim kurduğunuz herhangi bir tedarikçinin “Altın,” “Değerlendirildi” ve “Ticaret Güvencesi” rozetlerine sahip olduğundan emin olun.

 • AliExpess – AliExpress (Alibaba’ya aittir) Çin’in eBay’idir. Doğrudan Çinli satıcılardan daha küçük miktarlarda satın almanızı sağlar. Aliexpress ayrıca bir dropshipping platformudur. Alibaba gibi, satıcının ve ürünün kalitesi ve itibarı sorgulanabilir.
 • DHGate – DHgate, alıcı malları aldığında satıcıya ödeme yapan bir çevrimiçi ödeme sistemine sahiptir. Emanet sistemleri yabancı alıcılara fayda sağlar. Genellikle daha küçük MOQ’lara (Minimum sipariş miktarları) sahiptir, ancak bazen daha yüksek bir fiyata sahiptir.
 • 1688 – Ayrıca Alibaba’ya ait olan 1688, Çinli alıcılar için Çincedir. Ek araştırma yapmak için mükemmel bir yerdir, ancak Çin’de ürün kalite yönergelerinin daha düşük olduğunu anlamak; genellikle, fiyat ve ürün daha düşüktür.
 • Doba – Doba’nın Alibaba ile birçok benzerliği vardır, ancak açık bir şekilde stoksuz nakliyeye odaklanmıştır. Doba, stoksuz satış yapanların mağazanızı ürünlerle stoklayabilmesine izin vermesi bakımından benzersizdir. Bir sipariş geldiğinde, alıcınızın teslimat adresini kullanarak siparişi verirsiniz. Doba, ödemeleri ve işlemleri gerçekleştirir ancak size maliyet ve satış fiyatı arasındaki farkı verir.

Avrupa: Zentrada – Zentrada, AB çapında tüketim malları mevcudiyeti sunan bir toptancı ve alıcı ağıdır. Avrupa çapında ofisleri vardır ve tüketim malları için B2B toptan satış işlemlerinde Avrupa’nın lider platformudur.

Fransa: UBI France – Bir Fransız hükümet sitesi. Bir siteyi kullanıcı dostu yapma konusunda öğrenecekleri çok şey var, ancak azimli olursanız, ithal etmeyi seçerseniz çoğu size benzersiz olacak bazı olağanüstü ürünler bulabilirsiniz.

Küresel: Jungle Scout (tedarikçi veritabanı) – Bu, FBA satıcıları için oluşturuldu. Ayrıca, nereden geldiklerini bulmak için diğer ürünlerde tersine mühendislik uygulamak için kullanışlı bir araçtır. Jungle scout’un birçok farklı aracı vardır ve ücretli bir araçtır. Yukarıdaki bağlantı size %50 indirim sağlayacaktır.

 • Global Sources – Global Sources, güvenilir bir B2B toptancı ürün tedarik platformu oluşturmuştur ve son 49 yıldır önemli bir oyuncu olmuştur. Birincil iş modelleri, dünyanın ticaret fuarları, pazar yerleri, uygulamalar ve dergiler aracılığıyla Asya ürünlerine erişmesini sağlar. Çeşitli nişlerde düzenli olarak birden fazla kaynak bulma gösterileri düzenlerler ve stratejik kaynak sağlamanızı güçlendirebilirler.
 • Sourcify – Sourcify, küresel üretim platformları aracılığıyla sizi üreticiler ve tedarikçilerle buluşturur. Çin, Vietnam, Hindistan, Pakistan ve Amerika’da ofisleri var ve markalarını güçlendirmek isteyen etkileyicilerle ortaklık kuruyorlar.

Hindistan:

 • Trade India – Trade India, küresel yeteneklere sahip Hindistan’daki Üreticiler için eksiksiz bir hizmet kaynak bulma portalıdır. 2200’den fazla kategoriye sahipler, bu nedenle seçim mükemmel.
 • IndiaMART – IndiaMART, tedarikçileri alıcılarla birleştiren çevrimiçi bir B2B pazar yeridir. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ’ler), büyük işletmeler ve bireyler için bir platform sağlarlar. Bu daha çok Hindistan’daki Satıcılara yöneliktir
 • Indiasourcing.net – India Sourcing Network, e-ticaret satıcılarına ve ithalatçılarına Hindistan’dan özel markalı ürünler tedarik etmek için ihtiyaç duydukları her şeyi sağlayan bir platformdur. Platform, ihracat deneyimine sahip onaylanmış üreticilere ve kaynak bulma acenteleri, nakliye komisyoncuları, QC şirketleri ve daha fazlası gibi küratörlü bir hizmet sağlayıcı listesine sahiptir. Ücretsiz kılavuzlar, web seminerleri, canlı sanal atölye çalışmaları ve konu uzmanları ile deneyimli satıcıların yer aldığı ücretsiz bir ortak Facebook topluluğu dahil olmak üzere Hindistan’ın en iyi uygulamalarını sağlayan eğitim kaynakları sunarlar.

Meksika – Latin Amerika: Meksika ve Latin Amerika’da ürün tedariki çok hafife alınmakta ve çoğu zaman gözden kaçırılmaktadır. Uyuşturucu savaşları, üretimi Asya’ya hızla itti. Şimdi üretim geri geliyor ve çok daha büyük olacak. Meksika’da işçilik Çin’den daha ucuz. Latin Amerika, parlak, zengin renklere sahip tekstil ürünleri, kahve çekirdekleri ve çok iyi satan diğer bölgesel ürünler sunmaktadır. 2020-22’de Asya’dan geldiği gibi Meksika veya Latin Amerika’dan gelen ürünler için nakliye giderlerindeki artış kontrolden çıkmayacak. Burada ürün tedarik etmek, şu anda Çin’in korkunç bir seçenek olduğunu anladıkları için daha fazla satıcı için oldukça çekici olmalıdır.

 • Orta Amerika Grubu – Orta Amerika Grubu, başarılı bir üretim operasyonu yürütmek için gerekli olan çevre dostu üretim altyapısını sağlar.
 • Exporta, yalnızca Latin Amerika’daki üreticilere odaklanan en büyük Tedarikçi ağını kurmuştur. Tedarikçi ağı arasında Kolombiya, Peru, Ekvador, Arjantin ve Meksika’dan üreticiler bulacaksınız. Buna yerel tedarikçiler, endüstriyel ölçekli üreticiler ve küçük ve orta ölçekli işletmeler dahildir.
 • Mextend – Meksika pazarı için ambalaj, plastik, gıda, endüstriyel ve tüketim malları endüstrisi için üretici temsilcileri ve satış acenteleri.

Amerika Birleşik Devletleri:

 • Makers Row – Bu, ABD merkezli üreticilerin üyelik tabanlı bir dizinidir. Orada üreticiler bulma konusunda kişisel deneyimimiz oldu. Makers Row’da üreticilerle nasıl pazarlık ve anlaşma yapacağınızı öğrenmenize yardımcı olacak oldukça fazla kaynak var.
 • Kole Imports – Kole Imports, ABD merkezli bir ithalat ve kapanış toptancısıdır. Ayrıca FBA hazırlık hizmetleri sunarlar. Fiyatlar yetersiz ve küçük miktarlarda da sipariş verebilirsiniz. Çoğu zaman tasfiye malları için iyi fiyatlar alabilir ve bunları paketlemek veya listelemenizi farklı kılmak için kullanabilirsiniz.
 • Mfg – MFG, özel parça alıcılarının üreticileri hızlı bir şekilde keşfetmesini kolaylaştıran bir pazar yeridir. MFG, kaynak bulma uzmanlarına ABD’deki ve dünyadaki özel üretim tesislerinin en ayrıntılı veritabanını sunarak bir üretim ortağı bulmayı kolaylaştırır.

Sonuç: Ürünleri Dünya Çapında Tedarik Etmek İmkansız Değildir

Birlikte çalıştığınız herhangi bir tedarikçi, üretici veya işletme ile sonuç olarak iyi ilişkiler geliştirmektir. Özellikle kültürel farklılıkların olduğu durumlarda. Birisi sizin veya ailenizin nasıl olduğunu sorduğunda nasıl hissediyorsunuz? Veya birisi eylemlerinin işinizi nasıl etkilediğini anlamak için zaman ayırdığında? Bu nezaketi tedarikçilerinize ve üreticilerinize de uzatın. Bu sizi diğer yabancı satıcıların çoğundan farklı kılacaktır. İyi bir ilişkiniz varsa, bir adım daha ileri götürün. Onlara, çalışmak için en kolay hangi malzemelerin olduğunu veya halihazırda şirket içinde sahip olduklarını sorun. Ardından, bu malzemeleri kullanan ancak aynı zamanda talep ve satış için bir izleyici kitlesi olan ürünlerle gelin. Bir tedarikçinin onlarla çalışmak ve işleri kolaylaştırmak için harcadığınızı gördüğü herhangi bir çaba, her zaman olmasa da sıklıkla daha iyi fiyatlandırma veya diğer tavizlerle karşılanır.

Faq

Ürün Bulma Konusund Sıkça Sorulan Sorular

Ürün bulmadaki faaliyetler nelerdir?

Ürün bulma şunları içerir: Kaliteli mal ve hizmet kaynakları bulmak. Müzakere sözleşmeleri. Ödeme koşullarının oluşturulması. Pazar araştırması. Kalite için test.
Mallar için dış kaynak kullanımı düşünülür. Standartların oluşturulması.

Ürün bulma gereksinimleri nelerdir?

Belirli bir dizi kritere göre işletmeleri veya insanları seçme uygulamasını içerir. Kaynak kullanımı, tedarik zinciri yönetimi endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ürün bulma planı nedir?

Stratejik bir ürün bulma planı, satın alma stratejisinin faydalarının gerçekleşmesi için değişikliği değerlendirmek ve yönetmek için satın almayı gerektirir. Plan, şunları sağlayacak şekilde oluşturulmalıdır: Stratejide tanımlanan faydaların tam ve zamanında teslim edilmesi