Becommer.com

Tıklayın Sizi Arayalım

Sizi Arayalım, Ücretsiz Bize Danışın


Amazon’da Lojistik / SSS

Amazon'da Lojistik / SSS

Amazon’da en iyi müşteri deneyimini sunmak için kargo ücreti yoktur. Yani standart kargo gönderimi müşteri için ücretsizdir. Bu nedenle satıcılar da müşterilerin kargo ücretini ücretsiz olarak tanımlar. Bununla birlikte Express Kargo hizmeti sunmak isteyen satıcılar müşterilerden bu ek hizmet karşılığında ilave ücret talep edebilir.

 

Satıcılar siparişlerini diledikleri anlaşmalı kargo firması ile müşterilerine gönderebilirler. Amazon’un kargo firması konusunda bir yönlendirmesi yoktur.

Medya ürünleri (kitap, müzik, DVD ve video) en fazla 2 iş günü içinde kargoya verilmelidir.

Amazon satıcı sözleşmesine göre ürün sayfasında belirtilmeyen her hangi bir şey müşteriye gönderilemez. Gönderilmesi durumunda hesabınız askıya alınabilir.

Ürüne yada kargoya verilen paketleme malzemelerin her hangi bir promosyon yada pazarlama malzemesi eklenemez. Tespit edilmesi durumunda mağazanız askıya alınabilir.

Bir ürün başına fatura çıkarıp Amerika’da bir adres veriliyor. Siz de aldığınız ürünleri ara deponun Amerikadaki adresine gönderip ürünleri orada biriktiriyorsunuz. Bu ürünleri amazonda listeliyor ve etiketlerini ara depolara gönderiyorsunuz. Etiketleri yapıştırıp sizin listeniz altında Amazon depolarına gönderiyorlar. Bu şekilde Amazon tarafından gönderilen kargo sistemine dahil olmuş oluyorsunuz.

Hayır. Bazı ara depolar kullanıcı yetkilendirmesi istiyor ve kendileri etiket oluşturuyor.

Google’ya ”Amazon prep service” yazdığınız zaman bir çok ara depo çıkacaktır.