Becommer.com

Tıklayın Sizi Arayalım

Tıklayın Sizi Arayalım


2022’de Walmart Dropshipping Para Kazandırır mı? 5 Faydalı İpucu

Walmart Dropshipping Para Kazandırır mı?

Walmart, Amazon, Shopify gibi online pazarlarda bir stoksuz satış işi başlatmak yalnızca birkaç tıklama alır. Ancak ardından bir müşteri tabanını çekmek gibi işin zor kısmı gelir. Bu tür online pazaryerlerinde satış yapmak, hem e-ticarete yeni başlayanlar hem de deneyimli kişiler için (özellikle dropshipping iş büyümesini hızlandırmak isteyenler için) harika bir yol olabilir. Ve bu alanda eBay ve Amazon bariz seçenekler olsa da Walmart iştah kabartan bir alternetif olarak görülebilir.

Yeni atılımlar peşindeki girişimciler, Walmart.com‘u inceleyen milyonlarca potansiyel müşterinin bulunduğu Walmart’ın online pazarında genellikle çok daha fazla alıcıya ulaşabilir. Öyleyse Walmart’ın platformunda dropshipping buna değer mi? Bu yazının konusu olarak Walmart dropshipping seçeneğini belirledik. Walmart dropshipping nedir? Nasıl Bbşlanır? Karlı mıdır? gibi sorular temel çerçevemizi oluşturacak. Hadi daha yakından bakalım.

Walmart Dropshipping
Walmart Dropshipping

Walmart Dropshipping Nedir?

Walmart dropshipping (stoksuz satış), bir satıcının Walmart Marketplace’te ürün satması ve tüm sipariş gerçekleştirme sürecini üçüncü bir tarafa aracılığı ile sağlamasıdır. Satıcılar, Walmart’ta bir satıcı hesabı oluşturur ve ardından, satıcı adına siparişleri müşteri tabanına göndermeden önce stoksuz satış tedarikçilerinden ürünler tedarik eder. Bir satıcı Walmart Marketplace’te bir ürün listelediğinde, bu ürün perakendecinin online mağazasında milyonlarca başka ürünle birlikte Walmart.com’da satışa sunulur.

İlgili: 2022’de Walmart Lojistik Hakkında Bilinmesi Gereken Herşey

İlgili: Amazon vs. Walmart: Satış Yapmak İçin Size Hangisi Daha Uygun?

İlgili: Becommer Amazon Danışmanlık Hizmetleri 

Neden Walmart’ın Pazarında Dropshipping?

Walmart Marketplace’te stoksuz satış, birkaç önemli farkla Amazon veya eBay gibi diğer online pazarlardaki stoksuz satışlara benzer. Örneğin, Amazon stoksuz satış daha fazla ücret alıyor – Amazon tüccarlarının %39’unun Walmart Marketplace’i düşünmesinin bir nedeni. Ek olarak, Walmart’ın oldukça titiz bir inceleme süreci vardır, bu nedenle Walmart.com’daki genel ürün kalitesi genellikle Amazon veya eBay’den daha iyidir ve her ikisi de (varsa) minimum inceleme sürecine sahiptir. Walmart’ta stoksuz satış (Walmart Dropshipping) yapanlar için bazı önemli avantajlara bir göz atalım.

Ön Maliyet Yok

Bir stoksuz satış işine başlamak, minimum ön yatırım gerektirir ve Walmart Marketplace’te stoksuz satış yapmak da bir istisna değildir. Walmart herhangi bir kurulum, aylık veya abonelik ücreti almaz. Başlamak için hiçbir şey ödemenize gerek yok.

Walmart Dropshipping
Walmart Dropshipping

Uygun Ücretler

Online girişimcilerden erişim için ücret almak yerine, Walmart’ın, satıcıların her satış için bir komisyon veya yönlendirme ücreti borçlu olduğu bir ücret yapısı vardır. Bu nedenle, para kazanmaya başlayana kadar ödeme yapmanız gerekmez. Walmart, ürün kategorisine bağlı olarak farklı sevk ücretleri talep eder. Bazı istisnalar dışında çoğu sevk ücreti %8 ila %15 arasındadır. Walmart, ödeme kesintilerini otomatikleştirir ve ek kredi kartı işlem ücreti yoktur.

Geniş Kitle

Walmart, e-ticaret varlığına büyük yatırım yaptı ve çabalar karşılığını verdi. Walmart.com, her ay 100 milyon benzersiz ziyaretçiye sahip durumda. Bunlar markaya güvenen ve ilgi duyan online alışveriş yapan kişiler. Walmart.com’dan gelen trafik fırsatlarından yararlanmak, kendi online mağazanıza trafik çekmek için daha az baskı anlamına gelir.

Walmart Dropshipping’e Nasıl Başlanır?

Walmart’ın kalite ve marka standartlarına uyan tüccarları inceleyip onaylayabilmesi için satıcıların bir başvuru sürecinden geçmesini gerektirir. İşlemi adım adım inceleyelim.

1. Dropshipping Tedarikçileri ve Satılacak Ürünleri Bulun

İlk adımınız, Walmart’ta hangi ürünleri satmak istediğinizi bulmak için biraz ürün araştırması yapmaktır. Satılacak en iyi stoksuz satış ürünlerini seçmenin anahtarı, nispeten yüksek kar marjları, ölçülebilir talep, uygun nakliye maliyetleri ve hızla ölçeklenebilme yeteneği olan ürünleri belirlemektir. Bir niş belirlemekten ve teklifiniz konusunda çok spesifik olmaktan korkmayın. Bu, hedef müşteriyi seçmeyi ve davranışlarına uygun pazarlama ve promosyon stratejileri geliştirmeyi kolaylaştıracaktır.

 Walmart Dropshipping
Walmart Dropshipping

Walmart’ın oldukça uzun onay süreci nedeniyle, en azından başlangıçta trend olan ürünlerden uzak durmak isteyeceksiniz. Listelerinizin yayına girmesinin ne kadar süreceğine dair hiçbir bilgi yok, bu nedenle sürekli talep ile stoksuz satış ürünleri ile lansman yapmak isteyeceksiniz. Bunun ötesinde, yüksek kaliteli ve güvenilir tedarikçiler temin edebileceğiniz ürünler bulmanız gerekecek. İş ihtiyaçlarınızı karşılamak için sizinle birlikte çalışabilecek saygın stoksuz satış tedarikçileri ile çalışmak önemlidir. Son bir kontrol olarak, fikirlerinizin Walmart’ın yasaklı ürünler listesinde olmadığından emin olmanız gerekir.

2. Walmart Marketplace Satıcısı Olmak  İçin Başvurun

Walmart Dropshipping
Walmart Dropshipping

Tüm online satıcılar, satış faliyetlerine başlamadan önce Walmart tedarikçisi olmak için başvurmalıdır. Walmart’a bir Depo Tedarikçisi olarak katılmak istediğinizi belirtmekte fayda var, onların Drop Ship Satıcı Programının (kısaca Walmart DSV programı olarak adlandırılır) bir parçası olarak değil. Walmart Drop Ship Satıcıları genellikle yüksek hacimli tedarikçilerdir, ek gereksinimlere tabidir ve bir Walmart kategori uzmanı tarafından davet edilmeleri gerekir. Ürün fikrinizi ve tedarikçilerinizi sıraya koyduktan ve ne satacağınızı öğrendikten sonra, çoğu yeni satıcı adayının yaklaşık 15 dakika süren başvuru sürecini başlatmaya hazırsınız demektir.

Walmart sizde aşağıdaki bilgileri isteyecektir:

 • ABD İşletme Vergi Numarası: Kişisel sosyal güvenlik numaranızı kullanamazsınız.
 • İşletme adresi: Walmart satıcıları ABD’de yerleşik olmalıdır.
 • Hazine Bakanlığı’ndan W9 veya W8 ve EIN Doğrulama Mektubu: Bu, iş adresinizi doğrular.
 • Ürün kataloğunuz için planlanan entegrasyon yöntemi: Bu, toplu yükleme, API veya bir çözüm sağlayıcı olabilir.
 • Birincil ürün kategorileri, katalog boyutu ve diğer bilgiler: Bu, Walmart.com’da piyasaya sürmeyi planladığınız ürüne ilişkin doğrulanmış UPC bilgilerinin yanı sıra toplam SKU’ları içerebilir. Ürünlerin yeni, kullanılmış veya yenilenmiş olup olmadığına dikkat edin.
Walmart Dropshipping
Walmart Dropshipping

Walmart özellikle aşağıdaki özelliklere sahip satıcıları arar:

 • Saygın ve güvenilir
 • “Birinci sınıf müşteri hizmeti” taahhüdü – bu, zamanında sevkiyat, hiç veya çok az sipariş iptali ve diğerleri anlamına gelir
 • “İlgi çekici” bir ürün koleksiyonuna sahip olmak
 • Rekabetçi fiyat
 • Siparişleri hızlı ve verimli bir şekilde yerine getirmek

Başvuru yaparken, yukarıdaki kriterleri karşıladığınızı göstermenin yollarını arayın. Başvurduktan sonra beklemeye hazır olun – başvurular rekabetçidir ve uzun zaman alabilir. Bu arada Walmart’ın Bayilik Sözleşmesini imzalayabilirsiniz.

3. Walmart Marketplace İşe Alım sürecini Tamamlayın

Başvurunuz incelenip onaylandıktan sonra Walmart’ın işe alım sürecini başlatmaya hazırsınız. Başvuru durumunuzla ilgili bir güncelleme ve Seller Central’a kaydolmak için bir bağlantı içeren bir e-posta alacaksınız. Kaydolduktan sonra, satıcı profilinizi işletmenizle ilgili bilgilerle doldurabilir, banka ve ödeme portallarınızı bağlayabilirsiniz.

4. Shopify’da Ürün Listelemelerinizi Yönetin

Walmart Dropshipping
Walmart Dropshipping

Ardından, ürünlerinizi ve platformlarınızı Walmart Marketplace ile entegre etmeniz gerekecek. Toplu yükleme, açık API ve entegrasyonlar dahil olmak üzere birkaç seçenek vardır. Walmart’ın SKU’lar için bir maksimum veya minimum değeri yoktur, bu nedenle istediğiniz kadar çok veya az ile başlayabilirsiniz. Seçtiğiniz yükleme seçeneğinden bağımsız olarak, kataloğunuzu özelleştirebilir ve nakliye kurallarını, geri ödemeleri ve iade politikalarını ve promosyon fiyatları dahil fiyatları belirleyebilirsiniz.

Shopify’ın e-ticaret platformuyla entegre olursanız uygulamayı yüklemeniz gerekir ve ardından ürünleri, envanteri ve siparişleri senkronize edebilirsiniz. Shopify yönetici kontrol panelinizdeki tüm işlemleri yönetirken Walmart Marketplace’teki satışları optimize edebilirsiniz. Shopify ve Walmart’ı entegre etmek için ek aylık ücret yoktur.

ilgili: 2022 Shopify Dropshipping Rehberi: Kazanca Giden Yol Haritası

Walmart Dropshipping İşinde Karlılık İçin İpuçları

Walmart, doğru stoksuz satış girişimcileri için birçok fırsat sunan, giderek daha rekabetçi bir pazardır. Bu rotayı takip ediyorsanız aşağıdaki ipuçlarını aklınızda bulundurun.

İlgili: Becommer Etsy Hesap Açılış Hizmetleri 

İlgili: Becommer Etsy Hesap Yönetimi 

Müşterileri Hızlı Sevkiyatla Memnun Edin

Online alışveriş yapanlar, şirketlerin ürünleri ücretsiz olarak göndermesini bekler. Hızlı sevkiyat anlaşmanın bir parçasıysa, alışveriş yapanların %68’i online sipariş vermek için daha fazla motive olur. Walmart.com ayrıca ücretsiz iadeler sunar, bu nedenle bunu da planlamak isteyeceksiniz.

 Walmart Dropshipping
Walmart Dropshipping

Ürünlerine daha hızlı ihtiyaç duyan müşteriler için Walmart, ek bir ücret karşılığında iki günlük ve üç günlük teslimat seçenekleri sunar (“hızlı” gönderim, en fazla bir veya iki gün beklemek anlamına gelir). Pazar yeri, satıcıların iki ve üç günlük teslimat süreleri sunarken dönüşümde ortalama %30-50’lik bir artış gördüğünü iddia ediyor. Ayrıca Walmart, bu satıcıları özel Satın Alma Kutusuna yerleştirme dahil olmak üzere daha fazla görünürlükle ödüllendirir. Bu hıza ayak uydurabilecek stoksuz satış tedarikçileri bulmak önemlidir.

Performans Standartlarınızı Yakından Takip Edin

Zaman içinde Walmart, ürünlerini pazarda satış için listelemeye uygun satıcılar için standartlarını yükseltiyor. Bu nedenle, performans ölçümlerinizin zirvesinde kalmak önemlidir – Walmart, hangi satıcıların ve ürünlerin en iyi performans gösterdiğini aktif olarak arar ve ardından onları daha fazla görünürlük ve dolayısıyla trafikle ödüllendirir. Walmart, satıcıların aşağıdakileri gerçekleştirmeyi hedeflemesi gereken belirli ölçülebilir hedeflere sahip Satıcı Performans Standartlarına sahiptir:

 • 90 günlük kusurlu sipariş oranı (ODR): <%2
 • Zamanında sevkiyat oranı: >%99
 • Geçerli izleme oranı: >%99

Verilerinizi, Analizler > Performans bölümünün altındaki Satıcı Merkezi’nde kontrol edebilirsiniz. Burada, ODR’nizi ve zamanında sevkiyat oranınızı gösteren bir Satıcı Puan Kartı görebilirsiniz. Walmart’ın da dikkate aldığı müşteri incelemelerini de görebilirsiniz. Gönderim altında, geçerli takip oranını ve daha fazlasını kontrol edebileceğiniz gönderi verilerinizi göreceksiniz. Walmart standartlarını karşılayamazsanız, hesabınızı yaptırıma tabi tutabilir.

Ürün Listelemelerinizi Optimize Edin

Walmart Dropshipping
Walmart Dropshipping

Walmart ürünlerinizi hesabınıza yükledikten sonra, ürün sayfalarınızın dönüştürülmesini sağlamak için bazı ürün listeleme optimizasyonları yapmanın zamanı geldi. Ürün sayfalarını iyileştirmeye yönelik bazı önemli ipuçları şunları içerir:

 • Yüksek kaliteli ürün fotoğrafçılığı kullanın.
 • Özellikler yerine ürüne odaklanan ilgi çekici ürün açıklamaları yazın.
 • Rekabetçi fiyat, ancak kar elde edemeyecek kadar düşük değil.
 • İnsanların olumlu yorumlar bırakması için mükemmel müşteri hizmeti sağlayın.
 • Basitleştirilmiş, merkezi yönetim için Walmart stoksuz satışınızı Shopify mağazanızla entegre edebilirsiniz.

Walmart Marketplace Shopify uygulamasını yüklediğinizde şunları yapabilirsiniz:

 • Sınırsız ürün listeleme oluşturmak ve yönetmek için toplu kurulum ve düzenlemeyi kullanın.
 • Merkezi yönetim için Walmart.com’daki mevcut listelemeleri Shopify ürünlerine bağlayın.
 • Fazla satışı önlemek için envanteri kanallar arasında senkronize edin.
 • Shopify kontrol panelinden sipariş bildirimlerini, gönderimi ve işlemleri merkezi olarak yönetin.

 

 Walmart Dropshipping

 

Walmart Marketplace’te Erişiminizi En Üst Düzeye Çıkarın

En başarılı stoksuz satış modelleri, yalnızca satılan ürün yelpazesinde değil, müşterilere ulaşmak için kullanılan kanallarda da çeşitlendirmeyi başarının anahtarı olarak görür. Walmart Dropshipping  yapmak çok fazla iş yükü anlamına geliyor olabilir. Ancak özellikle Walmart mağazanızı Shopify ile birleştirirseniz bu çabaya değer. Markanızı, Walmart’ın yüksek kaliteli ve özgün ürünlere adanmış küratörlüğünde milyonlarca yeni müşteriye tanıtmış olursunuz.

ilgili: Internette Satmaya Uygun Ürün ve Pazar Nasıl Bulunur?

Walmart Dropshipping Sıkça Sorulan Sorular

Faq

Walmart stoksuz satış nedir?

Walmart stoksuz satış, bir satıcının Walmart Marketplace’te ürün satması ve tüm sipariş gerçekleştirme sürecini bir üçüncü taraf satıcıya dış kaynak sağlamasıdır.

Walmart dropshipping’i diğer pazarlara kıyasla nasıldır?

Walmart dropshipping, Amazon ve eBay gibi diğer pazarlardan daha düşük ücretlere sahiptir. Diğer pazar yerleri gibi, Walmart stoksuz satış da satıcıların kendi markaları yerine kendi markalarını kullanmasını gerektirir.

Walmart’tan Shopify’a stoksuz satış yapabilir miyim?

Evet, Walmart’tan Shopify’a stoksuz satış yapabilirsiniz. Ürünleri ve arka uç iş operasyonlarını senkronize etmek için Walmart-Shopify entegrasyonunu kullanabilir, böylece tek bir gösterge panosundan yönetebilirsiniz.

Walmart’tan Amazon’a dropshipping yapmak yasal mı?

Walmart’tan eBay veya Amazon’a nasıl dropshipping yapılır. Kısa cevap, yapamazsınız. Yukarıda bahsettiğimiz gibi Walmart, mağazasından stoksuz satış yaptığınızdan şüphelenirse siparişleri iptal eder. Walmart’ta dolaşabilseniz bile, hem eBay hem de Amazon bunu yasaklıyor.

Walmart ürünlerini web sitemde satabilir miyim?

Siteye ürün eklemeden Walmart.com’da satış yapmaya başlayamazsınız. Listeleri hızlı bir şekilde yüklemek ve güncellemek, Toplu Yükleme aracımızla kolaydır (öğeleri tek tek yükleyebilirsiniz, ancak bunu özellikle büyük çeşitler için toplu olarak yapmanız önerilir).Bir cevap yazın

0
0
0
0
0
Total
0
Shares