Becommer.com

Güncel Amazon A+ Content (A+ İçerik) Rehberi 2023

Amazon A+ Content Nedir?

Amazon A+ Content, Marka tescili olan marka sahiplerinin ürün hikayelerini, gelişmiş bir resim ve video içeriğiyle anlatmalarına imkan veren, ürün açıklama metnini ifade eder. Amazon A+ Content (A+İçerik) özelliği, markaların markalı ASIN’lerin ürün açıklamalarını değiştirmesine olanak tanıyan bir uygulamadır. Bir diğer ifade ile Amazon’da ürün listeleyen marka sahiplerinin marka hikayelerini gelişmiş resim ve video contentleri ile anlatmalarına olanak tanıyan ürün açıklaması demek.

Amazon A+ Content, satıcıların zengin metinler, videolar ve resimler kullanarak markalı ASIN’lerinin ürün açıklamasını değiştirmelerine olanak tanıyan birinci sınıf bir içerik özelliği. Zenginleştirilmiş multimedya içerik kullanmanın altında yatan neden, yüksek dönüşümler ile listelere büyük trafik getiren kullanıcı deneyimini geliştirmek.

İlgili: Becommer Amazon A+ Content Hizmetleri

ilgili: Amazon Ürün Listelemede Satışları Artıran 10 İpucu

Kısacası, potansiyel bir alıcının ürün özelliklerini daha etkili bir şekilde anlamasını ve sofistike bir online alışveriş deneyimi yaşamasını sağlamak için satıcıların genellikle oluşturduğu olağan içeriğin bir adım ötesine geçen bir uygulama.

Amazon A+ Content-Nedir

Benzersiz bir marka hikayesi, geliştirilmiş görseller ve metin yerleşimleri ekleyerek ürün özelliklerinizi farklı bir şekilde açıklamak için bu aracı kullanabilirsiniz. Marka İçeriği ile müşterileri markanın geçmişi, değerleri ve ürün grupları hakkında bilgilendirirsiniz

Amazon A+ Content’in Faydaları

Ürün detay sayfalarınıza A+ içerik eklemek, etkili bir şekilde kullanıldığında daha yüksek dönüşüm oranları, daha fazla trafik ve daha fazla satış elde etmenize yardımcı olabilir.

Amazon’da bir mağazanın satışlarının başarılı olması için rekabette öne geçmesi gerekir. A+ Content işte burada büyük bir rol oynar.

İlgiliAmazon’da Satış Arttıran Pazarlama Teknikleri

Amazon A+ Content  hizmetinin temel amacı, dönüşüm oranınızı artırmak ve doğal olarak ürün satışlarınızı artırmaktır. Bu amacın gerçekleşmesi için daha iyi bir inceleme imkanı sağlayarak müşterilerinizi ürününüzü satın almaya ikna ederek sizin için bir avantaj sağlar.

Satıcılara, ürünlerini rakipleri tarafından satılan ilgili sürümlerden ayırt etmek için olağanüstü bir şans verir. Daha önce satıcılar, Amazon’un yönergeleri sınırlı olduğu için farklılaşma konusunda büyük bir zorluk yaşıyorlardı. Amazon A+ Content hizmeti bu zorlukların aşılmasını kolaylaştırdı.

Amazon-A+ Content-A-Icerik-Nedir

Geçmişte küçük paragraf ile yazılan içerik, alıcıların dikkatini çekme veya onların ilgisini kazanca dönüştürme fırsatını sağlamıyordu. Üstelik, biçimlendirme kısıtlamaları da vardı, bu da satıcıların ürün sunumlarında fazladan bir yol kat ettiklerini gerçekten görmelerini son derece zorlaştırıyordu; bu, çoğu potansiyel müşterinin yüksek bir değer olarak gördüğü bir faktördü.

1. A+ Content İçerik Müşteri Çeker

Amazon’un A+ içerik, potansiyel alıcıların dikkatini çekiyor çünkü müşteriler çoğu zaman, artık satın alma niyetlerini ortadan kaldıran, darmadağın veya paragraf yığınları veya metin bloklarıyla dolu ürün listelerine bakmaya alışkınlardı.

İlgili: Becommer Amazon Hesap Açma Hizmetleri 

İlgili: Becommer Amazon Hesap Yönetim Hizmetleri 

Ancak Amazon A+ Content uygulamasında durum farklı. Büyük HD görüntülere, ürünün kullanımını açıklayan bir videoya ve listenin satın almak için dikkatini çekecek kadar cazip göründüğü diğer biçimlendirilmiş metinlere sahip olması müşterinin bütün duyularına hitap ederek onun alma isteğini arttırıyor.

2. Göze Güzel Görünür Ve Gözden Geçirmesi Daha Kolaydır

Dağınık ve dağınık bir görünümle, potansiyel bir alıcıyı kaybetme riski vardır ve çoğu listelemede tam olarak olan da budur. Bilgilendiricidirler veya öğeler doğru şekilde yerleştirilmemiştir. Bir satıcı  A+ içerik ile artık hacimli, büyük metin bloklarıyla sınırlı olmayan bir content ile, bir alıcının aradığı bilgiyi gözden geçirmesi ve bulması daha kolay.

3. Ürününüzü İlgi Odağı Haline Getirir

Amazon A+ Content hizmetinin en iyi avantajlarından biri, ürününüzün büyük, göz alıcı resimlerini gösterebilmenizdir. Bu, sattığınız ürünün her tür faydasını ve özelliğini vurgulamanız için büyük bir fırsat verir.

Bir alışveriş yapan kişi, satın alma yapmadan önce ürününüze kapsamlı bir şekilde bakabilir ve böylece “satın al” düğmesini hem güvenle hem de inançla tıklayabilir.

4. Daha Iyi Dönüşümlere Yardımcı Olur

Amazon, A+ Content ile olan ürün listelemelerinin %10 daha fazla satış yapma eğiliminde olduğu kanıtlanmıştır. A+ içerik özelliği ile content daha iyi dönüştürülür, ürün markalaması daha yüksektir ve müşteri satın alma deneyimi olağanüstüdür.

İyi contentle tamamlanan çekici görseller, kararsız alıcıları satın almaya iter, böylece ROAS’ta (Reklam Harcamalarının Getirisi) bir artışa ve Amazon ACoS‘ta azalmaya yol açar.

ilgili: Amazon ACoS Nedir? Amazon Reklam Satış Maliyeti Nasıl İyileştirilir?

5. Sahtecilikle Mücadele Eder

Amazon A+ içerik, itibarınızı ve tanınırlığınızı artırarak öne çıkmanızı sağlar. Müşterileriniz, ürünün gerçek sahibi olduğunuzu bildiğinden, markanızla ilgili olarak ürününüzü taklitten korur.

6. Kanıtlanmış Pazarlama Stratejisini Kullanır

Amazon A+ Content çoğu yönünün geleneksel bir broşür gibi göründüğünü fark edebilirsiniz. Ama, bu bir tesadüf değil. Amazon’un listelemelerde uyguladığı metinsel sınırlamalar olmadan, platform artık pazarlamacıların on yıllardır kullandığı yeni renk şemalarını, biçimleri ve diğer stratejileri ortaya çıkarır.

7. Daha İyi Yorumlar Ve Daha Az Olumsuz Geri Dönüş Oranı

Müşteriler bir ürünü satın almadan önce mümkün olduğunca fazla bilgi toplamak isterler. A+ içerik, ürünün daha iyi anlaşılmasını sağlayarak satın alma sürecini hızlandırır. Müşteriler ürününüz hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğundan, satın alma işleminden sonra daha az iade bekleyebilirsiniz. Ayrıca, ürününüzden memnun kalan müşteriler Amazon’da olumlu bir yorum bırakma eğilimindedir.

ilgili: Olumlu Amazon Müşteri Yorumları Almanın 15 Etkili Yolu

ilgili: Zirveye Çıkışın Yolu: Amazon Dönüşüm Oranı (Conversion Rate) Arttırma!

Ürün özelliklerini doğru bir şekilde kullanmanın yolunu anlayan ve bilen bir satıcı, diğerlerine kıyasla avantajlarından yararlanacaktır.

Amazon A+ Content Nasıl Oluşturulur?

Adım 1: Uygun kimlik bilgileriyle Seller Central hesabınızda oturum açın.

Devam etmeden önce marka tescilli olduğunuzdan emin olun.

2. Adım: Reklamcılık’a gidin ve A+ Content Yöneticisi’ne tıklayın

3. Adım: A+ content yöneticisi sayfasında, A+ content oluşturmaya başla‘yı tıklayın. Üzerine tıkladığınızda, A+ content oluşturmanın bir parçası olarak doldurulması gereken bir şablon bulacaksınız.

Adım 4: Herhangi birini seçin. “Self-servis modülleri”ne tıklarsanız, sizi contentni oluşturmak istediğiniz ASIN’i girmeniz gereken bir sayfaya yönlendirir. Ardından, modülleri ve düzenleri oluşturmak için bir seçenekler listesi göreceksiniz.

ASIN’i seçtiğinizde, bir YAPI YERLEŞİMİ seçmeniz istenecektir. Amazon’un aşağıdaki kategorilere ayrılmış 12 tür modül sunduğunu unutmayın:

Standart (10 seçenek)

Gelişmiş (2 seçenek)

İlgili: Becommer PPC Reklam Kurulum Hizmetleri 

İlgili: Becommer PPC Reklam Yönetimi

Not: Bu 12 modülden bir satıcı, ürün sayfasında en fazla 5 modül kullanabilir.

Bir satıcı olarak, aynı modülleri kullanabilir veya modülleri istediğiniz kadar karıştırabilirsiniz. Her paket için ücret, yılın zamanına bağlı olarak değişir. Öte yandan, alışveriş sepeti fiyatı, bir satıcının seçtiği modül türüne bağlıdır.

Bittiğinde, devam düğmesini seçin. Resmi ve içeriği yükleyin. Sayfanızın nasıl göründüğünü görmek için önizleme seçeneğine tıklayın.

Fiyatlandırma ayrıntılarını görmek için “sepete ekle” düğmesine tıklayın. Son olarak, A+ contentinizi satın alın.

Adım 5: “Amazon sizin için yapsın”i seçerseniz, sizi yalnızca metin ve resimlerinizi yüklemeniz gereken bir sayfaya yönlendirir ve Amazon işin geri kalanını sizin için yapar.

Adım 6: Proje adını girin. Anlamanız ve hatırlamanız için yeterince açıklayıcı ve anlamlı olduğundan emin olun.

7. Adım: Düzeni tasarlayın ve içeriğinizi yükleyin (resimler için dosyayı ziplediğinizden emin olun). Yayınlamadan önce nasıl göründüğünü anlamak için önizleyin.

Adım 8: Her şey yolundaysa, bitir düğmesine tıklayın.

İlgili: Becommer Amazon Ürün Listeleme Hizmetleri

Tüm bilgileri doğru bir şekilde doldurduğunuzda, Amazon bir inceleme yapacak ve A+ sayfanızı 7 iş günü içinde yayına alacaktır. Ancak, A+ içeriğinizi oluştururken yönergelerine bağlı kalmadıysanız veya herhangi bir hata yaptıysanız, bu bir “redde” yol açacaktır.

Amazon A+ Content Kimler Tarafından Oluşturabilir?

Temmuz 2019’a kadar Amazon A+ içerik yalnızca satıcılar için mevcuttu ve satıcılar, satıcıların açıklamalarına birkaç resimle ek bilgiler eklemelerine olanak tanıyan temel bir teklif olan EBC’yi (Amazon Enhanced Brand Content) kullanabiliyordu

Artık Amazon, marka tescilli satıcılar için A+ content etkinleştirdi. A+ içerik için ayda en fazla 15 ASIN ekleyebilirsiniz. (ASIN, Amazon Standart Kimlik Numarası anlamına gelir. Amazon tarafından atanan bir ürün için 10 harf ve/veya rakamdan oluşan benzersiz bir tanımlayıcıdır.) A+ içeriğinden en iyi şekilde yararlanmak için en çok satan ASIN’lere odaklanılmalıdır.

Not: Onaylandıktan sonra, yalnızca onaylı marka kataloğunuzun bir parçası olan ürünlere A+ içerik ekleyebilirsiniz.

Öte yandan, Amazon Exclusive programları veya Launchpad kapsamındaki Amazon satıcıları A+ içeriğe otomatik olarak erişebilir.

Uygun olduğunuzda, A+ içeriğinize ASIN’ler ekleyebilirsiniz. Ebeveyn ve çocuk ASIN’leri için A+ içerik oluşturabileceğinizi unutmayın.

Amazon Brand altında daha önce kayıt yaptırmış satıcılar için Registry 1.0, kendilerini Amazon Brand Registry 2.0 altında kaydettirmelidir.

Amazon A+ İçerik Maliyeti Ne Kadardır?

Şu an itibariyle A+ içerik, satıcılar için ücretsiz olarak sunuluyor. Ancak, satıcılar, yalnızca davetle kullanılabilen ve yüksek bir fiyata sahip olan Premium A+ içerik için ise ücretlendiriliyor.

İlgili: Becommer Amerika Şirket Kuruluşu Hizmetleri 

İlgili: Becommer İngiltere Şirket Kurulum Hizmetleri 

Amazon’un A+ içeriğinizi izlemek için “Denemelerinizi Yönetin” özelliğini eklediğini biliyor muydunuz?

Evet. Amazon, satıcıların A+ içeriklerinde A/B testleri gerçekleştirmeleri için kısa süre önce “Denemelerinizi yönetin” özelliğini kullanıma sundu. Bu, hedef kitleniz için ne tür bilgi veya görsellerin işe yaradığını anlamak için çok uygun bir özellik. Her seferinde bir adım atın. Testten ne bilmek istediğinize karar verin ve buna göre plan yapın. Hipotezin iki versiyonunu oluşturun ve birkaç hafta sonra onları izlemeye başlayın.

Şimdi, A+ içerik yönergelerini öğrenmenin zamanı geldi.

Amazon A+ Content Kuralları

A+ içerik söz konusu olduğunda dikkat etmeniz gereken birkaç nokta:

 • A+ içerik Amazon’da dizine eklenmediğinden, A+ içerik sayfa sıralamanızla hiçbir şey yapmaz.
 • Son güncellemeyle birlikte Amazon A+ içerik yöneticisi, aynı ekranda hem masaüstü hem de mobil sürümünüzün önizlemesini görmenizi sağlayacak.
 • Halihazırda diğer satıcılar tarafından listelenmiş olan öğeler için A+ geliştirilmiş içerik oluşturmak için daha fazla ödeme yapmanız gerekecektir.
 • Promosyona hak kazanmak için A+ içeriğinizi satın alma işleminizi onayladıktan sonra 1 ay içinde göndermelisiniz.
 • Sayfa yayına girdikten sonra, herhangi bir değişiklik yalnızca yayınlandığı ilk 2 iş günü içinde izin verilir.
 • Sayfalarınızda rakiplerinizden veya sattıkları ürünlerden bahsetmenize izin verilmez.
 • Gönderdiğiniz içerik (hem metin hem de resimler) benzersiz olmalıdır.

İlgili: Becommer Amazon Ürün Pazar Analizi Hizmetleri ve Fiyat Listesi

Amazon, A+ sayfanızı istediğiniz zaman kaldırma hakkına sahiptir. Ancak çoğu zaman, yalnızca bir satıcı hesabını kapatmayı seçtiğinde, siparişleri zamanında yerine getirmediğinde veya Amazon’un hüküm ve koşullarını ihlal ettiğinde gerçekleşir.

Amazon A+ Content Uygulamaları

A+ content kullanma yönergeleri basit ve kolaydır. Bu nedenle, uygunluk gereksinimlerini karşılamada herhangi bir sorun yaşamamalısınız. Bununla birlikte, gereksinimlerin bir adım ötesine geçerek A+ içeriğinizi optimize etmek, diğer Amazon satıcılarının üzerinde kalma baskısını tam olarak hissedeceğiniz yerdir.

Amazon A+ Content Örnekleri

1. USP’nizi Vurgulayın

Kendinize çok basit bir soru sorarak başlayın – ürünümün USP’si (Benzersiz Satış Özelliği) nedir?

Cevabı aldıktan sonra bunu kağıda yazın ve kendinize iki soru daha sorun – ürünümü kullanmanın başlıca faydaları nelerdir? Ve ürünüm müşterilere günlük yaşamlarında nasıl yardımcı olabilir?

“Faydalar” ve “özellikler”in aynı olmadığını unutmayın. “Özellikler” önemli olsa da, “faydalar” duyguları harekete geçirecek bir şeydir. Ve duygular harekete geçtiğinde, satın almaları yönlendirirler.

2. İçeriği Kesin Ve Kısa Tutun

Kim olursa olsun ürününüzün ihtiyaçları için doğru olup olmadığını anlamak için bu kadar çok metni okuyarak mücadele etmek istemeyecektir. Bu nedenle, alışveriş yapanlara ürün hakkında hızlı bir şekilde bilgi verecek ve doğru bir satın alma kararı verecek kısa ama kesin bir içerik oluşturun.

Ayrıca, önce en çok satan ürünlere A+ içerik ekleyerek başladığınızdan emin olun. Kar elde etme şansının daha yüksek olduğu bu özelliği kullanın.

3. Görüntüleri Ve Metinleri Birleştirin

Elbette, yüksek kaliteli görseller dönüşümlerde faydalıdır, ancak ürününüzün avantajlarını veya özelliklerini vurgulayan bazı ilginç metinler ekleyerek aslında çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Bunu eklemek, özellikle content parçalarınızdan daha özel bilgiler arayanlar için doğru bir yaklaşımdır.

4. Ürün Incelemelerinizden Yararlanın

Müşterileriniz tarafından yazılan yorumlar çok değerlidir, o nedenle onları küçümsememelisiniz. Bir A+ içerik oluşturmadan önce, müşteri incelemelerinizi ve hatta rakiplerinizin sizinkine çok benzer bir ürün sunan listelemelerinde yayınlananları okuyun.

5. İçerik Hatalarından Kaçının

A+ content oluştururken bazı özel karakterlerin ve simgelerin kullanılması yasaktır – buna telif hakkı, tescilli ticari marka ve tescilli marka sembolleri dahildir. Ayrıca, başka herhangi bir web sitesine bir köprü ekleyemezsiniz (ancak, modül türü içinde herhangi bir ASIN’e bir bağlantı ekleyebilirsiniz).

6. Görüntü Boyutuna Ve Çözünürlüğüne Dikkat Edin

Amazon’dan “reddetmekten” kaçınmak için görsellerinizin doğru çözünürlük ve boyutta yüklendiğinden emin olun. Seçtiğiniz modül türüne göre görüntü gereksinimlerinin farklı olduğunu unutmayın. Bu nedenle, gereksinimlerini iyice okuyun.

7. Afişleri Akıllıca Kullanın

Afişler, ürününüzün detay sayfasını bölmenin en iyi yollarından biridir. Hatta alıcıya yeni bir segment olarak gösteriyor, HD görüntülerle alıcıyı kendine çekiyor ve marka & ürün hakkında daha fazla bilgi veriyor.

8. Göndermeden Önce Içeriğinizi Gözden Geçirin

Yukarıda belirtildiği gibi, Amazon’un içeriğinizi onaylaması 7 güne kadar sürer. Ancak, genellikle, bundan çok daha hızlı dönüş yaparlar. Bu nedenle, göndermeden önce içeriğinizi yeniden gözden geçirdiğinizden emin olun. Herhangi bir nedenle A+ sayfanız yayınlanır ve daha sonra dilbilgisi hatası olduğunu fark ederseniz, sayfayı tekrar gönderirsiniz. Şimdi, bu, hatanızın bir hafta boyunca yayında olduğu anlamına gelir.

9. Daha Çok Görsel Ve Daha Az Metinsel Tutun

A+ içerik daha çekici olmalı, bunun anlamı, çok fazla görsel ve daha az metin eklemeniz gerektiğidir. Metin basit terimlerle olmalı ve mesajı doğrudan müşteriye iletmeli. Ayrıca, ASIN’i vurgulayan bir özellik olan bir yaşam tarzı ürün fotoğrafı ile gerçek bir ürün fotoğrafı arasında uygun bir denge sağlayın.

10. Tasarımlarınızı Tek Tip Tutun

Şimdi, not etmeniz gereken önemli bir şey var. En büyük paket, yalnızca bir açılış sayfası için tasarlamak istememenizdir. Bunun yerine, tüm ürün kataloğu içindir ve bu asla gözden kaçırmamanız gereken bir şeydir.

A+ içeriğiniz mizanpaj boyunca tutarlı olmalıdır. Web sitenizin yanı sıra markanızın uzantısını da sembolize etmelidir. Bunu büyük bir resim ve markanızı bir bütün olarak nasıl hayal etmek istediğinizi düşünün.

Amazon A+ Content içeriğinizi sürekli geliştirin

Amazon, reklam verenlerin içerik stratejilerini doğrulamasını sağlamak için kısa süre önce “Denemelerinizi yönetin” (beta sürümü) adlı yeni bir özelliği kullanıma sundu. Pazarlamacılar, yeni “Denemelerinizi yönetin”in yardımıyla, somut verilere erişme ve hedef kitleleri için ne tür resim, metin ve içeriğin işe yaradığını analiz etme konusunda muhteşem bir fırsata sahip olacaklar.

A+ Contentin Verimliliğini Nasıl Takip Ediyorsunuz?

Denemelerinizi yönetin, listelemeleriniz için en iyi A+ içeriğini bulmanızı sağlar. Bu özelliğin sağladığı istatistiksel analiz, ürün satışlarınızı iyileştirecek ve gelecekteki içerik stratejiniz için bilinçli kararlar vermenize yardımcı olacaktır

Bu yeni özellik, satıcılar ve marka tescilli satıcılar tarafından kullanılabilir.

A/B testi, içerik stratejilerini gerçek bir kitleyle analiz etmenin önemli bir bileşenidir. A+ içerik için sunulan “denemelerinizi yönetin” özelliğinden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi görelim.

A+ Content Oluşturun ve Test Edin

Test etmek istediğiniz ASIN’leri seçin. Sonuçlarınızı doğrulamak için yeterli örneğiniz olduğundan emin olmak için büyük miktarda trafik çeken ASIN’leri seçin.

Neyi test etmek istediğinize karar verin. Sonuçlarınızı etkileyen parametreler etrafında hipotezinizi oluşturun. Liste resimleri, başlık, açıklama, izlenmesi gereken metriklerden birkaçıdır.

Test etmek istediğiniz hipotezinizin iki versiyonunu oluşturun ve deneyleri belirli bir süre boyunca çalıştırın. Amazon’dan onay almak 2-7 gün kadar sürebilir. Ayrıca deneylerinizi şimdilik 4, 6, 8 ve 10 haftalık periyotlarda test edebilirsiniz.

Nihai hedeflerinize göre zaman çizelgesini seçebilirsiniz.

Optimize Et Ve Tekrarla

Daha kısa sürelerle çalışan deneyler, işinizle ilgili hızlı kararlar vermenizi sağlayacaktır. Öte yandan, daha uzun süreler boyunca yapılan deneylerden güvenilir sonuçlar alırsınız.

Amazon, bir dizi ipucu ve öneriyle birlikte birkaç günde bir analiz raporunu size gönderir.

A/B testi tek seferlik bir çabadan daha fazlasıdır. A+ içeriğinizi hedef kitlenize göre uyarlamaya yönelik sürekli çabalarınız, markanız için en iyi sonuçları alacaktır. Aşağıdaki resimdeki örneğe dikkat edin.

A+ Content Oluştururken Neler Yapılmamalıdır?

 • ™ veya ® gibi semboller veya özel karakterler kullanmayın.
 • Modülün görüntü çözünürlüğü ve boyutu gibi gereksinimlerini kontrol ettiğinizden emin olun.
 • Firma ile ilgili herhangi bir iletişim bilgisi vermeyin.
 • İşletmenizi distribütör veya satıcı olarak nitelendirmeyin.
 • Herhangi bir kargo bilgisinden bahsetmeyin.
 • Üçüncü şahıslardan alıntılar kullanmayın (örnek: referanslar, incelemeler, vb.).
 • Düşük kaliteli görüntü eklemeyin.
 • Aynı ürün fotoğrafını asla iki kez kullanmayın.
 • Başka bir web sitesine bağlantı vermeyin.
 • Amazon politikalarını veya kategori gereksinimlerini ihlal etmeyin.
 • Garantilerden bahsetmeyin.
 • Tartışmalı iddialar veya görüşler kullanmayın (örnek: “En İyi” veya “Bir Numara”).
 • Büyük veya fazla kalın harf kullanmaktan kaçının.
 • Modern, yeşil veya çevre dostu gibi moda sözcükler kullanmayın.
 • İçeriğinde gramer hataları veya yazım hataları bulunan içerikleri göndermeyin. İçeriği göndermeden önce daima düzeltin.

Not: Amazon, yönergelerine uymayan bir ürün listelemeyi reddeder.

Çözüm

İnkar edilemez bir şekilde, ürün listelemeleriniz için A+ içerik oluşturmak, müşterilerden daha fazla dikkat çekmenin ve satışları artırmanın ideal yollarından biridir. Bu, aslında kendinizi rakiplerinizden ayırmanın ve daha fazla alıcıyı dönüştürmenin mükemmel bir yoludur. Tek gereken doğru bilgi ve beceridir.

Premium Amazon A+ Content Nedir?

Amazon Premium A+ içerik veya A++ içerik, temel A+ içerikten bir adım öndedir ve etkili bir alışveriş deneyimi yaratmanın yine etkin bir yoludur. Bu, büyük satıcılar tarafından kullanılan bir özelliktir (büyük markaları düşünün). Satıcılar için 16 ek modül ve diğer satış araçları sağlar. Bir müşterinin satın almadan önce bir ürün hakkında bilmek isteyeceği tüm ayrıntıları içerir. Bu yalnızca davetli bir programdır ve çok pahalıdır

Premium A+ Content Sayfası İçin Gerekenler

 • Yüksek kaliteli (720p) ve 3 dakika uzunluğunda entegre videolar.
 • HD görüntüler içeren 7 modül dahil çekici ürün görselleri
 • İlgi çekici bir düzen ile karışıklıkları gidermek ve güveni artırmak için zenginleştirilmiş SSS listesi.
 • Müşteriler, müşterilerin kolayca gezinmesine yardımcı olmak için ürünün özellikleri veya dönen modüller üzerine geldiğinde müşteriye yanıt veren, etkin nokta modülleri gibi etkileşimli deneyim.
 • Alexa Sistemi ile entegre olan mobil ve ses dostu ürün sayfaları.

Daha önce de belirtildiği gibi bu özellik, markanın marka hikayeleri, videolar, referanslar, biçimlendirilmiş metinler vb. gibi ek multimedya modülleri içeren sayfalar oluşturmasına olanak tanır.

Satıcılar  Ve Premium Satıcılar Için A+ Content Farklılıkları

Satıcılar ve satıcılar için sunulan Amazon A+ contentinde birkaç farklılık vardır. Uygunluk kriterlerinin yanı sıra, satıcılar için mevcut olan Premium A+ content, video ve etkileşimli content eklemenize olanak tanır. Bu, satıcılar için belirli bir fiyata dahildir.

Amazon’daki A+ Content Dizine Eklendi Mi?

Şu an itibariyle, hiçbir güncelleme Amazon’un A+ içeriğini dizine eklediğini doğrulamamaktadır. Ancak A+ içeriğindeki metin ve resimler Google tarafından dizine eklenir. Bu, ürününüzün Google arama sonuçlarında görünmesine yardımcı olur.

Amazon A + Content Neleri Kapsamalı?

 • Geliştirilmiş Ürün Açıklaması-Ana ürün detay sayfasındaki madde işaretlerini ve görüntüleri artırmak için ürün özellikleri ve kullanımları hakkında daha fazla ayrıntı. Bu, müşterilerin sorularını proaktif olarak yanıtlayarak satın alma kararları vermelerine yardımcı olacaktır.
 • Özel paragraf başlıkları ve resimler
 • Benzersiz görüntü ve metin düzenleri
 • Ürün karşılaştırma tabloları
 • Madde işaretli özellik listeleri
 • Yakın plan, farklı açılardan çekilmiş ürün fotoğraflarını ve diğer yaşam tarzı çekimlerini içeren, bir ürünün çeşitli, çoklu görüntüleri.
 • Ürünün kesin, bilgilendirici ve henüz kısa tanıtımı. Bu 100 kelime veya daha az olabilir.
 • Her satırın alıcı üzerinde bir etki yarattığı ve faydaları açıkladığı açık ve çekici madde işaretleri listesi.
 • Ürün özellikleri, teknik özellikleri ve faydaları hakkında daha fazla bilgi veren net, taranabilir başlıklara sahip kısa paragraflar.
 • Alıcının ne satın aldığının farkında olması için ürünün tüm bileşenlerini listeleyen “Kutuda ne var” adlı bir bölüm.
 • Yukarıdakilerin dışında, diğer unsurlar arasında 360° ürün görünümleri, matris (karşılaştırma tablosu) ve ürün ailesindeki ürünlerin çapraz satışına yönelik videolar yer alır.

Uygunluk Şartları

Bu özellik, yalnızca Amazon Marka Kaydı süreci aracılığıyla marka sahibi olarak onaylanan Profesyonel satıcıların yanı sıra Amazon Launchpad ve Amazon Exclusives gibi belirli yönetilen satış programlarının parçası olan yeni ortaya çıkan marka sahipleri tarafından kullanılabilir. Onaylandıktan sonra, yalnızca onaylı marka kataloğunuzun parçası olan ürünlere A+ ekleyebileceksiniz.

Amazon, A+ Content İçin Ücret Alıyor Mu?

Amazon A+ İçeriğin doğrudan maliyeti yoktur. Amazon Marka Kaydı altında marka sahibine ve kayıt yaptırmış profesyonel satıcılara sunulan bir hizmettir

Amazon A+ Content Ücretsiz Mi?

Amazon A+ Content, Marka kaydı olan satıcılar için ücretsiz ve sınırsız bir hizmettir. A+ Content, mağaza trafiğine ve satışları artırmasına ve diğer ürünlerinizi de çapraz tanıtmanın en etkili yollarından biridir.

Amazon A+ Content Nasıl Çalışır?

Amazon A+ Content, marka sahiplerine, markalarını ve ürünlerinin ayrıntılarını sunma imkanı verir. Müşterinin en çok sordukları soruların cevaplarını verme fırsatı verir. Böylece daha hızlı satın alma kararı verirler.

Amazon A+ Contenti Nasıl Edinebilirim?

*Seller Centerdan Reklam> A+ İçerik Yöneticisi’ne tıklayın
*A+ içeriği oluşturmaya başla’yı tıklayın. …
İ*çerik adı ve dil ekleyin. …
*Ardından, ‘Modül Ekle’yi tıklayın.
*Modüllerinizi seçin. …
*ASIN(ler)inize başvurun.
*İnceleyin ve onay için gönderin.